Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 01:24   #701
Moderatori unaprijed se ispričavam ako ovo nije pravi podforum niti prava tema za moje pitanje.
Brzopotezno je pa se ipak nadam da ne postam na krivo mjesto.
Dakle, zbunjeni sam student u zg i trebao bih onu potvrdu iz porezne o primanjima kućanstva (?). Vjerojatno sam se krivo izrazio i ispravite me ako griješim ali onaj papir na kojem bi pisalo koliko je tko od mojih ukućana imao prihoda u prošloj godini (ili tako nešto). Dakle, taj papir, mogu li ga podići u zagrebu ili takvo što nije moguće već ga mogu dobiti samo u gradu u kojem je prebivalište mene i mojih roditelja? Nadalje, pročitao sam negdje da za to trebam oib od svakog ukućana, istina ili ne?
Gomorrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 16:47   #702
koja mjenjacnica u zagrebu ima najpovoljniji tecaj za kupit EUR? hvala
je li istina ovo sto nadju http://www.mjenjacnice.com/ ili to ko plati taj bude na vrhu
Fatalni_cevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 19:54   #703
Quote:
Fatalni_cevap kaže: Pogledaj post
koja mjenjacnica u zagrebu ima najpovoljniji tecaj za kupit EUR? hvala
je li istina ovo sto nadju http://www.mjenjacnice.com/ ili to ko plati taj bude na vrhu
Ako imaš veće iznose dobiješ i bolji tečaj.

Ako često mijenjaš možeš dobiti bolji tečaj.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 23:50   #704
Bok, imam pitanje ali nisam ni siguran gdje bi trebalo to se pitat. Valjd ovdje.
Uglavnom, zanima me u vezi carine. Planiram naručit laptop is US, te Nintendo 3DS iz Japana. I zanima me da li bi morao platit carini ili šta? I gdje pogledat točno sve to?
Hvala
TwinIon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 09:23   #705
Morao bi platiti. Najjednostavnije za tebe je otvoriti internet preglednik te odi u google i upiši što te zanima, ako ni tada nećeš dobiti željene rezultate pretrage uzmi telefonski imenik i potraži broj od carine. Možeš se povratno javiti da i drugi znaju konačan ishod...
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 01:32   #706
Quote:
TwinIon kaže: Pogledaj post
Bok, imam pitanje ali nisam ni siguran gdje bi trebalo to se pitat. Valjd ovdje.
Uglavnom, zanima me u vezi carine. Planiram naručit laptop is US, te Nintendo 3DS iz Japana. I zanima me da li bi morao platit carini ili šta? I gdje pogledat točno sve to?
Hvala
Morat ćeš platiti i PDV i carinu (ne znam napamet kolika je stopa na elektroniku) za ukupnu vrijednost pošiljke, odnosno, za cijenu predmeta + poštarinu.

Osim toga, ne treba zanemariti niti način slanja - naime, ukoliko šalju nekom kurirskom službom, onda oni naplaćuju "usluge posredovanja", otprilike tim riječima je pisalo na računu. Plaća se i ležarina za svaki dan koji pošiljka stoji na njihovom skladištu.
(na vrijednost odjeće od cca 1.000kn iz SAD-a su mi naplatili još malo manje od 150kn tih nekih špediterskih troškova).
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 16:41   #707
Mirovinski fond tipa A

Nisam znao kuda da postavim post pa je možda najbolje tu.
Ovaj mjesec mogu se prebaciti u neki drugi mirovinski fond jer mi je broj godina djeljiv s tri. Malo sam gledao i vidio da prema HR PORTFOLIO stranici fondovi tipa A imaju najveće prinose, gotovo duplo veće od B fondova. Najveći prosječni godišnji prinos ima PBZ-CO.

Trenutno sam u obveznom RMF tip B. Tek sam nedavno počeo raditi "s uplatom doprinosa" tj. do prije dvije godine nije bilo uplate doprinosa a sad je uplata u drugi stup mjesečno oko 450 kn koliko vidim na Regosu.

Što odabrati? Mislim da je svakako dobra opcija prebaciti se iz B u A fond.
To bi trebalo biti bez naknada jer do sada nisam nikada prebacivao iz fonda u fonda?

Vidim tu da su naknade: 10% za prekid članstva unutar prvih 10 godina;
5% za prekid članstva u 11. i kasnijim godinama.

Nije li prije bilo bez naknade nakon 5 godina?

Zadnje uređivanje pohranjujte : 13.11.2016. at 16:55.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:23   #708
Kolika je kumulativna stopa inflacije u zadnjih 10 godina?
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:24   #709
Koji domaći, a koji strani online shop preporučate za igračke, odjeću,tehniku...?
uvijekzadnji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:31   #710
Gdje se može zamijeniti poderani novac? Dakle, imam 50eura koji su malo poderani po sredini. U Fini, PBZ-u i mjenjačnicama ne žele zamijeniti
__________________
Čovjek je kao razlomak čiji je brojnik ono što on jest, a nazivnik ono što misli o sebi. Što je nazivnik veći, razlomak je manji.
Neobicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:49   #711
Quote:
Neobicna kaže: Pogledaj post
Gdje se može zamijeniti poderani novac? Dakle, imam 50eura koji su malo poderani po sredini. U Fini, PBZ-u i mjenjačnicama ne žele zamijeniti
Gdje se nalaziš?
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 15:10   #712
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Gdje se nalaziš?
Osijek
__________________
Čovjek je kao razlomak čiji je brojnik ono što on jest, a nazivnik ono što misli o sebi. Što je nazivnik veći, razlomak je manji.
Neobicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 16:18   #713
Quote:
Neobicna kaže: Pogledaj post
Osijek
U bilo kojoj banci nacionalnoj koja je članica eurozone. Teoretski bi to trebala moći promijeniti i u HNB-u bez naknade... iako još euro nije naša valuta.

Ako ne uspiješ u HNB-u, pošalji mi PM.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 16:23   #714
Evo s HNB-ovih stranica:

Quote:
Gdje se može zamijeniti strani oštećeni novac?
Procedura zamjene stranoga oštećenog novca može se pokrenuti u banci u kojoj ste klijent, kod banaka u inozemstvu ili u središnjoj banci zemlje koja je izdala stranu valutu.
Oštećene novčanice eura mogu se zamijeniti kod banaka ili središnje banke u zemljama iz područja EMU-a. Detalje o postupku zamjene i naknadi možete pronaći na internetskim stranicama središnjih banka.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 14:28   #715
Bolovanje/ porodiljna naknada

Bok. Da li kao vlasnica obrta s jednim zaposlenim imam pravo na porodiljnu naknadu?
Rayne677 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 22:09   #716
Imas. Ja bolovanje nisam otvarala nego sam otišla 28 dana prije termina na porodiljni. Osim standardne dokumentacije moraš dostaviti da nemaš dugovanja prema zdravstvenom.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:58   #717
Unicredit banka

Naime da vas upitam nesto prije svega ljude koji imaju iskustva s tim stvarima.Naime gradonacelnik mi je odobrio jednokratnu novcanu pomoc u solidnom iznosu za neki zdravstveni problem.Nikad nisam bio upucen u te stvari ali silom prilika morao sam to da trazim i covjek mi je rekao do petka ce ti biti na banci novac,inace ostavio sam tekuci racun od unicredit banke i preda mnom mi je odobrio zahtjev za tu pomoc.Danas sam otisao u tu banku i govore mi nije nista leglo.Vratio sam se na salter u opcinu i zena mi je rekla da mi je zahtjev stvarno odobren ali kao gradonacelnik to jos nije potpisao pa kad potpise to ide ministarstvu financija i onda ce kao leci na banku.Sad mi nista nije jasno a covjek mi je rekao do petka i sad kao treba jos i potpis i jos dok ode tamo u to ministarstvo financija pa tek onda da legne na racun,a posto je meni stvarno hitan slucaj ako netko ima slicna iskustva volio bi da mi kaze za koliko to otprilike onda bude na racunu ?
Merm23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 17:14   #718
Nemam pojma ali vidi ti sa tim gradonacelnikom da te nije zajeba...
Nije ni prvi korak odradjen.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:38   #719
pozdrav nisam naiso na tu temu,pa da pitam...
u vezi ove subvencije kredita za prvu nekretninu...vrijedi li to za uređenje i prenamjenu nekretnine..konkretno,bila bi mi prepisana jedna nekretnina koja je vec izgrađena izvana,a unutar bi sam sredivo...
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 21:52   #720
Quote:
Neobicna kaže: Pogledaj post
Gdje se može zamijeniti poderani novac? Dakle, imam 50eura koji su malo poderani po sredini. U Fini, PBZ-u i mjenjačnicama ne žele zamijeniti
U Sloveniji je najbliže , ovdje ti čak niti u Zagrebu u HNB neće to nitko uzeti - ili daj netkom poznaniku koji ide put Njemačke ili Austrije , tamo će ti to svaka banka bez problema promjeniti.
__________________
Veni, Vidi, Vici
stupidus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.