Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 13:20   #21
Vani ima tih alfi , godinu dana starih sa boljom opremom za 12,000 - 13,000 Eura , dakla da ih uvozite sami cijena je tu negdje.

Vjerovatno ako AH uvozi direktno kako kazu od Alfe dobije jos bolju cijenu, tako da ponuda nije nista extra turbo posebno , osim ako izuzmemo to da su ljudi kod nas navikli preplaćivati nove a pogotovo rabljene automobile pa svaka iole korektna ponuda izava sumnju
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:29   #22
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Vani ima tih alfi , godinu dana starih sa boljom opremom za 12,000 - 13,000 Eura , dakla da ih uvozite sami cijena je tu negdje.

Vjerovatno ako AH uvozi direktno kako kazu od Alfe dobije jos bolju cijenu, tako da ponuda nije nista extra turbo posebno , osim ako izuzmemo to da su ljudi kod nas navikli preplaćivati nove a pogotovo rabljene automobile pa svaka iole korektna ponuda izava sumnju
uh, di si to vidio? Daj linkove tih jeftinih alfi..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:41   #23
Quote:
Mali Daba kaže: Pogledaj post
Treba obratiti paznju na letvu volana,garancija ce brzo proci za par mjeseci,a automobil ostaje vlasniku !
Viš, zanimljivo. Za razliku od AC-a, oni ne nude tri, nego očito dvije godine garancije, valjda
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:41   #24
Hm... zanimljivo...
Nego, tko hoće ja mu prodam svoju 159-ku. Identićan motor, 1.9JTDm, 150 ks, prvi vlasnik garancija traje do 04/2011. Vozim je od prvog dana ima 42000 km. Cijena 20000 eura..
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:44   #25
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Hm... zanimljivo...
Nego, tko hoće ja mu prodam svoju 159-ku. Identićan motor, 1.9JTDm, 150 ks, prvi vlasnik garancija traje do 04/2011. Vozim je od prvog dana ima 42000 km. Cijena 20000 eura..
Godište??
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 13:46   #26
2008. 4 mjesec.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:10   #27
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
uh, di si to vidio? Daj linkove tih jeftinih alfi..
Npr :

http://www.netcar.at/

na stranici su bruto cijene , tebe interesira neto ( Bez Mwst i NOVA )naveden u svakom oglasu
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:32   #28
Moj dojam:
- Prelijep auto (OK, to je valjda svima jasno)
- Udobna sjedala
- Ergonomija na visini (kod 156-ice sam glavom dirao krov, sjedalo se nije dalo dovoljno spustiti)
- Lijepi, pregledni instrumenti. Prekidači logično postavljeni. Prvi put sam 159-icu vozio noći, i sve našao bez uputa
- Malo mjesta za noge na zadnjoj klupi
- Prtljažnik ... Ima ga. Koga zanima prtljažnik kod Alfe .
- Izražena turbo rupa, inače fino vuće i lijepo vrti i iznad 4000 okretaja, sve negdje do 4500 okretaja
- Dobro izoliran. Niti se motor previše čuje, niti ovjes lupa na lošoj cesti
- Vrlo težak auto. Na brdskoj cesti se nije dojmio kao diesel od 150 KS, plus još turbo rupa, koja je otežavala izvlačenje iz serpentina. Osim ako bi ga prebacio u prvu, koja je ipak dosta kratka, pa onda naglo u drugu, prije nego što brzina na uzbrdici previše padne.
- Mjenjač lakog hoda, a put mjenjača između brzina nije prevelik. Nije baš kao najbolji BMW-i, ali je daleko od mjenjača razih Brava i ostalih Fiata koji su djelili tehniku sa 156-icom. Veliki pomak na bolje.
- Potrošnja: Činilo mi se nešto viša nego kod raznih 2.0TDI ili 320d, ali Alfu nisam dovoljno dugo vozio da bi ju mogao usporediti.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:43   #29
Quote:
signum kaže: Pogledaj post
Vani ima tih alfi , godinu dana starih sa boljom opremom za 12,000 - 13,000 Eura , dakla da ih uvozite sami cijena je tu negdje.
ne bi se složio.
Kad sam živio i radio u ITA, prošetao bi se tu i tamo kroz koji salon rabljenih. I ne može se reći da su im cijene bagatela. Dobar proizvod je svugdje cijenjen proizvod. Bez obzira što je to njihov proizvod, nema tamo jevtinih dobrih alfi i lanči ili maseratija. Neznam jedino za Fijate.....mene su zanimali auti, pa Fijate nisam gledao.

Ono što je "specijalna prilika", to ima uvijek neku kvaku, ili ogromnu kilometražu ili nešto sl. Manje više te "prilike" završe u autoscoutu i mobile.de pa onda internecki rvati sline na to.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:51   #30
Vampiru - malo grešiš. U Ita se tih 159 ko semestralki znalo nači na kile po smješnim cjenama. A i u salonima se kao km 0 prodavalo za isto tak smješne novce. Alfa si je time napravila veliku štetu - rušeći cjenu de facto novog je srušila i cjenu rabljenih - i onda je prodaja stala. Jer ko će kupit auto koji u godinu dana izgubi 50% cjene od onog što je u cjeniku (to što su i za novi davali 20% rabata a za km0 i više - to se zaboravi). Šta misliš sa su na 500 iz vica držali rabate na 5% - zato i ko rabljeni vrijedi (govorim o Italiji).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 16:55   #31
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vampiru - malo grešiš. U Ita se tih 159 ko semestralki znalo nači na kile po smješnim cjenama. A i u salonima se kao km 0 prodavalo za isto tak smješne novce. Alfa si je time napravila veliku štetu - rušeći cjenu de facto novog je srušila i cjenu rabljenih - i onda je prodaja stala. Jer ko će kupit auto koji u godinu dana izgubi 50% cjene od onog što je u cjeniku (to što su i za novi davali 20% rabata a za km0 i više - to se zaboravi). Šta misliš sa su na 500 iz vica držali rabate na 5% - zato i ko rabljeni vrijedi (govorim o Italiji).
o pa ne bi se složio, barem kad sam ja haračio tim krajevima nije bilo tako. Pričam o friuli-venezia-giulia. Znam pouzdano da u salonima rabljenih nije bilo niti jevtinih alfi, a kolega je htio ili 166 ili 159 ili thesis sa malom kilometražom i ništa povoljno nijesmo našli.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 18:01   #32
Ne znam ne znam, sve to super zvuči samo da nije km malo skinuta. Jer je iz uvoza i nemreš provjerit. Dal se može kod tih 159. utvrdit dal je kilometraža skidana? Mislim kompjuterski. Iako pravi majstor zna i čim pogleda auto. Inače definitivno bi rađe kupio takvu 159 nego bilo koji drugi auto Golf klase.

EDIT: Još nešto zanimljivo: usporedba cijenika AC (smetlari) i Auto Hrvatske. AC ima grande 1.2 AH nema a Grande 1.4 Amore je kod AH 1000kn jeftiniji nego kod AC-a. I još kod AH ima 1.3mjt a kod AC-a ga nema u cjeniku. To je onak na brzinu. E sad me baš zanima dal AH možda uvozi te aute mimo AC-a? To bi moglo značit početak promjene zastupnika. Ili se varam?

Zadnje uređivanje Danny Z. : 28.09.2010. at 18:07.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 18:59   #33
Mislim da je vas sve (vlasnike Alfe,Fiat-a,Lancie) AC tretirao veoma loše pa ne možete vjerovati da postoji netko bolji,odnosno niste na to navikli u Hrvatskoj.
SEILON is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:20   #34
samo da nije ona od 120 ks
XPS-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:25   #35
Pročitaj temu pa ćeš sam zaključiti je li ili nije.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:26   #36
Quote:
SEILON kaže: Pogledaj post
Mislim da je vas sve (vlasnike Alfe,Fiat-a,Lancie) AC tretirao veoma loše pa ne možete vjerovati da postoji netko bolji,odnosno niste na to navikli u Hrvatskoj.
Pa definitivno. samo mi nije jasno ak oni uvoze preko AC-a kak su jeftiniji? Ne puno ali jesu. A ak uvoze samostalno onda kak uvoze pored AC-a?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:30   #37
Da li je ovaj Thesis još uvijek tamo?
http://www.autohrvatska.hr/hr/ford/r...il.aspx?id=537
Jel ga možda netko išao gledati?
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 07:32   #38
159-tke su dobri auti
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:11   #39
Ja nisam ni znao da ima 120ks verzija.

Frendica mi ima 159 1.9 150ks vec 3 godine i nema nikakvih problema i super je zadovoljna makar prerano je govorit o kvarovima kad auto ima 70tkm.
Prije toga je vozila 147 jtd i isto nikakvih problema.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:52   #40
ima...120 ks je 2 ventilska glava tj 8v motor...malo slab motor za tu karocu ali kom nije do ganjanja radi čist ok...solidan moment za krenut a dalje....
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.