Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2005., 14:40   #41
Potpuno se slazem sa maritteom dionice ili nekretnine su definitivno najunosnija ulaganja. To sa poljopriverdom nije lose ali iz dana u dan je veca konkurencija pa sam malo skepticna a i zahtjeva vise truda.
ilegalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 18:51   #42
Dylane, dobro je pročitati što imaš volje za raditi i navedeni višak novaca za uložiti u nešto.

S druge strane, tvoje pitanje je nepotpuno zato što samo pitaš kako, a znaš jedino koliko si spreman uložiti. Nedostaju ti još 2 vrlo bitne stavke koje bi sam trebao jasno odrediti prije nego što se uputiš u bilo što, a te su:

- koliko misliš sa uloženim novcem zaraditi?
- za koji vremenski period?

E sad, kada znaš sve 3 stvari, razmisli malo; ako se odlučiš za nekretnine, onda ti treba općenito više vremena da bi nešto zaradio, s dionicama je teoretski puno brže, a sa pokretanjem vlastitog posla može biti i dugo i kratko.

Kakogod, moraš biti spreman potrošiti vremena za učenje. I da se uhvatiš dionica, bez da uložiš značajnog vremena i truda da naučiš o njima puno, to ti je kao igranje lota.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 20:35   #43
mislim da što se tiče ideje o kravama, da je na mjestu...

nedavno sam gledao plodove zemlje, i lik ima krave pasmine red agnus. neka kanadska krava koja može podnjeti ekstremno niske temp. krava samo za meso. lik radi po nekom sistemu krava - tele, koji ja baš nisam previše dobro skužio....

uglavnom. veli da ga krava po grlu košta oko 250kn godišnje, i da je samo dva mjeseca godišnje u staji, da je ostale mjesece sve vani...

ima oko 67grla (nisam siguran od 65 - 70) i veli da je mu se tek nakon dvije godine novci počinju vraćati, i da ima planiranu DOBIT od milijun kuna...

meni to zvuči sasvim OK.

stim da imaš i poticaj na to....

treba ti samo zemlja, neka šupa, i rotvajler (bez toga nemože).... za početak...
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2005., 00:59   #44
jedino kaj je problem kaj se ja mogu onesvijestiti od mirisa kravlje balege a cucki mi mogu spavat na glavi i ne smeta me.... mi djeca s asfalta nismo baš nekak kapacitirani za lupat po tim kravama i kozama, to moraš ipak vidjeti prije pete godine života bar jednom da bi ušao u grif.
ima valjda i nekih poslova za urbane likove??? nekak brijem da bi moralo biti, ipak je nekak veći malo postotak love kaj se okrene po gradovima nego po kravogojilištima.

a da uzmeš štand prek ljeta negdi na moru i prodaješ licitare??? Znam ljude koji žive jako dobro samo od tih pizdarija. Doduše, ne od licitara nego onih indonezijskih nepotrebnosti i kinđurija, ili plastike, ali zakaj ne bi probao??? I staviš još neke domaće proizvode tipa suvenir (imaš kod onih Franja u onim dućanima, a i na trgu u onom turističkom informativnom centru kojekakvih tih stvari kaj rade ljudi, rakije, svašta, sapuni...)

Mislim da onda na jesen možeš uletiti tu s pitanjem kaj da radiš s 40000 e.
zvrndanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 23:06   #45
Thumbs down Poslovna ideja?

Imam jedan problem.

Taj je da sam se rodio u RH.
Jer da sam negdje vani rodio ne bi kukao nego bi nešto radio.

Priča ide ovako:

-imam nekih 15000 m2 građevinskog zemljišta u jastrebarskom, i na tom zemljištu mi je intencija pokrenuti neki posao, proizvodnju, obrt bilo što.

-imam i financijska sredstva u visini od nekih 4 m kuna

- nemam ideju za posao


I tako ja krenuh u potragu za ostvarenjem svoga sna:

- zovem vladu - neznaju oni nikoga tko bi htio uložiti know-how u RH, ali pričice se pričaju ta televiziji

- zovem obrtničku komoru - odgovor isti

- zovem gospodarsku komoru - odgovor staviti ćemo vas u naš oglasnik na webu

- zovem sve moguće agencije, i na kraju dolazim do www.hamag.hr gdje mi se javlja jedna nevjerojatno "ljubazna" mlada dama, te nakon 20-ak minuta baš vrijeđanja, da jesam ja normalan, kaj ja nju to tražim, da ona meni savjetuje da prodam zemlju i oročim lovu.

Pa tko je tu lud?

Kakvi su to savjetnici koji me savjetuju da oročim lovu i bavim se import-export?
Ako možete pomozite jer neznam gdje da tražim više
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 23:39   #46
Da ti "savjetnici" imaju dume, nebi radili kao "savjetnici" za pet soma kuna, nego bi zivjeli od svojih ideja i investicija.

Nikad po financijski savjet ne idi kod ljudi koji sjede za salterom ili u kancelariji,



Buduci da sam porijeklom iz Rakovog Potoka....znaci susedi smo...javi se na [email protected] pa da napravimo koji brainstorming...imam ti bas neku ideju sto bi mogao sa tim zemljistem i ulogom, ako si za razvoj posla.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2005., 02:22   #47
Nije mi baš jasno kako netko sa tolikim sredstvima može biti bez ideje (osim ako je 7/39 u pitanju), ali nema veze...

Osobno nikad ne bi sve uložio u jednu stvar, a samo malim dijelom toga možeš sagraditi mini hotel na obali.
Kad već možeš birati, savijet je isti kao i za one šta pitaju koji mini obrt otvoriti - odaberi nešto iz svoje struke ili što voliš raditi ili u što se najbolje razumješ.

Uz to sam siguran da u hr postoji hrpa ljudi sa idejama ali bez sredstava, iako bi im bio dovoljan promil tih para... ali za sad neznam kako doci do njih, ali sam zato dobio ideju
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 19:45   #48
Treba Mi Ideja Za Neki Posao

ima li neko ideju kojim bi poslom (naravno privatno) mogao da se bavim.
Inace sam masinski inzinjer ali bez kvalitetne ideje.
Pomagajte drugovi hocu da se ubijem zbog nje ,zbog nje ...........(ideje)
 
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 22:07   #49
Ala brale, pa evo ti par topica niže dobre ideje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=127648
35551 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 22:25   #50
nešto kao izumi google
 
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 22:50   #51
Jel imaš bar love kad nemaš ideje?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 18:36   #52
Đaba ti lova kad ne znaš što s njom.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 20:51   #53
negdje sam davno vidio nekakvu knjižicu koja se zvala "Pokrenite svoj biznis za 1000 dolara", i knjiga je stvarno puna raznih ideja,... čak sam vidio par dobrih prijedloga....
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 21:10   #54
Al se bas sad nisi mogao sjetiti niti jedne..iz te knjige.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 23:17   #55
Quote:
kaskader kaže:
Al se bas sad nisi mogao sjetiti niti jedne..iz te knjige.


laughin' out-freakin' loud
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 08:27   #56
mogao sam,....
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 18:54   #57
Poslovna ideja

Pozdrav.
Već duže vremena razmišljam o pokretanju samostalnog posla (trgovine) koja bi prodavala specijalizirane alate i potrošni materijal za obradu kamena, granita, mramora,....

Koncepcija: Trgovački putnik ide od klijenta do klijenta i nudi svoju robu koju vozi u nekom dostavnom vozilu (kombi) i na licu mjesta je nudi, prezentira i prodaje.

Problem je u tome što neznam dali se isplati to raditi budući da bi se taj posao isplatio trebao zaraditi barem 10k kn.

trgovina bi obavezno bila d.o.o. u kojoj bi ja bio direktor, nabava, tajnica, blagajnik,.... u biti one man band....
početna investicija nije mala, jel ipak treba imati vozilo, treba otvoriti d.o.o. treba dosta novaca za robu,...

šta vi mislite o toj ideji????
Pecep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 22:47   #58
Bog!

Cisto sumnjam da se to isplati.To su specijalizirani alati koje obrtnici nabavljaju vec utabanim stazama od specijaliziranih trgovina.Plus toga fizicki to ne mozes sve sam.Kupovati,voziti,prodavati......
Ja isto trazim neku ideju i partnera da ulozim do 20 000 eura,pa ako ti nesto padne na pamet i trebas partnera slobodno javi.
aron49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 12:06   #59
Pokretanje biznisa...ideje...savjeti

Pozdrav svima.
Evo, novi korisnik, činilo mi se da je postanje ovdje recimo dobar prvi korak u pokretanju nekog posla, samostalnog...
Smatram da ovdje ima ljudi koji imaju nekog iskustva, koji mogu dati neke savjete, kritike... ili bar konstruktivno prokomentirati neka moja razmišljanja.

Inače trenutno imam prilično dobro plaćen posao, međutim želja da postanem "sam svoj gazda" je sve intenzivnija u zadnjih nekoliko mjeseci.
Nemam neke pretenciozne želje tipa brze zarade i sl. Polako i sigurno.

Evo, da počnem s nekoliko mojih ideja.

Prvo naravno, kapital s kojim raspolažem, odnosno s kojim bi mogao raspolagati.
15.000-20.000 Eura, a ako krenem s nekim u kompi, onda recimo 25.000-35.000 eura.

1. ideja - uslužne djelatnosti tipa autići na baterije za djecu, trampolini, "dvorci" na napuhavanje za skakanje, spuštanje i sl.

Ima li neko kakva saznanja o tome ? Možda me najviše zanima kako funkcionira zakupljivanje prostora gdje bi organizirao takve aktivnosti. S vlasnikom prostora ? Moram li od grada dobiti nekakvu dozvolu ? Grad obavijestiti ? Ako s vlasnikom prostora dogovorim zakup, može li me itko tražiti nekakve posebne dozvole ?
Prednosti - a)djeca - roditelji su slabi na takvu zabavu. b) Potreban kapital se uklapa u raspoloživi iznos.
Mane - a) ograničenost vremenskim prilikama (godišnja doba). b) Pronalaženje atraktivnog prostora.

2. ideja - sex shop.

Budimo realni, sex industrija ubrzano raste. Tabui padaju, sve više se otvorenije priča o sexu. I realno, kvalitetnih sex shopova je vrlo malo u Zagrebu. Gdje kupiti "robu" za prvo punjenje ? Odlučiti se za Kinu ili ipak Europu ? Koliki prostor je dovoljan za početak ?
Prednosti - a) kao što rekoh, potražnja je sve veća i veća
Mane - a) trošak prostora upitan. b) eventualna nabava u Kini, neizvjesnost ? c) pitanje da li se potreban kapital uklapa u raspoloživi iznos...

3. ideja - charter jahte

Mislim da još uvijek to područje nije zasićeno, iako je očit veliki boom zadnje 2-3 godine. Naime imam mogućnost kupiti novu motornu jahtu od 9m, s opremom, spremnu za charter za 40-ak tisuća eura (preko poznanstva). Cijene najma koje sam pronašao online dosta variraju...
Ali računicom da bi za tjedni najam u 7. i 8. mjesecu morao dobiti 1500 eura, a u 6. i 9. 1000 eura, dobijemo iznos od 20.000 eura, što izgleda predobro da bi bilo istinito.
Prednosti - a) moguć vrlo brzi povrat uloženog. b) jahta je u svakom slučaju u vlasništvu, te uvijek postoji mogućnost prodaje.
Mane - a) početni ulog. b) rizik računice, koliko je realno izvedivo "zaraditi" u jednoj sezoni. c) da li je ipak tržište prezasićeno?

To je za sad to, da ne pretjeram za prvi put, iako imam još par ideja :-)
Također me zanima da li smatrate da je bolje odmah otvarati firmu, a ne obrt, s obzirom da firmu odmah mogu registrirati za više djelatnosti. Ili s obzirom da tek počinjem ipak obrt, pa za par godina firmu.

Zahvaljujem unaprijed svima na savjetima i komentarima.
LiveYourDreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 12:17   #60
Ako ti bude trebao kompanjon za nesto sto bi moglo biti perspektivno ja bih ti se rado pridruzio sa slicnim iznosom kao sto je tvoj.

Ni ja nemam prave ideje jos ni iskustva u biznisu.Ali nesto se uvijek moze pronaci kad se misli i trazi.

pozdrav
aron49 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.