Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 10:19   #41
KNJIGA O ŠIVANJU

Ljudi upomoć,

tražim knjigu o krojenju i šivanju; nešto s uputama i slikama koja će mi pomoći da samostalno krenem sa šivanjem odjevnih predmeta. Nigdje nisam našla nešto tako, pa ako netko zna, molim da mi napiše.
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 12:04   #42
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
Ljudi upomoć,

tražim knjigu o krojenju i šivanju; nešto s uputama i slikama koja će mi pomoći da samostalno krenem sa šivanjem odjevnih predmeta. Nigdje nisam našla nešto tako, pa ako netko zna, molim da mi napiše.
Kupi Burdu,izaberi model, precrtaj ga i spajaj po brojevima,najlakši način da naučiš. Prvo probaš lakše modele i na jeftinijim materijalima.
__________________
MOJ ALBUM
Jolanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 21:37   #43
ova stranica ti je isto ok

http://www.burdastyle.com/projects
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:29   #44
Ja krojeve skidam s http://www.sewingpatterns.com .

Imaju ogroman izbor. Ima ih jako jeftinih, a ima i skupljih. No uvijek imaju i nekoliko krojeva koje nude besplatno. Vrijedi se registrirati i isprobati.
Neke krojeve možeš naručiti poštom (što je naravno skuplje i dulje traje) no svi se u principu downloadju kao pdf. Isprintaš si pdf, zalijepiš papire skupa i izrežeš si iscrtani kroj. Većina krojeva dolazi s uputama kako ih koristiti, iako su meni te upute obično vrlo zbunjujuće. Većinom zbog terminologije, ni na Hrvatskom je baš ne znam, kamoli na Engleskom. Ja lijepo izrežem kroj, pa te komade sa špenadlima pričvrstim na tkaninu, pa izrežem tkaninu, pa onda nekako logički prokljuvim gdje se šta spaja, i onda šivam. Ponekad zabrljam, ponekad ne ali mislim da se najbolje uči tako da se proba.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:27   #45
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
ovo nije istina. bila sam na tom tečaju prošle godine i svašta sam naučila.
još u osnovnoj školi sam naučila "šivati" ali to nema veze sa dobrim šivanjem.
kod gospođe Ruže se šivaju suknja, hlače, košulja i jakna/kaput. ako hoćeš nešto posebno, donesi vlastiti kroj i s njom ćeš sašiti to što želiš. ja sam donosila neke krojeve s uputstvima na španjolskom, pa smo mozgale šta ćemo i kako ćemo.
naravno da se uče basic stvari, ima žena koje dođu a da nikad šivaći stroj nisu vidjele. hoćeš li njima dati Gallianov kroj za večernju haljinu?
za cure koje su završile tekstilnu školu tečaj vjerojatno nije prikladan, ali za sve koje žele naučiti šivati jest. ako želiš dizajnirati vlastite komade, idi na faks. dizajn se ne uči na tečaju.

i naravno da se sav dodatni materijal naplaćuje. sve što sašiješ ostaje tebi, zašto bi ti teta Ruža nešto plaćala?
Potpisujem! I ja sam išla na tečaj kod gđe Ruže. Negdje na ovom forumu sam već komentirala isti. Gđa Ruža je vrlo ljubazna i korektna i nemam šta zamjeriti. Štoviše, meni je pokazala i još neke sitnice koje sam ju pitala za djecu i moram reći da je zbilja bila strpljiva. Mislim da je ona odličan izbor za onog tko želi naučiti šivati, naravno, svatko u svojim granicama.
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 15:34   #46
Ja sam prošli tjedan upisala tečaj u Šivanolu u Gajnicama...

Zakon je! Gospodja Ljiljana koja nas uči je super, ima ful živaca, a i znanja
Malo nas je pa svakom individualno pokazuje što god mu treba...evo ja već sašila svoju prvu jastučnicu...tečaj je pon. i sri. od 18-22, 1500 kn za gotovinu, traje 2 mjeseca...ima još mjesta, pa navalite

Inače su u tom Šivanolu svi ful ljubazni i susretljivi, barem su do sada bili

Cure koje idu sa mnom na tečaj su jako zadovoljne, da ne kažem-oduševljene, neke dolaze iz centra grada tamo zbog te gjde Ljiljane...a mislim da može doći i netko tko nije početnik, jer se gdja Ljiljana može svakome posebno posvetiti, tako da ni to nije bed...

Evo, da ih malo izreklamiram, pošto svi pričaju samo o gdji Ruži

Da, nabavila sam i neku staru mašinu pa su rekli da samo donesem da mi njihov majstor pogleda i pokaže kak se na njoj radi...a nisam je ček niti kupila kod njih...

Okej, dosta sam ih nahvalila
shtakinaath is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 14:54   #47
Hej bok mene zanima gdje ima OK tečaj šivanja u blizini Črnomerca ?

Nisam išla u nikakvu školu za šivanje, znači, totalni sam početnik tak da bi išla negdje gdje je voditejica strpljiva...Gajnice su mi onak daleko, da bih se vraćala u 22h nazad

Eto hvala
zveckica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 15:22   #48
Quote:
zveckica kaže: Pogledaj post
Hej bok mene zanima gdje ima OK tečaj šivanja u blizini Črnomerca ?

Nisam išla u nikakvu školu za šivanje, znači, totalni sam početnik tak da bi išla negdje gdje je voditejica strpljiva...Gajnice su mi onak daleko, da bih se vraćala u 22h nazad

Eto hvala
Gajnice su 5 stanica busom do Črnomerca, dakle 10 minuta.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:36   #49
Ma ok, no s obzirom da smo relativno novi u gradu, i don't feel confortable u kvartove koje ne znam po noći

Al hvala na info.
zveckica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:46   #50
Lijepi pozdrav svima. Eto "nabasala" sam na ovu temu pretražujući mogućnost pohađanja tečaja šivanja. Nova sam na forumima pa imajte molim razumijevanja Do mene je "došao" jedan letak za tečaj šivanja koji se tek "otvara", tj. počinju s snjima. Početi će prvo s početnim stupnjem, upoznavanje mašine, jednostavnije stvari za sašiti i sl. Održavati će se na Trešnjevci, u Badalićevoj, žena se zove Željka, profesionalna je krojačica. Zvala sam i raspitala se malo. Trajati će mjesec dana, dva puta tjedno po 3 sata, cijena je promotivna 750 kuna, pošto tek kreće... Maksimalno kaže da će biti 5 polaznika. Sve potrebno se dobija na tečaju. Da li ste čuli nešto o tome?
ijkg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:47   #51
Nadam se da nisam kasno ovo vidjela, odnosno da nije već započeo taj tečaj...

Budući da imaš taj letak za tečaj u Badalićevoj i da si zvala, možeš li nam reći nešto više o tome?
cijena se čini izuzetno povoljna a i trajanje tečaja... kada počinje?

može i broj na pm... Hvala
boogieman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:27   #52
tečaj

Bok svima!

Jako sam zainteresirana za upis tečaja šivanja. Na internetu sam pronašla neki tečaj Nana-san, pa me zanima jeli itko bio na tom tečaju i kakva su iskustva?
Također su dobro došli i drugi prijedlozi.....osim ruza-vez jer sam cula od frendice da tam nije dobro....iako ne znam jer ja osobno nisam bila.

Ja sam ful zagrijana za to...i ne bi htjela znati samo osnove....htjela bi da me netko baš ful nauči sve o šivanju, materijalu, krojenju...zapravo bi mi bilo najdraže kad mi imala prvatne sate kod nekog

Unaprijed hvala!
assassinator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:21   #53
Question

Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Ja krojeve skidam s http://www.sewingpatterns.com .

Imaju ogroman izbor. Ima ih jako jeftinih, a ima i skupljih. No uvijek imaju i nekoliko krojeva koje nude besplatno. Vrijedi se registrirati i isprobati.
Neke krojeve možeš naručiti poštom (što je naravno skuplje i dulje traje) no svi se u principu downloadju kao pdf. Isprintaš si pdf, zalijepiš papire skupa i izrežeš si iscrtani kroj. Većina krojeva dolazi s uputama kako ih koristiti, iako su meni te upute obično vrlo zbunjujuće. Većinom zbog terminologije, ni na Hrvatskom je baš ne znam, kamoli na Engleskom. Ja lijepo izrežem kroj, pa te komade sa špenadlima pričvrstim na tkaninu, pa izrežem tkaninu, pa onda nekako logički prokljuvim gdje se šta spaja, i onda šivam. Ponekad zabrljam, ponekad ne ali mislim da se najbolje uči tako da se proba.


kako se na toj stranici mogu registrirat i preuzet besplatne krojeve, probala sam ali nisam uspjela . MOLIM POMOČ!!!!


AKO NEKO ZNA JOŠ KAKVU STRANICU GDJE SE MOGU SKINUTI KROJEVI, NEK MI JAVI. Ili ako neko zna kakav časopis s krojevima , osim Burde.

HVALA !!!!
VIŠNJA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:59   #54
Jel netko možda išao na tečaj šivanja kod Goge? Našla sam ih preko fejsa, ima i svoju stranicu i po ovome što piše se čini ok, pa me još samo zanima ako netko ima iskustva?
ruby20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 09:24   #55
ja imam staru mašinu BAGAT VIŠNJU i BAGAT JADRANKU , jaka mi je želja naučit vesti. neke aplikacije, pa bih vas molila za pomoč ako mi možete malo detaljnjije objasnit. Imam stopicu za vezanje, imam onaj obruć, ..... ali neznam kako počet . ako mi možete objasnit, ili reč za kakav priručnik, ili kakvu knjigu gdje objašnjava bila bih vam jako zahvalna !!!
VIŠNJA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 12:11   #56
jeftini tečaj

Quote:
ijkg kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima. Eto "nabasala" sam na ovu temu pretražujući mogućnost pohađanja tečaja šivanja. Nova sam na forumima pa imajte molim razumijevanja Do mene je "došao" jedan letak za tečaj šivanja koji se tek "otvara", tj. počinju s snjima. Početi će prvo s početnim stupnjem, upoznavanje mašine, jednostavnije stvari za sašiti i sl. Održavati će se na Trešnjevci, u Badalićevoj, žena se zove Željka, profesionalna je krojačica. Zvala sam i raspitala se malo. Trajati će mjesec dana, dva puta tjedno po 3 sata, cijena je promotivna 750 kuna, pošto tek kreće... Maksimalno kaže da će biti 5 polaznika. Sve potrebno se dobija na tečaju. Da li ste čuli nešto o tome?
Znam da je bilo prije više od godine dana, ali pliz ako imaš vizitku pošalji mi broj od gđe Željke...puuno je jeftinija od svih i stvarno bi htjela probat. Puno hvala!!
bajicaipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 14:00   #57
Quote:
ijkg kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima. Eto "nabasala" sam na ovu temu pretražujući mogućnost pohađanja tečaja šivanja. Nova sam na forumima pa imajte molim razumijevanja Do mene je "došao" jedan letak za tečaj šivanja koji se tek "otvara", tj. počinju s snjima. Početi će prvo s početnim stupnjem, upoznavanje mašine, jednostavnije stvari za sašiti i sl. Održavati će se na Trešnjevci, u Badalićevoj, žena se zove Željka, profesionalna je krojačica. Zvala sam i raspitala se malo. Trajati će mjesec dana, dva puta tjedno po 3 sata, cijena je promotivna 750 kuna, pošto tek kreće... Maksimalno kaže da će biti 5 polaznika. Sve potrebno se dobija na tečaju. Da li ste čuli nešto o tome?
Pozdrav, da li mogu dobiti broj od gospođe koje drži tečaj, može na pm
hvala
keopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 13:18   #58
Zanima me tecaj krojenja i sivanja u Splitu, ali... nemogu nac nikakvu informaciju. Da li itko zna postoji li tecaj i di? I zanima me ima li ista vise od onog tecaja koji se odrzavao u skoli Mertojak,mozda na drugom mjestu?
help
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 20:33   #59
Quote:
ruby20 kaže: Pogledaj post
Jel netko možda išao na tečaj šivanja kod Goge? Našla sam ih preko fejsa, ima i svoju stranicu i po ovome što piše se čini ok, pa me još samo zanima ako netko ima iskustva?
ja sam bila na tecaju kod Goge i zena je odlicna,toplo preporucujem.Kad sam dosla nisam znala ni dugme prisit,a na njenom sam tecaju sasila 8 ozbiljnih komada odjece(suknju,hlace,haljine-dvostrane,kratke,duge,kaput).Tecaj je odlican jer su samo 3 osobe u grupi pa ti se Goga moze maximalno posvatit sto ne znam jel bas izvedivo kad je 10 osoba u istom terminu.pogledaj na fejsu njenu stranicu i fotografije koje svjedoce o sasivenoj odjeci
bajsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:18   #60
ima li u Rijeci sto?
__________________
24.12. ♥²
Bizzarna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.