Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2003., 00:20   #1
Rudolf Steiner i antropozofija

Šta mislite o Rudolfu Steineru (ako ste uopće čuli za njega). Meni se njegova razmišljanja čine sasvim o.k. i realna. Tip, između ostalog, govori o svjetovima (duhovnim) koje ne vidimo, a u koje idemo kad naše astralno tijelo putuje (dok sanjamo) i kaže da spoznajući te svjetove možemo zaista upoznati sebe.
Što se tiče tih astralnih putovanja, bilo bi lijepo da oni koji su ih svjesni napišu kako se osjećaju dok im se to događa. Ja uglavnom letim visoko i osjećam se dobro, al neki put moram imati nekog uz sebe (nosim nekog) da se ne bi osjećala usamljeno. Valjda to ne zvuči čudno. Eto, to su zapravo dvije teme. Zanima me vaše mišljenje.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 09:57   #2
Ako se ne varam Rudolf Štajner je onaj što se zakačio sa Hitlerom kad je Hitler okupljao magove oko sebe a Štajner nije htio da mu se pridruži, kao i Franc Bardon. Čuo sam (prije par dana) da je Štajner u poznijim godinama izgledao kao vrlo mlad i vitalan da bi nakon konflikta sa Hitlerom brzo "opao" i izgledao stariji nego što jeste. Štajner je valjda napravio neki mali grad od drveta i nakon što mu ga je Hitler zapalio Štajner je magijski pao.

Nisam čitao ništa od njega pa bih volio ako mi možeš predložiti neke njegove knjige.

Što se tiče opisa astralnih svjetova i toga da se u njih može zalaziti astralnom projekcijom nije Štajner jedini pisao o tome, ima dosta knjiga o tome. Poznato mi je da ljudi dok spavaju astralno izlaze iz tijela pa sam se raspitivao da li se to dešava svim ljudima i koliko se često dešava i saznao sam da se dešava svima i u toku svake noći bar na kratko. Svrha tih "izleta" je da se astralno tijelo napuni kosmičkom energijom. Ljudi toga uglavnom nisu svjesni a oni koji dok su u astralu toga postanu svjesni mogu to lijepo iskoristiti putući po zemlji kao i svemirom, mnogo daleko od zemlje. Imao sam neka iskustva letenja u snovima (i to su mi super snovi) za koja sam kasnije saznao da su možda astralne projekcije ali nisam bio svjestan dok se to dešavalo.
Neki ljudi su u stanju svjesno izvoditi astralne projekcije, to je tek zanimljivo.

Svjesna astralna projekcija je samo jedna u nizu mnogih duhovnih moći koje je najbolje zadobiti kroz iskrenu i predanu duhovnu izgradnju.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 21:24   #3
Quote:
Vader kaže:
Nisam čitao ništa od njega pa bih volio ako mi možeš predložiti neke njegove knjige.
Tu imaš neke knjige!
www.elib.com/Steiner/

Dok sam svjesno proživljavala astralna putovanja, letjela sam samo po sobi, svijest mi je bila ista kao i u budnom stanju, ali me je bilo strah napustiti sobu. Bilo mi je čudno kako mogu letjeti, jer tada još nisam znala ništa o astralnim projekcijama. Kad sam čula da je riječ o astralnoj projekciji više nisam vidjela prostor kroz koji putujem, nego snove.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 13:09   #4
Rudolf Štajner

Kako se stiču saznanja viših svjetova
Dali je itko čitao tu knjigu i kako je savladao gradivo?
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 18:04   #5
Za moj ukus suhoparno i pre teozofski.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 21:29   #6
mislish Steiner..na hrvatskom.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:07   #7
Ni meni nije nikad bio nešto posebno!
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 22:59   #8
procitao dok sam bio mlad ,lijep i neupucen.

dobra knjiga ako se nema nista drugo tj bolje ista nego nista.

ali problem je u tome sto su gotovo svi ono sto je govorio steiner
rekli to bolje, zanimljivije,prakticnije...iskrenije...znanstvenij e..

knjiga je suha, teozofska, komplicirana, nema ni trunke humora, prakticnih vjezbi...primjera,autorove ''ispovijedi'''

KNJIGA JE TIPICNO TEOZOFSKA!

-a tko je teozof - pocetnik bi mogao pitati

TEOZOF JE NETKO TKO GOVORI O YOGI I MEDITACIJI ALI IH NE PRAKTICIRA
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 23:24   #9
koliko sam ja upoznata sa životom Stainera, on je itekako prakticirao to što priča
... nije stario, imao je velike moći...

imam te više svjetove, ali nisam puno čitala jer je na engleskom, pa mi se ne da (iako mi se to svojedobno činilo jako zanimljivim)

čitala sam još 2 neke njegove knjižice (pedagogija i duhovnost) i to mi je bilo skroz o.k.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 10:17   #10
štajner-na hrvatskom

Ok,tekst je suhoparan,težak i kao što vidim,nekima nerazumljiv.
Nema praktičnih savjeta vježbi-onda kupite slikovnice
Od svih knjiga koje sam pročitala,ova mi se čini najopširnijom.No,to je moje mišljenje.Prije 10god.činila mi se besmislenom,sada ima puno više smisla.Ista knjiga drugo vrijeme.Očigledno treba sazriti da bi se sagledala cjelokupna slika.

"Tko se upušta u tajno školovanje tom mora biti jasno,da se njim mora graditi a ne razarati.Zato on sam mora da donese volju za čestit i požrtvovan rad ,a ne za kritiku i razaranje.On mora biti sposoban za predanost ,jer ima da uči što ne zna.Mnogi će morati iskusiti da ne napreduju u školovanju uprkos što je,prema svom shvačanju,neumormo radio.A to dolazi zbog toga što rad i predanost ,nije u pravom smislu pojmio.Najmanji će uspjeh imati onaj rad ,koji je prezauzet samo zbog uspjeha i najmanje će ono učenje biti uspješno koje postigne bez predanosti.Ljubav prema radu , a ne prema uspjehu jedino vodi dalje. "
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 14:46   #11
Oh oh nije ni cudno da se svidja curicama. Lipo prica, puno prica, malo koristi. Tipicno zenski.

Tajna znanja
Tajna skolovanja
Tajni svjetovi

Sve je to cirkus, u svemu tome ti si uvjek isti (svjedok onoga sto se dogadja oko nas, u nama i sa nama), a mi najradje izbjegavamo sebe trceci za svjetlucavim igrackama. Bile one materijalne ili astralne.

Meditaciji nije svrha ic u druge svjetove i citat spise akashe i slicne igracke uma. To je samo drugi vid maye, materije i svjetovnosti. Onom koji zeli oslobodjenje to je jednako nestvarno i nebitno kao i ovaj svijet.

Kad coeku svijet nije dovoljna igracka da ga drzi u materiji onda maya ima nacina da mu da druge igracke. I coek je jos ubjedjen da su te igracke bolje i duhovne samo zato sto su suptilnije.
Kad odbijas sve igracke i ne zadovoljavas se nicim manji i ne nalazis nikakav interes i privlacnost u nicem manjem od Boga, tek onda ces ga dobit.

Ili s druge sterane ako je netko tolko analitican (budhisticki i gyana pristup) da je u stanju odbacit sve sto je prolazno i nebitno opet ce odbacit sa svijetom maerije i sve ostale svjetove, sve osim samog izvora gdje nema dvojnosti.

Ostalo su samo i jedino igracke.



No zene ko zene. One jesu maya i materija. Sve mogu prihvatit osim nevezanosti i odricanja. Mora se to s necim igrat, jasno je to meni. Treba i za te jadnicke nesto da se zabavljaju
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 17:41   #12
hahaha...

a i nesme se pozabiti na ovaj nash glavni svet...inace se slazem s ravanom..intuitivno.

nisam pratil Steinera bash, al svejedno imam osjecaj da je znal nekaj o cemu je prical.

anabel, v jednom mestu u Hrvatski de se je on rodil stoji ploca na kojoj pishe "ovdje je rodjen Rudolf Steiner.."..nie Stajner ili kajgot!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 20:17   #13
O pa vjerojatno je znao, ima korisnih stvari kod njega. Samo kazem da (bar meni) ima puno toga zanimljivijeg, citat njega bi znacilo da mi je jako dosadno u zivotu i da sam iscitao tolko drugih stvari kolko vjerojatno necu nikad stic
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 20:18   #14
Quote:
jimmy kaže:
anabel, v jednom mestu u Hrvatski de se je on rodil stoji ploca na kojoj pishe "ovdje je rodjen Rudolf Steiner.."..nie Stajner ili kajgot!
Hmm a ja sam siguran da u beogradskoj knjiznici pise rudolf štajner
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 23:13   #15
pa kaj oni znaju...se nie on tam rodil
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 23:33   #16
Quote:
jimmy kaže:

anabel, v jednom mestu u Hrvatski de se je on rodil stoji ploca na kojoj pishe "ovdje je rodjen Rudolf Steiner.."..nie Stajner ili kajgot!
steiner je rodjen u kraljevici u hrvatskoj (sin je bio zeljeznickog sluzbenika ) (inace naravno austrijanac)

- steiner je bio adept i napisao je brojna djela...

nacisti su mu zapalili duhovnu skolu -gethenaum(ili tako nekako)

a on jadan morao opet novu izgraditi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 23:43   #17
Steiner nije rodjen u nikakvoj Kraljevici u Hrvatskoj bar ja ne bi znal de takva postoji .. e se ti zljevash...covece

Goethanum je bil puno vishe nego duhovna skola, bila je jedna osoba prije na forumu koja je puno vishe znala o tome..bila je i tema prije vec.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 23:56   #18
no dobro, da ne duljim, rodil se je v Kraljevcu Donjem v malom Medjimurju. unda je Medjimurje bilo v Monarhiji. osemstosezdesetprve.

a na kolodvoru tam je vec od negda postavljena ploca na kojoj je navek pisalo da se tu rodil Rudolf Steiner..posto sem cesto putoval cugom, uvjek sem uocaval tu granitnu crnu plocu na osamljenom kolodvoru..onda sem si mislil da je bil il neki profesor iil nekof partizan..a ispalo je nekaj izmedju!

samo upishite u googl Donji Kraljevec, i vec ste tam.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 02:24   #19
Re: Rudolf Štajner

Quote:
anabelll kaže:
Kako se stiču saznanja viših svjetova
Dali je itko čitao tu knjigu i kako je savladao gradivo?
čitala knjigu, nisam svladala gradivo, priznajem ponizno i sa stidom.

no jedna druga mala knjižica "odgoj djeteta sa stanovišta duhovne znanosti" mi je puno pomogla kada sam rodila i bila u nedoumici oko roditeljstva, onog tradicionalnog, i onog što sam osjećala da bih ja trebala raditi za svoje dijete - tj. ono glavno - kako sam dijete uopće trebala percipirati...

u međuvremenu sam postala veliki protivnik waldorfskog odgoja, pogotovo u školama, za vrtiće mislim da je to ok... djeca iz takvih škola uglavnom izlaze nesposobna za život u današnjim uvjetima, a i koliko čujem, sumnjam da su bitno sretnija od djece koja su završila obične škole...
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 08:13   #20
Re: Re: Rudolf Štajner

Quote:
march equinox kaže:
čitala knjigu, nisam svladala gradivo, priznajem ponizno i sa stidom.

no jedna druga mala knjižica "odgoj djeteta sa stanovišta duhovne znanosti" mi je puno pomogla kada sam rodila i bila u nedoumici oko roditeljstva, onog tradicionalnog, i onog što sam osjećala da bih ja trebala raditi za svoje dijete - tj. ono glavno - kako sam dijete uopće trebala percipirati...

u međuvremenu sam postala veliki protivnik waldorfskog odgoja, pogotovo u školama, za vrtiće mislim da je to ok... djeca iz takvih škola uglavnom izlaze nesposobna za život u današnjim uvjetima, a i koliko čujem, sumnjam da su bitno sretnija od djece koja su završila obične škole...
Primjetih slicne stvari. Iako su zacudo na faksu (pedagogiji) bili dosta otvoreni prema takvim alternativnim pedagogijama i na njih se uopce ne gleda ko na neki hokus-pokus ono malo sto sam imao kontakata sa ljudima i dicom iz tog sistema nije mi ostavilo dobar dojam. Pomalo zvrkavi (razmazeni ?) i nestabilni ljudi, bar sto se tice zivota u stvarnom svijetu u koji prije ili kasnije moraju uc a na koji nisu spremni.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.