Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2010., 18:24   #1
Molim savjet - gume za Yarisa

vlasnik sam yarisa d4d 2004 god 112 t km
na njemu su gume bridgestone b 250 s kojima sam prešao oko 46 t km
osjećam da su zrele za promjenu pogotovo na mokrom
kad je već došlo vrijeme za nove
zanima me slijedeće:
- da li i dalje zadržati dimenziju 175/65-14...ako da za koje da se gume odlučim između continentala ecocontact 3, pirelli p4 cinturato ili fulde ecocontrol (ova zadnja je najjeftinija među njima te sam čuo dobre preporuke za nju,također je to navedeno i adac-ovom testu)....
- ili da stavim dimenziju 185/60-14 i nešto bolju klasu kao fuldu carat progresso ili uniroyal rain expert, da li bi ta dimenzija negativno utjecala na vozna svojstva automobila i na potrošnju goriva
- sve to uz napomenu da sam oprezan i prosječan vozač

molim konkretne odgovore i vezane samo uz gore navedene opcije
dvrank14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:48   #2
Prije svega imaš gore temu o ljetnim gumama. Ali bude moderator premjestio. Ja imam fuldu ecocontrol i ok je guma i na suhom i na mokrom. Ali ak ti financije dopuštaju vjerujem da je pirelli bolji a i continental. Iako nisam probao. Mada po ovome što kažeš i fulda će ti bit zadovoljavajuća.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 18:52   #3
. da i ja sam se nekako zagrijao za ecocontrol,
vozio sam auto s tim gumama i čini mi se ok kao i cijena...
dvrank14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:03   #4
Pa je. Bočno držanje im je ok. Stvarno. Par puta sam išao po kružnom toku po mokrome i malo testirao i stvarno dobro drže. jedino bi bilo dobro da su malo bolje na kočenju. Ali sve u svemu ocjena bi bila 4. Kad uzmeš uz obzir i cijenu. I ja sam do sad prešao preko 15t km, stare su sad oko godinu dana i nisu izgubile performanse.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:10   #5
.mišljenja sam da su fuldice najbolji omjer cijene i dobivenog,
obzirom da su p4 i ecocontact skuplje do 100 kuna po gumi,
dakle ukupno 400 kuna, nisam siguran da li je to opravdano,
osim toga na adacovom testu sve tri su svrtane u grupu "vrlo preporučljivih"..
dvrank14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:17   #6
175x65 r14, Michelin Energy Saver odlično obavlja posao u prvih 5000km, nadam se da će tako biti i dalje. U 175x65 r14 želim isporbati Nokian i3, po meni jako jako dobra guma, ima odličnu šaru, po medijskom sudu specijalist za kišu, dobra guma na suhom, i to bi u 175x65 r14 bio moj odabir nakon Michelina. Neznam koja joj je cijena, ali vidio sam je u Vulkalu, i što je najbitnije, gume su iz tvornice u Nizozemskoj, a ne rade se kao druge gume, svuda po svijetu.

http://www.oponeo.de/img/temp/nokian-i3-3-3.PNG

http://www.anet.hr/download/Brosura_ljetna_2010.pdf
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:23   #7
185/60-14 u ovoj dimenziji imas Bridgestone Turanzu, o ovoj gumi netreba trošit riječi....

Auto bi ti bolje ležao u zavoju jer bi se snizilo težište tj. dobio bi bolja vozna svojstva.
A oko potrošnje goriva mislim da je potpuno zanemarivo.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:38   #8
Quote:
dvrank14 kaže: Pogledaj post
.mišljenja sam da su fuldice najbolji omjer cijene i dobivenog,
obzirom da su p4 i ecocontact skuplje do 100 kuna po gumi,
dakle ukupno 400 kuna, nisam siguran da li je to opravdano,
osim toga na adacovom testu sve tri su svrtane u grupu "vrlo preporučljivih"..
Nakon zimskog Continentala koji se pokazao katastrofa, na preporuku vulkanizera uzeo Vredestein QUATRAC 2 all season. Gume su me ugodno iznenadile, pogotovo zimi, ali ljeti se pojačano troše i nešto su bučnije. Kad pogledam omjer uloženo dobiveno (4 gume ispod 1500kn) superzadovoljan.

Uglavnom šira guma=veća potrošnja, veća stabilnost, veća krajnja brzina, lošiji start i obrnuto...
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:40   #9
na adacovom testu u dimenziji 185/60-14 fulda carat progreso
zauzela je bolju poziciju nego turanza...
osim toga da li bi mi na tehničkom pristali upisati promjenu dimenzije...?
dvrank14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:49   #10
Ne mijenjaj dimenziju tvorničke gume kako ti neki biseri i neznalice ovdje preporučaju.
Ako već mijenjaš dimenziju ekvivalent gume 175 65 14 je 195 50 15 ali onda moraš mijenjati i felge.
Kupi Conti eco contact 3 u dimenziji koju imaš, stavljanjem neadekvatne šire gume gubiš na ubrzanju, brzini i držanju u zavoju
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:11   #11
.jesi li imao iskustva s "ecocontijem" u kojim dimenzijama
na kojem autu...
dvrank14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 21:21   #12
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Ne mijenjaj dimenziju tvorničke gume kako ti neki biseri i neznalice ovdje preporučaju.
Ako već mijenjaš dimenziju ekvivalent gume 175 65 14 je 195 50 15 ali onda moraš mijenjati i felge.
Kupi Conti eco contact 3 u dimenziji koju imaš, stavljanjem neadekvatne šire gume gubiš na ubrzanju, brzini i držanju u zavoju
znaci sa adekvatnim 195/50 r15 gumama dobijas na ubrzanju,brzini i drzanju u zavoju , dok sa neadekvatnim 185/60 r14 gubis??

ako sirina felge dopusta , slobodno stavi 185/60 r14
__________________
Let Me See My Crystall Ball
LoThaR89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 16:39   #13
.hajde pliz još koje mišljenje za par dana ću
u šoping po nove gume ))
dvrank14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 16:48   #14
ja sam prošlo ljeto uzeo Uniroyal RainExpert i zadovoljan sam. prije svega mi je važno bilo da drže na mokrom i super obavljaju posao
Maxum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 17:10   #15
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
uzeo Vredestein QUATRAC 2 all season. Gume su me ugodno iznenadile, pogotovo zimi, ali ljeti se pojačano troše i nešto su bučnije. Kad pogledam omjer uloženo dobiveno (4 gume ispod 1500kn) superzadovoljan.

Uglavnom šira guma=veća potrošnja, veća stabilnost, veća krajnja brzina, lošiji start i obrnuto...
di si uzeote Quatrac 2 po toj cijeni i koja su ti dimenzija? ja sam prošle godine htio uzeti te pa me srce strefilo kad su mi rekli cijenu za 185/60 r14 preko 700kn
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 17:21   #16
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
175x65 r14, Michelin Energy Saver odlično obavlja posao u prvih 5000km, nadam se da će tako biti i dalje. U 175x65 r14 želim isporbati Nokian i3, po meni jako jako dobra guma, ima odličnu šaru, po medijskom sudu specijalist za kišu, dobra guma na suhom, i to bi u 175x65 r14 bio moj odabir nakon Michelina. Neznam koja joj je cijena, ali vidio sam je u Vulkalu, i što je najbitnije, gume su iz tvornice u Nizozemskoj, a ne rade se kao druge gume, svuda po svijetu.

http://www.oponeo.de/img/temp/nokian-i3-3-3.PNG

http://www.anet.hr/download/Brosura_ljetna_2010.pdf
Ja ne znam, ti ili si stvarno ne zahtjevan pri vožnji po kiši ili kaj ali po testovima ali i po pričanjima ljudi taj Michelin Energy ne valja niš. Ja sam razmišljao o njima kad sam kupovao ali sam na kraju ipak kupio Fuldu najviše zbog cijene. Ali sreća da nisam taj Energy. I još je među skupljima.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 17:47   #17
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Nakon zimskog Continentala koji se pokazao katastrofa, na preporuku vulkanizera uzeo Vredestein QUATRAC 2 all season. Gume su me ugodno iznenadile, pogotovo zimi, ali ljeti se pojačano troše i nešto su bučnije. Kad pogledam omjer uloženo dobiveno (4 gume ispod 1500kn) superzadovoljan.

Uglavnom šira guma=veća potrošnja, veća stabilnost, veća krajnja brzina, lošiji start i obrnuto...
samo mala digresija na ovo poboldano....nije veča nego...manja krajnja brzina
inače.. potpis za sve ostalo
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 18:09   #18
za danijela 983 : koje su ti dimenzije fuldice,
na kojem ih autu koristiš
dvrank14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 18:36   #19
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam, ti ili si stvarno ne zahtjevan pri vožnji po kiši ili kaj ali po testovima ali i po pričanjima ljudi taj Michelin Energy ne valja niš. Ja sam razmišljao o njima kad sam kupovao ali sam na kraju ipak kupio Fuldu najviše zbog cijene. Ali sreća da nisam taj Energy. I još je među skupljima.
Auto je Opel Corsa 2004, 1.2 16v, 75ks, guma je 175x65 r14. Ovo je Michelin Energy Saver, prosjećan sam vozač, znači, ne vozim formulu jedan, ali ne vozim ni peglicu. I dalje stojim iza toga da Michelin odlično obavalja posao bez obzira na suh ili mokar kolnik. Jučer je kiša lijevala, inače auto je od brata, išli smo nekud i još ga tražim da ja vozim, jel baš je padala kiša, pa da probam kako će držat u zavoju, prilikom starta i kretanja. Slobodno mogu reći, da sve zavoje u mjestu gdje živim, prošao sam bez problema, bez ikakve razlike sa svojim Dunlop SP Sport Fastersonse, i namjerno sam brže nego inače ulazio u zavoj, nikakvog problema nisam imao, niti zanošenja niti proklizavanja. Napominjem da je guma prošla cca 5000km, kakva će biti kasnije ne mogu garantirat, ali rado ću prenjet iskustvo na forum. Tetak vozi na 2.0Hdi 307 također Michelin Energy Saver već 1.5god i napravio je s njima cca 25.000km, prigovora na držanje nema, iako je on malo agresivniji vozač (auto ima 110ks) i solidno potegne.

Ja govorim iz svog iskustva, nisam jedan od one večine, koji kad kupuje gume nažalost jedva skupi za 4 save perffecte, pa onda priča okolo kako je michelin tri puta skuplji a nije savi ni do koljena.

Nit ja prodajem michelin niti živim od njegove prodaje, samo govorim iz svog iskustva. Mislim da sam na ovom forumu već dosta postova o njemu napisao, i da više nema svrhe.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 18:47   #20
Quote:
lav1000 kaže: Pogledaj post
di si uzeote Quatrac 2 po toj cijeni i koja su ti dimenzija? ja sam prošle godine htio uzeti te pa me srce strefilo kad su mi rekli cijenu za 185/60 r14 preko 700kn
Evo ti službeni cjenik http://vredestein.com.hr/g_cjenikhr/ te tvoje su 530kn (V83), ja sam uzeo 155/70 R13 (vrte se na gradskoj zujalici VW Polu).

@hakkler upravu si, isprika, moja greška
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.