Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 14:36   #21
Znači, može nekog pokupit auto, krvari polomljen, doveze ga hitna u bolnicu, roditelja nema da potpišu, pa ga ostave pred vratima da crkne?
Stvarno?

Mislim da liječnik nema pravo ne pružiti pomoć osobi koja je fizički ušla u bolnicu sa simptomima koji spadaju pod hitnu medicinu. Ako roditelja nije bilo, bolnica ih je dužna obavijestiti i tražiti da dođu, za to vrijeme maloljetnik ostaje tamo, a ako se nitko od odraslih ne pojavi, obavijeste se nadležne institucije, ali pacijenta ne smiju šupirati.
Pokušavam si zamisliti kako je taj pregled tekao...
doktor: Aha, znači frfljaš, trneš i vrti ti se? pacijent: frfljmrflj doktor: Di su ti roditelji? pacijent: Njih nije briga za mene. doktor: Ajde ti mala lijepo doma, pa se vrati s tatom i mamom.

Yeah right.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:37   #22
oprostite zaš bi se ja zezala s tim?
pa brijem da ne bi mogla ostat nepokretna a premlada sam da bi doživjela moždani, a i da jesam vjerojatno bi istog trena pala u komu ili umrla
ne nego je to sve vama čudno, ja sve gledam s pozitivne strane, dobro, bolesna sam, možda je nešto ozbiljno, ali sve se događa s razlogom
sutra mi je zadnji dan prakse pa ću onda lijepo otić na hitnu i dobro.. ne straši mi to ako imam i tumor, ili bilo šta slično tome.. ne bojim se
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:39   #23
ne, moji starci nisu bili u Hrvatskoj tada

ja sam došla, ona me pitala jel me šta boli, objasnila sam joj, rukama i nogama kak sam mogla, skužila je da ne mogu baš pričat normalno
hodala sam po crti, doduše malo sam čudno hodala i to
rekla je da misli da je to samo od migrene, jer je njoj zapao za oko detalj da imam migrenu poslije tog napada.. stoga mi je rekla, ja bi te ostavila u bolnici, ali pošto nema tko potpisat, odi ti doktorici po uputnice pa polako na preglede
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:43   #24
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

I nekako mi tvoji odgovori sve više vuku na trolanje


Nekako se i ja bojim da je samo trolanje... a ako nije... onda je jako ozbiljna situacija za curu koja odugovlači sa nečim životno opasnim!!!
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:44   #25
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
dobro, idem sutra na Rebro hahaha
Znaš, i nije tako smiješno!
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:45   #26
a boli me kurac šta mislite, ja sam došla po pametan savjet.. staroj sam rekla kaj ste mi rekli, i ona se skoro počela derat na mene da joj ne punim glavu glupostima, i ako dobijem taj napad opet da će me vodit na hitnu
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:46   #27
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
a boli me kurac šta mislite, ja sam došla po pametan savjet.. staroj sam rekla kaj ste mi rekli, i ona se skoro počela derat na mene da joj ne punim glavu glupostima, i ako dobijem taj napad opet da će me vodit na hitnu

Nisam sigurna da postoji online CT skener.
Pa jesu ti ljudi dali savjet. Da odeš na hitnu. Drugog savjeta nema.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:48   #28
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da postoji online CT skener.
Pa jesu ti ljudi dali savjet. Da odeš na hitnu. Drugog savjeta nema.

Jesu da, i otići ću, napisala sam gore, preskačete redove. Sutra sam gotova sa praksom, ako treba odglumit ću da mi nije dobro i idem na hitnu. Sve 5! Ali isto sam tako objasnila da mene nije strah tumora mozga, i da sam zato napisala haha..
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:02   #29
Majci ti skidam kapu sa glave na brizi. Nadam se da se i kad je njena guzica u pitanju toliko brine.

Moždani se može dobiti u bilokojoj dobi, jest da je rijetkost kod mladih ali nije nemoguće. Može biti svašta, možda su epileptični napadi u pitanju, možda je tumor, možda je aneurizma koja samo čeka da prsne i da iskrvariš, možda.... Preko foruma ti nitko ništa pametno ne može napisati osim da su ovo jako ozbiljni simptomi i da treba vidjeti šta je u pitanju.

I kak da te ozbiljno shvatimo kad kažeš da te nije strah tumora na mozgu i još napišeš haha? Jesi ikada prošla operacije mozga, kemoterapije i zračenja? Misliš da je to sitnica?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:16   #30
Nisam, ali sam prošla neke druge stvari koje su me definirale kao jako pozitivnu osobu
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:20   #31
U svakom slučaju, ja se nadam da smo mi svi ovdje pretjerali i da ti nije ništa.

Osobno da mi bilo tko od mojih dođe i kaže da ima ovakve simptome i da neće na hitnu odvukla bi ih za uši ako treba, a ne da bi rekla da priča gluposti i da mu/joj nije ništa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:21   #32
Hvala na lijepim željama
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:25   #33
Javi šta su ti doktori rekli kad ih se dokopaš.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:31   #34
Da podijelim svoju priču, za informaciju.

Zadnjih godinu i pol-vije povremeno sam imala neke čudne mučnine: počne baš s mučninom u želucu, pa mi počne trnuti desna strana lica i ruka, a onda prestanem govoriti i ne mogu neko vrijeme normalno pričati (ako pokušam, frfljam bezveze).
Nisam ih shvaćala ozbiljno (imala sam drugih zdravstvenih problema) i nikome govorila o tome osim najbližima. Dok se krajem 11. mjeseca lani nisam srušila, odnosno imala epileptički grand mal napad. Odveli me na hitnu, ispalo da imam epilepsiju zbog urođene mane. Iz vedra neba.
Kad im je mama rekla za te moje "mučnine", gore su se šokirali i pitali, zašto niste prije došli, zaboga, to nisu simptomi koji se smiju ignorirati.
Srećom da se napad dogodio dok sam bila doma.

Nadam se da ćeš što prije otići neurologu, i da će sve biti O.K.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 20:40   #35
da li tko ima uzasne bolove svuda u vratu a naročito prednjem dijelu vrata, te neka čudna zatezanja u lici trnce kroz jezik i lice stalne ???? može li to biti od anksioznosti ili čega dobila xanax ali ništa još....krvni nalazi svi uredni osnovni i štitnjaca
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 16:57   #36
obavještavam da su nalazi štitnjače dobri, 9.8 imam EEG, ako se šta dogodi prije idem u bolnicu
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 17:04   #37
I upravo sam pročitala na internetu da većina osoba koji imaju problema sa štitnjačom imaju i multiplu sklerozu, znači da to isključim, može bit tumor
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 17:08   #38
Quote:
MarijetaFreak kaže: Pogledaj post
I upravo sam pročitala na internetu da većina osoba koji imaju problema sa štitnjačom imaju i multiplu sklerozu, znači da to isključim, može bit tumor
Znaš šta, najbolje da ti sama sebi otvoriš lubanju pa vidiš je li tumor, kad tako odlično sama zaključuješ
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 17:21   #39
Dobra ideja, odmah poslije ručka se bacam na posao
MarijetaFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 18:12   #40
Neću ulaziti u istinitost ili neistinitost navedenog događaja. No ako već nije savjetovano uputno je učiniti CDFI karotida i TCD vertebralnih arterija,lipidogram,GUK,te ostala preporučena obrada (naveden je EEG).
S nalazima kontrola nadležnog neurologa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.