Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2010., 14:33   #1
Hvatanje buketa

Napokon je došao i taj dan...

Ne, ne udajem se ja već

se moja vjenčana kuma udaje

I zamolila me je da i ja hvatam buket na njenom vjenčanju kao što je ona na mom (i uhvatila ga je). Ja sam još uvijek u braku, ali upravo se razvodimo.

Eto, i tu nastaje moja nedoumica.

Kakvi su običaji? Tko "smije" hvatati buket, a tko ne?

Ako ona želi da ga i ja hvatam, hvatat ću ga ali me ipak interesira kakvi su običaji glede toga.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 14:35   #2
običaj je, za koji sam ja čula, da buket hvataju neudane cure.. znači, mogu i one koju su u vezama, ali ne i one koje su u braku.

kod mene će ga hvatati sve cure
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 14:39   #3
potpis.

doduše, ja ću svoj uručiti
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 14:55   #4
ja sam išla loviti buket, iako nisam htjela. kaj mogu kad su me zvali mladenci da dođem na podij ... ionako znam da ću se udat pa mi nije bilo neke draži još smo trebale pjevati severinine prijateljice, a ja ne znam riječi
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 15:03   #5
joooj, ja ne volim ići hvatati buket, izvlačila sam se uvijek kako sam znala i umjela. srećom, nema više toga .

je li vam ok da ja uručim buket? naime, od 25 mojih gostiju, 6 je cura koje bi hvatale, ako bacam.

ima i 3 kandidata za podvezicu, ali to jednoistavno preskačemo.

buket bih uručila seki, kao iznenađenje
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 15:08   #6
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Tko "smije" hvatati buket, a tko ne?
Ako ona želi da ga i ja hvatam, hvatat ću ga ali me ipak interesira kakvi su običaji glede toga.
Koliko sam ja informirana, buket hvataju sve slobodne cure, a budući si i ti uskoro ponovno sobodna ne vidim razlog da ga i ti ne hvataš - pogotovo ako na vjenčanje dolaziš kao "single" djevojka.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 15:37   #7
Moja kuma jaaako vjeruje u to s buketom i ako uzmemo u obzir kako je ona uhvatila moj ima tu nešto.

Naime kad sam ja bacala svoj buket to je bilo u nekoj autentičnoj konobici koja je imala vrlo nizak strop. Stvarno vrlo nizak
I nisam to baš bila uzela u obzir.
Kad sam ga trebala baciti zamahnula sam i bacila buket preko ramena u pokušaju ciljati upravo kumu jer sam znala da joj je bila velika želja uhvatit ga.

Međutim, JA POGODIM U STROP

Što ću sad? Buket mi je pao ravno iza leđa metrima ispred cura koje su bile u punoj spremi uhvatiti ga. I da im ne bih pokvarila veselje ja ga ponovno zgrabim,... zamahnem..., bacim.., samo da ga se riješim ...
I POGODIM RAVNO U KUMU.

I još mi kasnije ex sveki kaže da to što sam dvaput bacila buket znači da ću se i dva put udavati. Eto, kako je znala vještica jedna
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 15:46   #8
eh.. kod mene će isto bit jako jako malo slobodnih cura.. sve su u dugim vezama ili zaručene ili u planovima za svadbu ili već s djecom.. pa je meni palo na pamet da bi možda pozvala muške da love buket pa neka ga uruče svojim "boljim" polovicama a cure bi navela na podij da u štiklicama buše balone i traže podvezicu.. sad neznam dal da samo izvalim neku foru da im je to za buduće igre ili da dam neki zadatak onoj koja prva nađe.. kaj vi mislite o tome?
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 16:01   #9
ideja je odlična!

možda umjesto podvezice organiziraš da cure moraju npr vezatzi kravatu, one koje ostanu (koje znaju) daš drugi zadatak...
al zanimljivo svakako
ja bi otpala, ne znam vezati kravatu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 16:51   #10
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Naime kad sam ja bacala svoj buket to je bilo u nekoj autentičnoj konobici koja je imala vrlo nizak strop. I nisam to baš bila uzela u obzir. (...) Međutim, JA POGODIM U STROP (...) I da im ne bih pokvarila veselje ja ga ponovno zgrabim,... zamahnem..., bacim.., samo da ga se riješim ...
I POGODIM RAVNO U KUMU.
I još mi kasnije ex sveki kaže da to što sam dvaput bacila buket znači da ću se i dva put udavati. Eto, kako je znala vještica jedna
Ha ha, isto se dogodilo i meni, samo šta sam ga ja ostavila tako na podu nasred podija dok ga jedna od cura nije brže-bolje zgrabila. A valjda je onda to za mene to. E vidiš, reci ti ex sveki da bi možda bila još uvijek u sretnom braku da su te tvoje hvatačice bile brže.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:42   #11
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ideja je odlična!

možda umjesto podvezice organiziraš da cure moraju npr vezatzi kravatu, one koje ostanu (koje znaju) daš drugi zadatak...
al zanimljivo svakako
ja bi otpala, ne znam vezati kravatu
ma od mojih cura nitko to nezna.. haha.. a nesmijem pitat nikog koga mislim pozvat jer želim da bude iznenađenje i fora svima.. ma cijela svadba će bit nekak luda( po sadašnjim zamislima) pa bi i to malo začinila..
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:56   #12
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
joooj, ja ne volim ići hvatati buket, izvlačila sam se uvijek kako sam znala i umjela. srećom, nema više toga .

je li vam ok da ja uručim buket? naime, od 25 mojih gostiju, 6 je cura koje bi hvatale, ako bacam.

ima i 3 kandidata za podvezicu, ali to jednoistavno preskačemo.

buket bih uručila seki, kao iznenađenje
Ja uvijek hvatam buket, uopće mi to nije frka.. doduše još ga nijednom nisam ulovila
Ali kad mi se kuma udavala, nije ga bacala nego mi ga je poklonila, kao što ćeš i ti svojoj seki
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 19:00   #13
Ne znam tko smije, a tko ne, ali znam da ga ja nemam namjeru hvatati. Još da nastradam u okršaju zvan 'hvatanje buketa'.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 20:26   #14
uvek se trudim da to izbegnem,pomalo me sve to nervira,stampedo devojaka koje se histericno obrusavaju na buket cveca,ne prezajuci pri tom da ti bez po muke polome noge i vrat ne bi li bas one uhvatile buket,majko mila.....


obicno se sklonim u stranu,jednom prilikom je mlada bacala buket odmah ispred crkve i dragi me natera da stanem da ga hvatam,kao "ajde red je,svi gledaju u tebe zato sto nisi stala"....
i ajde stanem ja....i naravno klasika,stampedo me izlakta,izgura,izsuta...da me dragi ne uhvati ostala bih ja i bez kolena i haljine,letela sam dva metra....uzas...toliko me je bilo sramota....dragi me je samo pogledao i rekao"izvini,nemoras nikad vise to da radis"
siroma cak je i on shvatio koliko je uzasno...
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 20:37   #15
a bar su cure bile aktivne.. a na zadnjih par svadbi na kojima sam bila mladenke su doslovno morale vuć za ruke cure na podij.. nitko nije htio hvatat buket.. to mi bio najdosadniji dio..sve se ukipile i čekale ispred koje će past.
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 20:38   #16
Na svadbama na kojima sam ja bila u zadnje vrijeme, većina cura je bježala od buketa
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 20:39   #17
nikad na svadbi nisam doživjela da je bilo otimanje za buket.. lažem, jesam, jedna klinka od 10 godina se progurala među nas babce i otela buket ispred nosa cure na koju je trebao aterirati..
uglavnom se cure nisu previše trudile.. koju je pogodilo, ta ga je uhvatila, nikad ga nijedna nije baš žarko željela uloviti..

ja ga uvijek idem loviti ako mi se udaje koja od frendica, a ako je to cura/žena nekog frenda od dragog, onda prepuštam njenim frendicama prve redove i tamo sam negdje iza samo da prostor oko mlade ne zjapi prazan
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:04   #18
Ja sam već nekoliko puta doživjela da one malo mlađe <17 ukradu bukete, doslovno ih uzmu iz ruke
Nego, kakva je to fora u zadnje vrijeme da cure plešu u krug i onda kad pjema završi ili tako nešto mlada samo preda buket? Nije mi to ona tradicija više a i podvezica je po novom u balnonima a ne na nozi
__________________
Ebay je moj novi dom.
macka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:39   #19
Nikada nisam voljela hvatati buket. To mi je bio najgori dio svadbe. Zato ga ja neću ni bacati nego ću si ga lijepo sačuvati jer su ionako sve frendice udane.
slatkica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:42   #20
Meni nikad nisu dali da hvatam jer sam bila maloljetna A tad sam bila u najboljoj formi Sad nigdje svadbe već 8 godina, kak je krenulo, nikad se neću udat
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.