Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2011., 12:52   #21
S njihove stranice vidljivo je da su kupili 4 aviona, a svaki od njih ima kameru.

Quote:
U vlasništvu tvrtke su četiri zrakoplova: CESSNA CITATION II, dva zrakoplova CHEYENNE I i TURBO PIPER AZTEC koji su opremljeni digitalnim kamerama VEXCEL UltraCam X, i VEXCEL UltraCam Xp. Pri izvođenju aerosnimanja koristi se sustav za računalno kontrolirano upravljanje radom kamere, IGI CCNS4 (Computer Controlled Navigation System, 4th generation), zajedno s inercijalnim sustavom i sustavom za GPS navigaciju, GPS/IMU AEROcontrol. U vlasništvu tvrtke je i LIDAR sustav - IGI LiteMapper 6800-400.
U 2010. godini im je aktiva porasla s 128,56 mln kn na 161,88.
Potraživanja od kupaca su se poduplala; u 2009 su bila 51,98 mln kn, a u 2010 103,24 mln. Kao i dugoročne obaveze prema bankama koje su s 11,65 mln kn narasle na 24,52 mln kn. Prihodi su im pali s 99 mln kn na 70 mln kn. Većina prihoda se ostvaruje u Hrvatskoj. Dobit se strmoglavila sa 39 mln kn na 3 tisuće kn. Zadržana dobit je 42 mln kn. Dokapitalizirali su se s 4 mln € dobivenih od EBRD-a koji je tim činom postao manjinski vlasnik (6,75%).

Avioni su kupljeni na kredit banaka, te su i zalog tih kredita.

Novčani tijek pokazuje da im je priljev bio od prodaje vlasničkih i dužničkih instrumenata (10 mln kn) i od banaka (56 mln kn). Oni su osim matične tvrtke osnovali i Geofoto Air d.o.o.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."

Zadnje uređivanje Alexis : 06.09.2011. at 12:59.
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:01   #22
Ne kužim zašto bi im problem bio podmazati nekog državnog službenika ili uplatiti u promidžbenu kampanju 2 najveće stranke 100k kn i riješena stvar.
Pod račun nek zaposle polukvalificiranog rođu nekog glavonje i riješena stvar.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:06   #23
Ak im treba love za dokapitalizaciju, nek se ostave EBRD-a i odu na IPO.
Po mogućnosti na ZSE, nemaju razloga ići na neku stranu burzu, IPO bi uspio bez ikakvih problema.

Btw, koliko Geofoto vrijedi otprilike? 80-100 milijuna eura?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:08   #24
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto bi im problem bio podmazati nekog državnog službenika ili uplatiti u promidžbenu kampanju 2 najveće stranke 100k kn i riješena stvar.
Pod račun nek zaposle polukvalificiranog rođu nekog glavonje i riješena stvar.
Zakaj da to rade?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:10   #25
time bi ubrzali plaćanje državnih institucija.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:52   #26
bome su se piloti naletjeli.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:54   #27
Geofoto, kao i svaka tvrtka, vrijedi koliko novaca mogu godišnje zaraditi u tržišnoj utakmici. Seljačka računica, no to je zapravo tako.

Ako u njihovom slučaju izbacite domaću prodaju (ne treba objašnjavati zakaj tu nema tržišne utakmice, nadam se), onda ova tvrtka vrijedi koliko proda vani. A tih podataka nema, već samo grafikon u jednom izvješću za 2010. Rekla bih da je to nekih 15% njihovih prihoda iz 2010. koji su ukupno bili 70 mln kn.

Ako mi ne vjerujete, pričekajte kraj ove godine i izvješća za nju. Pa ćete vidjeti kolike su im šanse vani, u inozemstvu, te da li su optimističke najave uprave kako će povećanje prihoda iz inozemstva, ublažiti pad doma. Bave se specijalističkom djelatnošću, koja se ne traži stalno i gdje postoji konkurencija.

Dionica za špekulaciju, kao i mnoge na našoj burzi i u regiji, no za dugoročno ulaganje, bojim se ne.

@Toma Sawyer
Pa Geofoto je bio financijaš HDZ-a prijašnjih godina. Oko pol milijuna je uplatio za zadnju kampanju. A vlasnik je bio blizak Sanaderu.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 15:19   #28
Odlično. Sad nek ulože u Jacu i Zokija.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:24   #29
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Je li moguće da su za samo mjesec ipo dana snimili svaki pedalj Hrvatske (s jednom kamerom)? http://www.business.hr/hr/Naslovnica...link=preporuke
Svaka im čast.
Quote:
Alexis kaže:
S njihove stranice vidljivo je da su kupili 4 aviona, a svaki od njih ima kameru.
Cijela RH nije snimljena u mjesec i pol barem ne od strane Geofota.
Geofoto ima dva aviona koji imaju kamere na sebi i koji mogu snimati te jedan putnicki avion u koji zasad nije moguce ugraditi kameru.
Ne vjerujte svemu sto pise na stranicama Geofota a još manje rijecima koje izlaze iz usta Biljeckog.

Firma nije isplatila posljednje tri place svojim radnicima te ima blokiran racun.
__________________
In the ghetto...
elvis again is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 04:12   #30
Quote:
elvis again kaže: Pogledaj post
Firma nije isplatila posljednje tri place svojim radnicima te ima blokiran racun.
buggers...
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:39   #31
Na žalost, ništa neočekivano. Svi biznisi koji su živjeli od poklonjenih ugovora države i lokalne razine, a ne od prave tržišne utakmice, sad se ispuhuju i svode na svoje prirodne razine.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:20   #32
http://www.vecernji.hr/biznis/geofot...-clanak-493206

Ovo je bedastoća vlasnika. Predstečajna im je po meni bila zadnja šansa.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:45   #33
http://www.banka.hr/hrvatska/ebrd-pr...stecaj-geofota

Ako je EBRD predao prijedlog za stečaj, to bi reklo da se Biljecki ne želi maknuti s čela uprave. Pevec sindrom. Samo što je problem što više nema stečaja s preustrojem, već samo likvidacija.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:32   #34
još jedna hrvatska gazela koja više ne vrijedi pišljiva boba.
siguran sam da su u proteklih 5 godina barem jednom dobili zlatnu kunu ili slićnu nagradu za izvrsnost.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:24   #35
Zato se i zovu gazele. Imaju tanke noge. Bilo bi bolje da su tražili slonove.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 16:55   #36
Ako je vjerovati vijestima koje su bile po portalima čini se da je Geofoto napokon izašao iz najveće krize i da polaganoo počinju dobivati projekte. Ima netko više informacija?

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-t...na-kuna-945281
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 23:32   #37
samo nek se zna da vlasnik Geofota Zvonko Biljecki nije isplatio zaposlenicima plaće za listopad,studeni,prosinac, siječanj, veljaču i ožujak zaključno s 23.4.2015. a kako se čini neće tako skoro.

dakle već više od šest mjeseci kasne plaće, a firma i dalje radi. U firmi pola ekipe štrajka, a pola dobiva neku siću na ruke, neki su dali i otkaze.

ali to nije sve, oni i dalje zapošljavaju ljude i obećavaju brda i doline.

nije mi jasno kako država to i dalje dopušta??
vogis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:26   #38
evo 9.5. od plaće ni p
vogis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 17:58   #39
ništa još od plaće

moraš biti kreten da stavljaš ovakve vijesti na svoju stranicu http://www.geofoto.hr/index.php/hr/v...-venecija.html

ova druga slika
vogis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 17:08   #40
Po ovim gornjim upisma zaključak je da Geofoto ide ka bankrotu...Ima li tko kakve pouzdane vijesti?
__________________
Ni trava se ne povija tako kao ljudi pod voljom svojih gospodara.
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.