Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 21:23   #41
evo da podignem temu--prije 6 mj pojavila se kvrgica na leđima tj ja mislila da je prišt al je počea rasti i bila čista bijela---i niš ja to zanemarila jer sam tad imala poremećaj hormona i mislila možda ožiljak od akne,no za koji mjesec to još veće otprilike ko jedna lipa i baš se lijepo može opipat tvrda kvrgica i ponekad se zacrvenila i bolila i onda opet pobijelila...sad otprilike prije dva tjedna se osjeća pod prstima ko mjehur i suha je koža na tom mjestu i crvena je i boli ...naravno ići ću doktoru po uputnicu za dermtologa i rješit jer me sad već strah no dal imam razloga za strah?

https://picasaweb.google.com/lh/phot...eat=directlink

Zadnje uređivanje tia19 : 05.02.2011. at 21:29.
tia19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 23:25   #42
evo ja san operira lojnu žlijezdu ima 10tak dana bila je velicine ping pong loptice..4 lokalne 6 punata i kuci..pocelo je zarastat al nekako mi se cini da ce ostat poprilican oziljak :/
simela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 06:49   #43
Ok raja nisam jedini

Baš mi je drago što nisam jedini jer sam stvarno mislio da jedino ja to imam te
lifne čvoreve ili lojne žljezde ima i latski izraz reko mi kirurg al zaboravih.
Žao mi je zbog svakoga tko ima ovo.
No ja sam to dobio uf davno ima ga svagdi u zadnje vrijeme po leđima uklanjao sam na početku i sada uklonim kada je na licu.
Neki dan sam imao na licu jednu ispod oka baš veličine ping pong loprice na lijevoj strani lica no 2 tjedna posle iskoči mi na desu stranu katastrofa.
No skužio sam da mi nekada iskaće a nekada ne recimo u 3 mjeseca niti jedna mi nije stvorila.
E i da kada pijem antibijotike nema novih.
Mislim da u njemačkoj uspješno liječe ovu bolest nekom kemo terapijom ili hormo.
I da Više neidem uklanjati nema smisla
kromaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 15:42   #44
Koliko se čeka na operaciju?

Jako boli kad se udarim po njoj.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 22:27   #45
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Koliko se čeka na operaciju?

Jako boli kad se udarim po njoj.
Trebaš ići na kirurgiju na hitnu u bilo koju bolnicu,oni to riješe nekada i bez uputnice koju naknadno doneseš na kontrolu i skidanje šavova ili previjanje.
Tako ne čekaš uopće!
mayado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:11   #46
Ja ju nedavno operirao na vratu. Bila velicine zrna graška (ono sto se vidlo vani, a doktor rekao da je cijela bila i veca)

napravio mi je to doktor u opcoj ordinaciji, lokalna anestezija, 3 šava kasnije i sad se zarasta, kaze da bi oziljak trebao biti jedva uocljiv.. boljelo nije uopce i bilp je sve gotovo za manje od sat vremena (cekalo se 20 min dok je anestezija pocela djelovat)
qutip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 16:57   #47
meni se pojavila iza na vratu kad se upali onda boli inace je ok moram ic i ja to rijesit vec mi dosadi svima odgovarat sta je i kaj je
frenkisd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:05   #48
meni se pojavila na vratu odostraga bila je velicine manje jabuke recimo velicine mandarine prijasnji ljecnik me slao na operaciju al nikako da dodjem na red kako sam promjenio adresu stanovanja i promjenio ljecnika dao mi je dvije kutije dalacin protiv upale i crnu mast mazao sam s tom masti 2 dana nakon toga je pukla i sav gnoj iscurio van ta mast vam u ljekarni kosta kojih 8 do 9 kn i moze se kupit bez recepta meni je pomogla nadam se da ce i vama probajte prije operacije siguran sam da ce vam ta kvrga puknut
frenkisd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:39   #49
Imam i ja nešto slično na leđima. Stvorilo mi se ovo ljeto i prošlo mi je uz Byvacin sprej koji sam povremeno stavljala, iako je bilo jedno tjedan dana jako crveno i upaljeno. Dva mjeseca nakon, toga uopće nije bilo, vidjela se samo kao mala smeđa točkica koja se nije mogla niti napipati. Sada mi se to ponovo stvorilo, jako je crveno i upaljeno, smeta me i kada se naslonim na leđa, osjeti se kao neka meka kuglica kada se napipa. Znači li to da će se to stalno ponovo javljati? Može li to biti opasno za organizam, ako se ponavlja? Ne bi išla to rezati, ako je ikako moguće, prvi puta je skroz prošlo, pa se nadam da će i ovaj puta. Jedino ne znam je li ipak nečega ostalo ispod kože kada se to ponovo upalilo? Može li se još nešto stavljati na to, neka mast ili nešto da što prije prođe? Ne stignem sada baš ići kod doktora, a i ne ide mi se baš.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 23:46   #50
Imam neku kvrgicu na leđima i kad je pipnem pomična je i tvrdo...

Sad me zanima, ima li koji dobar dermatolog u Splitu?
Zanima me oću li trebat samo pit antiobiotike?

Meni je ta krvgica ili što li već mislim nastala od prekomjernog sunčanja po
ljeti...bar ja mislim da je od toga.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 19:41   #51
Evo ovako zadnje oko pa mozda 2, 2 i pol godine imam neku kvrgu na glavi iznad uha malo ispod tjemena, boje koze, nista me ne boli cak ni kad je diram ali je dosta velika - rekao bih da se malo i povecala zadnje vrijeme jer se jasno vidi kad sam krace osisan. Trebao bih neku preporuku kome ici da se to reze ili sta vec, moze i preporuka privatnika u zg jer mislim da ce biti brze i elegantnije rijeseno nego preko hzzo-a i jel to posao dermatologa ili koga?

I jel se moze rijesiti bez nekog brijanja tog dijela glave

Hvala!
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 19:58   #52
To obavljaju plastična ili maksilofacijalna kirurgija npr. u KBC Dubravi.
Taj dio će morat brijat.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 20:39   #53
Pa prvo svom LOM-u da to pogleda i odredi kojem specjalistu trebaš ići.

Uglavnom, izraslinama na području glave i vrata, poput ateroma, se bave i otorinci. Ako te liječnik pošalje na ORL, otorina bolnice Merkur ima slobodan prijem za pregled, samo se ujutro dođe bez najave, ali s uputnicom. Za zahvat, ako nije hitno, naruče za nekoliko tjedana. Brijanje obavezno.

Privatno ćeš platiti lijepu svoticu, ali naravno ako imaš novaca mogu preporučiti njih. Osobno mislim da se ne isplati dati tu lovu jer je uklanjanje takvih stvari rutinski zahvat, a isti otorinac to radi na Klinici za tumore.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 20:54   #54
"Lojna kvrga"

Samo ni se ovaj dio oko brijanja ne svidja, zato to malo i odgadjam makar kad mislim stvarno je bila manja prije godinu dana. A nista otici cu doktorici prvo da vidim sta ce mi reci, a i dopunsko bi trebao uzeti jos svejedno onda.. Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 01:30   #55
Kosa brzo naraste, za mjesec dana si ko nov ako se šišaš kratko. A ovo ti treba netko pogledati. Vjerojatno je aterom, ali može biti štošta i bolje otići što prije. A i ako je aterom, rast će dalje, a može se i upaliti što bude jako je bolno i komplicira cijelu stvar.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:11   #56
Evo za lujuzg - samo ću se korigirati pa reći da ne moraju obavezno brijati taj dio vlasišta. Svježe iskustvo s otorine na Merkuru. Uklonila sam jedan aterom, a objasnili su mi da oni za to kosu ne diraju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 21:39   #57
hvala , moja kvrga još čeka al riješit ću to ovu jesen..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.