Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2014., 15:04   #61
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Btw- u vrijeme potpisivanja darovnog ugovora moj brat je funkcionirao najnormalnije zato što je tad imao samo 12 godina.Sada ima 31.
Inače, živimo u Zagrebu.
S 12 godina je mogao primiti dar samo uz prethodnu suglasnost CZSS. Ne razumijem sad taj dio baš što je on to darovao nekome s 12 godina, jer je takav posao apsolutno ništavan po sili zakona ako je on išta darovao. Ako je primao, isto tako je trebala suglasnost nadležnog CZSS.

Samo hrabro, nemojte slušati koje kakve gluposti i babe roge i čitati novine jer vrlo često novinari prenose priče onih koji su pod skrbništvom na način da im apsolutno vjeruju ne ulazeći u prirodu njihove bolesti.
Ova priča s imunitetom od strane ustanova i da ga radi tog policija ne lovi to ne drži vodu ni da ju netko u kapljicama pušta jer su to notorne bedastoće. Jedno je poslovna sposobnost, a drugo je deliktna odgovornost. Deliktno smo odgovorni SVI, dok sud u KONKRETNOM SLUČAJU ne odluči drugačije.
Očito sve u ovom slučaju ide naopačke.
Koji CZSS je nadležan u Zagrebu?
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:16   #62
Puno vam hvala na odgovoru!
Budem vidio što mogu učiniti po tom pitanju.
To sam pitanje već bio postavio, ali nisam na njega dobio odgovor.Dakle, koliko dugo traje lišenost poslovne sposobnosti?
I ukoliko Sud bude presudio oduzimanjem poslovne sposobnosti mog brata, tko može napisati žalbu na tu odluku Suda?Moj brat, ja, roditelji ili odvjetnik?
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:52   #63
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
S 12 godina je mogao primiti dar samo uz prethodnu suglasnost CZSS. Ne razumijem sad taj dio baš što je on to darovao nekome s 12 godina, jer je takav posao apsolutno ništavan po sili zakona ako je on išta darovao. Ako je primao, isto tako je trebala suglasnost nadležnog CZSS.

Samo hrabro, nemojte slušati koje kakve gluposti i babe roge i čitati novine jer vrlo često novinari prenose priče onih koji su pod skrbništvom na način da im apsolutno vjeruju ne ulazeći u prirodu njihove bolesti.
Ova priča s imunitetom od strane ustanova i da ga radi tog policija ne lovi to ne drži vodu ni da ju netko u kapljicama pušta jer su to notorne bedastoće. Jedno je poslovna sposobnost, a drugo je deliktna odgovornost. Deliktno smo odgovorni SVI, dok sud u KONKRETNOM SLUČAJU ne odluči drugačije.
Očito sve u ovom slučaju ide naopačke.
Koji CZSS je nadležan u Zagrebu?
Moj brat je sa 12 godina primio dar, a ne darovao.Njegovi su roditelji bili darodavatelji, a on je bio daroprimatelj na mjesto kojeg su se potpisali njegovi roditelji po povlaštenju(p.p.) kao zakonski zastupnici(z.z.) jer je moj brat tada bio maloljetan i nije mogao potpisivati bilo kakve pravne poslove i dokumente nego su to u njegovo ime učinili roditelji.A CZSS djeluje samo kao posrednik ukoliko bi rodtielji htjeli prodati nekretninu koju su prethodno darovali svome djetetu.A CZSS najčešće ne odobrava takve zahtjeve jer se u većini slučajeva radi o pokušajima roditelja da svome djetetu otuđe imovinu koja glasi na njegovo ime.
A što se tiče imuniteta od strane nadležne psihijatrijske ustanove da policija mog brata najprije odvedenu u bolnicu a ne u postaju, tu ne vidim ništa čudno.Vi za to možda prvi put čujete, ali za mene je to već voda.
Iako, iskreno govoreći, mnogi su današnji zakoni nelogični, mnogi se ne poštuju, mnogi službenici iz nadležnih ustanova rade puno stvari na svoju ruku koje se kose sa pravilima i zakonima, mnoge neozakonjene stvari za koje se misle da ću proizvesti neki pravni učinak pokažu se baš suprotnima onome za što se mislilo da će se njima postići.I po tom principu funkcionira čitava Hrvatska na svim razinama.Nesnalažljivost, nelogičnost, neinformiranost, lijenost, kršenje zakona.Što drugo reći.Svatko se snalazi kako zna i onako kako je u dosegu i okvirima njegovih mogućnosti, znanja i sposobnosti.A sve ostalo je cigaretni dim.
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:06   #64
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Puno vam hvala na odgovoru!
Budem vidio što mogu učiniti po tom pitanju.
To sam pitanje već bio postavio, ali nisam na njega dobio odgovor.Dakle, koliko dugo traje lišenost poslovne sposobnosti?
I ukoliko Sud bude presudio oduzimanjem poslovne sposobnosti mog brata, tko može napisati žalbu na tu odluku Suda?Moj brat, ja, roditelji ili odvjetnik?
žalit se mogu samo stranke u postupku. Dakle skrbnik, štićenik i CZSS. Na sve ovo što ste naveli uopće ne sumnjam da će mu poslovna sposobnost biti oduzeta u dijelu upravljanja imovinom i redovnim prihodima te liječenjem i eventualno smještajem.

Ako se on bude žalio to ne predstavlja apsolutno nikakav problem, ako sam shvatila u gruntovnici postoje zabilježbe, tako da je sve pod kontrolom dok god traje postupak Sve u svemu sudski postupak može biti gotov za godinu dana sa žalbenim dijelom, a može trajati i 3g, ovisi sve da li će on biti dostupan sudu itd, kako sam već navela. Nemojte samo očajavati, postupak je pokrenut i sve bu to kak treba.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:56   #65
Zanima me još jedna stvar.Kao što sam to već napisao u jednom od svojih prethodnih postova, moj brat je do sada počinio mnoga kaznena djela, a među njima su i uništavanje imovine.Do sada je već zapalio i uništio automobil jedne osobe s kojom je imao sukob, kompletno je zapalio stan jednoj starijoj gospođi s kojom je bio u lošim odnosima, djelomičo je zapalio kuću četveročlanoj obitelji s kojom se posvađao, porazbijao je stakla, prozore i vrata s unutrašnje strane Gradsog poglavarstva, u potpunost je uništio i demolirao jedan zagrebački kiosk po noći, u trgovačkom centru je srušio nekoliko ogromnih polica sa proizvodima od stakla, porculana i kristala, a nedavno je u jednom kafiću prevrnuo sve stolove i stolice koje je bacao po barskom inventaru, namještaju, osoblju, slučajnim prolaznicima koji su se u tom trenutku našli pored kafića i automobilima koji su prolazili tom ulicom.
Ukratko, materijalna šteta koju je počinio na svim gore spomenutim stvarima i nekretninama(od kojih 90% nije bilo
osigurano)iznosi cca 75.000 eura.Budući da nema od čega nadmiriti nastalu štetu, postoji li mogućnost da mu Sud oduzme jedan dio imovine kroz koju ću naplatiti nastalu štetu?
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:03   #66
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Zanima me još jedna stvar.Kao što sam to već napisao u jednom od svojih prethodnih postova, moj brat je do sada počinio mnoga kaznena djela, a među njima su i uništavanje imovine.Do sada je već zapalio i uništio automobil jedne osobe s kojom je imao sukob, kompletno je zapalio stan jednoj starijoj gospođi s kojom je bio u lošim odnosima, djelomičo je zapalio kuću četveročlanoj obitelji s kojom se posvađao, porazbijao je stakla, prozore i vrata s unutrašnje strane Gradsog poglavarstva, u potpunost je uništio i demolirao jedan zagrebački kiosk po noći, u trgovačkom centru je srušio nekoliko ogromnih polica sa proizvodima od stakla, porculana i kristala, a nedavno je u jednom kafiću prevrnuo sve stolove i stolice koje je bacao po barskom inventaru, namještaju, osoblju, slučajnim prolaznicima koji su se u tom trenutku našli pored kafića i automobilima koji su prolazili tom ulicom.
Ukratko, materijalna šteta koju je počinio na svim gore spomenutim stvarima i nekretninama(od kojih 90% nije bilo
osigurano)iznosi cca 75.000 eura.Budući da nema od čega nadmiriti nastalu štetu, postoji li mogućnost da mu Sud oduzme jedan dio imovine kroz koju ću naplatiti nastalu štetu?
Normalno da je to moguće da oštećenici privatnom tužbom pokrenu ovrhu nad imovimom onoga koji im je tu štetu izazvao.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:55   #67
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Normalno da je to moguće da oštećenici privatnom tužbom pokrenu ovrhu nad imovimom onoga koji im je tu štetu izazvao.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 11:09   #68
Zanima me još jedna stvar.
Moj brat je pored oštečivanja javne imovine počinio kaznena djela razbojastava i teških krađa.
Nekoliko je puta orobio kladionice, 4 puta je izvršio razbojstvo nad poslovnicama banke, a u 2 navrata u razmaku od samo mjesec dana je usred noći provalio u zlatarnicu i otuđio golemu količinu nakita.Uglavnom, u svim gore spomenutim krađama i razbojstvima je otuđio ukupno 30.000 eura u novcima i cca 20.000 eura u nakitu.
Budući da je navedeni novac spalio, a nakit bacio u rijeku, moj brat nema od čega vratiti i nadmiriti novac kojeg je ukrao.Stoga, postoji li mogućnost da mu se pored oštečivanja tuđe imovne oduzmu nekretnine i na osnovu već spomenutih krađa i pljačka?
Jer kada se zbroji sva materijalna šteta koji je počinio, tada dobivamo iznos koji nadmašuje brojku od 100.000 eura.
A kuća u kojoj živi moj brat vrijedi negdje oko 150.000 eura.Zar zaista postoji mogućnost da mu stave ovrhu na 2/3 njegove kuće?
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 12:17   #69
to će odlučiti sudac u građanskim parnicama, doista nitko ne može biti vidovit šta se može, a šta ne. Psihički bolesna osoba nije oslobođena deliktne odgovornosti samo na temelju svoje dijagnoze.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 11:20   #70
Kada sam već započeo ovu raspravu, želim se informirati za još jednu stvar.
Naime, moj brat je čak 6 puta teško ozljedio nožem meni nepoznate osobe s kojima ima još do danas nerazriješene konflikte, 4 puta je u trenutku alkoholiziranosti u razmaku od 6 mjeseci staklenom bocom izudarao osobe koje je po noći sreo na ulici i koje su zadobile teške i po život opasne ozljede glave i tjemenog područja, nekoliko je puta teško pretukao ljude koji su mu odbili dati novac za cigarete, a jedanput je vatrenim oružjem htio upucati socijalnu radnicu koja je dala prijedlog Sudu za oduzimanje poslovne sposobnosti.Sva sreća pa se žena na vrijeme sakrila i zaključala u wc i sačuvala glavu.
Ono što mene zanima je to mogu li osobe koje su bile teško ozljeđene od strane mog brata dobiti svojevrsnu novčanu odštetu u vidu oduzimanja imovine osobe koja je tuženik, u ovom slučaju moj brat?Ili se takva kaznena djela riješavaju samo kaznom zatvora i pritom se ne treba platiti nikakva novčana odšteta od strane krivca?
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 11:24   #71
WikiMaster, ti izmišljaš ovo, jelda? Svaki post, još gore stvari koje je napravio tvoj brat? Pokušaj pucanja na socijalnu radnicu? Zbilja?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:03   #72
A koja je svrha da izmišljam takve stvari?Samo sam htio da potražim stručni savjet ovdje na forumu te sam shodno tome detaljno elaborirao psihološku anamnezu mog brata kako bih nastavno na to dobio što bolji odgovor.Nije isto ako je osoba počinila neko zanemarivo kazneno ili moralno djelo ili ako već ima podeblji policijski dosje i teške psihičke dijagnoze potvrđene od strane psihijatrijske komisije kao u slučaju mog brata.To je ogromna razlika.Zato sam htio da dobijete što bolji uvid u navedenu situaciju i da shvatite da ista i nije baš tako bezazlena.Moj brat se nalazi u iznimno gadnoj situaciji.A istini za volju, i ja već mjesecima ne mogu spavati niti normalno funkcionirati zbog velike brige i neizvjesnosti.I onda naiđem na "biser" u kojem piše da navedenu situacija preuveličavam iliti izmišljam.To me na neki način jako emocionalno pogodilo.Ali, shvaćam, ne mogu se svi ljudi poistovjetiti sa problemima drugih.
Ima li još netko tko bi mi mogao dati savjet što trenutno mogu napraviti u ovoj situaciji?
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 21:51   #73
imam osjećaj kao da ti tražiš nekog ovdje tko će ti reć da se njemu apsolutno niš neće dogoditi, kao i da si ti žrtva i da će magičnim štapićem sva imovina ostati netaknuta i u tvojim rukama. Ovo da je repetirao pištolj u socijalnu radnicu i to u ZG apsolutno nema šanse da je točno jer bi se to već pročulo tak da sori, držim i ja da izmišljaš. Odgovorili smo ti prethodno na sva tvoja pitanja, objasnili ti da postupak ide svojim tokom i da on apsolutno za sve može odgovarati, a na sudu je da utvrdi okolnosti i usvoji ili ne tužbeni zahtjev koji će biti ili neće biti poslan sudu od strane svih mogućih i nemogućih aktera tvoje priče.

Pls sad stani jer si dobio odgovor na sva pitanja.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 16:44   #74
U redu.
Neću više ništa pisati.Dobio sam odgovor na sva svoja pitanja i ne mogu reći da nisam zadovoljan.Hvala svima na pomoći.
I za kraj, što se tiče ovog sa socijalnom radnicom, nije to bio toliki incident da bi se to pročulo po čitavoj Hrvatskoj.Čak držim do toga da moj brat i nije pokušao upotrijebiti vatreno oružje kao predmet pokušaja pucanja već više kao element zastrašivanja.A to se, vjerovali ili ne, poglavito u Gradskom uredu za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom događa gotovo svakodnevno.Znam to iz povjerljivih izvora.Prijetnje i verbalni(nerijetko i fizički)napadi njihova su svakodnevnica.Stoga, ne vidim razlog zašto bi i CZSS bio lišen toga.A još manje da se to čak do vas pročuje.Tako da....

Zahvaljujem!
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:58   #75
stara baka, luda ko puška, prijeti da će se ubit (ok, znam da neće, previše nas voli maltretirati; a njen pojam samoubijanja je da legne spavat s nadom da se više ne probudi ), optužuje sve oko sebe za krađu, zivka policiju za svako malo... (i oni naravno uvijek dođu). pred koju godinu je fizički napala kćer, koja je završila na hitnoj (utvrđena valjda lakša ozljeda)...

dijagnozu ima od mladosti, valjda šizofrenija. Ali ju ne liječi. Međutim, pred možda 2 god je bila na psihijatriji cca 2 tjedna...

koji je prvi korak, kom se obratiti za pokretanje radne nesposobosti? Sud, advokat, centar???

naravno, u pitanju su i neki novci bez kojih će glupača lako ostati ako nešto ne oduzmemo, pa će nam još pasti na teret bez potrebe. a ne razgovaramo s njom nit ona s nama isto tako godinama, neki i desetljećima (kćer...)
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 08:30   #76
Lisenje poslovne sposobnosti i nepristranost suda

Ovo je moj slucaj;

Tijekom odredjenog perioda radila sam u lokalnom pravosudnom tijelu, dobila nezakonit otkaz, pokrenut radni spor

na prijedlog centra za socijalnu skrb pokrenut je postupak za lisenje poslovne sposobnosti. Medjutim, od samog pocetka sve je islo krivo; bila sam obavijestena o samom pokretanju postupka tek kad sam primila rjesenje czss o imenovanju posebnog skrbnika, na sto ulazem zalbu.Dostavlj
am podneske sudu u kojima opovrgavam navode centra ( vele da lutam iako zapravo radim u drugim mjestima i inozemstvu, pa me nema cesto doma, dostavljam nalaze lijecnika u kojima stoji preporuka da s obzirom na moje stanje nije potrebno lisavanje poslovne sposobnosti, dokaze o radu i sl.)medjutim,
sutkinja je u potpunosti pristrana drugoj strani,

Na dan kada je bilo zakazano rociste bila sam u inozemstvu te sam dostavila sudu molbu za odgodu rocista uz prijedlog da me se saslusa u daljnjem postupku.
Medjutim, rociste je odrzano.Uvidom
u spis sa zadnjeg rocista bila je prisutna protustranka, medjutim, nista drugo formalno nije izneseno.
Medjutim, neformalno na komadicu papira sutkinja si je skicirala vrlo lose i negativne stvari o meni, a opet suprotno svemu sto sam ja ranije prilozila, ukljucujuci i nalaz i misljenje lijecnika koje ide u moju korist, kao da se nije obazirala na isto. Ponavljam, ovo je sve samo na komadicu papira i nije sluzbeno uneseno nigdje, ali ce ocito posluziti pri izradi presude.S
pis je trenutno kalendiran na mjesec dana do donosenja odluke o posebnom skrbniku .
Znaci, presuda je vec skicirana.
U medjuvremenu ja sam zatrazila premjestaj nadleznosti na drugi stvarno nadlezni sud ( Vrhovni sud).

Sto da radim dalje?

Iz svega sto sam vidjela u spisu, ona ne namjerava odrzati novo rociste i saslusati me, vec mi doslovno oduzeti poslovnu sposobnost,, iako imam najlaksu mogucu dijagnozu i nikakvih drugih problema.Ukoli
ko predmet ostane u istom gradu i ja uputim zalbu, ici ce mom bivsem poslodavcu ( vise tijelo), a protiv kojeg vodim radni spor.
Imam li, u slucaju da mi stvarno i lise p.spos., pravo samostalno podnijeti zalbu i da li zalba odgadja izvrsenje presude u ovakvim predmetima?
Mogu li traziti premjestaj nadleznosti i od koga jos dok je postupak u I stupanjskom sudu?
Kome se jos mogu obratiti zbog sumnje u nepristranost suda?
Imam li mogucnost podnosenja drugih pravnih lijekova ( revizija, Ustavna tuzba )?
Da li se mogu obratiti Ustavnom sudu izravno tuzbom zbog nepristranosti suda?

Pa nije moguce kada su sve cinjenice na mojoj strani, da donesu drugaciju odluku.

Znam da je sve ovo zbog animoziteta, ali sto da radim?

Unaprijed hvala na pravnim savjetima
juno82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 17:05   #77
Unhappy Gdje i kako poništiti sva pravomoćna rješenja skrbništva i poslovne nesposobnosti?!

Poštovani,

molim Vas za iskrenu pomoć gdje i kako mogu poništiti sva pravomoćna rješenja skrbništva jednog Centra za socijalnu skrb, sva pravomoćna rješenja poslovne nesposobnosti jednog Općinskog suda i jedno pravomoćno rješenje žalbe jednog Županijskog suda jer su me podlo oštetili nepotrebnim oduzimanjem i onda i mukotrpnim vraćanjem poslovne sposobnosti gdje malo više od 4 godine na osnovu lažnih iskaza nisam imao sva svoja prava?
Htio bih Vam i sve detaljnije objasniti, ali za to nemam vremena pa Vas samo molim za pomoć gdje i kako mogu poništiti sva ta pravomoćna rješenja kako bih se vodio kao da nisam ni bio lišen i imao skrbnika, a i da moje pravne radnje sklopljene u tom periodu budu valjane jer imam jasne dokaze da me cijeli takav sustav oštetio i izmanipulirao.
Sve ovo je trajalo od kraja 2010. kada su me lišili u potpunosti pa do kraja 2014. godine kada mi je sve vraćeno u potpunosti.

Hvala onima koji mi mogu pomoći jer to zaista želim riješiti na strani pravde.
birest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:01   #78
Imam pitanje vezano za dobivanje prava da zastupam svoju majku u postupku traženja odštete nakon prometne nesreće.
Naime, majka je uslijed nezgode zadobila teške tjelesne ozljede sa višestrukim prijelomima kuka, zdjelice i natkoljenice, nakon druge operacije kuka doživjela je težak moždani udar. Posljedice toga su potpuna oduzetost desne strane tijela i nemogućnost govora, čitanja i pisanja.
Zanima me na koji način mogu tj koja je procedura za dobivanje zakonskog zastupništva nad majkom kako bih mogla podnijeti u njeno ime odštetni zahtjev osiguranju osobe koja je skrivila prometnu nesreću.

Hvala na odgovorima!
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 09:28   #79
Molim informaciju.

Clan obitelji lisen je poslovne sposobnosti i dodijeljen je skrbnik koji nema veze s obitelji. Kada taj clan obitelji umre, jesu li zivuci srodnici iz uze obitelji duzni namiriti bilo kakve obaveze prema skrbniku (ili drzavi ako je skrbnik drzava) zato jer je preminuli za zivota imao skrbnika? Hvala.
Prilezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2020., 00:35   #80
Početi od nule, otkuda krenuti

Imam brata (45), živi s ocem koji brine o njemu.
Brat je psihički bolestan, do prije 20 i više god je bio ovisnik o drogama ( od 13 do 23 god života). Prošla se s njim kalvarija odvikavanja i na kraju je isplivala duševna bolest. Bio je samo zatvoren u kući skoro 20 god i evo prije dva mjj smo ga uspjeli dovući kod psihijatrice u centar za ovisnost.
To mu je poznati dr koji sada radi 4 h jer je u mirovini pa je pristao brat otići.
Ništa od njegovog statusa nije riješeno. Netko će reći zašto niste ništa poduzeli, ali ništa se i nije moglo bez njegove volje. Lijekove uzima redovno, s tim da krade kad dobije priliku. Po ponašanju je uglavnom miran, previše jede, krade alkohol i tablete ( pa se ništa ne smije nalaziti u kući), ne održava higijenu ( uopće se ne kupa, jednom godišnje), ne možeš ništa od njega tražiti ni osnovno da zapamti ili izvrši. Ima tu još svega. Otac je stariji, majka je umrla. Ništa oni nisu napravili, jer su se stalno nadali da će se situacija s njim popraviti. I nikome nisu dozvoljavali. Neće ni otac ništa učiniti. Brat nema nikakva primanja.

Što je prvo za učiniti, otkuda da krenem. Kako da riješim ovu situaciju koja će možda dopasti mene, sestru ili našu djecu. Da li mu treba nešto od nas biti skrbnik? Kome se točno obratiti? Može li se riješiti da dobije nekakvu mirovinu, ima svega 2 god staža? Može li dobiti obiteljsku mirovinu?

S njim je pakao živjeti, što se može učiniti da nas svih ne uništi. Kako se zaštititi?
Bubeles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.