Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 23:20   #41
Ma brate moja teta isla polagat sa 36, dok sam radio kao student u jednoj firmi kolega me pita bi li ga ja mogao zamijeniti u pon, ja onak kazem mogu, sta bi ? Kaze idem na ispit iz propisa. Ja ga gledam ???? Propisa ? I kazem Mladene ne mislim ja da si ti star ni da si premlad, ali kako to mislis ispit iz propisa pa koliko ti jebote imas godina hahshs.. I kaze ono 35, ja ga gledam pa sto tak kasno, na kraju ispalo majstor imo zabranu polaganja na 10 god klepnuli su ga 2-3x bez vozacke i jbg. Ja ga pitam pa sta zasto to ? Kao pa ne treba njemu papir i neki majmun da mu potvrdi da on zna vozit. Ja se strgo od smijeha.. Hahahah poanta vidis da on nakon 10 god zabrane i blizu tvojih god nije odustao..
Kolega sa sadasnjeg posla ima 42 god i vozacku ima 3 god. Do prije 3 god ga je stalno zena vozila na posao i eto dijete porodiljni i majstor otisao polagat. I boli ga tuki vozi se doduse izbjegavam max voznju s njim al ajde vozi hahaha..

Powered by LG G3
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 02:24   #42
Nije kasno. Možda si i u blagoj prednosti, jer si zreliji, savjesniji.


Prednost koja ti može biti iznad svih nedostataka je ta da tvoja vozačka dozvola i sposobnost vožnje auta u nekom trenutku u budućnosti može značiti razliku između života i smrti. To je dovoljan razlog da prevagne na stranu polaganja.


Tvoji nedostaci zapravo i nisu toliko ograničenje, ako si ih svjestan i ako vožnju prilagodiš njima.
Upster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:43   #43
Ne znam zašto bi sa 30 bilo prekasno, ajde da je faks, ali autoškola?
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 17:34   #44
Zašto faks?

Više ljudi upisuje faks u 30-ima nego ih ide u autoškolu u 30-ima.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:55   #45
Najbolja psiholoski push up je cinjenica da najbolja voznja dolazi tek kasnije.
Tako da koliko god tromo izgledala ispitna voznja, who cares, bitno da su propisi zadovoljeni.
Ljudovi previse traze od sebe na ispitu, kao da taj dan usavrse voznju, ne, voznja se usavrsi kasnije, tako da je bitno na taj dan sam odvoziti, nis vise nis manje. Stresovi su nepotrebni. ; )
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:54   #46
Imam 35, položio sam sa 18 bez ikakvih problema, i od polaganja do sad sam vozio sve zajedno možda četiri mjeseca. Auti me ne zanimaju, vožnja me ne zanima, a nije mi nikada niti trebao auto. U zadnjih 10 godina sam vozio jedan dan. I svejedno mi je drago da sam položio te ne smatram to bačenim novcima.
3nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:16   #47
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Što mislite, jel prekasno za mene? (muško sam, ako je to uopće bitno)...
Ja imam 32 godine i sad polažem vozački. Ranije nisam jer nisam imala ni para ni avta

Sad imam dete, muža, pesa i 2 posla i zbilja bi mi auto olakšao život.

Mučile su me iste stvari kao i tebe.. osobito radi toga što vidim kako ljudi loše voze.. no potreba je prevladala..

ipak ti satovi vožnje imaju smisla i još sam si dodatne sate platila kako bih bila sigurna.. i moram priznati da mi je zbilja gušt voziti.. i dalje me bude strah kad se dogode situacije da ekipa uopće nema obzira na to što na autu piše Autoškola.. ali šta ćeš..

a kad položim prvo ću voziti jednostavne relacije od doma do posla, a kad se malo osokolim nadam se i kompliciranije

p.s.vozit ću malu kanticu kad završim. u odnosu na auto u kojem učim voziti imam osjećaj kao da se vozim u staroj 11-ici.. ali štaš.. bar mi neće biti žal ako ga negdje ogrebem
__________________
It is never too late to be what you might have been.
LittleCoffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:35   #48
Nije ti kasno
Polozila sa 34, nisam prije jer sam stalno htjela sama isfinancirati to.
Nisam se nikad bojala voznje,vec sam se bojala da ne povrijedim nekog.
Bice stvari koje neces moci odraditi sa biciklom. Samo mjesec dana nakon sto sam polozila-muz je zavrsio u bolnici, na skoro tri mjeseca. Bez auta bi svuda kasnila, trebalo je djecu razvesti, ja sam trebala svako jutro u 8 biti na 15 km dalje, pa popodne pokupiti klince,te njemu u posjetu...Uhvatio me i nevidjeni pljusak(bukvalno je auto skoro plutao), a drugi dan sam uspijela ogrebati auto na stupac u podzemnoj
Ali, volim voziti i nabolji mi je osjecaj raspaliti po autoputu (ne vozim prebrzo).Cak i djeca kazu da sad puno bolje parkiram nego prije
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 11:54   #49
Sve je to lijepo ali ovdje se većinom javljaju žene.

Muškarac u 30-ima koji ide u autoškolu i još ga uz to ne zanimaju automobili ima epitet luzera i gleda se na njega drugačijim očima nego na ženu u 30-ima, njoj se to ne zamjera toliko.

Da ne govorim o tome da se instruktori drukčije ophode prema ženama za vrijeme vožnje nego prema muškarcima, drugačiji način komunikacije.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:25   #50
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo ali ovdje se većinom javljaju žene.

Muškarac u 30-ima koji ide u autoškolu i još ga uz to ne zanimaju automobili ima epitet luzera i gleda se na njega drugačijim očima nego na ženu u 30-ima, njoj se to ne zamjera toliko.

Da ne govorim o tome da se instruktori drukčije ophode prema ženama za vrijeme vožnje nego prema muškarcima, drugačiji način komunikacije.
Pa nije bas- u mojoj grupi je bio i muskarac koji je imao vise od 40.
A instruktor je od mene ocekivao da cu poloziti iz prve
Kasnije se zivcirao sto su me oborili jer mi se ugasio auto 3 puta(na istoj uzbrdici), a prije mi se nije ni jednom(dok sam "vjezbala"). I nije bio odusevljen sto ne mogu ocijeniti koliko je 1 metar(komentar je bio: ni jedna zena ne zna koliko je metar, ali sve znaju koliko je 20 cm)
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:06   #51
@drumforce (a i ostali na temi sa sličnim dvojbama )

Evo, kad baš tražiš iskustvo i iz muškog kuta

Polagao sam vozački malo stariji od tebe (30+). Nikad prije me auti, ni vožnja nisu nekaj posebno zanimali, no dolaskom u te godine počelo me malo kopkati, kao trebat će mi to (dobro će doći) u životu.
Otprilike u to vrijeme otac je zbog bolesti pomalo završavao svoju vozačku karijeru. Već koju godinu prije kad bi on povremeno bivao hospitaliziran, auto bi stajao na parkingu, a mi (obitelj) bi išli skoro svakodnevno u posjete ZET-om, taxiem i sl.

Ono što mi je na prvu razlika (uz neke sličnosti, prvenstveno godine), ti veliš "da se mene pita najradije ne bih uopće htio voziti". Ja nisam baš tako razmišljao, više sam bio prema tome nekako indiferentan, nit me odbijalo, ali ni privlačilo (u mojim 20-im).

I onda sam (uz već znači svoje inicijalno razmišljanje) dobio možda presudan poticaj od starije kolegice s posla (u stvari ne samo kolegice, već prijateljice - ali baš prijateljice, da ne bi bilo drugih konotacija) na čemu ću joj biti uvijek zahvalan.
Prije toga uredno išao na posao ZET-om, doduše s jednog kraja grada na drugi bi to trajalo sat, nekad i više. Ponekad bi se povezao doma s kolegom/icom.

Uglavnom, krenuo u autoškolu s hrpom 17-18-godišnjaka koji su se ponašali kao da su netom prije izašli iz vrtića. Malo me to na početku živciralo, al vremenom sam im se čak maaalo približio, tako da im pri kraju više nisam bio "striček"

Propise i PP sam položio bez ikakvih problema, došla na red vožnja, a da prije tog apsolutno nikad nisam sjeo na vozačko mjesto.
Tu sam možda imao sreću što sam naletio na jednog izuzetno staloženog, smirenog, malo starijeg instruktora, koji je (bar na početku) imao stvarno dosta strpljenja za mene i neke moje početničke gluposti.
Malo po malo sve je sjedalo na mjesto i uglavnom nakon 3 meseca vožnje položio iz prve.

Dobra okolnost je svakako što sam s položenim vozačkim automatski bez ikakvog prekida nastavio voziti auto, prvo od starog, a nakon 2-3 godine kupio svoj (klima je bila najveći razlog, a i stari auto je već bio skoro 15g).



Vidim da tu ima različitih mišljenja oko vozača koji polože u malo kasnijim godinama od uobičajenog ...
Moje mišljenje je da to nema (odnosno ne mora imati) nikakve veze s godinama.
Evo da se vratim na primjer mojih mladih kolega i kolegica iz autoškole, bilo bi me izrazito strah sjesti u auto s njima nakon što su položili, pa čak i koju godinu nakon.
Sad glupo je govoriti o sebi, ali bilo bi i normalno da osoba 30+ ima drugačije poglede na život općenito, pa tako i na vožnju od nekog 18 ili 20-godišnjaka.
Za sebe mogu reći da nakon sad 10-godišnjeg vozačkog iskustva nisam imao nikakvu prometnu na cesti, samo pokoju ogrebotinu (ne svojom krivnjom) na parkingu ispred zgrade. Ali nije da nije bilo i ozbiljnih situacija, dosta ih ima što voze agresivno i neodgovorno (da ne kažem nešto gore), da nisam unaprijed predviđao nečije pizdarije vjerojatno ne bi bilo dobro.

Svi koji su se vozili samnom (prijatelji, kolege s posla, obitelj) od kojih su neki vrlo iskusni vozači, nisu imali prigovora na moju vožnju. I nisam primjetio da netko izbjegava vožnju samnom, štoviše nakon toga sam postao tražen (po pitanju vožnje, jelte )
Inače vozim svakodnevno po Zagrebu, relacija kuća-posao (Zagrebačka/Slavonska avenija, špica i sunce u oči i ujutro i popodne, jbg krivi smjer ), vikend šopinzi po trg.centrima + sve drugo već po potrebi, nekoliko puta godišnje ZG-more ...
Vožnja mi je postala čista rutina, sad više ne pomišljam na automatic (kao za vrijeme autoškole), mijenjanje brzina sad dođe kao neka refleksna radnja o kojoj se uopće ne razmišlja, nego dolazi sama po sebi.
I nije da mi je vožnja neka posebna uživancija (posebno po širem ZG centru), ali nije bome nit ikakav teret.
Dobro je netko napisao, treba se pazit samo prevelike rutine. Ono, kad voziš, a nisi skroz fokusiran na događanja na cesti, nego si u glavi vrtiš film s posla, razmišljaš o vikendu na moru i sl.

Nije sad voziti ili ne voziti auto krucijalno životno pitanje, ali da ima puno prednosti - ima.
Od onog što i sam kažeš da već lagano postaje uvjet za zaposlenje, preko toga da ne moraš svaki put moliti prijatelje/rodbinu za prijevoz, pa do situacija kad ostaneš na poslu do kasno navečer kad iz te pripizdine više autobusi ne voze.
Ili recimo, ide mi se za vikend na more, odradim u petak svoje do 16h, sjednem u auto i nešto iza 18h sam već u moru .
A u ponedjeljak se ustanem sat i nešto ranije nego da idem na posao i do 8h sam uredno na radnom mjestu. Je, može se to i autobusom (kao što sam prije uostalom i radio), ali onda sam dolje u petak navečer/noć, a vraćam se vjerojatno u nedjelju poslije ručka.

Tebi i svim ostalim u sličnim dvojbama ... nemojte apriori odbijati, reći sami za sebe "ne mogu / nisam ja za to / prestar sam".
Probajte (ako financijski nije preveliki uteg), vidjet ćete kako će vremenom dalje sve odvijati, no nemojte odustajati unaprijed prije nego probate. Pa ako skužite da to baš nikako ne ide, uvijek ima vremena i za to.


Sorry na malo podužem postu, sad vidim da ispala prava plahta, al možda netko nakon ovog dobije bar mali pozitivni poticaj

PS
Nije nikakva reklama, ali ako nekog zanima odličan instruktor u ZG (bar po osobnom iskustvu i kriterijima) slobodno se može javiti u inbox
__________________
Enjoy The Silence
gahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 19:55   #52
Ne mogu voziti sam.
Sjednem za volan i povraća mi se, razmišljam o sebi krvavom u smrskanom autu.
Odustajem.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 07:23   #53
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ne mogu voziti sam.
Sjednem za volan i povraća mi se, razmišljam o sebi krvavom u smrskanom autu.
Odustajem.
Kog vraga dramatiziras?
U smrsksnom autu? Vau, a to se ne moze dogodit ako je netko drugi za volanom? Ili mozda u busu? Ili vlaku? A zamisli tek avionsku nesrecu.
A gle, moze te pokupit auto i dok pjeske hodas pokraj ceste. Ajd odustani i od toga.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 08:49   #54
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ne mogu voziti sam.
Sjednem za volan i povraća mi se, razmišljam o sebi krvavom u smrskanom autu.
Odustajem.
Mene su misli o sebi krvavom u smrskanom autu potakle na polaganje
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:35   #55
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Kog vraga dramatiziras?
U smrsksnom autu? Vau, a to se ne moze dogodit ako je netko drugi za volanom? Ili mozda u busu? Ili vlaku? A zamisli tek avionsku nesrecu.
A gle, moze te pokupit auto i dok pjeske hodas pokraj ceste. Ajd odustani i od toga.
Imam više povjerenja u druge dok voze nego u sebe.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:57   #56
Ucini uslugu sebi i drugima i prekrizi vozacku....
Za poslove koji kao traze dozvolu a znas da ti nece trebati, lazi...


Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:59   #57
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Za poslove koji kao traze dozvolu a znas da ti nece trebati, lazi...
Pa nemreš lagat oko toga, skužit će se prije ili kasnije.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:06   #58
Pricam o poslovima za koje znas da zapravo nece trebati...
Npr.ako kao pitaju za vozacku jer zivis dalje pa da ne putujes pola dana pa se boje da bi mogao kasnit...


Sent from my SM-A500F using Tapatalk
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:57   #59
poznajem trojicu koji su zbog životnih okolnosti polagali sa 30-40, nikakvih problema....
poznajem jednu koja je položila sa 18, ali svaka vožnja joj je izazov, samo određene rute, strateško planiranje gdje će parkirati, pa ako treba doći će sat ranije kad je parking prazan...
poznajem jednog od 85 godina i jednu od 60 godina koji još voze jugiće jer su navikli i ne mogu se prebaciti na neki noviji auto.....
poznajem jednog od 70 godina koji je vozio clia, kad se raspao kupio novog pola, za par mjeseci dao ga unuci a sebi kupio istog onakvog clia ali u boljem stanju. nije se mogao naviknuti
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:39   #60
go for it i ne slusaj ove sta te obeshrabruju- svi pricsju zapravo o sebi.
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.