Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 13:03   #81
Glasao sam za:

The Winner Takes It All. Tko kaže da je ABBA plitak bend očito nije slušao ovo. Prekrasna stvar.

Waterloo. Najbolja pjesma za Euroviziju, jebeš ostale

SOS. Vrhunska stvar, onaj uvod na klaviru, SO VEN JUR NIR MI DARLING KENT ĆU HIR ME ESOOES. Ima više tih melodijskih preobrata i baš je zanimljiva stvar.

I do, I do, I do, I do, I do. Kakva stvarčina : Nemam obrane na ovakav tip stvari

Dancing Queen. Ne mogu poreći utjecaj ove stvari, pa tako ni ne dati glas.


ABBA je pop kakav zaslužujemo
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 13:48   #82
Evo mogu reći da sam pozitivno iznenađen Abbom.
Također, čini mi se da se njihov zvuk poslije provlačio i kroz dosta domaćih zabavnjaka.

Nego, imam jedan prijedlog za Dilu: pošto je nova tema, bi li mogao sad uz biografiju benda zalijepiti i pjesme s ankete? Volim ovu temu jer mi dobro dođe za preslušavanje glazbenika s kojima nisam toliko upoznat, a nekad ne stignem ili mi se ne da preslušati sve na vrijeme.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:09   #83
imaš na dnu biografije link na sve pjesme koje su u anketi.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:17   #84
A ovaj playlist?
Nice, nisam primijetio. Ne znam sad, jel mi to promaklo i u prošloj temi?
Kako god, opet ne bi bilo loše ostaviti spisak za ljude koji će kasnije dolaziti na temu, jer lako se desi da iz nekog razloga neki od videa nestane.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 16:40   #85
S obzirom na to koliko se ABBA priželjkivala na ovoj temi, koliko je suza proliveno, koliko je kartona pobrano, očekivao sam da će s lakoćom nabrati preko 40 glasova, pa ne bi me iznenadilo ni 55 kao kod Maddone, a kad ono tek 24 a večeras ide novi izvođač.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 20:45   #86
I malo me razočarao Visitors (rekao sam pred 5-6 dana da ću ga slušati) jer me jebeni Pitchfork uvjerio da im je to valjda najbolji album. Solidan mi je, ali puno su mi bolji uradci iz sredine sedamdesetih.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 21:27   #87
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
I malo me razočarao Visitors (rekao sam pred 5-6 dana da ću ga slušati) jer me jebeni Pitchfork uvjerio da im je to valjda najbolji album. Solidan mi je, ali puno su mi bolji uradci iz sredine sedamdesetih.
Daj mu malo više slušanja jer je svakim slušanjem sve bolji. Nije možda u domeni recimo Arrival albuma koji je baš ABBA-st preko svih granica, no zreliji je i glazbeno mrvu izazovniji.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 21:29   #88
Mislim da je ovo prvi tjedan dosad da znam većinu pjesama iz ankete, iako izvođača ne preferiram niti slušam u slobodno vrijeme. Kako bi wolfpack rekao, mislim da se nikad nije dogodilo da ih slušam s "namjerom", ali nemam ništa protiv ako se zavrte u radijskom eteru ili nešto slično tomu. I nemam pojma kaj da nadodam više.

Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 22:17   #89
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Daj mu malo više slušanja jer je svakim slušanjem sve bolji. Nije možda u domeni recimo Arrival albuma koji je baš ABBA-st preko svih granica, no zreliji je i glazbeno mrvu izazovniji.
Poslušao sam ga tri puta (to mi je prosjek kako bih donio neki zadovoljavajući sud), ali pokušat ću još koji put. Vjerujem da mi je glavni problem što je album dosta ukopan u synth-pop, uz cajke, reggae i moderni R&B najneslušljiviji mi žanr.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 22:33   #90
Osobno su mi najbliži njihovi albumi Ring Ring i Voulez - Vous s kojih na listi i nema baš preveć stvari. Ring Ring definitivno moj favorit iz jednostavnog razloga sto s jedne strane ima odličnih tugaljivih stvarčica poput Another Town Another Train ili I Am Just a Girl dok su s druge tu recimo People Need Love i Rock'n'roll Band koje odišu razigranošću i usplahirenošću koja me je ABBA-i privukla. Love Isn't Easy isto : veselo, bezbrižno i milozvučno. Baš kakvo treba biti. Ne znam zaš Nina nije dospjela na listu.

Waterloo je prepun stvari koje publika baš i nije prihvatila, a ja smatram da su među njihovim najboljima poput Dance While The Music i Suzy Hang Around. Iako standardna kreštalica, What About Livingstone mi je jedna od boljih stvari s tog albuma.

The Album - Move On i I Wonder isto tako medu debelo podcijenjenim stvarima. U I Wonder me osvojila ta nekakva plahost i bojazan kojom ju ženskica izvodi, sad nzm jel Frida ili Agnetha pjeva.

ABBA - raskošan, od rokerskih poput Hey Hey Helen preko Intermezza do jazzy Man In the Middle. SOS i Mamma Mia standardni klasici.

The Visitors je iako profinjen, možda blago "preozbiljan" za mene. Soldiers i I Let the Music Speak imam skinute, ostatak albuma sam nakon par preslušavanja zaboravio. When All Is Said and Done je uz prijašnje spomenute dvije izuzetak.

Arrival mi je jedan od potencijalnih soundtrackova za sprovod jednog dana.
Još bih spomenuo Why Did It Have To Be Me kao blaži odskok od ostalih stvarčica s albuma. Knowing Me, Knowing U +++ od mene.

Rijetko sam kojim pop izvođačem ostao očaran kao njima, recimo da na mojoj ljestvici stoje negdje uz bok Philu Collinsu, Joni Mitchell i sličnima.
Bili vedri, bili veseli, bili ozbiljni ili čemerni, jedno je sigurno: uspješno prenose emociju ma kakva god ona bila.

Glasovi idu za Angeleyes, Čikitu, Lay All Your, Super Trouper i Fernanda.
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 23:42   #91
Malmo, spasio si ne samo Super Trouper, već i Angeleyes od nula glasova... još samo da netko spasi That's Me i Honey Honey
A i Head Over Heels je odlična.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 00:35   #92
dobar tjedan. ja Abbu svakako volim poslušati, ali se brzo zasitim, pa zaželim jednom godišnje, kad me ponovo razveseli i oduševi. easy listening koji brzo uđe u uši, ali kako uđe tako stoji. odmah je sve jasno i ponovno slušanje uglavnom ne otkriva ništa novo. ja volim kad je malo izazovnije. ovaj tjedan me je najviše zaokupila The Name of the Game sa nešto zanimljivijom konstrukcijom. i moram spomenuti Thank You For the Music, kojoj nisam dao glas, ali mi je najbliskija još od malih nogu zbog teksta, koji nije previše zahtjevan, ali govori upravo ono što bih ja htio reći i uvijek ponavljati "thank you for the music, the songs I'm singing, thanks for all the joy tjey're bringing, who can live without it I ask in all honesty, what would life be without a song or dance what are we? so I say thank you for the music, for giving it to me" to je to

a prva je bila Money Money Money uz koju sam prvi put proučavao engleski jezik i čudio se zašto veliko slovo I usred rečenice.

može još par glasova
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 00:38   #93
Quote:
Malmo kaže: Pogledaj post
Osobno su mi najbliži njihovi albumi Ring Ring i Voulez - Vous s kojih na listi i nema baš preveć stvari. Ring Ring definitivno moj favorit iz jednostavnog razloga sto s jedne strane ima odličnih tugaljivih stvarčica poput Another Town Another Train ili I Am Just a Girl dok su s druge tu recimo People Need Love i Rock'n'roll Band koje odišu razigranošću i usplahirenošću koja me je ABBA-i privukla. Love Isn't Easy isto : veselo, bezbrižno i milozvučno. Baš kakvo treba biti. Ne znam zaš Nina nije dospjela na listu.

Waterloo je prepun stvari koje publika baš i nije prihvatila, a ja smatram da su među njihovim najboljima poput Dance While The Music i Suzy Hang Around. Iako standardna kreštalica, What About Livingstone mi je jedna od boljih stvari s tog albuma.

The Album - Move On i I Wonder isto tako medu debelo podcijenjenim stvarima. U I Wonder me osvojila ta nekakva plahost i bojazan kojom ju ženskica izvodi, sad nzm jel Frida ili Agnetha pjeva.

ABBA - raskošan, od rokerskih poput Hey Hey Helen preko Intermezza do jazzy Man In the Middle. SOS i Mamma Mia standardni klasici.

The Visitors je iako profinjen, možda blago "preozbiljan" za mene. Soldiers i I Let the Music Speak imam skinute, ostatak albuma sam nakon par preslušavanja zaboravio. When All Is Said and Done je uz prijašnje spomenute dvije izuzetak.

Arrival mi je jedan od potencijalnih soundtrackova za sprovod jednog dana.
Još bih spomenuo Why Did It Have To Be Me kao blaži odskok od ostalih stvarčica s albuma. Knowing Me, Knowing U +++ od mene.

Rijetko sam kojim pop izvođačem ostao očaran kao njima, recimo da na mojoj ljestvici stoje negdje uz bok Philu Collinsu, Joni Mitchell i sličnima.
Bili vedri, bili veseli, bili ozbiljni ili čemerni, jedno je sigurno: uspješno prenose emociju ma kakva god ona bila.

Glasovi idu za Angeleyes, Čikitu, Lay All Your, Super Trouper i Fernanda.
Malo sam po običaju pisao napamet. Man In the Middle nije jazzy već funky

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Malmo, spasio si ne samo Super Trouper, već i Angeleyes od nula glasova... još samo da netko spasi That's Me i Honey Honey
A i Head Over Heels je odlična.
0 glasova za Angeleyes me i potaklo da se uopće ulogiram i nameljem nesto
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 10:38   #94
sjetio sam se jedne prelijepe obrade od Steven Wilsona (Porcupine tree itd itd). The day before you came
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 02:16   #95
Tjedan s glazbenim legendama (ARHIVA): Od SANTANE do STEELY DAN

nisam uspio ništa napisati, a ionako nemam ništa pametno. poslušao sam ponešto, crni album i Master of Puppets malo detaljnije. ne znam jesu li dovoljno reprezentativna ta dva albuma, ali uglavnom su mi ok. naravno, crni album mi je bliskiji, sreća da su ga snimili. MoP definitivno nije moj đir, ali čini mi se da je kudikamo slušljiviji od recimo Kill em All. čak sam glasao za dvije pjesme s njega, koje su mi čak odlične, naslovna i Sanitarium. ma odličan je. pogotovo dobro dođe kao protuotrov za predoziranje ABBOM jedino sam siguran da neću napeto čekati nove albume, a sumnjam i da ću se vraćati preslušavati stare. kako bilo, mogu ja to slušati bez većeg napora.

iđemo dalje


ARHIVA:

The Beatles
The Rolling Stones
Bob Dylan
David Bowie
Radiohead
Elvis Presley
The Beach Boys
Led Zeppelin
Pink Floyd
Michael Jackson
Jimi Hendrix
Bob Marley & The Wailers
Bruce Springsteen
U2
Johnny Cash
The Who
The Doors
Stevie Wonder
Madonna
Nirvana
Neil Young
Prince
Marvin Gaye
Ray Charles
Miles Davis
Chuck Berry
James Brown
The Velvet Underground
Elton John
Queen
Simon & Garfunkel
John Lennon
Creedence Clearwater Revival
The Police
The Kinks
Aretha Franklin
R.E.M.
AC/DC
Paul McCartney
John Coltrane
Fleetwood Mac
Eagles
Black Sabbath
The Clash
Otis Redding
Cream
The Cure
The Byrds
Aerosmith
Eric Clapton
Elvis Costello
Deep Purple
Dire Straits
Blondie
Van Morrison
Talking Heads
ᗅᗺᗷᗅ
Metallica
============Bilo pa nestalo================
Santana
Rod Stewart
Paul Simon
Roy Orbison
Depeche Mode
Guns N' Roses
The Temptations
Bee Gees
Frank Sinatra
Van Halen
Red Hot Chili Peppers
Tom Waits
Buddy Holly
Lou Reed
Billy Joel
Peter Gabriel
Beastie Boys
The Smiths
Genesis
Leonard Cohen
Alice Cooper
KISS
Kate Bush
Ramones
New Order
Nick Cave & The Bad Seeds
Iron Maiden
The Supremes
Tina Turner
Nick Drake
Louis Armstrong
Pet Shop Boys
Tom Petty & The Heartbreakers
Roxy Music
George Michael
CSN&Y (Crosby, Stills, Nash & Young)
Joni Mitchell
George Harrison
Ella Fitzgerald
Eurythmics
Pixies
Sly and the Family Stone
Duran Duran
The Band
Sonic Youth
Al Green
Steely Dan
The Pretenders
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje KingCrimson : 21.11.2017. at 07:37.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 02:18   #96
SANTANA


"Guitarist and vocalist who balanced blues, Latin,
and jazz influences to make his eponymous group
one of the most innovative in rock history."
allmusic

Rođen 20. lipnja 1947, grupa osnovana 1967. godine

Albumi:
Santana (1969)
Abraxas (1970)
Santana III (1971)
Caravanserai (1972)
Welcome (1973)
Borboletta (1974)
Amigos (1976)
Festival (1977)
Moonflower (1977)
Inner Secrets (1978)
Marathon (1979)
Zebop! (1981)
Shangó (1982)
Beyond Appearances (1985)
Freedom (1987)
Spirits Dancing in the Flesh (1990)
Milagro (1992)
Supernatural (1999)
Shaman (2002)
All That I Am (2005)
Guitar Heaven (2010)
Shape Shifter (2012)
Corazón (2014)

Solo albumi:
Love Devotion Surrender (1973)
Illuminations (1974)
Oneness – Silver Dreams Golden Reality (1979)
The Swing of Delight (1980)
Havana Moon (1983)
Blues for Salvador (1987)
Santana Brothers (1994)

Članovi klasične postave: Carlos Santana, Gregg Rolie, Marcus Malone, Michael Carabello , Michael Shrieve, Neal Schon, Benny Rietveld

Žanr: Latin Rock, Jazz-Rock, Pop Rock, Psychedelic Rock, Jazz Fusion, Album Rock, Blues-Rock

Carlos Santana rođen je 20. srpnja 1947. u Autlánu u meksičkoj saveznoj državi Jalisco. S pet godina je naučio svirati violinu, a s osam gitaru, uz pomoć oca koji je bio mariachi glazbenik. Obitelj se iz Autlána preselila u Tijuanu i kasnije u San Francisco, gdje je Carlos završio srednju školu, nakon čega je primljen na California State University, Northridge i Humboldt State University, ali je odlučio ne nastaviti školovanje.

Santana je od malih nogu bio pod utjecajem popularnih blues glazbenika kao što su B.B. King, T-Bone Walker i John Lee Hooker. Čim je naučio svirati gitaru priključio se lokalnim bandovima u Tijuani. Za vrijeme boravka u San Franciscu često je odlazio u Fillmore West, gdje je Bill Graham organizirao koncerte. Jedan od koncerata 1966. godine trebao je održati Paul Butterfield, ali kako je bio spriječen, Graham je na brzinu okupio band od glazbenika koje je poznavao, a na prijedlog menadžera Stana Marcuma za gitaristu je postavljen Santana i tom je prilikom privukao pažnju publike i Grahama. Iste je godine osnovao Santana Blues Band u kojem su bili David Brown, Marcus Malone i Gregg Rolie. S originalnim spojem latino rocka, jazza, bluesa, salse i afričkih ritmova, brzo su stekli poklonike u San Franciscu. Rani je uspjeh okrunjen nastupom na Woodstocku 1969. godine, što je rezultiralo potpisivanjem ugovora s Columbia Records.

Nakon potpisivanja ugovora ušli su u studio da bi snimili prvi album, ali nezadovoljni rezultatima odlučili su se za promjene, pa je iz banda izbačen bubnjar Bob Livingston i Marcus Malone, a primljeni su Mike Shrieve, Michael Carabello i Jose Chepito Areas.

Album Santana objavljen je u kolovozu 1969. i odmah postigao veliki uspjeh plasiravši se na četvrto mjesto američke i 26. britanske top liste. Uspješan je bio i singl Evil Ways.

Nakon prvih uspjeha došlo je do razmimoilaženja među članovima grupe. Rolie je htio naglasiti hard rock zvuk, dok je Santana bio skloniji jazz elementima.

Kad su se usuglasili, snimili su album Abraxas, koji je objavljen u rujnu 1970. Album je bio mješavina rocka, bluesa, jazza, salse i drugih elemenata i pokazao je sazrijevanje u odnosu na prethodni album. Dospio je na prvo mjesto američke top liste gdje se zadržao šest tjedana i sedmo britanske top liste. Na albumu su se našli hit singlovi Oye Como Va i Black Magic Woman/Gypsy Queen.

Na snimanju novog albuma grupi se priključio Neal Schon. Album Santana objavljen je u rujnu 1971. Dospio je na prvo mjesto američke i šesto britanske top liste, praćen hit singlovima Everybody's Everything i No One to Depend On.

Unatoč uspjehu, tenzije među članovima grupe su se nastavile. Uz razlike u glazbenim smjerovima, problem je postalo i korištenje droge, koje je utjecalo na izvedbu na nastupima. Pojavile su se i nepravilnosti u financijskom poslovanju. Sve je rezultiralo odlaskom Carabella, kojega je zamijenio James Mingo Lewis. Uskoro je otišao i David Brown.

U siječnju 1972. godine Santana, Schon, Escovedo i Lewis s bubnjarem Buddy Miles su održali koncert na Havajima, što je zabilježeno na albumu Carlos Santana & Buddy Miles! Live! koji je objavljen u lipnju i dospio na osmo mjesto američke i 29. britanske top liste.

Na snimanju novog albuma grupi su se priključili Armando Peraza i Tom Rutley, a nakon snimanja su otišli Rolie, koji je osnovao grupu Journey, i Schon, koji mu se kasnije priključio.

Album Caravanserai objavljen je u listopadu 1972. i naznačio je značajnije skretanje prema jazz fusionu. Unatoč predviđanju neuspjeha kod publike od strane diskografske kuće, album je dospio na osmo mjesto američke i šesto britanske top liste. Te je godine Santana upoznao Deborah King s kojom se sljedeće godine vjenčao. Zajedno su osnovali neprofitnu organizaciju Milagro koja financijski pomaže edukacijskim, zdravstvenim i ostalim potrebama. Iste godine je upoznao Johna McLaughlina iz The Mahavishnu Orchestra, koji ga je upounao s guruom Sri Chinmoyem. čiji je postao učenik.

McLaughlin i Santana su u srpnju 1973. objavili album Love, Devotion, Surrender koji je dospio na 14. mjesto američke i sedmo britanske top liste. Iste je godine Santana okupio novu postavu banda u kojoj su se našli Armando Peraza, Chepito Areas, Doug Rauch, Michael Shrieve, Tom Coster i Richard Kermode. U srpnju su održali turneju u Japanu, na kojoj je snimljen trostruki koncertni album Lotus, objavljen u svibnju 1974. U studenom 1973. je objavljen album Welcome, koji je dospio na 25. mjesto američke i osmo britanske top liste.

U rujnu 1974. je objavljen jazz album Illiminations, koji je Santana snimio u suradnju s Alice Coltrane. Uskoro je ponovo izmijenio članove grupe, otišli su Kermode, Thomas i Rauch, a zamijenili su ih Leon Patillo, David Brown i Jules Broussard. Ta je postava snimila album Borboletta koji je objavljen u listopadu 1974. Dospio je na 20. mjesto američke i 18. britanske top liste. Nakon toga grupu je napustio Shrieve, a zamijenio ga je Leon "Ndugu" Chancler.

Menadžment grupe kritizirao je smjer u kojem se grupa kretala, a i sam je Santana bio svjestan rasipanja publike, koja je bila manje zainteresirana za jazz. U ožujku 1976. je objavljen album Amigos, s kojim su se vratili latino zvuku, uz funk elemente. Dospio je na deseto mjesto američke i 21. britanske top liste, praćen singlom Europa (Earth's Cry Heaven's Smile) koji je postigao velik uspjeh na radijskim postajama.

1977. godine grupi se priključio Raul Rekow. Iste je godine u siječnju objavljen album Festival koji je doispio na 27. mjesto američke i britanske top liste, a u listopadu album Moonflower, koji je dospio na deseto mjesto u SAD i sedmo u UK. Na njemu se našao hit singl She's Not There.

U listopadu 1978. je objavljen album Inner Secrets koji je dospio na 27. mjesto američke i 17. britanske top liste. U ožujku 1979. Santana je objavio solo album Oneness, a u rujnu s grupom album Marathon. U kolovozu 1980. je objavljen solo album The Swing of Delight.

U travnju 1981. je objavljen album Zebop! koji je dospio na deveto mjesto američke i 33. britanske top liste, uz hit singl Winning.

Album Shangó je objavljen u kolovozu 1982. Na njemu se našao hit singl Hold On. Iste se godine razišao sa Sry Chinmoyem.

U travnju 1984. Santana je objavio solo album Havana Moon.

Unatoč nastojanjima da naprave komercijalne albume, u osamdesetima su se promijenili ukusi publike, pa je album Beyond Appearances, objavljen u veljači 1985, dospio tek na 50. mjesto američke i 58. britanske top liste. Nastup na Live Aid koncertu te godine ipak je pokazao da su još uvijek vrhunska koncertna atrakcija.

U veljači 1987. godine je objavljen album Freedom, a u listopadu solo album Blues for Salvador, koji je nagrađen nagradom Grammy. Umoran od nastojanja da zadovolji potrebe diskografske kuće za hit pločama, Santana si je dao oduška nastupajući s glazbenicima kao što su McCoy Tyner, John Lee Hooker, Vernon Reid, Salif Keita, Babatunde Olatunji i grupa Weather Report.

1988. godine Santana je okupio nekadašnje članove grupe za niz koncertnih nastupa, a CBS je objavio kompilaciju Viva Santana! Iste je godine Santana okupio postavu u kojoj su se našli Wayne Shorter, Patrice Rushen, Alphonso Johnson, Armando Peraza, Chepito Areas i Leon "Ndugu" Chancler, s kojom je održao hvaljenu kratku turneju.

1990. su napustili Columbia Records i sklopili ugovor s Polygramom. U lipnju 1990. je objavlje album Spirits Dancing in the Flesh, u svibnju 1992. Milagro, u listopadu 1993. koncertni Sacred Fire, a u rujnu 1994. Santana Brothers, koji je Santana snimio s bratom Jorgeom i nećakom Carlosom Hernandezom, ali niti jedan od tih albuma nije imao većeg uspjeha na top listama. Sljedećih je godina nastavio s turnejama, ali bez novih albuma, a onda i bez ugovora s diskografskom kućom.

1998. je grupa Santana uvedena u Rock and Roll Hall of Fame. Tom je prilikom Santana izveo Black Magic Woman s autorom pjesme, Peterom Greenom, koji je iste večeri uveden u Hall of Fame sa svojom grupom Fleetwood Mac.

1999. godine sklopio je ugovor s Arista Records, čiji ga je direktor Clive Davis potaknuo da snimi album s mlađim glazbenim zvijezdama. Rezultat je bio album Supernatural, koji je objavljen u lipnju. Na albumu je surađuvao s Everlastom, Robom Thomasom, Ericom Claptonom, Lauryn Hill, Wyclef Jeanom, Cee Lo Greenom, grupom Maná, Daveom Matthewsom i drugima. Album je dospio na prva mjesta top lista širom svijeta, uključujući američku i britansku i prodao se u 15 milijuna primjeraka. Na albumu se našao niz hit singlova, od kojih su najuspješniji bili Smooth i Maria Maria. Album je osvojio devet nagrada Grammy, uključujući onu za album godine.
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje Snowcrowned : 08.12.2015. at 21:46.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 20:13   #97
sad kad sam počeo preslušavati (ili bolje reći prisjećati se) rodovog opusa pomislio sam da ću jedva nagrebati pet numera u top 5 kad ono na kraju sam imao jebenu dilemu koje sve strpati u tih pet.

nisam neki osobiti poklonik ali moram priznati da su taj čovjek i njegove pjesme sex simboli 70-80-90 tih, ali onaj fini luxury sex.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 15.12.2015. at 20:25.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 16:48   #98
Simon mi je stvorio probleme, nije se bilo lako odlučiti. Glasovi:

- Mother and Child Reunion
- Hearts and Bones
- Graceland
- The Boy in the Bubble
- Diamonds on the Soles of Her Shoes
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 23:05   #99
Sve sam preslušao i evo ono što mi je dobro u njegovoj glazbi: izražaj, stil, gitara, vokal, ritam sekcije i izvedba.
Ono što mi baš i nije dobro - melodije. Nedorečene su totalno, pa svako malo ko da odleti u neku atonalnost slično Elvis Costellu... meni to ne sjeda. 90% pjesama mu je kao da je uzeo gitaru i na licu mjesta pretvorio običan govor u kakti pjesmu. To mi totalno ubije želju da ga slušam.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 23:21   #100
Paul je meni puno bolji u S&G. Uz nekoliko dobrih stvari u samostalnoj karijeri ostalo mi je nekako glazba za restorane.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.