Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 20:23   #2301
Znate li da li ako polažem ove godine neki obvezni predmet da li mi taj rezultat vrijedi i nakon iduće godine?

Da li mogu osobno donijeti dokumente kod njih?

Kada treba uplatiti troškove polaganja?

Gdje će se polagati ispiti, navodno na fakultetima, a to nema smisla jer će se onda isti ispiti provoditi hrpu puta?

Moram reći da i s našeg, a i sa gledišta trenutnih maturanata rastegnuto provođenje glupo, oni neće stići obraditi sve, a neki od nas polažu ispite.

Znate li da li se može opet uisati fakultet na teret ministarstva ako se već prije upisalo, što vrijedi za mnoge od nas?
nymphaeum is offline  
Old 24.01.2010., 20:28   #2302
e da piše sad se prijavljujem pa piše u ovim uvjetima da treba i hrvatski ali 0 % i engleski 0 %, da li to vrijedi za nas ili samo za ovogodišnje, jel mi polažemo sve?
nymphaeum is offline  
Old 24.01.2010., 20:43   #2303
Quote:
nymphaeum kaže: Pogledaj post

Znate li da li se može opet uisati fakultet na teret ministarstva ako se već prije upisalo, što vrijedi za mnoge od nas?

Ja sam prije 4 godine pisala Ministarstvu u vezi toga, bilo mi je odgovoreno da se može studirati dva faksa redovno ali jedan mora biti uz plaćanje. Ali su i bile su nekakve sheme s molbama i prilaganjem prosjeka jednog fakulteta za oslobađanje tog plaćanja a i tu na forumu je bio netko tko je to uspio, dakle bio je oslobođen plaćanja ali on je paralelno studirao.
Sad dal je ista shema i sa nastavkom studija nakon jednog završenog.... Mi smo svoje na teret države obavili, bilo bi fer da dalje plaćamo. Ja tako i računam sad studirati. Bilo bi lijepo da ne moramo, ali nekako sumnjam.
Ali tko će ga znati s ovom Bolonjom sad.
ivuschka is offline  
Old 24.01.2010., 20:56   #2304
ne, ja trenutno studiram ali bih se u slučaju da ostvarim pravo upisa ispisao i upisao taj faks, ali da li bih morao plaćati ako sam na ovome koji trenutno studiram bez plaćanja
nymphaeum is offline  
Old 24.01.2010., 21:05   #2305
provjeri u referadi faxa kojeg zelis upisati.

dosad je bilo da imas pravo 1x promijeniti fax i ostati na teret Ministarstva (znaci, upises 1 fax, zakljucis da to ne zelis, ides na prijemni, ispises se s 1. faxa, upises 2. fax na teret Ministarstva).
naravno, ako upadnes bez placanja na 2. fax.

bilo je moguce studirati paralelno na 2 faxa na teret Ministarstva, ali to zahtijeva određen prosjek itd.

Zadnje uređivanje fea : 24.01.2010. at 21:07. Reason: nadopuna
fea is offline  
Old 24.01.2010., 21:12   #2306
Ti možeš upisat i ispisat fakseva kolko hoćeš bilo na teret ministarstva ili o svoj trošak. Ako svaki prijašnji ispišeš, kreneš na novi faks - imaš pravo studirat na teret ministarstva.

Osim kod već jednog diplomiranog - za to ne znam.

A kod paralelnog - prvi na trošak min, drugi o vlastiti, osim ak je u pitanju izvrstan prosjek na prvom.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 24.01.2010., 21:47   #2307
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ti možeš upisat i ispisat fakseva kolko hoćeš bilo na teret ministarstva ili o svoj trošak. Ako svaki prijašnji ispišeš, kreneš na novi faks - imaš pravo studirat na teret ministarstva.
Kolko je ovo provjereno tj., di bi se moglo provjerit? Nije da mislim da lažeš, ali naši zakoni se nešto stalno mjenjaju.
jackall is offline  
Old 24.01.2010., 22:25   #2308
Provjereno u praksi s ljudima za koje znam da su u par navrata upisivali badava, a di provjeriti ne bih znala... Možda u Narodnim novinama.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 25.01.2010., 00:30   #2309
Quote:
Inače, kako sada stvari stoje, na teret Ministarstva (besplatno) mogu se upisati 2 fakulteta u životu. I nema nikakve prepreke za besplatno studiranje ako se netko nalazi u gornjem dijelu rang liste.
To sam našao ovdje http://obrazovanje.freeforums.org/st...ije-t8-20.html na petom postu
nymphaeum is offline  
Old 25.01.2010., 01:01   #2310
Quote:
nordiCompany kaže: Pogledaj post
ljudi dal neko zna pouzdano dal smo mi kao stariji maturanti dužni izaći odnosno položiti obavezne predmete mature (pr. na faksevima koji me zanimaju matematika se ili ne boduje ili se boduje sa zanemarivih 5% pa me zanima dal sam u obvezi položit je ili nisam).
pročitao sam na nekoj od prethodnih stranica da takva obaveza ne postoji (onaj dio o manje bodova u odnosu na one koji izađu/polože mi je sasvim jasan), čak i da ne moramo ni izać na maturu (čime su naravno šanse za upis svedene na minimum ili ih nema) al mi je danas, prilično neuvjerljivo, pri predavanju dokumenata rečeno da smo dužni položiti obavezne predmete (matematiku i hrvatski).

jel ima neko provjerenu i točnu informaciju?
jel zna netko nešto o ovome?

Zadnje uređivanje t0Msha : 25.01.2010. at 01:57.
t0Msha is offline  
Old 25.01.2010., 01:01   #2311
Quote:
vikky kaže: Pogledaj post
meni su na info telefonu rekli da se na to ne mora ni izlaziti ni polagati...ako si stariji od 24
a mlađi od 24? koji su prije završili školu?
WilliamsF1 is offline  
Old 25.01.2010., 02:03   #2312
Da li svjedodžbu o maturi moram ovjeriti kod javnog bilježnika ili je dovoljna ovjera u školi?
nymphaeum is offline  
Old 25.01.2010., 07:58   #2313
Quote:
nymphaeum kaže: Pogledaj post
Da li svjedodžbu o maturi moram ovjeriti kod javnog bilježnika ili je dovoljna ovjera u školi?
ja sam u školi
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Old 25.01.2010., 09:51   #2314
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
ja sam u školi
Ja sam poslala samo kopije svjedodžbi,a otraga na njima piše da se poistovječuju kao i orginal...Dali je to dobro ili moram ih baš ovjeravat???
oblak1509 is offline  
Old 25.01.2010., 10:13   #2315
Quote:
oblak1509 kaže: Pogledaj post
Ja sam poslala samo kopije svjedodžbi,a otraga na njima piše da se poistovječuju kao i orginal...Dali je to dobro ili moram ih baš ovjeravat???
Valja,tako piše na ovjerenim...
baraber1984 is offline  
Old 25.01.2010., 11:07   #2316
jel se ti papiri moraju bas poslat postom ili ja to mogu tam njima donijet?
zagreb4ever is offline  
Old 25.01.2010., 11:23   #2317
Pa ako si u mogućnosti, odnesi im. Glavno da to njima stigne, doesn't matter how.
__________________
Marš napolje ! Leone Glembay
Lenguas is offline  
Old 25.01.2010., 11:31   #2318
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Nama je rkao prof. na pripremama da će iz Matematike biti 40 zadataka, pa kako ćemo to stići riješiti?
ako se imalo pripremaš za to, ima bar 20 zadataka koje možeš riješit u roku od 2-3 minute, + ovi malo teži i kompliciraniji ako znas riješit ces ih svakog u roku od max 10 minuta sredit. a ako ne znas riješit, neces ga riješit ni da ti daju 3 dana..tako da-.. da se to sve razvalit
Kix333 is offline  
Old 25.01.2010., 11:32   #2319
Quote:
zagreb4ever kaže: Pogledaj post
jel se ti papiri moraju bas poslat postom ili ja to mogu tam njima donijet?
Mozes, netko je ovdje vec spominjao da im je odnio osobno. Cak su mu ih samo iskopirali i vratili odmah originale.
Opća opasnost is offline  
Old 25.01.2010., 11:57   #2320
joj super,hvala na odgovoru. e sad jos me nekaj zanima. jel na kraju stoji ono da ja nemoram izac npr.na matematiku (mislim nosi mi samo 5%) a zavrsila sam prosle godine srednju.
zagreb4ever is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.