Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 14:30   #1
Ostecnjenje vozila za vrijeme rada

Radim kao vozac kod privatnika-obrtnika. Jednom prilikom mi se dogodilo da sam, ni sam ne znam zasto, poceo otvarati vrata kamiona dok je pored mene prolazio sleper. Sleper je prikolicom zakacio vrata i ostetio ih. Po prometnim pravilima ja jesam kriv za to. Ali kako se to dogodilo za vrijeme radnog vremena, dok sam obavljao posao, mislim da bi se to moglo rijesiti i nekom vrstom dogovora. Poslodavac trazi od mene da mu nadoknadim potpuni iznos popravka vrata. U medjuvremenu sam dao otkaz i sad trenutno odradjujem otkazni rok. Uglavnom, uskoro napustam taj posao.
Zanima me jesam li duzan snositi bas potpuni iznos popravka i postoji li nekakav zakonski nacin da se izvucem, barem da ne snosim bas cijeli teret popravka tih vrata?
Danas se moram naci sa sefom, pa ako netko ima bilo kakvu ideju meni u korist, dobro bi mi dosla.

Unaprijed hvala!
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 16:28   #2
Ako šef ima račune da je popravak vrata košta npr 100 novaca, 100 novaca mu moraš i dati.
Jedino provjeri da li je šef štetu pokrio od strane kasko osigurnja (kamion to ima?).

Najvažnije - ne potpisuj ništa.
Čekaj... zapravo, ako odlaziš - kako ste završili radni odnos? Ti si dao otkaz ili sporazumnim raskidom?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 17:27   #3
Ja sam dao otkaz, ali jos par dana odradjujem otkazni rok i koristim godisnji. Tako smo se dogovorili. Jos bih do ponedjeljka se vodio kod njega, to bi trebao biti zadnji radni dan. Sad se moramo dogovoriti za ta vrata, za popravak. Nema kasko, koliko ja znam.
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 11:13   #4
Reci šefu da otkine tvoja vrata pa ste 1:1..

Mislim ne kužim što bi sad ti htio, jesi kriv za štetu jesi, je li moralno da snošiš troškove - je...sve drugo je muljaža i tebi na dušu...
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 13:32   #5
Za štetu si kriv samo ako si ju počinio namjerno ili iz krajnje nepažnje.

citat:

Namjerno postupanje znači da su postojali volja i znanje radnika da čini štetu. Krajnja nepažnja je gruba nemarnost (radnik se ponaša onako kako se ne bi ponašao prosječno pažljiv radnik). Radnik ne odgovara za običnu nepažnju. Samo ako poslodavac dokaže krivnju, radnik će odgovarati za konkretnu radnju kojom je prouzročio štetu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:49   #6
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Za štetu si kriv samo ako si ju počinio namjerno ili iz krajnje nepažnje.

citat:

Namjerno postupanje znači da su postojali volja i znanje radnika da čini štetu. Krajnja nepažnja je gruba nemarnost (radnik se ponaša onako kako se ne bi ponašao prosječno pažljiv radnik). Radnik ne odgovara za običnu nepažnju. Samo ako poslodavac dokaže krivnju, radnik će odgovarati za konkretnu radnju kojom je prouzročio štetu.
Tako nesto sam i racunao da bi se na to moglo gledati. Naravno, nepaznja je postojala, ali taj sleper bi i prosao da je nastavio ravno, nego nisam racunao da ce skrenuti i tad je zadnjim dijelom zakacio vrata.
Sigurno nisam cekao da naidje pa da onda otvorim vrata. Na kraju krajeva, bio sam izvan kamiona, i taj vozac je morao mene vidjeti i pripaziti jer je mogao i mene pokupiti.

Hvala na odgovoru!
rimar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.