Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2013., 00:24   #1
Izjava za Porez na Dobit

Dobar dan...

imam pitanje...

kako se fizicke moze napravit ili zavrsit Izjavu za Porez na Dobit ?

mislim... ja bi se izjavio Poreznoj, ali kada got njih nazovem, centrala me poveze s nekim al mi se nitko ne javlja... osim to, pogledao sam preko neta, ali samo mogu naci Obrazac za Prijavu porez na dobit, ali ne Izjavu za porez na dobit...

i znam da se neko zeli pripadat tom poreznom sustavu, treba napravit tu izjavu ispocetka... ali kako tocno ??
__________________
boli me pupak......
Mama, gdje su kolace is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 13:08   #2
Quote:
Mama, gdje su kolace kaže: Pogledaj post
Dobar dan...

imam pitanje...

kako se fizicke moze napravit ili zavrsit Izjavu za Porez na Dobit ?

mislim... ja bi se izjavio Poreznoj, ali kada got njih nazovem, centrala me poveze s nekim al mi se nitko ne javlja... osim to, pogledao sam preko neta, ali samo mogu naci Obrazac za Prijavu porez na dobit, ali ne Izjavu za porez na dobit...

i znam da se neko zeli pripadat tom poreznom sustavu, treba napravit tu izjavu ispocetka... ali kako tocno ??
Vi se kao prvo morate nekako registrirati.. Doo, obrt itd. I onda kada se prijavljujete na poreznu nosite rjesenje o registraciji i odabirete porezni sustav. Ne ide to telefonski
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 17:37   #3
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Vi se kao prvo morate nekako registrirati.. Doo, obrt itd. I onda kada se prijavljujete na poreznu nosite rjesenje o registraciji i odabirete porezni sustav. Ne ide to telefonski
Ako sam dobro shvatila iz drugih postova čovjek želi kao fizička osoba trgovati
na međunarodnim burzama - forex, prirodne derivate i sl. i želio bi plaćati porez državi na zaradu....

E sad koliko sam ja upoznata na forex zaradu nema poreza za sada (kad uđemo u EU možda će se nešto mijenjati), ali ne znam za ostale stvari tipa tih prirodnih derivata i ne znam što još bi trgovao..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.