Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 23:32   #1
Pinterest/Polyvore marketing

Pošto nisam našao nigdje sličnu tekmu, da li je neko već imao iskustva sa zaradom na pinterestu? Pošto sam relativno nov na pinterestu/polyvore, trenutno samo reklamiram jedan modni brend. Postavim 8 pinova dnevno (5 minuta posla) i na kraju mjeseca mi plate 30$. Nije puno ali više takvih brendova i skupi se. LP
MadridiisTa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:58   #2
Quote:
MadridiisTa kaže: Pogledaj post
Pošto nisam našao nigdje sličnu tekmu, da li je neko već imao iskustva sa zaradom na pinterestu? Pošto sam relativno nov na pinterestu/polyvore, trenutno samo reklamiram jedan modni brend. Postavim 8 pinova dnevno (5 minuta posla) i na kraju mjeseca mi plate 30$. Nije puno ali više takvih brendova i skupi se. LP
Tko ti plati, Pinterest ili Polyvore (koliko sam shvatio Polyvore). Znači na jednu postavljenu sliku proizvoda ti daju 0.20 USD. To je dosta jeftino za njih jer prosječan klik na Adwords moraju platiti preko 1 USD.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 01:59   #3
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Tko ti plati, Pinterest ili Polyvore (koliko sam shvatio Polyvore). Znači na jednu postavljenu sliku proizvoda ti daju 0.20 USD. To je dosta jeftino za njih jer prosječan klik na Adwords moraju platiti preko 1 USD.
Ne, nego mi plati modni brend za kojeg oglašavam. Npr. modabridal mi plaća 30$ mjesečno za 8 pinova dnevno na pinterestu i 1 set dnevno na polyvore, što je 5 minuta posla svaki dan.
MadridiisTa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:41   #4
Quote:
MadridiisTa kaže: Pogledaj post
Ne, nego mi plati modni brend za kojeg oglašavam. Npr. modabridal mi plaća 30$ mjesečno za 8 pinova dnevno na pinterestu i 1 set dnevno na polyvore, što je 5 minuta posla svaki dan.
30/240 = 0.16 USD po pinu.Ti si im jedno 8x jeftinija nego da oglašavaju sa AdWordsima. Za njih dobro, a za tebe:

0.16 usd za 5 min = 1.8 usd na sat, 14.5 usd na dan, 290 usd mjesečno za full 8 satno radno vrijeme. To je i za naše pojmove jeftin rad, nije čudo da im se isplati. Da bi i tebi bilo isplativo trebali bi platiti barem 2-3x više po pinu.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 07:53   #5
Koja računica. Ajde sad izračunaj koliko se zaradi za 1 sat dnevno ovog , pa uspoređuj sa 8 sati x20 dana u HR. Pa onda koliko za 8 sati dnevno pa opet usporedi sa HR
TazzCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 08:09   #6
Koliko imas pratilasa na Pinterestu/Polyvoreu? Pretpostavljam vise od 10k? Igra li to ulogu?
LLme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:22   #7
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
30/240 = 0.16 USD po pinu.Ti si im jedno 8x jeftinija nego da oglašavaju sa AdWordsima. Za njih dobro, a za tebe:

0.16 usd za 5 min = 1.8 usd na sat, 14.5 usd na dan, 290 usd mjesečno za full 8 satno radno vrijeme. To je i za naše pojmove jeftin rad, nije čudo da im se isplati. Da bi i tebi bilo isplativo trebali bi platiti barem 2-3x više po pinu.
Kriva ti je racunica.

Stavlja 9 pinova u 5 minuta, ne jedan.

9 * 0,16$ po pinu u 5 minuta = 1,35$ * 12 puta na sat = 16.2$ po satu * 182 radnih sati = 2948,4$ na radni mjesec.

U teoriji to ispada jebeno odlicna placa za rad od kuce ili iz kafica.

No samo u teoriji, jer nema toliko ponudjaca, a da se i namnozi toliko ponuda, brzo bi Indijci i Bangladesani deseterostruko srusili cijenu klika...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 15:18   #8
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Kriva ti je racunica.

Stavlja 9 pinova u 5 minuta, ne jedan.

9 * 0,16$ po pinu u 5 minuta = 1,35$ * 12 puta na sat = 16.2$ po satu * 182 radnih sati = 2948,4$ na radni mjesec.

U teoriji to ispada jebeno odlicna placa za rad od kuce ili iz kafica.

No samo u teoriji, jer nema toliko ponudjaca, a da se i namnozi toliko ponuda, brzo bi Indijci i Bangladesani deseterostruko srusili cijenu klika...
Za 5 min zaradi 1 USD a pin oglašivača košta 0.16 USD. To je 12 usd na sat, x8 = 96 usd na dan = 2000 usd na mjesec. U pravu si, heh .. ajmo svi u to

Zadnje uređivanje rolandus : 03.03.2017. at 15:33.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 19:41   #9
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Za 5 min zaradi 1 USD a pin oglašivača košta 0.16 USD. To je 12 usd na sat, x8 = 96 usd na dan = 2000 usd na mjesec. U pravu si, heh .. ajmo svi u to
Pa isli bi mi svi da ima dovoljno ponuda za takve poslove, ali ih nema. A da ih i ima, kao sto rekoh - rapidno bi pala cijena brzo radi masovne konkurencije

Ovo je dobro placen microjob za nekoga tko ima sirok portfolio razlicitih microjobova i na taj nacin zaradjuje svoj kruh.

No ne znam dal kod nas ima ljudi koji samo od toga zive...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.