Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 19:05   #1101
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Pazi koji smo mi iscidak od ljudi.
Heben svakog generala koji 8 jedinih borbeno sposobnih Patria( koje još nemamo) misli poslati izvan zemlje, jer smo kao preuzeli obvezu prije xyz godina i tako će pivčiti pred strancima.
Slobodno im se onečistim na znanje i vještine, kao i na međuresorsko usuglašavanje i javnu nabavu koje traje godinama. I škole koje su završili isto.
Ispada da ih jedino zato i nabavljamo, tj. mi radimo nabave samo kako bi zadovoljili neke obaveze prema vani.
To je brdo love koje ćemo potrošit da bi se kiselilo u Poljskoj i Baltičkin državama.
Ako su Poljacima i ovima neprijatelji no1. Rusi, nisu nama, imamo mi svoje. Zapravo gora je situacija kod nas, tj. u BiH, nego tamo....
Mada su Amerikanci u pravu, izvoli i pošalji, a to šta mi ne izdvajamo 2% za obranu nije njihov problem.
Ako nemoš oškrni od sebe, nismo morali u NATO.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 19:23   #1102
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Ispada da ih jedino zato i nabavljamo, tj. mi radimo nabave samo kako bi zadovoljili neke obaveze prema vani.
To je brdo love koje ćemo potrošit da bi se kiselilo u Poljskoj i Baltičkin državama.
Ako su Poljacima i ovima neprijatelji no1. Rusi, nisu nama, imamo mi svoje. Zapravo gora je situacija kod nas, tj. u BiH, nego tamo....

Mada su Amerikanci u pravu, izvoli i pošalji, a to šta mi ne izdvajamo 2% za obranu nije njihov problem.
Ako nemoš oškrni od sebe, nismo morali u NATO.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 19:46   #1103
Doduše tih 8 "30mm Patria" (btw kakva ce biti njihova "oznaka"?) je trebalo biti gotovo jos prosle godine, a o njima se govori mnogo prije nego se znalo za angazman na granicama s Ru.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:04   #1104
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Pazi koji smo mi iscidak od ljudi.
Heben svakog generala koji 8 jedinih borbeno sposobnih Patria( koje još nemamo) misli poslati izvan zemlje, jer smo kao preuzeli obvezu prije xyz godina i tako će pivčiti pred strancima.
Slobodno im se onečistim na znanje i vještine, kao i na međuresorsko usuglašavanje i javnu nabavu koje traje godinama. I škole koje su završili isto.
Razumijem gore navedene razloge za bijes, ali ja imam suprotno mišljenje.

Prvo, sad smo sigurni da neće biti odugovlačenja natječaja, smanjivanja opsega nabave ili umanjivanja sadržaja nabave, da neće biti poništavanja natječaja i sličnih gluposti, nego ćemo te stanice nabaviti u hitnom roku i provesti hitnu ugradnju i obuku.

Drugo, postat će nam jasnije da nam je tih 8 stanica malo i da ih treba nabaviti još, pogotovo ako naš ponuđač pobjedi (ĐĐ, koji k. se Izraelci uopće miješaju u ovaj natječaj?)

Treće, posade će u ovoj misiji steći vrhunsko iskustvo suradnje sa US army, a politika bi to trebala iskoristiti sa privlačenje daljnjih donacija. Primjerice, sudjelovanje zastarjelih SVRL 122mm je prava prilika da se pogura i proširi program MRLS 270.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:19   #1105
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Prvo, sad smo sigurni da neće biti odugovlačenja natječaja, smanjivanja opsega nabave ili umanjivanja sadržaja nabave, da neće biti poništavanja natječaja i sličnih gluposti, nego ćemo te stanice nabaviti u hitnom roku i provesti hitnu ugradnju i obuku.
Kakav crni natječaj (ako pričamo o 8 "kupola")
bit će natječaj kao za jurišnu pušku
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:11   #1106
Ma kakve kurceve 30 mm stanice....
Treba ih nakrcat eksplozivom i VBIED the shit out of Russians..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:15   #1107
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Koliko imamo tih Bm21 (tj rumunjskih APR-40) Podatak s wiki je točan? (64)

Nisam siguran koliko je pametno odjednom izgleda sve Patrie 30mm (ako će ih i biti do kraja godine) slati tamo. No opet, doći samo s "oklopnim autobusom"...
Samo da ih ovaj put operu prije povratka....
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:34   #1108
...eto posla i za antonove...zračni most Hr-Baltik
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:17   #1109
A kaj Vi velite na to da mi istupimo iz tog vražjeg NATO saveza? I onak više nije za niš. Sada je postal samo daj, daj, daj, (a naši političari ne znaju davat, nego samo uzimat!!!). Ništa ne dobivamo mukte za uzvrat. Kaj Vi velite na to da mi napustimo tu veliku scenu i te opake igrače, vratimo se lepo u našu selendru di nam je najlepše i di nam je i mesto i da se lepo pozabavimo našim neandretalcima s istoka?

Kakva Patria, DUOS, PzH, IBL, VBR, ... Tanđaru u ruke i Ajmooooo!!! U boooj!!!
VFA-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:24   #1110
Evo susjedi imaju u razvoju raketu "Šumadija" sa dometom 300 km ... (ili je to licenca kineske WS-3 ? )
Predstavljena zajedno sa ostalim na IDEX 2017:

http://tangosix.rs/2017/19/02/tango-...losa-sumadiju/
prekopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:38   #1111
To je raketa za orkan, tj maketa na osnovi iste na koju je netko ofrlje dodao krilaca i šiljaka, da bude najbolja u svojoj klasi na svetu.
Nije da sumnjam u "namensku" kojoj je trebalo čak 30 godina da shvati da nemore naselotejpat kopiju eryxa u vidu bumibara, ali razočaran sam da nije domet bar trista hiljada kilometara.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:42   #1112
Ima više rješenja za veće domete, npr. Lora: https://en.wikipedia.org/wiki/LORA_(missile))

Ne znam jedino kakva je cijena tih Lora...
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:45   #1113
Quote:
prekopa kaže: Pogledaj post
Evo susjedi imaju u razvoju raketu "Šumadija" sa dometom 300 km ... (ili je to licenca kineske WS-3 ? )
Predstavljena zajedno sa ostalim na IDEX 2017:

http://tangosix.rs/2017/19/02/tango-...losa-sumadiju/
"A što će im to" ?

"Koga misle gađati" ?

(Vučić mode off)

agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:11   #1114
Iako sam protiv toga da naši vojnici idu na granicu s Rusijom zbog nekih drugih razloga, poanta je tih vozila da idu tamo gdje je akcija. Bolje to nego da ovdje jednom godišnje ispale par granata na Slunju.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:19   #1115
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
To je raketa za orkan, tj maketa na osnovi iste na koju je netko ofrlje dodao krilaca i šiljaka, da bude najbolja u svojoj klasi na svetu.
Nije da sumnjam u "namensku" kojoj je trebalo čak 30 godina da shvati da nemore naselotejpat kopiju eryxa u vidu bumibara, ali razočaran sam da nije domet bar trista hiljada kilometara.
Pa to je super,bar će kad stignu u RH MGM-140 za M270 MLRS, prestati se bacakati po podu,jurcati u krug, mlatarati rukama, zavijati i plakati..., sad imaju čime odgovoriti, zar ne?
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:16   #1116
reko je
nemojte vi nabavljat pa nečemo ni mi i eto ti iskrenosti
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:57   #1117
pa necemo mi nabavljati te rakete, zato je i sve na stand by, nego ove
http://www.raytheon.com/capabilities...ecision_fires/
i naravno ove
http://breakingdefense.com/2016/10/a...secdef-carter/
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:10   #1118
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
reko je
nemojte vi nabavljat pa nečemo ni mi i eto ti iskrenosti
A jbg, sad smo stvarno prisiljeni nabaviti MLRS 270 sa ATAMACS-om i sa ovom drugom raketom iz prvog linka iznad, dometa do 499 km...
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:15   #1119
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
"A što će im to" ?

"Koga misle gađati" ?

(Vučić mode off)

Akcija reakcija.

Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
A jbg, sad smo stvarno prisiljeni nabaviti MLRS 270 sa ATAMACS-om i sa ovom drugom raketom iz prvog linka iznad, dometa do 499 km...
Jedna raketa kosta milijun dolara.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:19   #1120
Sad bi ga trebalo zaje... pa kupiti te njihove rakete prije njihove vojske :-). Što bi onda rekao?
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.