Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 15:38   #21
Quote:
eleseus kaže: Pogledaj post
Linkinparkgir:
....Sveci uzmimo primjer. Ne kužim zakaj se moliti svecima svetoj ovom svetom
ovom. Mislim da je Bog(i sveto trojstvo) jedini kojima se moramo moliti...

....klanjanje križu(zar je on nekaj sveto??),križanje, sveta voda ti razni kipovi svetaca, Majke Božje,....

Na taj dio sam se osvrnuo.
aha, ok. upao si nakon mog posta pa sam mislila da meni govoriš.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:28   #22
Quote:
1.Kor.13 kaže: Pogledaj post
U prvoj poslanici Timoteju Pavao piše mnogo godina nakon Isusove smrti, dakle kada je Isus već bio na nebu ovo : 1.Tim.2:5 "jedan je Bog, jedan je posrednik između Boga i ljudi : čovjek Krist Isus koji dade samoga sebe kao otkup mjesto sviju "

Isus veli u Ivanu 14:6 "Ja sam put, istina i život - reče mu Isus. - nitko ne dolazi k Ocu osim po meni."

1.Ivanova 2:1 "Ali ako tko i počini grijeh, imamo zagovornika kod Oca, Isusa Krista."

Rimljanima 8:34 "Tko će ih osuditi? Isus Krist koji je umro - još bolje: koji je uskrsnuo - koji je s desne strane Bogu i koji posreduje za nas ?"

Hebrejima 7:25 "Odatle slijedi da može zauvijek spasavati one koji po njemu dolaze k Bogu, jer uvijek živi da posreduje za njih.

Hebrejima 9:24 "Krist, naime, nije ušao u Svetinju nad svetinjama napravljenu rukom, koja je samo slika prave, nego u samo nebo, da posreduje za nas pred licem Božjim."
Po ovom što ti vadiš iz konteksta...po tebi je Isus samo čovjek - posrednik?

"Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni.
Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte." Iv, 14-11

"Ja i Otac jedno smo." Iv, 10-30

O odrješenju grijeha:
Kad se Isus ukazao učenicima...

"Mir vama!
Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas."
To rekavši, dahne u njih i kaže im:
"Primite Duha Svetoga.
Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se;
kojima zadržite, zadržani su im." Iv 20, 21-23
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 19:49   #23
Quote:
1.Kor.13 kaže: Pogledaj post
Ako su svećenici danas posrednici između ljudi i Boga koja je onda da uloga Isus Krista ?
erm, ovaj, Isus nije bio posrednik između Boga i čovjeka. Isus je Bog.
a osobno ne bih upotrijebio riječ posrednici za svećenike, implicira da se Bog udaljava od nas.. što nije istina. osobno sam donekle zadovoljan ako njihovu ulogu opišemo kao "bilježnika", koji samo pazi da sve prođe glatko i kako treba.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 19:55   #24
Quote:
tolla kaže: Pogledaj post
Po ovom što ti vadiš iz konteksta...po tebi je Isus samo čovjek - posrednik?

"Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni.
Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte." Iv, 14-11

"Ja i Otac jedno smo." Iv, 10-30

O odrješenju grijeha:
Kad se Isus ukazao učenicima...

"Mir vama!
Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas."
To rekavši, dahne u njih i kaže im:
"Primite Duha Svetoga.
Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se;
kojima zadržite, zadržani su im." Iv 20, 21-23
Nemoj ti stavljati meni u usta ono što nisam rekao. Bilo je riječi tko je posrednik između Boga i ljudi. Ako su oni stihovi koje sam gore naveo izvučeni iz konteksta pokaži mi barem jedan stih gdje piše u bibliji da uz Isusa može još netko biti posrednik između ljudi i Boga ?

A što se tiće Isusa, po meni je On što je i sam rekao da je, Ivan 10:34 "Ne stoji li pisano u vašem Zakonu: "Ja rekoh bogovi ste"? Ako dakle Zakon naziva bogovima one kojima bijaše upućena rijeć Božja - a Pismo se ne može uništiti - kako vi meni, koga posla i posveti Otac, velite "huliš" zato što rekoh Sin sam Božji ?"
1.Kor.13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 20:12   #25
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
erm, ovaj, Isus nije bio posrednik između Boga i čovjeka. Isus je Bog.
a osobno ne bih upotrijebio riječ posrednici za svećenike, implicira da se Bog udaljava od nas.. što nije istina. osobno sam donekle zadovoljan ako njihovu ulogu opišemo kao "bilježnika", koji samo pazi da sve prođe glatko i kako treba.
Što to treba "bilježiti" i "paziti" da sve prođe glatko i kako treba, kada su i svećenici isto tako griješni kao svaki čovjek ?

A sada bih te molio da mi odgovoriš na ovaj stih, 1.Petrova 2:4,5 " Pristupite k njemu, živome kamenu koji su, istina, ljudi odbacili, ali koji je u očima Božjim izabran, dragocjen, te dopustite da se od vas samih kao živog kamena sagradi duhovna kuća, sveto svećenstvo, da prinosi duhovne i Bogu ugodne žrtve po Isusu Kristu. "

Na koga je Petar ovdje mislio kada je spomenuo sveto svećenstvo ?
1.Kor.13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 21:52   #26
Quote:
linkinpark_girl kaže: Pogledaj post
Odmah na početku da kažem da ja vjerujem u Boga..
Ne idem u crkvu.
onda nisi ni vjernik
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 21:57   #27
Quote:
1.Kor.13 kaže: Pogledaj post
Što to treba "bilježiti" i "paziti" da sve prođe glatko i kako treba, kada su i svećenici isto tako griješni kao svaki čovjek ?


A sada bih te molio da mi odgovoriš na ovaj stih, 1.Petrova 2:4,5 " Pristupite k njemu, živome kamenu koji su, istina, ljudi odbacili, ali koji je u očima Božjim izabran, dragocjen, te dopustite da se od vas samih kao živog kamena sagradi duhovna kuća, sveto svećenstvo, da prinosi duhovne i Bogu ugodne žrtve po Isusu Kristu. "
Na koga je Petar ovdje mislio kada je spomenuo sveto svećenstvo ?
a ja sam gledao masu filmova i znam što pop pita mladence kad ih vjenča, ali ću se ipak otići u crkvu ženiti jer on ne samo da ima ovlasti sklopiti brak nego njegovo znanje nesumljivo nadilazi moje kao filmofila. kaj ima veze što je grešan čovjek, bome sam i ja. ali od nas dvojce, on je stručniji.


na svećenike?
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:18   #28
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
od nas dvojce, on je stručniji.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:36   #29
Quote:
linkinpark_girl kaže: Pogledaj post
Odmah na početku da kažem da ja vjerujem u Boga. ..
Razumijem tvoju fazu. Ali savjetujem ti da daš crkvi šansu. Vidjet ćeš kolike su tamo divote i koliko bolja može postati tvoja vjera. I ne gledaj druge i ne razmišljaj koliki su oni vjernici. Pođi tamo radi sebe. Naučit ćeš puno više o Bogu u kojega vjeruješ, a distance će polako nestati, možda ne sve, ali isplati se.
Ako hoćeš razgovarati, javi mi se na p.p.
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:19   #30
Quote:
1.Kor.13 kaže: Pogledaj post
Nemoj ti stavljati meni u usta ono što nisam rekao. Bilo je riječi tko je posrednik između Boga i ljudi. Ako su oni stihovi koje sam gore naveo izvučeni iz konteksta pokaži mi barem jedan stih gdje piše u bibliji da uz Isusa može još netko biti posrednik između ljudi i Boga ?

A što se tiće Isusa, po meni je On što je i sam rekao da je, Ivan 10:34 "Ne stoji li pisano u vašem Zakonu: "Ja rekoh bogovi ste"? Ako dakle Zakon naziva bogovima one kojima bijaše upućena rijeć Božja - a Pismo se ne može uništiti - kako vi meni, koga posla i posveti Otac, velite "huliš" zato što rekoh Sin sam Božji ?"
Nisam ti ništa stavljala u usta (žao mi je ako si me krivo shvatio).
Zbunile su me tvoje riječi...gdje ističeš pomoću tekstova iz Sv.Pisma samo to posrednik.Za mene je Isus Krist Sin Božji, ali samim time i Bog. Isus je put do Oca, ali to isticanje "posrednik" mi malo poduzetnički zvuči...
Zato sam ti postavila pitanje...zar je On samo posrednik za tebe - dakle da objasniš. Nikakvo stavljanje riječi u usta.
Ja sam tako shvatila iz tvog posta i zato postavila pitanje.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.