Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2011., 13:09   #121
Besramno.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 10:26   #122
To je i Dalekovod svojevremeno radio.
Ništa, ništa, samo paralele vučem.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:54   #123
jel tko zna kakva su to rezerviranja bila u prvom kvartalu 2011 (dobit zbog te razlike u ovogodišnjem prvom kvartalu veća) - prošle godine 33 milje, a ove godine 8 milja

http://www.zse.hr/UserDocsImages/fin...otREV-K-HR.xls
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:48   #124
Dividenda i ove godine 12 kn. http://www.zse.hr/userdocsimages/nov...c8OY9Zdw==.pdf
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 08:22   #125
Veli ministar da za nekoliko tjedana ide natječaj za 32 elektromotorna i 12 dizel-električnih motornih vlakova.

Končar proizvodi elektromotorne vlakove, nadam se da će poslat najbolju ponudu. Cijena je oko 5 milijuna eura, znači to je izgledni posao od cca 150 milijuna eura.

A ako drugovi iz Srbije ne budu namjerno sabotirali Končar u svom natječaju, i to je još potencijalno od 100 milijuna eura (piše u ovom prvom linku). Slijedeće godine bi se moglo itekako prašiti u Končaru.

Gredelj proizvodi dizel-električne, pa evo šanse da se i njega malo pogura (ali samo pod uvjetom da se prethodno restrukturira).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 17:21   #126
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Veli ministar da za nekoliko tjedana ide natječaj za 32 elektromotorna i 12 dizel-električnih motornih vlakova.

Končar proizvodi elektromotorne vlakove, nadam se da će poslat najbolju ponudu. Cijena je oko 5 milijuna eura, znači to je izgledni posao od cca 150 milijuna eura.

A ako drugovi iz Srbije ne budu namjerno sabotirali Končar u svom natječaju, i to je još potencijalno od 100 milijuna eura (piše u ovom prvom linku). Slijedeće godine bi se moglo itekako prašiti u Končaru.
bez obzira na sve ovo smatram da je koei preko 500 kn skup gledajući P/E a nije nešto spektakularan ni P/B
još uz to je državni a ja u državne tvrtke ne volim ulagat (osim ako nije u vidu skora privatizacija) pošto svi znamo da takve firme imaju viška zaposlenih (uhljebljenih) i da se upravljači ne biraju po načelu meritokracije nego politički polušnici
kad sve to uzmem u obzir ne dam ni kune preko 500
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 18:12   #127
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
bez obzira na sve ovo smatram da je koei preko 500 kn skup gledajući P/E a nije nešto spektakularan ni P/B
još uz to je državni a ja u državne tvrtke ne volim ulagat (osim ako nije u vidu skora privatizacija) pošto svi znamo da takve firme imaju viška zaposlenih (uhljebljenih) i da se upravljači ne biraju po načelu meritokracije nego politički polušnici
kad sve to uzmem u obzir ne dam ni kune preko 500
P/E od 9,x ti je preskupo? Uz P/B 0,84 i P/S 0,63? Uz Novac/P od preko 40%?

I da dobije ove gore poslove (od preko milijardu kn) opet bi ti bio skup? Nije mi jasno.

Da ima i boljih prilika, ima. Ali to ne znači da KOEI ne vrijedi preko 500 kn.

Ja osobno sam prodao KOEI jer mi se zgadilo ono što je Uprava radila s dodjelijivanjem bonus dionica i odmah prodajom trezoru. Ni jednom nisam pomislio da ne vrijedi ovih para.

p.s. Sjećam se da me ceha jednom pitao zašto prefiram KOEI nad KODT-om kad se zna da je KODT uz KPT (kojeg nema na burzi) jedini koji zapravo stvara dobit Grupi. Mislim da sam rekao upravo zbog ovakvih potencijalnih poslova (onda je bilo priče o tramvajima za Moskvu), koji se mjere u stotinama milijuna eura. Ne dobivaju se često, ali kad se dobiju onda je to bingo.

Nešto slično je s DDJH. Njega držim dijelom zbog tih velikih poslova (možda još vrijedniji od ovih Končarevih) za koje postoje realne šanse da ih dobije (a mcap svega 30-ak milijuna eura), i dijelom (ali ne odvojivog od ovog prvog) što vjerujem da će se ipak nešto promijeniti u upravljanju, da se bez problema troškovi mogu srezati za 10%, što bi značilo neto dobit od minimalno stotinjak milijuna kn. To bi bio P/E nešto veći od 2 pri ovim cijenama!

I naravno da mi je Nenekov aktivizam dodatni plus. Poslije države je najveći dioničar i svjestan je da bez popravljanja efikasnosti firme on neće uspjeti zaraditi. U Nadzorni odbor je postavio svog prijatelja za kojeg vjeruje da je sposoban dobro nadzirati Upravu (ono što se u državnim firmama obično ne radi) jer je na to imao pravo, kao što su to imali pravo i Lukšići (oni su 3. najveći vlasnik) s kojima također surađuje. Tako da vjerujem da će se stvari bitno promijeniti (zapravo je dovoljan samo mali pomak, samo mala kontrola troškova i to će se jako vidjeti na dobiti (jer su prihodi vrlo veliki)).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 19:42   #128
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
P/E od 9,x ti je preskupo? Uz P/B 0,84 i P/S 0,63? Uz Novac/P od preko 40%?

I da dobije ove gore poslove (od preko milijardu kn) opet bi ti bio skup? Nije mi jasno.
.


P/E 9,75 nije skup ali mi je skup ako to gledamo u kontekstu da ima prilika s P/E 7x koje nisu ništa manje kvaltetne firme..
pošto P/E nije jedini parametar i to se i meni gdai ta uprava razlog više moje averzije prema ovoj dionici.


P.S. daj mi reci koliko oni imaju svojih vjetrelektrana i koju firmu imaju za to ?
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 22:45   #129
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
P/E 9,75 nije skup ali mi je skup ako to gledamo u kontekstu da ima prilika s P/E 7x koje nisu ništa manje kvaltetne firme..
pošto P/E nije jedini parametar i to se i meni gdai ta uprava razlog više moje averzije prema ovoj dionici.


P.S. daj mi reci koliko oni imaju svojih vjetrelektrana i koju firmu imaju za to ?
Koju?
Končar radi glavni dio. Pretvarači, montaža, ugradnja, ispitivanje..itd.
10 je plan..i ostvarilo se više od 60% plana.
Daleko od toga da je to moralo(moglo) biti gotovo prije 2g, a još dalje od toga da je to isplativ posao tj. nešto iz čega će dolaziti cash u potocima.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 09:27   #130
DOGOVOREN POSAO OD 1.64MILIJARDE KUNA!
(cijeli godisnji prihod im je 2.2milijarde, tako da će ovo bitno povećati prihode!)
Evo detaljnije: danas u 12.30h se ugovor potpisuje: http://www.vlakovi.com/?p=7065 [vlakovi.com]
Očito kada vijest propuste poslovni, seebiz, mojnovac i nb, onda kao da se nije desilo
Čestitke svim dioničarima! (tko je nema nek požuri
mchovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:41   #131
Quote:
mchovan kaže: Pogledaj post
DOGOVOREN POSAO OD 1.64MILIJARDE KUNA!
(cijeli godisnji prihod im je 2.2milijarde, tako da će ovo bitno povećati prihode!)
Evo detaljnije: danas u 12.30h se ugovor potpisuje: http://www.vlakovi.com/?p=7065 [vlakovi.com]
Očito kada vijest propuste poslovni, seebiz, mojnovac i nb, onda kao da se nije desilo
Čestitke svim dioničarima! (tko je nema nek požuri
drukenzi ?
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 08:20   #132
Je, je, love na sve strane, profitabilni željeznički promet .....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 11:54   #133
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
Je, je, love na sve strane, profitabilni željeznički promet .....
Nisu preuzeli HŽ, nego će za njih raditi vlakove. Postoji razlika.
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 14:01   #134
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Nisu preuzeli HŽ, nego će za njih raditi vlakove. Postoji razlika.
Nisam niti rekao da su preuzeli, već aludiram na "veličinu" posla ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.