Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 13:41   #61
Zanima me nesto detaljnije oko zakona o pusenje i kaficima
Vidim da je u svim tim ogranicenjima,vezanim za kvadraturu,pisano "prostora za usluzivanje" ...da li to znaci da npr ja mogu imat kafic od 200ak m2,ali ako ja u samo 50m2 posluzujem da cijeli objekt moze biti pusacki?
I sto je sa kaficima koji su ajmo reci sa tri strane otvoreni,tj staklene stijenke npr na tri strane,koje se mogu pomaknuti? moze li onda citav objekt biti pusacki,tj da li se to racuna ko natkriveni vanjski prosto
Antifreez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:39   #62
To je dosta komplicirana tema. Ja sam u Zg na Jarunu i to bi trebao biti eldorado kvart za kafiće.E pa nije. U zadnjih par mjeseci primjene zakona od tri velika kafića jedan je zatvoren, drugi su pregradili napola i ne koriste nego samo polovicu, a treći pokušava imati dio za pušača i dio za ne, te već dva puta pada na pregledu komisije. Po meni važna je veza u komisiji da to izguraš, isto tako po manjim gradovima sam vidio kako svašta može proći...
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 16:40   #63
Dragi prijatelji,

novi sam na forumu i nadam se da ću ovdje moći pokupiti puno dobrih savjeta i ideja te znanja vezano za biznis. Vidim da ima dosta kvalitetnih tema i drago mi je što ću se uključiti u rasprave.

Naime, od mladih srednjoškolskih dana nekako čvrsto u sebi nosim želju za otvaranjem kafića. Prvo su me fascinirali disco klubovi, a u zadnje vrijeme sve više malo bolji, ugodniji dnevni kafić.

Danas, kad sam pri završetku fakulteta ozbiljno razmišljam ući u poslovni svijet otvaranjem caffe bara.

Ne znam jeste i vi mišljenja kao i ja, da kod nas u Zagrebu nema puno dobre ugostiteljske ponude. No, da pređem na razvijanje svoje ideje. Malo sam gledao poslovne prostore po Zagrebu i mogu reći da najmovi drže dobru cijenu i da će biti jako gusto u potrazi. Imam dosta kapitala za lijepo uređenje te pokušavam naći lokal na dobroj lokaciji na duže vrijeme, jer stvarno mislim uložiti dobar novac u to, da se napravi kako treba a ne kao većina naših kafić koji su sramota ove države a unatoč svemu dobro rade. Možda smiješno zvuči al ciljam i na najbolje lokacije, tipa Tkalča jer sam mlad, jako ambiciozan i mislim to stvarno kvalitetno voditi te nadam se i stvoriti ime lokala.
Zanima me jel netko od vas upoznat sa prometom pojedinih lokala na Tkalči, kako ih ide ljeti kad su terase in, kako zimi i ostalo? Isto tako, molim sve koji imaju neku isto tako dobru lokaciju za predložiti, koja je vrlo prometna da mi predlože.

Prvo i osnovno, u lokalu planiram imati vrhunsku ponudu. Znači, nema kad ti gost dođe i traži neko svoje omiljeno piće da konobar kaže da NEMA. Isto tako, puno vrsta kave pa i one kraljevske i svakakve. Sve u svemu, VRHUNSKA PONUDA br. 1.

Drugo, bez sponzorskih rekvizita. Ako već ulažem uložit ću i u suđe i u suncobrane i sve ostalo popratno, da ne nabrajam. Znači ne mora šalica za kavu biti isključivo bijele boje i pisati sponzor kave, nego može ime mog lokala, šta nije bolje? Suncobrani isto tako.

Treće, jako jako dobar i uredan WC. To je rekao bih i najveća noćna mora naših lokala, užas.

Pošto sam tek u fazi skupljanja informacija i razvijanja ideje, molim Vas sve korisne informacije da napišete.
Prije svega, ako je moguće vezano za lokaciju i najmove i sve vezano za poslovne prostore. Samo da napomenem da želim jako dobru lokaciju isključivo iz razloga što stvarno mislim dosta uložiti, živiti za to i biti kvalitetan u tome pa se ne isplati to sve raditi u kvartovskim bircevima.

Unaprijed zahvaljujem!

Pozdrav ekipa
rolinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 11:43   #64
Imam pitanje... JE LI MOGU SA TRGOVAČKOM I KOMERCIJALNOM ŠKOLOM OTVORITI KAFIĆ???
Svugdje sam tražila ali ne mogu naći... Stvar je ovakva... Ja moj muž i 2 prijatelja bi otvorili kafić, muž mi je vodoinstalater, a 2 prijatelja nisu završili školu, tako da kafić bi glasio na mene jer imam i trgovačku i komercijalnu školu e sada je moje pitanje je li ja uopće mogu otvoriti kafić sa trgovačkom i komercijalnom školom?? HITNO JE.... Hvala unaprijed <3 <3
TONKICA1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 13:14   #65
ne možeš, nažalost.

ja sam ekonomist, pa znam iz prve ruke.

imaš dvije opcije- zaposliti voditelja poslovanja koji ima ugostiteljsku ili turističku (meni je to bila opcija u početku) školu; i to na puno radno vrijeme. a ti kao vlasnik kasnijeradi ako hoćeš...ja sam imala 10 godina iskustva u konobarenju i to mi nije pomoglo u namjeri da otvorim ugostiteljski objekat bez voitelja; tj. imaš i opciju broj 2 (a koju pozdravljam)- upiši tečaj, imaš diplomu koja ide u radnu knjižicu i ćao.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 13:56   #66
Zasto ne bi mogla otvoriti kafic?
Osnuj d.o.o. i radi i to je to.....
Neka me ispravi netko,ako se varam?
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 17:07   #67
Meni su dosta ljudi rekli da mogu pošto sam trgovac i sada komercijalist pa da osnivam d.o.o...
Samo me je to zanimalo jer nemam pojma je li mogu ili nemogu
TONKICA1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 10:24   #68
Osnivanjem d.o.o. prakticki mozes se svime baviti,pa i kaficem....
A i savjet je da otvoris d.o.o.,jer u d.o.o. ne odgovaras svojom cjelikupnom imovinom,kao sto odgovaras ako otvaras obrt.....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:01   #69
ma koji d.o.o. komplicirano i neprakticno za nas nacin rada, najdi nekog voditelja sa ugostiteljskom skolom prijavi ga misec dana i odjavi i stvar rjesena..
dvatri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 22:05   #70
sa d.o.o. je sve jednostavnije
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 15:43   #71
Poštovanje svima!

Ja sam jedan od onih koji misli otvoriti caffe bar bez da ima dana iskustva u njegovu vođenju! Naime, pošto sam početnik u ovom biznisu misli prvo ići u najam lokala na atraktivnoj lokaciji.
Molim vas da mi pravi znalci u detalje opiše što mi je sve potrebno za otvaranje istog odnosno:
1. da li je za otvaranje caffe bar-a potrebno imati ugostiteljsku školu ukoliko bi se poslovanje vodilo preko d.o.o.-a?
2. koje su sve dozvole i atesti potrebni za otvaranje?
3. da li je sada kada je uvedena fiskalizacija onemogućeno potkradanje od strane konobara?
4. da li postoji još nešto specifično na što bi trebalo posebno obratiti pozornost?

Molim vas samo konkretne i realne komentare i pojašnjenja a ne da se javljaju samo oni kod kojih je sve crno i koji misle da ću odmah propasti!

Unaprijed hvala!
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 13:48   #72
Nitko ne želi pomoći!?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 14:06   #73
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Molim vas samo konkretne i realne komentare i pojašnjenja a ne da se javljaju samo oni kod kojih je sve crno i koji misle da ću odmah propasti!
S obzirom da si smanjio mogucnost javljanja, a posebno ovo boldano, ni ne cudim se sto ti nitko nije odgovorio.

U svakom slucaju, sretno.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 15:00   #74
Molim ljude iz prakse da mi odgovore da li je sada kada je uvedena fiskalizacija onemogućeno potkradanje od strane konobara odnosno da li postoji neki drugi način potkradanja?

Unaprijed hvala!
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 15:57   #75
budući da ništa ne znaš, najjednostavnije je da platiš nekog ko će to obaviti za tebe, od odlaska u gospodarsku komoru po info, do zapošljavanja djelatnika, unajmljivanja itd..ti samo plati, a vidim imaš love kad misliš unajmljivati i namještati kafić
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 21:54   #76
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Molim ljude iz prakse da mi odgovore da li je sada kada je uvedena fiskalizacija onemogućeno potkradanje od strane konobara odnosno da li postoji neki drugi način potkradanja?

Unaprijed hvala!
Onaj tko želi krasti uvijek može naći način, ne bih javno o mogućnostima ali ima ih...

Za d.o.o. ti ne treba struka.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 22:07   #77
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Molim ljude iz prakse da mi odgovore da li je sada kada je uvedena fiskalizacija onemogućeno potkradanje od strane konobara odnosno da li postoji neki drugi način potkradanja?

Unaprijed hvala!
fiskalizacija je tu da onemoguci TEBE da potkradas drzavu, sto ne znaci da nema nacina da ne mozes.
naravno da te konobar moze potkradati, a sigurno ce neki i uspjeti.

za d.o.o. ti isto treba netko tko ce biti "voditelj" s ugostiteljskom skolom, mozes slobodno nekom konobaru prisiti tu titulu. jedino sto kad propadnes, nece plijeniti tvoje carape iz ormara nego se gledaju sredstva poduzeca
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 14:53   #78
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Onaj tko želi krasti uvijek može naći način, ne bih javno o mogućnostima ali ima ih...

Za d.o.o. ti ne treba struka.
Pošalji mi na PM koje su sve mogučnosti ako te je strah javno!
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 14:59   #79
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
fiskalizacija je tu da onemoguci TEBE da potkradas drzavu, sto ne znaci da nema nacina da ne mozes.
naravno da te konobar moze potkradati, a sigurno ce neki i uspjeti.

za d.o.o. ti isto treba netko tko ce biti "voditelj" s ugostiteljskom skolom, mozes slobodno nekom konobaru prisiti tu titulu. jedino sto kad propadnes, nece plijeniti tvoje carape iz ormara nego se gledaju sredstva poduzeca

Ok. Na koje sve načine te konbar može sve potkradati? Tako da donese svoju cugu i prodaje je bez računa - to se može riješiti ugovorno na način da obvezuješ konobara ako ne izda račun, a uhvati ga inspekcija snosi sve troškove kazne samostalno. Naravno da on tu može prihvatiti rizik da ne izdaje račun. Samim time tu fiskalizacija pomaže jer svaki gost traži da mu se izda račun na osnovi kojeg plaća i time su konobarove mogučnosti smanjene. Na koji još način te mogu potkradati konobari. Da uzmu novac iz kase - to rješavaš svakodnevnim inventurama.
Ovdje sve pričamo hipotetski - samo da ljudima pomognemo da vide cake na koj način konobari muljaju?
neodoljivi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 21:59   #80
Quote:
neodoljivi1 kaže: Pogledaj post
Pošalji mi na PM koje su sve mogučnosti ako te je strah javno!
Ma daj molim te šta bi me bilo strah, nego ne želim davati javno ideje kako muljati...

Postavit ću ti pitanje jedno...koliko često gosti kafića pokupe račun koji dobiju ?
Dalje shvati sam...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.