Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 15:21   #61
pa kupi i bez spy-a... ne kazem ja da ne valja.. samo da ja necu

no evo nisam kupio ni janaf pa je otiso preko 100% gore u 3 mjeseca
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 19:07   #62
bilo jučer u Novcu
drugi tjedan počinje veselje
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 20:27   #63
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
uglavnom magma je povecala dobit 100% prosle godine. iako je za cjenu kojom je nude P/E otprilike 30, ako nastave ovaj trend sljedece godine ce biti 15, sto ce je ciniti debelo potcjenjenom, i tu ima prostora za rast oko 100%. ja idem kupit, a vi kako hocete. nikad nisam bio sigurniji od ovoga. sta da kupim ili ne spy?

Slažem se s vama Markotros, uzevši sve u obzir čini se kao fer ponuda, bar na razini 201kn. Ja ću sigurno nešto uzet, a kretanje cijene kasnije, ha vidjet ćemo. Nadam se da će biti prema gore no vjerujem u velike perspektive i potencijal Magme i namjera mi je držati je još najmanje nekoliko godina. Vrijeme će pokazat istinu.

Zadnje uređivanje Zafashan : 16.06.2007. at 22:18. Reason: Quote
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 20:32   #64
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
uglavnom magma je povecala dobit 100% prosle godine. iako je za cjenu kojom je nude P/E otprilike 30, ako nastave ovaj trend sljedece godine ce biti 15, sto ce je ciniti debelo potcjenjenom, i tu ima prostora za rast oko 100%. ja idem kupit, a vi kako hocete. nikad nisam bio sigurniji od ovoga. sta da kupim ili ne spy?
eh, početnička trema... moja razmišljanja su trebala bit odgovor na ovaj post, a ja to pokušao samo sa copy-pasteom. Uostalom čovjek uči dok je živ
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 11:20   #65
http://biz.yahoo.com/p/731conameu.html

evo malo si usporedite pokazatelje , ti dućani prodaju iste stvari ko i Magma,,a po meni su pokazatelji bolji nego magmini.

Molio bih sve da me razuvjere, i ja bih htio kupit magmu, ali po fer vrijednosti ništa drugo.

Moji fundamenti koje sam radio za Magmu su puno viši,, molio bih nekog od kolega da stavi gore fundamente,, da vidimo tu realnu vrijednost magme


Inače financijski marketing kod magme je stručno vođen od jedne poznate firme,, stvara se percepcija po listovima da će ljudi kupit jako dobru firmu,,danas jutarnji, business



Jer u biti kao što jedan od tih magminih financijskih stručnjaka za IPO kaže ,,,sve pada u vodu ako je percepcija kriva, bitna je samo percepcija javnost...ak steknu loš imidž i pokušaju prodati nešto što ne vrijedi toliko ,, to će biti značajan udarac za firmu..

Ako Fižulić bude pohlepan sigurno će mu se taj IPO obit u glavu
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 11:40   #66
evo i manager 6.6. 2007

VL: Iskustva drugih država pokazuje da nije svaki IPO uspješan, u nekima ih čak 60-ak posto propada. Zašto, u čemu je problem? AARONS: IPO obično ne uspijeva ili zbog toga što su oni koji prodaju dionice bili gramzivi i očekivali kako će prikupiti više novca za svoje dionice nego što one doista vrijede ili zbog toga što nisu uspjeli kvalitetno iskomunicirati prošlost, sadašnjost ili budućnost poslovanja. Ljudima izvana koji čitaju novine IPO može izgledati vrlo jednostavno. Medutim, negativan publicitet ponekad može uništiti cijeli proces i ulagači će odbiti ponudu ako osjete da je cijena nepoštena ili da menadžment nešto skriva od njih. Ključ uspjeha jest biti spreman poslušati iskusan savjet, potruditi se i zaista se detahjno pripremiti.

Priča i cijeli proces mora bit dobar jer ako će Magma privuči samo špekulante onda je to pušing,,,šteta će biti prevelika , a magma će se morat počet zaduživat na klasične načine, tražit izvore novca drugačije,, a o onda će rast biti sporiji,, za brzi rast većina se tvrtki odluči za IPO
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:39   #67
Quote:
fishenwalc kaže: Pogledaj post
bilo jučer u Novcu
drugi tjedan počinje veselje

Ima li negdje na netu objavljeno bilo što konkretno. Tražilice na poslovnim portalima kao i pogodak ne izbacuju nijednu vijest u kojoj su definirani rokovi i način upisa. Novac nisam gledao ovaj tjedan jer me stišću ispiti, a nema ga ni na portalu novatv.

Što uopće znači da će najniža cijena biti 201kn, da li će se cijenom licitirati? Ako hoće, na koji način?
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 12:54   #68
Quote:
Feyd kaže: Pogledaj post
Ima li negdje na netu objavljeno bilo što konkretno. Tražilice na poslovnim portalima kao i pogodak ne izbacuju nijednu vijest u kojoj su definirani rokovi i način upisa. Novac nisam gledao ovaj tjedan jer me stišću ispiti, a nema ga ni na portalu novatv.

Što uopće znači da će najniža cijena biti 201kn, da li će se cijenom licitirati? Ako hoće, na koji način?
Pa to zapravo i mene zanima. Hoćemo li zainteresiran kupac prilikom upisa sam licitirati cijenu koju je voljan platit, pa kad Magma odredi konačnu cijenu, ili si ponudio dovoljno il nisi. Ili će se pak upisivat određena svota novaca kojom želiš ući u IPO pa kad Magma kaže konačnu cijenu, kupuješ za tu svotu po toj cijeni, pa kolko dođe? Bio bi zahvalan ukoliko cijenjeni kolege znaju konkretni odgovor.
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 13:28   #69
26.6. je uplata. imaj spremne novce. uplata traje 1 dan. (po zadnjem sta sam cuo)

najniza cjena od 201 kunu je bila izbacena u javnost da se osjete reakcije, a najvisu ce odredit prema reakcijama. po meni cjena ce biti bliza najvisoj. jako dobar potez ako mene pitate.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 14:03   #70
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
26.6. je uplata. imaj spremne novce. uplata traje 1 dan. (po zadnjem sta sam cuo)

najniza cjena od 201 kunu je bila izbacena u javnost da se osjete reakcije, a najvisu ce odredit prema reakcijama. po meni cjena ce biti bliza najvisoj. jako dobar potez ako mene pitate.
Ima li ovo veze sa zdravim razumom, uplata je za 7 (slovima: sedam) radnih dana, a nigdje nema obavijesti o tome, gledao sam i po stranicama Zagrebačke, oni su kao agent izdanja, a ništa nigdje ne piše. Ovo mi se čini kao da netko ne želi da to uspije, ili ne želi da raja upisuje. Ako su uvijeti određeni, zaista mi nije jasno zbog čega nisu objavljeni.

Da rezimiramo, IPO će ići po modelu INA-e, samo što je trenutno određena samo najniža cijena i ona je 201kn. Dakle, odredit će se i najviša, mi uplatimo količinu novaca koju smo upisali i potom uprava kaže po koliko će nam prodati dionice.

Može li ovo netko, molio bih, tko sa sigurnošću zna potvrditi ili ispraviti.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:27   #71
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
26.6. je uplata. imaj spremne novce. uplata traje 1 dan. (po zadnjem sta sam cuo)

najniza cjena od 201 kunu je bila izbacena u javnost da se osjete reakcije, a najvisu ce odredit prema reakcijama. po meni cjena ce biti bliza najvisoj. jako dobar potez ako mene pitate.
http://www.vecernji.hr/home/manager/915486/index.do

Kolega markotros, iz ovog članka u večernjaku se baš i ne može isčitati da uplata traje svega 1 dan i to još točno 26.6., a lijepo se dade isčitati da upis traje do 9.srpnja. Malčice sam zbunjen i zamolio bi ukoliko bi mi javili odakle vam taj podatak?
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 21:44   #72
Dečki, ajde prestaite sa tim "kolega" forama sa poslovnoga.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 21:57   #73
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Dečki, ajde prestaite sa tim "kolega" forama sa poslovnoga.
Prihvaćeno. I daj, šta se odmah srdiš, pa nov sam ovdje. Ja išao s tim "kolega" iz poštovanja prema ostalima, no nije mi bed biti na ti sa svima.
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:08   #74
Quote:
tartufar kaže: Pogledaj post
Prihvaćeno. I daj, šta se odmah srdiš, pa nov sam ovdje. Ja išao s tim "kolega" iz poštovanja prema ostalima, no nije mi bed biti na ti sa svima.
Uopće se ne ljutim, ali to je usiljenost koja ne funkcionira ovdje.

Nije mi bila namjera zvučati ljuto.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:14   #75
čekajte, ajd mi objasnite još jednom, polako:

najniža je cijena 201 kn. najviša još nije objavljena, a bit će (kad???). trebam fizički otić u poslovnicu ZABE (bilokoju?) i tamo reći koliko dionica želim upisati po kojoj cijeni?

A onda će Fižulić odredit koliko će mi prodati i po kojoj cijeni, koja će svakako biti niža od najviše (koju još uvijek ne znamo?)

Jesam li ja jedina koja to baš ne kuži, ili se oni trude zamaskirat stvar maksimalno?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:33   #76
dakle ako je ovaj link koj je feyd dao istinit i vjerodostojan, a recimo da je, onda:

cjena ce biti izmedu 227 i 238 kuna (mi neznamo po kojoj ali slobodno racunaj 238). ovisno o potraznji definirat ce se cjena. inace to je 20% skuplje od 201 koju su naveli na pocetku, to nije bas malo. upis dionica ce trajat od 26.6. do 9.7., a dionice ces morati platiti do 10.7. sve ostalo po principu ine, dobijes na SDA, ostatak sjeda na tekuci.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:44   #77
neznam sad, 201 je vec bilo skupo, P/E 33, to je prilicno skupo, to je ko da su inu ponudili na 3000 kuna! neznam ko bi normalan to kupovo. ali kad uzmemo dosadasnji rast onda i nije tolko skupo i ispada isplativo kroz godinu, dvije dana. sad daju cjenu od 238.

Kapitalna vrijednost Magme iznosi otprilike milijardu kuna, a dobivena je na osnovi ostvarene dobiti puta 15. Toliki multiplikator ne smatra se visokim za tu vrstu kompanija, a analitičari kažu da se takve kompanije u srednjoj Europi množe i s brojem 25. Dionica će u javnoj ponudi vrijediti od 227 do 238 kuna

ko ovdje koga laze? 201 kuna je dobivena mnozenjem ostvarene dobiti s 33! ne 15. to znaci da trebas cekat 33 godine da povratis investiciju. ova cjena od 238 kuna daje P/E 39! takve kompanije u srednjoj europi se mnoze s 25? koje kompanije? zasto nema primjera? i zasto laze s 25, kad je blizu 40? ovaj clanak je sjebo stvar totalno. pricekat cu prospekt, pa cu onda odlucit.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 22:51   #78
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
neznam sad, 201 je vec bilo skupo, P/E 33, to je prilicno skupo, to je ko da su inu ponudili na 3000 kuna! neznam ko bi normalan to kupovo. ali kad uzmemo dosadasnji rast onda i nije tolko skupo i ispada isplativo kroz godinu, dvije dana. sad daju cjenu od 238.

Kapitalna vrijednost Magme iznosi otprilike milijardu kuna, a dobivena je na osnovi ostvarene dobiti puta 15. Toliki multiplikator ne smatra se visokim za tu vrstu kompanija, a analitičari kažu da se takve kompanije u srednjoj Europi množe i s brojem 25. Dionica će u javnoj ponudi vrijediti od 227 do 238 kuna

ko ovdje koga laze? 201 kuna je dobivena mnozenjem ostvarene dobiti s 33! ne 15. to znaci da trebas cekat 33 godine da povratis investiciju. ova cjena od 238 kuna daje P/E 39! takve kompanije u srednjoj europi se mnoze s 25? koje kompanije? zasto nema primjera? i zasto laze s 25, kad je blizu 40? ovaj clanak je sjebo stvar totalno. pricekat cu prospekt, pa cu onda odlucit.
Baš sam se i ja pitao kako su dobili tih "puta 15"! Ako netko zna nek javi, a slažem se da će biti najbolje sačekati prospekt, pa onda u novu raspravu ! Nego zna li netko odgovorit na pitanja vezana uz prospekt, kada, gdje i slično. Ja za sada nisam o prospektu ni p našao.
tartufar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 23:09   #79
ako ovaj IPO propadne, bit ce to samo zbog nevjerojatno lose promidzbe i informiranosti.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 00:37   #80
Dobro onda tko ide u Magmu u shoping?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.