Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 16:45   #1
Utjecaj okoline na seksualne afinitete pojedinca.

Dakle šta mislite koji je osnovni uticaj na nečiju seksualnu orjentaciju, ponašanje uopšte, u smislu; promiskuiteta, spolne orjentisanosti, nedostatka aktivnosti, prelaska iz veze u vezu, interesne ljubavi, varanja partnera, čestog mijenjanja partnera, ostanka sa samo jednim cijeli život...i svega što čini jednu osobu kao ličnost sa svojim iskustvima ili neiskustvima.
Da li su to prvenstveno roditelji, bliža okolina, prijatelji, kompleksi, težnja za poistovjećivanjem sa raznim uzorima ...i tako dalje.
Ili se svako jednostavno takav rađa kakv je.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 11.03.2010., 16:48   #2
Spolna orijentiranost po meni ne može biti socijalno uvjetovana. Što se tiče ostalog - mislim da je to stvar karaktera i spleta društvenih okolnosti.

Recimo - prelazak iz veze u vezu, bez da se u bilo kojoj od spomenutih vežeš za partnera odražava strah od vezivanja. Faktori mogu bit mnogi, na to može utjecat recimo rastava roditelja koju je osoba traumatično proživjela. Naravno da može utjecat i okolina, društvene norme, no to je češće slučaj kod mlađih.

Da sad ne idem u svaki primjer pojedinačno - uglavnom se radi o kombinaciji utjecaja društva + karakteru, od osobe do osobe. Neki su u potpunosti vjerni sebi. Također ovisi i o samopouzdanju, samorealizaciji.

Poprilično opsežna tema.
marina085 is offline  
Old 11.03.2010., 16:53   #3
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Spolna orijentiranost po meni ne može biti socijalno uvjetovana. Što se tiče ostalog - mislim da je to stvar karaktera i spleta društvenih okolnosti.

Recimo - prelazak iz veze u vezu, bez da se u bilo kojoj od spomenutih vežeš za partnera odražava strah od vezivanja. Faktori mogu bit mnogi, na to može utjecat recimo rastava roditelja koju je osoba traumatično proživjela. Naravno da može utjecat i okolina, društvene norme, no to je češće slučaj kod mlađih.

Da sad ne idem u svaki primjer pojedinačno - uglavnom se radi o kombinaciji utjecaja društva + karakteru, od osobe do osobe. Neki su u potpunosti vjerni sebi. Također ovisi i o samopouzdanju, samorealizaciji.

Poprilično opsežna tema.

slažem se....svako ponašanje je uvjetovano karakterno i društveno.... ništa nije u potpunosti utjecaj drustva, tako ni to....
petruska is offline  
Old 11.03.2010., 17:25   #4
Quote:
petruska kaže: Pogledaj post
slažem se....svako ponašanje je uvjetovano karakterno i društveno.... ništa nije u potpunosti utjecaj drustva, tako ni to....
Pa zar u određenoj mjeri i okolina ne učestvuje u formiranju karaktera.

Recimo da uža okolina formira svoje norme.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 11.03.2010., 17:32   #5
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Pa zar u određenoj mjeri i okolina ne učestvuje u formiranju karaktera.

Recimo da uža okolina formira svoje norme.
Znaci tvoja potreba za svakodnevnim upraznjavanjem sexualnog odnosa ( sam si napisao da svakodnevno se sexas sa zenom) formirana je u neku ruku i od strane uze okoline?
biancha is offline  
Old 11.03.2010., 17:48   #6
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
Znaci tvoja potreba za svakodnevnim upraznjavanjem sexualnog odnosa ( sam si napisao da svakodnevno se sexas sa zenom) formirana je u neku ruku i od strane uze okoline?
Libido nisam ni spominjao mislim da je to već na nekoj drugoj razini ali moja potreba da prije nje budem sa još nekolicinom sigurno je uslovljena okolinom.
Moja precizna definicija onoga šta je dobro i šta je loše takođe je uslovljena okolinom u kojoj sa odrastao.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 11.03.2010., 17:52   #7
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Dakle šta mislite koji je osnovni uticaj na nečiju seksualnu orjentaciju, ponašanje uopšte, u smislu; promiskuiteta, spolne orjentisanosti, nedostatka aktivnosti, prelaska iz veze u vezu, interesne ljubavi, varanja partnera, čestog mijenjanja partnera, ostanka sa samo jednim cijeli život...
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Libido nisam ni spominjao
zar ne spada libido pod boldano?
biancha is offline  
Old 11.03.2010., 17:56   #8
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Pa zar u određenoj mjeri i okolina ne učestvuje u formiranju karaktera.

Recimo da uža okolina formira svoje norme.
Upravo tako..
Jedan od jezovitih primjera kako okolina formira tvoj karakter i seksuakne stavove su one sekte po Americi koje imaju svoje gradove koji su totalno izolirani od svijeta
Tu ne znaš ko koga jebe, ko je komu šta...
kiss me is offline  
Old 11.03.2010., 18:16   #9
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
zar ne spada libido pod boldano?
Aktivnost može biti uslovljena i uticajem tvoje mame.

Nisam prevashodno mislio na aktvnost u smislu količine seksa koji upražnjavamo sa jednim partnerom, nego na aktivnost u pronalaženju i težnji da se neko pronađe samo zato da bi to zadovoljavalo neke opšteprihvatljive društvene norme.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 11.03.2010., 18:30   #10
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Aktivnost može biti uslovljena i uticajem tvoje mame.

Nisam prevashodno mislio na aktvnost u smislu količine seksa koji upražnjavamo sa jednim partnerom, nego na aktivnost u pronalaženju i težnji da se neko pronađe samo zato da bi to zadovoljavalo neke opšteprihvatljive društvene norme.
I get it now, nije bilo bas najjasnije napisano pa se svasta pod to moze staviti...
Osobno smatram da vlastiti karakter te sazrijevanje i razvijanje kroz zivot prvenstveno utjecu na sexualne afinitete pojedinca, okolina moze vrsiti pritisak modeliranjem i pokusaj ukalupljivanja ali opet na svakom od nas je da li cemo se ponasati kako osjecamo ( onaj unutarnji zov) ili cemo svoje afinitete prilagoditi okruzenju ( tu ujedino i ovisi da li je okruzenje opasno po pojedinca pa samim iskakanjem iz okvira okruzenja pojedinac riskira izopcenje, osude ili mozda cak i zivot)....
biancha is offline  
Old 11.03.2010., 19:25   #11
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Upravo tako..
Jedan od jezovitih primjera kako okolina formira tvoj karakter i seksuakne stavove su one sekte po Americi koje imaju svoje gradove koji su totalno izolirani od svijeta
Tu ne znaš ko koga jebe, ko je komu šta...

Da li je Hippie bilo okruženje slično tome, kakvu pouku možemo izvući.



Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
opet na svakom od nas je da li cemo se ponasati kako osjecamo ( onaj unutarnji zov) ili cemo svoje afinitete prilagoditi okruzenju ( tu ujedino i ovisi da li je okruzenje opasno po pojedinca pa samim iskakanjem iz okvira okruzenja pojedinac riskira izopcenje, osude ili mozda cak i zivot)....

Mislim da nas većina podlegne pritisku i kao takvi nastavljamo dalje kroz život uzimajući trenutno stanje kao prihvatljivo.
Opet, promiskuitetno ponašanje mogu samo pravdati uticajem okoline u smislu više faktora, komleksi, roditelji, traume...teško da ga mogu povezati direktno sa karakterom bez uticaja.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 11.03.2010., 20:34   #12
Nikakva okolina,to je čisti utjecaj Horoskopa,planeta,ljudske psihe i ostalih sfera ljudskog mozga,svatko se hvata za ono što mu paše

Zadnje uređivanje Chansomps : 11.03.2010. at 20:39.
Chansomps is offline  
Old 11.03.2010., 20:41   #13
Quote:
CHANSOMPS kaže: Pogledaj post
Nikakva okolina,to je čisti utjecaj Horoskopa,planeta,ljudske psihe ostalihi sfera ljudskog mozga,svatko se hvata za ono što mu paše
Ne bih se baš složio.
Uzmimo za primjer jedno žensko, mama joj stalno govori da se pazi, ona je onako neodlučna između svoga statusa u društvu i okruženja kod kuće. Prijateljice joj stalno govore kako su se ševile sad sa ovim sad sa onim. Ona nije još, vjeruje svojoj majci ali ipak želi da se uklopi u društvo. Šta radi, pronalazi potencijalnu simpatiju sa već izraženim predispozicijama da želi seks, ne zbog toga što to stvarno želi nego zbog toga da bi sutra kad se nađe u društvu mogla reći; i ja sam se sinoć ševila.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 11.03.2010., 22:07   #14
Okolina ne utice na suksualno orijentaciju.
Međutim okolika utiče na ispoljavanje te orijentacije, pa onda dolazi do problema....
Jedan od njih je sa su neki homoseksualci su promiskuitetniji, a razlog je sto ljubav dva muskarca nije dopustena i onda se njihova veza svodi samo na seks
manixman is offline  
Old 12.03.2010., 00:13   #15
Sama je seksualna orijentacija, kao i osnovno seksualno ponašanje, urođena.
Ispoljavanje određenih tendencija sasvim sigurno ovisi o društvenim okolnostima – recimo, kod nas će neki fetišisti biti suzdržaniji nego u nekim otvorenijim društvima; o homoseksualcima u islamskim zemljama da ne govorim. Također određeni oblici seksualnog ponašanja ovise o osobnom razvoju – recimo, sklonost vezivanju (uz partnera; ne mislim tu sad na bondage, perverznjaci jedni! ) nije isključivo urođena, nego itekako ima veze i s npr. roditeljskim brakom te odnosima bliskih osoba općenito.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 12.03.2010., 09:40   #16
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da vlastiti karakter te sazrijevanje i razvijanje kroz zivot prvenstveno utjecu na sexualne afinitete pojedinca, okolina moze vrsiti pritisak modeliranjem i pokusaj ukalupljivanja ali opet na svakom od nas je da li cemo se ponasati kako osjecamo ( onaj unutarnji zov) ili cemo svoje afinitete prilagoditi okruzenju ( tu ujedino i ovisi da li je okruzenje opasno po pojedinca pa samim iskakanjem iz okvira okruzenja pojedinac riskira izopcenje, osude ili mozda cak i zivot)....
Mislim da ove stvari koje sam boldao gore u velikoj mjeri formira naša okolina. Na jedan ili drugi način. Čk i seksualnu orjentaciju može okolina formirati do određene mjere. Za to postoji gro primjera, samo mislim da bi sama tema mogla biti u nekom drugom PDF-u.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Sama je seksualna orijentacija, kao i osnovno seksualno ponašanje, urođena.
Slažem se, ali ta urođenost je prisutna u odrenoj mjeri i nije apsolutna.

Osnovno seksualno ponašanje jer vrlo širok pojam kao i seksualna orjentacija.
Ljudi kroz faze odrastanja prolaze različite oblike ljubavi i spolnosti, pa tako i homo i hetero fazu, i u tim trenucima utjecaj okoline može biti presudan na trajno formiranje seksualnosti pojedinca.

Quote:
Također određeni oblici seksualnog ponašanja ovise o osobnom razvoju – recimo, sklonost vezivanju (uz partnera; ne mislim tu sad na bondage, perverznjaci jedni! ) nije isključivo urođena, nego itekako ima veze i s npr. roditeljskim brakom te odnosima bliskih osoba općenito.


A opet smo došli do osobnog razvoja. Što to znači ''osobni'' razvoj? Jel to onaj razvoj koji svatko od nas prolazi (ili je prolazio) i kojeg u velikoj mjeri formira utjecaj okoline, ili je to nešto tipa - kad netko ''sam sebe razvija'' bez utjecaja okoline?

Zadnje uređivanje Dufresne : 12.03.2010. at 10:51.
Dufresne is offline  
Old 12.03.2010., 09:53   #17
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Sama je seksualna orijentacija, kao i osnovno seksualno ponašanje, urođena.
Ispoljavanje određenih tendencija sasvim sigurno ovisi o društvenim okolnostima – recimo, kod nas će neki fetišisti biti suzdržaniji nego u nekim otvorenijim društvima; o homoseksualcima u islamskim zemljama da ne govorim. Također određeni oblici seksualnog ponašanja ovise o osobnom razvoju – recimo, sklonost vezivanju (uz partnera; ne mislim tu sad na bondage, perverznjaci jedni! ) nije isključivo urođena, nego itekako ima veze i s npr. roditeljskim brakom te odnosima bliskih osoba općenito.
Znači, hoćeš reći da se radi o nekoj vrsti, da ne kažem anomalije genetskog zapisa ili čega već ( neka se ne uvrijede određeni ), i da sam pojedinac ne može uticati na svoju naklonjenost prema jedom od spolova.
Ajde uzmimo to kao mogućnost, ali šta se dešava sa ljudima koji se teže poistovjetiti sa određenim društvenim normama, traže sebi mjesto u okolini koja ih okružuje i uletanje iz veze u vezu, varanje partnera, veza sa zauzetim i tako dalje pravdaju na način; to je normalno i svako to radi. da li je to ono što stvarno oni žele ili ipak okruženje utiče na njihove odluke.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...

Zadnje uređivanje denisv : 12.03.2010. at 11:00.
denisv is offline  
Old 12.03.2010., 09:58   #18
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post

uglavnom se radi o kombinaciji utjecaja društva + karakteru, od osobe do osobe. Neki su u potpunosti vjerni sebi. Također ovisi i o samopouzdanju, samorealizaciji.
dijelim misljenje
__________________
Nesreca je kad ti sreca kuca na vrata a ti nisi kod kuce!
night dream is offline  
Old 12.03.2010., 11:10   #19
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Znači, hoćeš reći da se radi o nekoj vrsti, da ne kažem anomalije genetskog zapisa ili čega već ( neka se ne uvrijede određeni ), i da sam pojedinac ne može uticati na svoju naklonjenost prema jedom od spolova.
Zašto samo jednom od spolova?
Ali da. Sudeći po svemu, upravo je tako.
Ako slučajno misliš drugačije, javi mi kad uspiješ postići da ti se diže na spol suprotan od onog na koji ti se diže sada.

Doduše, ja neću govoriti o genetskoj anomaliji, već jednostavno o varijaciji.

Quote:
Ajde uzmimo to kao mogućnost, ali šta se dešava sa ljudima koji se teže poistovjetiti sa određenim društvenim normama, traže sebi mjesto u okolini koja ih okružuje i uletanje iz veze u vezu, varanje partnera, veza sa zauzetim i tako dalje pravdaju na način; to je normalno i svako to radi. da li je to ono što stvarno oni žele ili ipak okruženje utiče na njihove odluke.
Oprosti, ali na ovo sam ti dijelom već odgovorio u gornjem postu. A na drugi dio ne mislim odgovarati jer je pitanje nabijeno kao ono slavno “jesi li prestao tući svoju ženu?”.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 12.03.2010., 11:24   #20
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Dakle šta mislite koji je osnovni uticaj na nečiju seksualnu orjentaciju, ponašanje uopšte, u smislu; promiskuiteta, spolne orjentisanosti, nedostatka aktivnosti, prelaska iz veze u vezu, interesne ljubavi, varanja partnera, čestog mijenjanja partnera, ostanka sa samo jednim cijeli život...i svega što čini jednu osobu kao ličnost sa svojim iskustvima ili neiskustvima.
Da li su to prvenstveno roditelji, bliža okolina, prijatelji, kompleksi, težnja za poistovjećivanjem sa raznim uzorima ...i tako dalje.
Ili se svako jednostavno takav rađa kakv je.
Moji su starci neprirodno otvoreni kada je riječ o seksualnosti.
Ne mislim sada da se seksaju u troje( a da se seksaju tako, vjerojatno to ne bi ni skrivali), već se ne srame niti malo pričati o bilo čemu vezanom za tu temu.
Svojoj djeci, susjedima, turistima koje prvi put vide

I mislim da je to djelomično prenešeno na mene, pa skoro u svakoj izjavi mogu pronaći nekakvu vezu sa seksom.
Reci mi "rajčica" u kuhinji, i ja već imam zločestu repliku. Mah, skoro na sve.
Ali učim se kontrolirati.

I pošto je taj seks onda često u mislima, aktivnost je povećana, pa mislim da su oni odgovorni za moju toliku pohotnost i slobodu pri krevetnom skakutanju.
A da skakutanje ostane samo u bračnom krevetiću, pobrinuo se neki drugi utjecaj.

Uglavnom, da. Mislim da okolina ima utjecaj na naše seksualno ponašanje, ali ne isključivo.
Kombinacija smo.
okruglica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger