Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2015., 16:18   #221
Talking

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja bih uvijek birala skolu prek ceste.
ak vam je stvarno senoa prek ceste, onda mu cankar i nije bas usput, i sto ga planiras voziti u skolu? do kada?
mislim, dugavski bus mu je zapravo veci dio puta, iako ima i za hodati, ne znam, meni je to za os malo previse

ovo sa upoznavanjem uciteljice meni zvuci super, i bilo bi super da se to moze (ne samo radi odabira, nego da se fakat upoznaju prije polaska u skolu), al mislim da to bas i nije realisticno

(meni osobno je strucni tim bolji u cankarici, al to ne mora nista znaciti, pogotovo ako ga nikad ne zatrebas)
Ja ne bih birala školu preko ceste jer znam kakvih učitelja ima (jer radim u školi).
Ako bi me odbili, ne omogućili mi da upoznam učiteljicu, to bi mi bio znak da ili sa školom ili s učiteljicom nešto nije u redu.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 21:18   #222
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Ja ne bih birala školu preko ceste jer znam kakvih učitelja ima (jer radim u školi).
Ako bi me odbili, ne omogućili mi da upoznam učiteljicu, to bi mi bio znak da ili sa školom ili s učiteljicom nešto nije u redu.
i onda te tako odbiju u vecini skola, odn dopuste da popricas sa jednom u jednoj i u tu skolu upises dijete, ostale prekrizis?

kolko takvih razgovora treba napraviti i kada je najbolje poceti?

sto ako tamo di te odbiju, zapravo radi predivna uciteljica koja nema vremena za svaki dan po 60minuta za 60 znatizeljnih roditelja, a ravnatelju/ici nije palo napamet napraviti dan otvorenih vrata?
propustis mrak uciteljicu, jer ti nisu dali da se upoznate prije?

kuzim sto hoces reci, i bilo bi super da upoznamo i tete u vrticu i uciteljice u skoli prije upisa,i da ih mozemo birati, jer zaista su to uzasno vazne sobe u zivotima nase djece, ali isto tako, faktor blizine, i to za dijete koje mora biti samostalno u izvrsavanju skolskih obaveza, nije nebitan.
nisu skole bez razloga u kvartu.

uostalom, i najbolja uciteljica moze se razboliti, otici na porodiljni, otici u neku drugu skolu (jer trazi premjestaj u svoj kvart, grad...), i sto onda?
da ne kazem da i najbolji prosvjetar u nekom trenutku sagori, i nama ne mora biti onakav kakav je bio generaciji cetvrtasa...
ostaje putovanje do skole i nazad, a uciteljica mozda i gora od one koju su mogli dobiti preko puta.
biranje skole mi ima smisla kada se radi o podjednako udaljenim skolama, kao i biranje udaljenije skole ima smisla kada se radi o ponudi nekih dodatnih aktivnosti u skoli, pogotovo unutar dnevnog boravka, ali i kasnije (sport, kazaliste...), ponudi stranih jezika, neimanju vjeronauka (ili da je zaista prvi/zadnji sat), ponudi DB-a do drugog ili treceg razreda, uvijek jutarnjem turnusu itd.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 09:16   #223
Slazem se s nosorog i jos moram pitati kako uopce mozemo sa sigurnoscu ista znati? Ako su npr. 3 razreda prvasica i 3 uciteljice, kako prije samih upisa i formiranja razreda mozemo znati koja ce dopasti nase dijete?

Sto se tice blizih i daljih skola, koliko vam je prihvatljivo da dijete pjesaci? Ako pretpostavimo da je skoro jednak broj pjesackih prijelaza i manje-vise jednako frekventan promet.

Mi razmatramo 2-3 skole, jedna je kvartovska (10ak minuta), drugu i trecu jako hvale (15-20 minuta pjesice). Osobno sam za kvartovsku iz hrpe objektivnih razloga (s tim da nista ne znam o uciteljicama), ali me kopka sto za ove druge poznanici iz uciteljskih krugova kazu da su bolji izbor (jedna od njih je I. Krsnjavog).
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 09:26   #224
samo ne krsanjvi, ne
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 09:40   #225
Oukej, osobno iskustvo?

Nisam ni ja za, ali ovi "objektivni" su mi bacili bubu u uho.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 09:54   #226
da
i sister mi je isla.
nekako ne vjerujem da se nesto drasticno promijenilo od mog ili njenog vremena.
dakle, skola je pretenciozna i zahtjevna. ocjenjuje se izuzetno strogo i time se (glasno) ponose.
samo, mene bas nitko nije pitao na upisu u srednju da li moja 4 vrijedi vise od 5 iz neke druge skole.
a pretenciozna, buduci da sama skola fura taj neki fancy i uberalles imidz, ljudi iz cijelog grada zato upisuju djecu u tu skolu pa imas i punu skolu takve djece.
mislim, latinski od 5. osnovne? vjerujem da mozda ima djece kojoj je tako nesto potrebno u zivotu.

sto se tice neke opce kulture i znanja... sta da ti kazem, ja ga imam sestra nema a zavrsile smo istu skolu. ocu reci, ne zavisi od skole to.
pretpostavljam da ti je varsavska drugi izbor? gundulic je pred zatvaranjem kako cujem. ja bi varsavsku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:03   #227
Uf, ja sam mislila da je latinski izborni, vidim da moram još svašta proučiti.

Inače, takav je i moj dojam, sudeći po poznanicima.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:07   #228
kad sam ja isla bio je izborni u dva razreda, druga dva su bila obavezna. a u jednom od ta dva je bio i francuski
ne znam kako je sada. samo velim, ovo s tim kur**** da su teska skola sigurno nikamo nije otislo
svih 8 godina smo slusali posprdno "ako vam je tu tako tesko odite u gunduclic" "ovo je skola za najbolje" i slicno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:34   #229
Summer, fala bogu da si ovo napisala.

nadam se da ce neki ipak dvaput razmisliti prije upisa u tu beverly hills elementary.

inace, ja sam uvijek za kvartovsku skolu. ne zelim da mi zbog "bolje" uciteljice dijete 8 godina mora svakodnevno dvaput hodati po pol sata po svim vremenskim uvjetima, prelaziti uzasno prometne ceste ili pruge ili mijenjati po 2 prijevozna sredstva.
i ta "bolja" uciteljica moze u bilo kojem momentu otici u penziju, bolovanje ili porodiljni.
isto kao i sto to moze uciniti "losa" uciteljica.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:40   #230
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Summer, fala bogu da si ovo napisala.

nadam se da ce neki ipak dvaput razmisliti prije upisa u tu beverly hills elementary.

ali fakat ljudi, tako je bilo krajem 80tih a bome i 90tih, tako da si samo mogu zamisliti koje nivoe snobizma je ta skola dosegla sada.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:47   #231
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

ali fakat ljudi, tako je bilo krajem 80tih a bome i 90tih, tako da si samo mogu zamisliti koje nivoe snobizma je ta skola dosegla sada.
znam, sve znam.

iz obliznjeg sam kvarta pa sam se intenzivno druzila s "elitom".
u 5. razredu je stara ozbiljno razmisljala da me preseli tamo. fala bogu da je odustala.
a prije nekih desetak godina mi je i frendica radila tamo.
uglavnom, ne, hvala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:52   #232
eto, da te prebacila mozda bi isle zajedno u razred
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:56   #233
vidis kaj ti je sudbina. nije htjela da se sretnemo.

ali svejedno sam ucila latinski i grcki.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 10:58   #234
silvije strahimir kranjcevic?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 15:49   #235
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Uf, ja sam mislila da je latinski izborni, vidim da moram još svašta proučiti.

Inače, takav je i moj dojam, sudeći po poznanicima.
pa i varsavska i gundulic imaju latinski i grcki.

@summer, iznenadila bi se kolko roditelja upisuje djecu u te i te skole, radi klasicnih jezika, jer ce im btii dobra baza za sve ostlao kasnije.
ma ja bih se cak mozda i malcice slozila, i ima mi smisla razvazanje djece radi ponude jezika u skoli, al ne i radi imaginarne uciteljice...al ja sam lijena, i meni se neda razvazati.
a i ne zelim da u 8. razredu kasni na nastavu, i svaki put me zica da joj opravdam, jer sam ju ja upisala u skolu koja joj je predaleko.
(ovo je slucaj sa nekoliko mojih, nadobudnih kolegica, koje su birale uciteljice i "bolje skole" i njihovom djecom kad krenu u vise razrede...iako ne kasne radi udaljenosti, nego kave sa frendovima)


@no_nick, kak se bira uciteljica od tri koje ce dobiti prvasice? tako sto upoznas nekoga tko radi u toj skoli, zicas da te preporuci, upozna i da ti diejte stavi u taj razred.
najbolje ak znas ravnatelja i bas tu uciteljicu, onda si sigurna da ce to biti tak.
ovo sve ostalo je lutrija.
a ja se ne bih kockala
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:05   #236
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i onda te tako odbiju u vecini skola, odn dopuste da popricas sa jednom u jednoj i u tu skolu upises dijete, ostale prekrizis?

kolko takvih razgovora treba napraviti i kada je najbolje poceti?

sto ako tamo di te odbiju, zapravo radi predivna uciteljica koja nema vremena za svaki dan po 60minuta za 60 znatizeljnih roditelja, a ravnatelju/ici nije palo napamet napraviti dan otvorenih vrata?
propustis mrak uciteljicu, jer ti nisu dali da se upoznate prije?

kuzim sto hoces reci, i bilo bi super da upoznamo i tete u vrticu i uciteljice u skoli prije upisa,i da ih mozemo birati, jer zaista su to uzasno vazne sobe u zivotima nase djece, ali isto tako, faktor blizine, i to za dijete koje mora biti samostalno u izvrsavanju skolskih obaveza, nije nebitan.
nisu skole bez razloga u kvartu.

uostalom, i najbolja uciteljica moze se razboliti, otici na porodiljni, otici u neku drugu skolu (jer trazi premjestaj u svoj kvart, grad...), i sto onda?
da ne kazem da i najbolji prosvjetar u nekom trenutku sagori, i nama ne mora biti onakav kakav je bio generaciji cetvrtasa...
ostaje putovanje do skole i nazad, a uciteljica mozda i gora od one koju su mogli dobiti preko puta.
biranje skole mi ima smisla kada se radi o podjednako udaljenim skolama, kao i biranje udaljenije skole ima smisla kada se radi o ponudi nekih dodatnih aktivnosti u skoli, pogotovo unutar dnevnog boravka, ali i kasnije (sport, kazaliste...), ponudi stranih jezika, neimanju vjeronauka (ili da je zaista prvi/zadnji sat), ponudi DB-a do drugog ili treceg razreda, uvijek jutarnjem turnusu itd.
Slažem se u većem dijelu. Ipak ostajem kod toga da je učiteljica važna, najvažnija. Uvijek bih za svoje dijete ispitala tko će mi biti s djetetom četiri godine.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:11   #237
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da
i sister mi je isla.
nekako ne vjerujem da se nesto drasticno promijenilo od mog ili njenog vremena.
dakle, skola je pretenciozna i zahtjevna. ocjenjuje se izuzetno strogo i time se (glasno) ponose.
samo, mene bas nitko nije pitao na upisu u srednju da li moja 4 vrijedi vise od 5 iz neke druge skole.
a pretenciozna, buduci da sama skola fura taj neki fancy i uberalles imidz, ljudi iz cijelog grada zato upisuju djecu u tu skolu pa imas i punu skolu takve djece.
mislim, latinski od 5. osnovne? vjerujem da mozda ima djece kojoj je tako nesto potrebno u zivotu.

sto se tice neke opce kulture i znanja... sta da ti kazem, ja ga imam sestra nema a zavrsile smo istu skolu. ocu reci, ne zavisi od skole to.
pretpostavljam da ti je varsavska drugi izbor? gundulic je pred zatvaranjem kako cujem. ja bi varsavsku.
Sama kažeš da tvoja sestra nije baš bila uspješna. Ima u svakoj školi djece koja osrednje savladaju gradivo. Ako je bila ocijenjena odličnim ocjenama, a nije to zaslužila, to sigurno nije na hvalu toj školi. No govoriš da je škola prestroga u usporedbi s drugim školama. Ako je tvoja sestra imala osrednje ocjene i slaba je znanja (u usporedbi s tobom), ne znači li to da je dobila stroge ocjene kakve je i zaslužila?
Ta škola, koliko znam, ima latinski i grčki kao fakultativni program. Inače imaju francuski i engleski i kao prvi i kao drugi strani jezik, a drugi se ne mora uzeti, izborni je.
Jednako je sa školama u Varšavskoj, Gundulićevoj, Jabukovcu, Kaptolu, Kranjčevićevoj, Kraiškoj... Tko uči, odličan je (v. popis odlikaša). Ostalo su predrasude ili kompleksi. Što znači fancy i uberalles imidz? Po kojem to kriteriju procjenjuješ?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 08:48   #238
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Slažem se u većem dijelu. Ipak ostajem kod toga da je učiteljica važna, najvažnija. Uvijek bih za svoje dijete ispitala tko će mi biti s djetetom četiri godine.
pa nitko nije reko da nije vazna.
i meni je ok raspitat se u skoli u koju spadas, ili u dve skole koje su ti na podjednakoj udaljenosti, ali ici traziti u udaljenije skole,nema smisla.
al zaista nema.
i kad kazem raspitat se, mislim na druge roditelje (dakle cetvrtase najcesce) ili eventualno nekog djelatnika skole kojeg na neki nacin osobno poznas.
ja jos uvijek zivim na balkanu i meni zvuci jako nerealno ovo sto ti pises da svaki roditelj moze doci u skolu, traziti ravnatelja da ga upozna sa uciteljicama i da onda na temelju toga bira koju ce skolu
mozda netko ima neko drugo iskustvo....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:38   #239
pozdrav,
ja sam isla u Krsnjavi a i moje dijete sada ide tamo..svih ovih godina nista se nije promjenilo(cak ni neki profesori)..snobizam je i dalje na nivou.Od 28 djece u razredu u skolu ih spada jedno desetak( i to sam puno rekla).Skola je full zahtjevna i teska obzirom na price koje cujem od drugih roditelja iz drugih skola.Od prvog razreda se uci engleski ili francuski a u cetvrtom moze i izborni(engl ili franc)..uciteljicama su najdraza djeca poznatih .Ako nekoga jos kaj zanima slobodno pita
žena s marsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:45   #240
sad sam bas gledala popis profesora, jedna meni draga profacica je jos tamo i nekoliko ne tako dragih
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.