Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2003., 22:19   #21
Quote:
Vještac kaže:
Život je kratak.

Bolje ga je provesti kao borac, makar gubitnik:

Nego kao - knjigovođa!!!


V.


Idi na Kosovo ili u Afganistan ili Irak pa se bori. Koji vrag ovdje radiš...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:20   #22
Quote:
Gospon Pes kaže:
Eh, pa naravno da su bili nasilni kad nisu mogli osjecati i nije im uopce bilo jasno sto svojim nasiljem cine drugima.
Nemoj ti meni, dobro sam ja to zapamtila...
Blasfemaaaa!

Da si gledala do kraja vidjela bi da su oni jako osjecajan narod, a to se najbolje vidi u epizodi gdje predstavljaju Spockovog oca gdje on gubi kontrolu nad osjecajima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:22   #23
Quote:
Vještac kaže:
Ako se prepustiš osjećajima onda si još slobodniji. Zašto bi trebao gospiodariti njima,možda iz straha da ne zaglibiš previše i da na kraju priče ne budeš povrijeđen?
O čemu ti to?

Ma jesi li ti to prešao u new age fluffy pokret?

Ako bi netko bio povrijeđen to sigurno ne bih bio ja već ljudi oko mene, a ja još uvijek imam mrvicu obzira prema ljudima oko sebe.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:30   #24
Quote:
Baphomet kaže:
Da si gledala do kraja vidjela bi da su oni jako osjecajan narod, a to se najbolje vidi u epizodi gdje predstavljaju Spockovog oca gdje on gubi kontrolu nad sojecajima.
Mislim da se toga cak sjecam... Bilo je nesto gdje je Spock odjednom ipak osjecao...
Happy End.

Sto ovime Vjescu pokusavas reci? Da ti svoje osjecaje kontroliras jer stitis druge?
Znaci li to da nisi sposoban osjetiti ista pozitivno prema bilo kome?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:33   #25
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jest da sam Zvjezdane staze gledala zadnji put kao dijete, ali nije li Spock bio onaj koji uopce nije bio sposoban osjecati?
Ne, nije on bio nesposoban osjećati, već je osjećaje smatrao nelogičnim, a prepuštanje osjećajima najvećom sramotom za jednog Vulkanca.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:35   #26
Quote:
Gospon Pes kaže:
Sto ovime Vjescu pokusavas reci? Da ti svoje osjecaje kontroliras jer stitis druge?
Pa daaa....nisu svi fluffići pa da osjećaju samo ljubav prema svemu živućem.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Znaci li to da nisi sposoban osjetiti ista pozitivno prema bilo kome?
Jesam. Kakve sad to ima veze.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:40   #27
Quote:
Baphomet kaže:
Jesam. Kakve sad to ima veze.
A sto je s tima? Kontroliras li i te ili njih pustis da slobodno i nesputano dodju do izrazaja?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:49   #28
Quote:
VelmaX kaže:
...već je osjećaje smatrao nelogičnim...
Pa i jesu nelogicni.
Bar neki nekad...
Ali na srecu smo mi ljudi u stanju sve "logicno" objasniti ako zelimo.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 22:50   #29
Quote:
Baphomet kaže:


Ako bi netko bio povrijeđen to sigurno ne bih bio ja već ljudi oko mene, a ja još uvijek imam mrvicu obzira prema ljudima oko sebe.

A možda si ti preosjećajan, samo su te učili da to nije dobro, pa sad imaš lumbago.....

 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 23:25   #30
ali pod kontrolu koliko vidim nisam mislio tako da se osjecaji negiraju vec da se jednostavno "maknu". recimo: kad te neko uvrijedi ti se neces osjecat uvrijedjeno mada znas sto bi trebao osjecat jer da se osjecas uvrijedjeno bi mozda i postupio tako (vratio bi istom mjerom), a ovako kad imas kontrolu jednostavno te ne dira... i takva primjena na ostale osjecaje
mislim, nije li to u biti cilj i duhovno oslobadjanje? ako te ne sputava strah, usudit ces se ucinit sve. ili recimo ljudi nece postupit nerazumno jer im je bijes pomutio um...
ali naravno, osjecaj posto bi postojao i bio kontroliran bi se mogao i upotrijebit. recimo ako je potrebno se razjarit onda se pocne osjecat bijesno na samu pomisao a ne reakcijski. nes kao samonagovor... o takvoj kontroli pricam
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 23:49   #31
Quote:
Vještac kaže:
Život je kratak.

Bolje ga je provesti kao borac, makar gubitnik:

Nego kao - knjigovođa!!!


V.
Tako je. Najveca je borba sa samim sobom. Prema tome samokontrola
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 23:53   #32
Quote:
Ges kaže:
ali pod kontrolu koliko vidim nisam mislio tako da se osjecaji negiraju vec da se jednostavno "maknu". recimo: kad te neko uvrijedi ti se neces osjecat uvrijedjeno mada znas sto bi trebao osjecat jer da se osjecas uvrijedjeno bi mozda i postupio tako (vratio bi istom mjerom), a ovako kad imas kontrolu jednostavno te ne dira... i takva primjena na ostale osjecaje
Malo brkas stvari...
Osjecaj ne mozes "maknuti" unaprijed, eventualno tek nakon sto se pojavio.
I zasto mislis da postoji nesto kao "znas sto bi trebao osjecati"?
A odakle to znas, molim te? Jer ti je npr. Solaris rekla da imas biti uvrijedjen ako te ja nazovem kretenom? A sto ako tebe ipak ni najmanje ne dira kaj ja velim? Hoces li se prisiliti na osjecaj uvrijedjenosti ili sto?
Quote:
ali naravno, osjecaj posto bi postojao i bio kontroliran bi se mogao i upotrijebit. recimo ako je potrebno se razjarit onda se pocne osjecat bijesno na samu pomisao a ne reakcijski. nes kao samonagovor... o takvoj kontroli pricam
Takve nema.
Sam nastanak osjecaja ne mozes kontrolirati.
A ne mozes ih ni akumulirati. Znas ono: spremis malo bijesa u kanticu, pa kad ti ja velim da si kreten, pustis ga na mene jer je Solaris rekla da trebas biti uvrijedjen.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:14   #33
Quote:
Gospon Pes kaže:
A sto je s tima? Kontroliras li i te ili njih pustis da slobodno i nesputano dodju do izrazaja?
Ajd ti meni reci sto smatras pozitivnim osjecajem pa cu probat' odgovorit'.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:17   #34
Ih, ima toga koliko hoces, ali da pojednostavnimo:

pozitivno: simpatija, ljubav...
negativno: antipatija, mrznja...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:18   #35
Quote:
Solaris kaže:
A možda si ti preosjećajan, samo su te učili da to nije dobro, pa sad imaš lumbago.....
Ipak mislim da sam ledja istegnuo kada sam prije dosta godina pokusao impresionirati zene u zategnutim trikoima u teretani.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:20   #36
Quote:
Gospon Pes kaže:
pozitivno: simpatija, ljubav...
negativno: antipatija, mrznja...
No da, prepustim se pozitivnim i onda cijela frka nastane, isto kao da bih se prepustio i negativnim.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:21   #37
Quote:
Gospon Pes kaže:
Takve nema.
Ima, evo, ja to radim.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Sam nastanak osjecaja ne mozes kontrolirati.
Većinu možeš.

Quote:
Gospon Pes kaže:
A ne mozes ih ni akumulirati. Znas ono: spremis malo bijesa u kanticu, pa kad ti ja velim da si kreten, pustis ga na mene jer je Solris rekla da trebas biti uvrijedjen.
Akumulirati ne, ali pustiti s lanca kada je potrebno e to moze.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:41   #38
Quote:
Baphomet kaže:
Ima, evo, ja to radim.

Većinu možeš.
Pokusavas li ti to meni reci da si ti u stanju sebi narediti UNAPRIJED prema kome ces sto osjecati?
Npr. Pesica ti je totalno ravnodusna i psihicki i fizicki, ali ako sam sebi kazes da je hoces, trebas, moras voljeti - voljet ces je?
Baffy, ne seri.
Quote:
Akumulirati ne, ali pustiti s lanca kada je potrebno e to moze.
Pustiti s lanca znaci da su osjecaji vec tu, samo su (bili) pod kontrolom.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:51   #39
ponajvise se slazem s tvojim gledistem, Baphomet
prema meni se moze isbjec osjecaj prije nego sto se pojavi. recimo, evo ja sam pokusavao pronac nacin kako se ne zaljubit jer je taj osjecaj jako jak i zna se radit pizdarije radi njega. ali da prije objasnim: nisam sklon zaljubljivanju ali kad god sam se bio zaljubio (bilo je to 4 puta) sam izgubio glavu i bio podlozan kao pas. i s godinama sam isao to kontrolirat. uspio sam tako sto bi osobu u koju se zaljubim a nisam s njom ili ako jesam a vidim da nece bit dobro za mene jednostavno si u glavi zamislim da ju mrzim. i tu mrznju drzim neko vrijeme dok ne vidim da me je primila te da sam ju za stvarno zamrzio a ne samo onako vritualno. i tako mrznjom izbrisem ljubav. e tad posto nema razloga zasto ju mrzim mogu isto tako lako oprostit sebi u glavi. rezultat je da vise ne osjecam nista prema toj osobi jer sam ju i volio i mrzio te postajem ravnodusan prema njoj. osjecaj zaljubljenosti jednostavno nestane
sve sto je u tom "procesu" napravljeno je u biti virtualni ubrzani prekid s tom osobom jer prema standardnom redosljedu ako si u nekog zaljubljen a taj ne vrati osjecaje ces ga zamrzit (barem ja)
prema meni je to kontrola osjecaja, barem jednog
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 09:56   #40
Zvuči efikasno..
EJ..ali vidiš...a što je sa patološkom mržnjom???
Ja recimo iz dna duše mrzim jednu osobu cijeli svoj život.....a nemam baš nekog razloga za to!!

Sad...ja sebe uvijek uvjeravam kako to nije uredu itd. itd. ali mržnja uvijek ostaje...varira od večeg prema manjem i obratno...ali uvijek se vrati nazad!!!!?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.