Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2008., 22:21   #201
Tako i Vuk Karadžić je isto vjerodostojan izvor, po njemu su svi srbi od Slovenije do Albanije.
HR123 is offline  
Old 01.05.2008., 22:22   #202
asusko
Na osnovu čega je taj tip zaključio da je postojala srpska crkva u Splitu do 12. st ?
HR123 is offline  
Old 02.05.2008., 09:18   #203
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Tako i Vuk Karadžić je isto vjerodostojan izvor, po njemu su svi srbi od Slovenije do Albanije.

Vukov pogrešan zaključak je upotrijebljen za velikosrpsku poltiku, ne bi ilo ni Načertanija ni Milaša ni ostalih mitomana da nije Vuk izvalio svoje.
Kexx is offline  
Old 02.05.2008., 10:29   #204
1.Čitam sve ovo, i opet, sve se svodi na vraćanje u povijest...a na nesreću, svaka strana se može vratit u ono povijesno doba koje njoj odgovara, te igrati s tom kartom kao s vertikalom koje se treba držat...
2. Odgovor na uvodni post je ne, jer za par desetljeća i više, kad bi eventualno došlo vrijeme za neke promjene, te promjene će vodit u globalizaciju i do tad ćemo svi skupa bit u EU, sviđalo se to kome ili ne..
3.Sama sam 1992-ge bila protjerana s područja o kojemu ovdije govorite, tako da se smatram kompetentnom komentirati nešto o govoru, izrazima i sl...Naime, svi koji smo tamo živjeli znamo da se tad u svakodnevnom pisanju koristila isključivo latinica, da se govorilo ijekavski (treba li to upoće napominjat!!)itd, itd...Za vrijeme rata i poslije, uvela se ćirilica, ekavski i velik broj srbizama koji se tamo do tad nisu koristili (neznam, npr. boranija)..
sad kad ljudi polako počinju govorit kako su i prije, što sad? Pobuna...jao eto kroatizama...smiješno..Potpisujem sve koji su već rekli da im je zlo kad čuju ekavski u tim krajevima...
A Srbi...jedna posebna priča...odriču se sami sebe odricanjem svog ijekavskog govora...žele se tako približiti Srbiji koja ih sve skup smatra glupim Bosancima...Možda su jedini narod u svijetu koji pri utakmici između svoje i susjedne zemlje navija za susjednu i time se ponosi .
Da se vratim na uvodno pitanje...sve kad bi to i bilo moguće, da li bi bilo dobro za Hrvatsku??Treba li nam to uopće? Oni su narod koji uzima i prisvaja..ne daje i ne obogaćuje...uz to netolerantan...pr moja "prijateljica" iz djetinjstva nije u stanju shvatit da je naš rodni grad podjednako i moj i njezin....Trebat će tu još evolucija odradit svoje..
anin1 is offline  
Old 02.05.2008., 12:05   #205
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Naime, svi koji smo tamo živjeli znamo da se tad u svakodnevnom pisanju koristila isključivo latinica, da se govorilo ijekavski (treba li to upoće napominjat!!)itd, itd...Za vrijeme rata i poslije, uvela se ćirilica, ekavski i velik broj srbizama koji se tamo do tad nisu koristili (neznam, npr. boranija)..
..
Mi se ne odričemo svoje ijekavice. Pitanje je, ko se odrekao svoje ikavice?

Ćirilica je naše pismo i sasvim je prirodno da se koristi u Republici Srpskoj. А koristila se i prije rata.
Имаш нешто против?
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 12:28   #206
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
naravno, nista nije vjecno. ni BiH. ukoliko se sva tri naroda drugacije dogovore. znaci nema onog "nikada" koje vi ovdje pateticno, ni sami ne vjerujuci u to sto govorite, ponavljate periodicno, vec evo 20 godina. a Velike Srbije ni na zvizgu. dapache, sve je manja.

i nisam ja rekao da ovakva BiH nikada nece u EU. ja samo ponavljam ono sto govore EU zvanicnici. ti i dalje mozes sanjati o nekakvoj Europi Regija u kojoj ce biti i "RS". nije zabranjeno sanjati.
Velike Srbije? Ko je pominjao Veliku Srbiju?
Naravno, nedostatak argumenata.

Ti si drveni advokat EU zvaničnika? Nisam znao.
I kada će nas ukinuti? Čekamo već 16 godina.

Možda bi ti trebao da učiniš prvi korak i u Brodu proglasiš HAO Posavina.
Da vidimo kako ćeš proći.
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 12:36   #207
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Možda bi ti trebao da učiniš prvi korak i u Brodu proglasiš HAO Posavina.
Da vidimo kako ćeš proći.
ne tako davno u golemo vecinski nesrpskoj Posavini bijase proglasena SAO. mi ostali smo se tome smijali. eto tako, kako se ti sada smijes.

bitno je tupiti i tupiti o konstitutivnosti sva 3 naroda na cijelom podrucju drzave BiH.
dok se konstitutivnost u potpunosti ne ispuni na cijelom podrucju BiH, nece se doci ni do predvorja EU. zakon. zakon. ponavljaj to u snu. zakon.
"RS" ovakva kakva je, nece nikad bio dio Europe Regija. sanjaj.


ovo o ijekavici i ikavici... da ovdje ima pametnog moderatora, za te svoje pizdarije o ijekavici kao srpskom jeziku, davno bi dobio vjecni ban.

i zasto se ti odrices svoje ekavice?
goldietrickz is offline  
Old 02.05.2008., 12:46   #208
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ne tako davno u golemo vecinski nesrpskoj Posavini bijase proglasena SAO. mi ostali smo se tome smijali. eto tako, kako se ti sada smijes.

bitno je tupiti i tupiti o konstitutivnosti sva 3 naroda na cijelom podrucju drzave BiH.
dok se konstitutivnost u potpunosti ispuni na cijelom podrucju BiH, nece se doci ni do predvorja EU. zakon. zakon. ponavljaj to u snu. zakon.
"RS" ovakva kakva je, nece nikad bio dio Europe Regija. sanjaj.


ovo o ijekavici i ikavici... da ovdje ima pametnog moderatora, za te svoje pizdarije o ijekavici kao srpskom jeziku, davno bi dobio vjecni ban.

i zasto se ti odrices svoje ekavice?
Prvo da razjasnimo za jezik.
Zašto bi dobio ban, zato što se ijekvica koristi u srpskom jeziku? To ti je neka novost?
Ja se ne odričem svoje ekavice, jer je rijetko koristim u svom govoru i ne paše mi, što ne znači da moje dijete neće znati ekavicu.

Drugo.
Tupi, tupi o konstitutivnosti sva tri naroda na cijeloj teritoriji BiH, nemam ništa protiv. I šta ćeš time dobiti? Ništa.
Srbi su se osvijestili, prodaju sve živo u Federaciji i započinju novi život i grade bezbjednu budućnost svoje djece u Srpskoj.
Kad im pomeneš povratak u Federaciju među Alijine, bude im muka.
Ovi tvoji Hrvati Posavljaci lijepo se smjestili u srpskim kućama po Slavoniji i Krajini. Zašto se ne vraćaju? Niko im ne zabranjuje povratak?
Tel Aviv is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.