Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 23:14   #1
Rolete

moze li mi netko reci koja je cijena pvc i alu roleta po m2? pukle su mi plasticne pa bih sad kupila nove. zanima me okvirno koja je cijena
I.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:21   #2
Quote:
I.M. kaže: Pogledaj post
moze li mi netko reci koja je cijena pvc i alu roleta po m2? pukle su mi plasticne pa bih sad kupila nove. zanima me okvirno koja je cijena
Ovisi gdje zivis, koje ducane imas...vjerujem da se to uvelike razlikuje od ducana do ducana, odmjesta do mjesta.
U nekim spcijaliziranim ducanima je sigurno puno skuplje (narocito alu), ali u bauhausu, gramatu, pevecu i sl. to bude vrlo pristupacno.
Npr. 60x160cm plasticne, nekih 30-40kn. (ne sjecam se tocno)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:32   #3
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ovisi gdje zivis, koje ducane imas...vjerujem da se to uvelike razlikuje od ducana do ducana, odmjesta do mjesta.
U nekim spcijaliziranim ducanima je sigurno puno skuplje (narocito alu), ali u bauhausu, gramatu, pevecu i sl. to bude vrlo pristupacno.
Npr. 60x160cm plasticne, nekih 30-40kn. (ne sjecam se tocno)
jel? mislila sam da je puno skuplje! al to je cijena za plasticne...nisam imala pojma da se to moze kupiti u bauhausu...mislila sam da to ides bas u specijalizirani ducan, na koncu ipak moras platiti ugradnju....il ih sam mozes postavit? nemam pojma
I.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:57   #4
Quote:
jel? mislila sam da je puno skuplje! al to je cijena za plasticne...nisam imala pojma da se to moze kupiti u bauhausu...mislila sam da to ides bas u specijalizirani ducan, na koncu ipak moras platiti ugradnju....il ih sam mozes postavit? nemam pojma
Postoje firme koje se time bave. Rade po mjeri, ugrade ti ...
Ova verzija s kupovnima je puno jeftinija i naravno nije to ta kvaliteta, ali posluze. Ima raznih dimenzija i boja (bijele, sive, plave), pa ako ti pasu, uzmes i sama si ugradis bez problema, ako imas drvenu stolariju. (vjerojatno moze i na pvc, ali ja ih nisam stavljala)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 13:28   #5
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Postoje firme koje se time bave. Rade po mjeri, ugrade ti ...
Ova verzija s kupovnima je puno jeftinija i naravno nije to ta kvaliteta, ali posluze. Ima raznih dimenzija i boja (bijele, sive, plave), pa ako ti pasu, uzmes i sama si ugradis bez problema, ako imas drvenu stolariju. (vjerojatno moze i na pvc, ali ja ih nisam stavljala)
hvala ti puno! drugi tjedan idem u potragu
I.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 13:48   #6
Quote:
hvala ti puno! drugi tjedan idem u potragu
Nadam se da ces naci sto trazis. Desi se da neki put imaju veliki izbor, a neki put bas i ne...ali ako nista drugo vidis deklaracije tj. cijene onih koje nemaju pa svratis drugi put. (ja sam zadnji put, ovu 160x60 kupila u Bauhausu)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:29   #7
Čini mi se da je tu netko pobrkao lončiće. Misli li se tu na rolete ili na venecijanere po tim cijenama i mjestima nabave ??? Aluminijska roleta sa ugradnjom košta i po 1000 kn/m2 !!
Old 18.09.2010., 20:53   #8
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je tu netko pobrkao lončiće. Misli li se tu na rolete ili na venecijanere po tim cijenama i mjestima nabave ??? Aluminijska roleta sa ugradnjom košta i po 1000 kn/m2 !!
Moguce da si u pravu.
Btw, i venecijaneri su rolete, vrsta roleta.

Sorry I.M.
Imala sam dobru namjeru, ali kada ponovo procitam tvoj upit cini se da ti stvarno mislis na klasicne rolete.
Ja i ove svoje plasticne jeftilen rolete (koje spadaju u venecijanere) zovem - rolete. (a i takvih ima alu)
Ipak ce to biti puno skuplje...
Ali, ako se nema para i ove o kojima sam ja pricala sluze sasvim dobro. (bar dok se ne skupi za prave rolete)
Sorry jos jednom.

Zadnje uređivanje kajpa : 18.09.2010. at 21:05.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 21:52   #9
ma no problem...a i bilo mi je cudno koliko je jeftino...iako sam naisla negdje na netu da je metar bas pvc roleta 5okn pa na vise, tako da bas i nije ovo neka prevelika razlika...a alu su puno skuplje, procitah da su 500kn/m2 pa dalje...al nazvat cu u ponedjeljak par firmi pa cu vidjet...racunala sam rolete pvc + ugradnja na postojeci prozor ne bi trebalo bit vise od 500kn...i hope so
I.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 21:56   #10
e da, a mi u ST te venecijanere zovemo žaluzine
I.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 22:12   #11
Quote:
e da, a mi u ST te venecijanere zovemo žaluzine
Ni ja ih ne zovem venecijaneri, nego rolete.
Saluzine (s s kvacicom) su mi one stare drvene, koje se mogu sasvim otvoriti prema van, kao prozorsko krilo, a mogu se i (ako su zatvorene) malo prosiriti (nagnuti) pa da ima svjetla ili sasvim zatvoriti pa je mrak, kao i tzv. venecijaneri. Ali ne mogu se srolati gore kao rolete (tu brojim i venecijanere).
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:34   #12
Najjeftinije PVC rolete (samo lamele), profil "mini" širine 37mm u komadima dužine 3m, bijele, svijetlo smeđe, krem - pronašao sam, prije nekih godinu dana u Gramatu po otprilike 80-90 kn/m2 ili oko 10 kn/kom. U isto vrijeme, u Martićevoj (ne znam naziv firme) cijena je bila oko 140 kn/m2, ali izrezano na mjeru (dakle kupca se ne tiče koliko otpada ostaje), kao i u Roletarstvu Dodić (ako nisam pomiješao firme, ovi su negdje na zapadu ZG) po otprilike 125kn/m2.

Cijena s ugradnjom je bila oko 200+kn/m2, pri čemu se obično i mijenjaju gurtne i sitni dijelovi (granični čepovi i sl. što utječe na cijenu obnove, ako se prepusti majstoru), a često sam viđao akcijske ponude roletara koji po povoljnijim cijenama nude usluge u određenom periodu po kvartovima.

Zadnje uređivanje 3007 : 18.09.2010. at 23:41.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 08:25   #13
Pozdrav!

Zamolila bih vas da mi preporucite roletarstvo ili trgovinu gdje mogu kupiti kutiju za remen za drvene rolete koje su stare najmanje 30 godina. Sve sto sam do sad vidjela su za alu ili pvc i bojim se da bi to popucalo pod tezinom drvenih

Hvala!
LedenaKocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 08:59   #14
Quote:
LedenaKocka kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zamolila bih vas da mi preporucite roletarstvo ili trgovinu gdje mogu kupiti kutiju za remen za drvene rolete koje su stare najmanje 30 godina.
Pitaj tu: http://www.konoplja.hr/potrosnja.html#
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:14   #15
Hvala, ali treba mi kutija, onaj mehanizam za navlacenje remena, ne znam tocno kako da to opisem
LedenaKocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:53   #16
Quote:
LedenaKocka kaže: Pogledaj post
Hvala, ali treba mi kutija, onaj mehanizam za navlacenje remena, ne znam tocno kako da to opisem
Za kutiju mozda najbolje da pitas nekoga tko radi drvenu stolariju.
Npr. (prvo sto sam na googlu nasla)
http://tinyurl.com/342bxtd
ili neko od ovih:
http://www.wlw.hr/hr/CompaniesByProd...?search=drvene
Ako i nemaju bas taj mehanizem, mozda ti mogu reeci gdje bi mogla nabaviti. (ili ti zamijene cijelu kutiju)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 10:21   #17
Hvala puno!
LedenaKocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:11   #18
bok ljudi! evo danas sam zvala jednu firmu koja radi i postavlja rolete. s obzirom na dimenzije mojih vrata, ljubazna gospodja je izracunala da ce me kostati 500kn sa ugradnjom, super ....mislila sam da cu ipak mnogo skuplje proci...
I.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 19:46   #19
Quote:
bok ljudi! evo danas sam zvala jednu firmu koja radi i postavlja rolete. s obzirom na dimenzije mojih vrata, ljubazna gospodja je izracunala da ce me kostati 500kn sa ugradnjom, super ....mislila sam da cu ipak mnogo skuplje proci...
Mozda i hoces...spremi jos koju stoticu, za svaki slucaj.
Nadam se da ipak neces.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 12:11   #20
Na tvom mjestu ipak bi prije pozvao stručnjaka iz te tvrtke da pogleda kakve stvarno rolete imaš. Puno toga ovisi o godini izrade tvojih roleta i sistemu jer se razlikuju. Uzimanjem jednog zamjenskog dijela moguće je da ćeš morati mjenjati i neke druge djelvoe (osovinu, ležaje, namatalo trake itd.) zato najbolje da netko dođe do tebe to pogleda i da ti pismenu obvezujuću ponudu.
Skiper62 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.