Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 06:54   #1761
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ma da, uvijek "krivi" socijalisti i svugdje, to je valjda najzagonetnija filozofija u povijesti, uz islamsku doktrinu čiju mirnu poruku ljubavim tolerancije i jednakosti spolova džihadisti i islamski režimi diljem svijeta uvijek krivo razumiju. Eh da je tim socijalistima samo objasniti kakav je "pravi" socijalizam, ne bismo imali stoljeće nestašica, tiranija, pogibja, krvavih revolucija, gladi i općeg siromaštva gdje su se god ti "krivi" socijalisti dočepali poluga moći.

Tko su bili oni "pravi" socijalsiti po tebi?

ps. Francuska je socijalistička??!
da, fr ima na vlasti socijaliste. al nadam se, ne za dugo.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 08:27   #1762
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
da, fr ima na vlasti socijaliste. al nadam se, ne za dugo.
Mnogi moderni ljevičari se služe socijalističkom retorikom, jer ekonomski neuki narod doista misli da se centralno može srediti društvo i ispraviti ljudska priroda silom. Tako mnogi političari i filozofi tvrde da podržavaju socijalizam i nazivaju se socijalistima, ali to nisu. Ne zato što ne vjeruju u Marksove nebuloze i nasilni egalitarizam, jer mnogi doista vjeruju, nego zato što se nisu spremni kupati u rijekama krvi koje su potrebne da bi danas svorio socijalističko društvo, sami čin otimačine imovine od strane partije bi doveo do kolapsa društva a možda i građanskog rata naroda protiv režima.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 13:55   #1763
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Mnogi moderni ljevičari se služe socijalističkom retorikom, jer ekonomski neuki narod doista misli da se centralno može srediti društvo i ispraviti ljudska priroda silom. Tako mnogi političari i filozofi tvrde da podržavaju socijalizam i nazivaju se socijalistima, ali to nisu. Ne zato što ne vjeruju u Marksove nebuloze i nasilni egalitarizam, jer mnogi doista vjeruju, nego zato što se nisu spremni kupati u rijekama krvi koje su potrebne da bi danas svorio socijalističko društvo, sami čin otimačine imovine od strane partije bi doveo do kolapsa društva a možda i građanskog rata naroda protiv režima.
to cut the long story short.
ovo nije tema na kojoj se može raspravljat o socijalizmu. jer venezuela takva kakva je danas je prvenstveno lopovsko-cocainska.

kako sam napisala, socijalizam je ono što trenutno ima francuska.
o francuskom se modelu može raspravljat. al ne na ovoj temi. u suprotnom, vrtimo se u krug.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:06   #1764
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ovo nije tema na kojoj se može raspravljat o socijalizmu. jer venezuela takva kakva je danas je prvenstveno lopovsko-cocainska.
E to to, konačno da je netko to rekao, ovo u Venezueli nije Pravi Socijalizam© i zbog toga bespotrebno je koristiti ovaj slučaj kao kritiku istog.
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 01:10   #1765
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post
E to to, konačno da je netko to rekao, ovo u Venezueli nije Pravi Socijalizam© i zbog toga bespotrebno je koristiti ovaj slučaj kao kritiku istog.
Pravi Socijalizam©
Nesebicno je od tebe da ove vrhunce filozofske misli dijelis s malim covjekom, na malom forumu. Dubinska analiza stanja u Venezueli s youtube linkom / razocaranim studentom je bila icing on the cake.

Ako nije prebahato od mene dozvoli poneko pitanje: npr. kako se u tebi rodila ta duboka indignacija sa pravim socijalizmom©? Je li to zbog toga sto je pravi socijalizam© vratio Irak, Libiju, Jemen, Siriju i brojne druge u starije kameno doba? Ili zato sto pravi socijalizam© do zuba naoruzava Izrael i Saudijsku Barabiju - 2 glavne teroristicke zemlje na Bliskom Istoku? Ili zato sto pravi socijalizam© radi militaristicki "Pivot to Asia" da bi cuvao nesocijalisticke interese 13000 km od svoje obale ili postavlja raketne stitove, tenkove i bataljone na ruske granice 7000 km od svoje obale u svrhu ocuvanja tih istih interesa? Mora bit da je pravi socijalizam© izazvao tekucu svjetsku financijsku/ekonomsku krizu i onu koja tek predstoji? Ili npr. generirao najveci korupcijski skandal u Latinskoj Americi (Lava Jato / Petrobras / Odebrecht) u koji su odreda s obje ruke i noge umjesani "pravi socijalisti" iz samog vrha aktuelnih neoliberalnih rezima Brazila (Temer, Cunha, vec 6 clanova vlade, vise od pola Kongresa i Senata), Argentine (Macri i dr.) i Perua (ex predsjednik Toledo, a evidentno i aktuelni Kuczinsky) te neoliberalne opozicije u Venezueli (Capriles)? Mora bit da je pravi socijalizam© kriv za bijedu te ubijanje novinara, politicara i sindikalista u narko-kapitalistickim rezimima u Meksiku i Kolumbiji?

Ja sam bio siguran da je glavni uzrok za sve to zapravo pravi imperijalizam© kao zadnji stadij pravog kapitalizma© (ovdje sam morao posudit malo tudje filozofije, nismo svi originalni). Ali cini mi se da ti imas spremno sasvim novo i osvjezavajuce tumacenje? Koje mozda moze dati odgovor i na sljedeca pitanja:

Je li pravi socijalizam© ili pravi narkokapitalizam© izvozi terorizam iz Kolumbije u Venezuelu? Je li pravi socijalizam© ili pravi kapitalizam© evoluirao u narko rezime u Kolumbiji i Meksiku?
Bi li pravi socijalizam© imao bolje izglede za uspjeh da mu pravi narkokapitalizam© ne krade 40% proizvoda sa subvencioniranim cijenama i znacajan % svih ostalih proizvoda? Ili da mu susjedni pravi narkokapitalizam© nema drzavno organizirani biznis rusenja valute pomocu kojega se vise venezuelanskih bolivara nalazi u Kolumbiji nego Venezueli iako venezuelanska valuta nije konvertibilna? Ili da lokalna venezuelanska nesocijalisticka oligarhija nije suradnik u tim radnjama? Ili da susjedni pravi narkokapitalizam© kojim slucajem nije poligon za proizvodnju planova nasilnog rusenja venezuelanskih vlasti pod pokroviteljstvom pravog imperijalizma© (npr. jedan od takvih konkretno i pod ravnanjem sadasnjeg Trumpovog DHS sekretara)?

Da nema svega toga kad god i gdje god pravi socijalizam© "rears its ugly head" mozda bi moglo i bit nesto od tog pravog socijalizma©? Tko zna, mozda i tada ne bi dobro ispalo, ali pravi imperijalizam© ne stedi truda da odgovor i ne saznamo jer pravi imperijalizam© pati od paranoje koju je sam davno nazvao "domino efekt".

...eto, opet sam nesto pobrkao. Mislim da mi hitno treba ona lekcija o ljudskoj psihopatskoj prirodi...
HugoAmigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:32   #1766
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
to cut the long story short.
ovo nije tema na kojoj se može raspravljat o socijalizmu. jer venezuela takva kakva je danas je prvenstveno lopovsko-cocainska.

kako sam napisala, socijalizam je ono što trenutno ima francuska.
o francuskom se modelu može raspravljat. al ne na ovoj temi. u suprotnom, vrtimo se u krug.
Koliko ja znam Francuska je kapitalistička tržišna ekonomija, takvu je smatraju svi ekonomisti svijeta, ne kontam od kud ti ova glupost? Francuska ima masovnu redistribuciju vrijednosti kroz centralni aparat, no opet je tržišna ekonomija s privatnim vlasništvom, motivom profita i tržišnim razmjenama, uz ogromni uplit države, ali ne i socijalizmom u klasičnom smislu te riječi.

Venezuela je s druge strane upravo socijalistička, i vidimo kako im ide, kao i svakoj drugoj socijalističkoj rupetini, spirala neimaštine do konačnog kraha.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:26   #1767
Maduro izbacio CNN iz Venezuele nakon sto su objavili prilog na tvu (plus online) kako je ambasada Venezuele u Iraku prodavala putovnice teroristima

Pricalo se o tome tu vec, ali je sve odbaceno kao "kapitalisticka zavjera".
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:28   #1768
Ono sto mene zanima-bez obzira da li smatram to adekvatnim odgovorom ili ne- kako to da bukvalno umiranje ljudi od gladi u Venecueli cijel svijet gleda bez i malo realnog potresanja?
U Venecueli godinama nista nije normalno, u onom smislu sto bi mi mogli smatrati normalnim. Ono sto je njima prodavano kao socijalizam, tesko da se moze nazvati socijalizmom, unistene su bukvalno sve grane privrede, uvodjenjem i poljoprivrede u nesto slicno komunama, ljudi su bili onesposobljeni da sami stvore nesto hrane za sebe. Rezim je odredjivao cijene, tako da je unistio i izvoz i uvoz... nebitno sto je tebi potrebno 5 eura da proizvedes nesto- ti moras to prodati za tri i gotovo!
Zabranjeno je posjedovati stranu valutu, a da bi platio, recimo avio kartu- moras je platiti u dolarima-koje ne smijes imati...trgovine su godinama prazne..ljudi bukvalno umiru od gladi. Ubistva na ulicama Caracasa su redovna pojava,ne samo na dnevnoj bazi, vec bukvalno svaki sat. A da moras u zatvor(ako nisi neki veliki krimos)-bolje ti je da se ubijes, nego da dospijes tamo... sa druge strane- prije par godina se na radiju najavljivao party u zatvoru, na bazenima...
I u svom tom jadu i bjedi- Maduro se pojavljuje u vecernjem programu i, da bi oraspolozio plebs- pusta muziku za ples...
Mlijeko se kupuje na crnoj burzi...sve se kupuje na crnoj burzi...ali poslije toliko godina ti vise ni nemas sta prodati da bi kupio to ludo mlijeko.

Ovo sto sam napisala nema veze sa politickim uredjenjem i sta ja tacno mislim o Maduru i ostaloj bratiji(nemojte ta g...a mjesati sa socijalizmom,smjesno je)- pisala sam kakav je zivot u Venezueli. I to sto sam cula od ljudi koji zive tamo,ne staa pise po novinama...ljudi koji su navikli da ne jedu svaki dan...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:47   #1769
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ono sto mene zanima-bez obzira da li smatram to adekvatnim odgovorom ili ne- kako to da bukvalno umiranje ljudi od gladi u Venecueli cijel svijet gleda bez i malo realnog potresanja?
U Venecueli godinama nista nije normalno, u onom smislu sto bi mi mogli smatrati normalnim. Ono sto je njima prodavano kao socijalizam, tesko da se moze nazvati socijalizmom, unistene su bukvalno sve grane privrede, uvodjenjem i poljoprivrede u nesto slicno komunama, ljudi su bili onesposobljeni da sami stvore nesto hrane za sebe. Rezim je odredjivao cijene, tako da je unistio i izvoz i uvoz... nebitno sto je tebi potrebno 5 eura da proizvedes nesto- ti moras to prodati za tri i gotovo!
To je upravo socijalizam.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:49   #1770
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ono sto mene zanima-bez obzira da li smatram to adekvatnim odgovorom ili ne- kako to da bukvalno umiranje ljudi od gladi u Venecueli cijel svijet gleda bez i malo realnog potresanja?
U Venecueli godinama nista nije normalno, u onom smislu sto bi mi mogli smatrati normalnim. Ono sto je njima prodavano kao socijalizam, tesko da se moze nazvati socijalizmom, unistene su bukvalno sve grane privrede, uvodjenjem i poljoprivrede u nesto slicno komunama, ljudi su bili onesposobljeni da sami stvore nesto hrane za sebe. Rezim je odredjivao cijene, tako da je unistio i izvoz i uvoz... nebitno sto je tebi potrebno 5 eura da proizvedes nesto- ti moras to prodati za tri i gotovo!
Zabranjeno je posjedovati stranu valutu, a da bi platio, recimo avio kartu- moras je platiti u dolarima-koje ne smijes imati...trgovine su godinama prazne..ljudi bukvalno umiru od gladi. Ubistva na ulicama Caracasa su redovna pojava,ne samo na dnevnoj bazi, vec bukvalno svaki sat. A da moras u zatvor(ako nisi neki veliki krimos)-bolje ti je da se ubijes, nego da dospijes tamo... sa druge strane- prije par godina se na radiju najavljivao party u zatvoru, na bazenima...
I u svom tom jadu i bjedi- Maduro se pojavljuje u vecernjem programu i, da bi oraspolozio plebs- pusta muziku za ples...
Mlijeko se kupuje na crnoj burzi...sve se kupuje na crnoj burzi...ali poslije toliko godina ti vise ni nemas sta prodati da bi kupio to ludo mlijeko.

Ovo sto sam napisala nema veze sa politickim uredjenjem i sta ja tacno mislim o Maduru i ostaloj bratiji(nemojte ta g...a mjesati sa socijalizmom,smjesno je)- pisala sam kakav je zivot u Venezueli. I to sto sam cula od ljudi koji zive tamo,ne staa pise po novinama...ljudi koji su navikli da ne jedu svaki dan...
A vidi, izabrali su klauna Huga pa ga potvrdili na referendumu. Pootimao tudju imovinu i odjebo vjerovnike.

Onda izaberu slijedeceg klauna.

Tko bi se smio mjesati u demokratske odluke jedog naroda, venecuelskog ili hrvatskog?

Ocito je da to zele, ne kuzim zasto bi nekoga bolio kuki za to? Njihov izbor.

I mi kad pozelimo mozemo glasati za ZZ, koji ce onda postaviti premijera... I donijeti super zakone o nevracanju dugova.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:54   #1771
Venezuela ima najveće zalihe nafte na Svijetu, njihov svaki grad bi mogao biti duplo bogatiji nego Dubaji, a država definitivno u samom vrhu po standardu života.Mi nekad znamo reći da bi zbog nekih naših bogatstava drugi imali brda i doline, a pazite ovaj apsurd ljudi umiru od gladi po potencijalu "najbogatijoj" državi Svijeta
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:59   #1772
Inače da vas pitam jel ima tamo netko tko je normalan izbor, bio on igrač zapada ili ne, a da bi mogao doći na vlast?
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:59   #1773
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
A vidi, izabrali su klauna Huga pa ga potvrdili na referendumu. Pootimao tudju imovinu i odjebo vjerovnike.

Onda izaberu slijedeceg klauna.

Tko bi se smio mjesati u demokratske odluke jedog naroda, venecuelskog ili hrvatskog?

Ocito je da to zele, ne kuzim zasto bi nekoga bolio kuki za to? Njihov izbor.

I mi kad pozelimo mozemo glasati za ZZ, koji ce onda postaviti premijera... I donijeti super zakone o nevracanju dugova.
Ok, koliko ja znam, madurova stranka nije dobila vecinu na parlamentarnima, ali na svaki nacin on onemogucava sa svojom svitom da bilo ko preuzme vlasti. Trazeni su prevremeni predsednicki izbori, na sta je reakcija bila-prvo peticija sa nemam ti ja pojma koliko potpisa sa naravno imenima, prezimenima, adresom i gdje radis; te kada je i to skupljeno, onda je kao-e sad treba referendum
Mimo toga, ljudi i tamo nestaju, bliski srodnici opozicije su godinama u zatvoru. Ljudi se i dalje boje za sopstveni zivot, vojska i policija su uglavnom uz Chaviste, a oni koji iskorace van-brzo se nadju na listi za odstrel, i to onako porodicno(zivot i inace nema neku vrijednost,ne)
Sa druge strane, ja, koja sam pacifist, se pitam- pa zasto neko jednostavno ne klepi Madura,pa da se vidi sta ce biti.
P.S. Osim toga-na konto demokracije- i ako nisu na vlasti u parlamentu, Maduro je proglasio vanredno stanje i vlada po dekretima, cime je potpuno ogranicio vlast parlamenta.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:13   #1774
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
to cut the long story short.
ovo nije tema na kojoj se može raspravljat o socijalizmu. jer venezuela takva kakva je danas je prvenstveno lopovsko-cocainska.

kako sam napisala, socijalizam je ono što trenutno ima francuska.
o francuskom se modelu može raspravljat. al ne na ovoj temi. u suprotnom, vrtimo se u krug.
Francuska socijalisticka? Sumnjam, prvo vidi sto znaci socijalizam.


Ja bih sve ljevicare poslao u Venezuelu, da vide kak se dela.
Bolnice su najtuzniji primjer na sto je drzava spala.
Operacione sale su krvave jer nemaju vode za pranje poda.
Ako se covjek zagleda naci ce i krvave gaze po podu, ka sto rekoh nema vode, nema pranja.
Nestanci struje su normalni i pored male djece moraju dadiljati bolnicari kako bi im pumpali kisik, naravno da bi stvar bila tragicnija, osoblje se mora izmjenjivati jer tesko je pumpati kisik rukama vise od pola sata.
Bolnice nemaju dovoljnu kolicinu antibiotika, pa med staff doticne kupuje na crnom trzistu.
Nema ni hrane dovoljno, pa ako zavrsite u bolnici radi po zivot opasne ozljede u prom nesreci, mozda cete prije umrijeti od nedostatka hrane u bolnici, koja se gle cuda, gdje opet nabavlja?
Zbog stednje struje pojedine bolnice ne printaju x ray nego trebas slikati mobitelom i pokazati doktoru.
Mnogi uredjaji za dijagnozu ne rade jer nema struje. Pa ti saznaj od cega bolujes.
Nedostatak kreveta u bolnicama, skupljaju se madraci i pacijenti leze po madracima.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:29   #1775
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Venezuela ima najveće zalihe nafte na Svijetu, njihov svaki grad bi mogao biti duplo bogatiji nego Dubaji, a država definitivno u samom vrhu po standardu života.Mi nekad znamo reći da bi zbog nekih naših bogatstava drugi imali brda i doline, a pazite ovaj apsurd ljudi umiru od gladi po potencijalu "najbogatijoj" državi Svijeta
A koji je točno razlog zašto ne iskoriste te zalihe nafte? Imaju i amere i ruse koji bi im mogli dostaviti tehnologiju pa mogu birati.
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 06:47   #1776
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ok, koliko ja znam, madurova stranka nije dobila vecinu na parlamentarnima, ali na svaki nacin on onemogucava sa svojom svitom da bilo ko preuzme vlasti. Trazeni su prevremeni predsednicki izbori, na sta je reakcija bila-prvo peticija sa nemam ti ja pojma koliko potpisa sa naravno imenima, prezimenima, adresom i gdje radis; te kada je i to skupljeno, onda je kao-e sad treba referendum
Mimo toga, ljudi i tamo nestaju, bliski srodnici opozicije su godinama u zatvoru. Ljudi se i dalje boje za sopstveni zivot, vojska i policija su uglavnom uz Chaviste, a oni koji iskorace van-brzo se nadju na listi za odstrel, i to onako porodicno(zivot i inace nema neku vrijednost,ne)
Sa druge strane, ja, koja sam pacifist, se pitam- pa zasto neko jednostavno ne klepi Madura,pa da se vidi sta ce biti.
P.S. Osim toga-na konto demokracije- i ako nisu na vlasti u parlamentu, Maduro je proglasio vanredno stanje i vlada po dekretima, cime je potpuno ogranicio vlast parlamenta.
Nisam siguran za Madura, ali se sjecam odusevljenja tamosnje raje kad su izabrali Huga, da se konacno rjese bjelacke supremacije i stranih izrabljivaca... Naftasa, bankara....

Jebiga, rijesili su se i ocito uzivaju u plodovima svoje odluke...

Svatko uziva u posljedicama svojih odluka i mentaliteta, i Venecuelcani i mi....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:33   #1777
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
A koji je točno razlog zašto ne iskoriste te zalihe nafte? Imaju i amere i ruse koji bi im mogli dostaviti tehnologiju pa mogu birati.
U ovom trenutku ta nesretna zemlja je u takvom kaosu da zapravo nema tko ni ugovoriti takve poslove. Maduro i čavisti nacionaliziraju sve što je veći biznis.
Pitanje nije hoće li režim pasti, nego kada i na koji način.
Tko bi htio uložiti u takav kaos?

Osim toga, u ovom trenutku su cijene nafte tako niske da se nikom ne isplati da budu još niže.
Rusija je izvoznik, a SAD je sve veći proizvođač zahvaljujući frackingu.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:36   #1778
Nafta im je beskorisna jer su potjerali sve sa znanjem i tehnologijom prerade.
Da bi od resursa imao koristi moraš ga savjesno iskorištavati i imati nekoga tko je za njega spreman platiti lovu. Ovo prvo su razjebali i vjerojatno Isus ne bi mogao riješiti tu situaciju.

Što se tiče drugog: cijena nafte se po nekim projekcijama nikad neće vratiti na $100 što znači da Venezueli te zalihe ne znače ništa. Odnosno, znače koliko i Hrvatskoj najveće svjetske zalihe političkih stranaka. Imamo ih 150. Kada će napredak? Nikad! Hvala lijepo.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:33   #1779
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
A koji je točno razlog zašto ne iskoriste te zalihe nafte? Imaju i amere i ruse koji bi im mogli dostaviti tehnologiju pa mogu birati.
Imaju velike zalihe nafte ali je skupa za vaditi,imamo i mi nafte u Jadranu ali može biti zanimljiva investitorima jedino ako cijena nafte dovoljno naraste,znatno više od trenutnih.

https://marketrealist.imgix.net/uplo...ax&auto=format

Osim toga ima tu još problema sa njihovom naftom:
http://money.cnn.com/2016/02/03/news...-american-oil/
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:19   #1780
Mene u stvari zanima zasto se niko ne trudi da pomogne tim ljudima? Boli me uvo za socijaliste,i Chaveza, i Madura, njegovu svitu, vec zasto se dopusta da ljudi umiru. Je, ono izbacili su Venezuelu iz ovog saveza, onog saveza...ali niko nista ne cini za ljude. Bas zanima bebe ko je na vlasti. One su gladne. Pomoc je nedovoljna ili onaj magarac(smijem li ga nazvati magarcem?) odbija da primi pomoc?
Koja je tacno igra? Ko ga stiti? Pa mislim,u Libiji nije nikad bilo kao u Venezueli, a i mrvicu je dalje od USA- gadafi je smaknut za tren oka. O cemu se tocno radi?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.