Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2007., 00:42   #1
Utjecaj Božje Objave!

Koliko bi se vaši životi i razmišljanja promijenili da Bog javno objavi svoje postojanje? Odnosno da pojednostavnim, da se Bog ovaj trenutak objavi cijelom svijetu i kaže "Evo ja sam stvoritelj......." i od sada tko želi biti u mojoj milosti mora živjeti kao pravednik po zakonima srca i dobroti pomagati drugim ljudima....
Šta mislite koliko bi to promijenilo svijet? Dakle nema više licemjerja i zavaravanja tipa:" život je težak, mora se čovjek nekako snaći, ništa nije sigurno....... Dakle ili prihvatiti Boga odnosno dobro ili prihvatiti drugu stranu. NAPRAVITI KONAČAN IZBOR, SAD I ODMAH!
Da li bi se uopće promijenio svijet? Ili su izbori svakog od nas već napravljeni našim dijelima? Da li bi se sve nastavilo - od ratova, gladi, sebičnosti....Odnosno je li već podsvijesno, a možda i svijesno znamo koju bi stranu izabrali. Kakva su vaša razmišljanja i koliko bi ova Objava utjecala na Vas kao vjernike i ateiste? I koliko bi promijenila vaše živote?


Kažu da najveću slobodu koju je Bog dao čovjeku upravo ta šta mu nije nametnuo svoje postojanje već mu dao izbor, odnosno vjeruje u čovjeka da će sam izabrati pravi put u životu (jer ga stvori na svoju sliku)!
prowler77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:12   #2
Bog se objavio svijetu... Objavio svoje postojanje. Osobno se predstavio. I ja sam konačan izbor napravila. I radim ga svaki dan. A svi oni koji znaju bolje... pa... tko se zadnji smije...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:37   #3
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Bog se objavio svijetu... Objavio svoje postojanje. Osobno se predstavio.
Izravno, doduše, samo jednom relativno malenom broju Židova u pustinji.

Jednom.

Što je jednako tako mogao biti i trik.
Quote:
I ja sam konačan izbor napravila. I radim ga svaki dan.
Toliko o konačnosti tog izbora.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:53   #4
Quote:
prowler77 kaže: Pogledaj post
Koliko bi se vaši životi i razmišljanja promijenili da Bog javno objavi svoje postojanje? Odnosno da pojednostavnim, da se Bog ovaj trenutak objavi cijelom svijetu i kaže "Evo ja sam stvoritelj......." i od sada tko želi biti u mojoj milosti mora živjeti kao pravednik po zakonima srca i dobroti pomagati drugim ljudima....
Šta mislite koliko bi to promijenilo svijet? Dakle nema više licemjerja i zavaravanja tipa:" život je težak, mora se čovjek nekako snaći, ništa nije sigurno....... Dakle ili prihvatiti Boga odnosno dobro ili prihvatiti drugu stranu. NAPRAVITI KONAČAN IZBOR, SAD I ODMAH!
Da li bi se uopće promijenio svijet? Ili su izbori svakog od nas već napravljeni našim dijelima? Da li bi se sve nastavilo - od ratova, gladi, sebičnosti....Odnosno je li već podsvijesno, a možda i svijesno znamo koju bi stranu izabrali. Kakva su vaša razmišljanja i koliko bi ova Objava utjecala na Vas kao vjernike i ateiste? I koliko bi promijenila vaše živote?


Kažu da najveću slobodu koju je Bog dao čovjeku upravo ta šta mu nije nametnuo svoje postojanje već mu dao izbor, odnosno vjeruje u čovjeka da će sam izabrati pravi put u životu (jer ga stvori na svoju sliku)!
Ako govoris o krscanskom Bogu mislim da nisi shvatio njegovu bit, a to je ljubav. On se objavio kako se objavio da bi covjek imao slobodu ljubiti ga ili ne. Cak ni tebi ne bi znacilo nista da te svi ljube, ali da to moraju. Da se Bog objavi kako ti kazes bili bi robovi
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:30   #5
Quote:
el - Fatih kaže: Pogledaj post
Ako govoris o krscanskom Bogu mislim da nisi shvatio njegovu bit, a to je ljubav. On se objavio kako se objavio da bi covjek imao slobodu ljubiti ga ili ne. Cak ni tebi ne bi znacilo nista da te svi ljube, ali da to moraju. Da se Bog objavi kako ti kazes bili bi robovi

Kršćanskom Bogu? Zar ih ima više? Ja sam mislio samo da ga drugaćije nazivamo.

Sve što si gore navela nije moja želja ni mišljenje, što sam naglasio u zadnjem stavku mog izlaganja:
Quote:
Kažu da najveću slobodu koju je Bog dao čovjeku upravo ta šta mu nije nametnuo svoje postojanje već mu dao izbor, odnosno vjeruje u čovjeka da će sam izabrati pravi put u životu (jer ga stvori na svoju sliku)!
Prvo pročitaj post, pa onda daj mišljenje ili lekcije (ne obrnuto).

Mene zanima jedino koliko su ljudi licemjerni, koliko smo mi licemjerni?!
Koliko smo spremni uopće prihvatiti Boga. Naime,znam puno ljudi koji cijeli svoj život odgađaju svoju odluku, odnosno znaju biti malo zločesti pa malo dobri pa malo kako im odgovara. Mnogo ih u životu živi u grijehu pod izlikom život je težak.Pod geslom, nisam svetac, ali sam dobar krščanin u duši
Mnogi kažu da sam siguran da Bog postoji bio bih puno bolja osoba.Licemjerje?
Po mom skromnom mišljenju rijetki su oni koji su napravili konačan izbor. Odgađaju odluku za starost ili .
SVi doživimo konačnu Božju objavu u smrti, međutim onda je kasno za ikakve izmjene u životu i na svijetu, kasno je i za kajanje. Često ćujem od ljudi koji su suoćeni s smrću i nepokretni da im je žao što u životu nisu bili puno bolji ljudi i radili na tome da svijet bude bolje i ljepše mjesto.
Da li bi Bush i sl. ekipa nestali sa scene, da li bi se vi više trudili pomagati bližnjem? Da li bi umjesto novog ps3 ili mobitela dali novac za sirotište ili...?
Ili bi to trajalo sve kratkoročno?
Naravno da Bog nikad ne bi htio nametnuti čovjeku svoje postojanje i ljubav i dobrotu, ali mene zanima koliko bi ljudi u takvoj situaciji uopće se izmjenili, koliko bi nestalo gore sve navedeno(ratovi....), koliko bi se ljudi uopće popravili ili bi to bilo samo kratkoročno. Da li smo izbore svi već napravili svojim djelima ili bi na nas, vas utjecala Božja objava da se popravite.
Koliko bi vaše, naše živote uopće promijenila.
prowler77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:45   #6
Quote:
el - Fatih kaže: Pogledaj post
Ako govoris o krscanskom Bogu mislim da nisi shvatio njegovu bit, a to je ljubav. On se objavio kako se objavio da bi covjek imao slobodu ljubiti ga ili ne. Cak ni tebi ne bi znacilo nista da te svi ljube, ali da to moraju. Da se Bog objavi kako ti kazes bili bi robovi
Je li kršćanski Bog (ljubav),o kojem ti govoriš,onaj JHVE kojeg Jevrejska Biblija opisuje?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 00:43   #7
Quote:
prowler77 kaže: Pogledaj post
Kažu da najveću slobodu koju je Bog dao čovjeku upravo ta šta mu nije nametnuo svoje postojanje već mu dao izbor, odnosno vjeruje u čovjeka da će sam izabrati pravi put u životu (jer ga stvori na svoju sliku)!
Znači Bog ne zna što će čovjek napraviti...samo se nada nečemu?
DirektorSvemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 01:01   #8
Quote:
DirektorSvemira kaže: Pogledaj post
Znači Bog ne zna što će čovjek napraviti...samo se nada nečemu?
Hehe.

Ne, On vjeruje čovjeku!
prowler77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 10:54   #9
Quote:
prowler77 kaže: Pogledaj post
Koliko bi se vaši životi i razmišljanja promijenili da Bog javno objavi svoje postojanje? Odnosno da pojednostavnim, da se Bog ovaj trenutak objavi cijelom svijetu i kaže "Evo ja sam stvoritelj......." i od sada tko želi biti u mojoj milosti mora živjeti kao pravednik po zakonima srca i dobroti pomagati drugim ljudima....
Šta mislite koliko bi to promijenilo svijet? Dakle nema više licemjerja i zavaravanja tipa:" život je težak, mora se čovjek nekako snaći, ništa nije sigurno....... Dakle ili prihvatiti Boga odnosno dobro ili prihvatiti drugu stranu. NAPRAVITI KONAČAN IZBOR, SAD I ODMAH!
Da li bi se uopće promijenio svijet? Ili su izbori svakog od nas već napravljeni našim dijelima? Da li bi se sve nastavilo - od ratova, gladi, sebičnosti....Odnosno je li već podsvijesno, a možda i svijesno znamo koju bi stranu izabrali. Kakva su vaša razmišljanja i koliko bi ova Objava utjecala na Vas kao vjernike i ateiste? I koliko bi promijenila vaše živote?


Kažu da najveću slobodu koju je Bog dao čovjeku upravo ta šta mu nije nametnuo svoje postojanje već mu dao izbor, odnosno vjeruje u čovjeka da će sam izabrati pravi put u životu (jer ga stvori na svoju sliku)!
Hm, nisam vjernik, dapace imam potpuno drugaciju zamisao o tome sto je to svemir, sto je to bitak i postojanje.

A da sutra kako ti kazes, bog objavi svima na zemlji svoju objavu, ja ne bi uopce promjenio svoj zivot, jer za razliku od velike vecine hrvatskih "vjernika" ja zivim onako kako bi ti isti vjernici trebli zivjeti.
startrekfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:05   #10
Quote:
prowler77 kaže: Pogledaj post
Ne, On vjeruje čovjeku!
Ako znaš što će se dogoditi, možeš li vjerovati u nešto drugo?
DirektorSvemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 15:19   #11
Quote:
DirektorSvemira kaže: Pogledaj post
Ako znaš što će se dogoditi, možeš li vjerovati u nešto drugo?
Ajmo to reći ovako. Imaš prijatelja, brata koji uvijek nešto zajebe, npr. zvao si ga 10 puta da ti dođe pomoć oko nečega, ali on uvijek ima neki izgovor. Danas ga zoveš 11 put, iako znaš da neće doći ipak se nadaš negdje da će se možda promijeniti i doći pomoći.
E, sad Bog koji zna da sam tukac i da uvijek nešto krivo napravim, smuljam, slažem, zna da ću to napraviti i 20 put, međutim on se nada jer me je stvorio na svoju sliku da ću shvatit i promijeniti,i što imam mozga da razlućim i da shvatim što je pravo a što krivo.
A najznacajnije je da sam slobodan a ne rob, i nisam robot koji će se samo ponavljat.
Dakle Bog zna za moju glupost, ali daleko više vjeruje u mene. I to je utješna činjenica.
prowler77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 09:50   #12
Quote:
prowler77 kaže: Pogledaj post
Koliko bi se vaši životi i razmišljanja promijenili da Bog javno objavi svoje postojanje? Odnosno da pojednostavnim, da se Bog ovaj trenutak objavi cijelom svijetu i kaže "Evo ja sam stvoritelj......." i od sada tko želi biti u mojoj milosti mora živjeti kao pravednik po zakonima srca i dobroti pomagati drugim ljudima....
Šta mislite koliko bi to promijenilo svijet? Dakle nema više licemjerja i zavaravanja tipa:" život je težak, mora se čovjek nekako snaći, ništa nije sigurno....... Dakle ili prihvatiti Boga odnosno dobro ili prihvatiti drugu stranu. NAPRAVITI KONAČAN IZBOR, SAD I ODMAH!
Da li bi se uopće promijenio svijet? Ili su izbori svakog od nas već napravljeni našim dijelima? Da li bi se sve nastavilo - od ratova, gladi, sebičnosti....Odnosno je li već podsvijesno, a možda i svijesno znamo koju bi stranu izabrali. Kakva su vaša razmišljanja i koliko bi ova Objava utjecala na Vas kao vjernike i ateiste? I koliko bi promijenila vaše živote?


Kažu da najveću slobodu koju je Bog dao čovjeku upravo ta šta mu nije nametnuo svoje postojanje već mu dao izbor, odnosno vjeruje u čovjeka da će sam izabrati pravi put u životu (jer ga stvori na svoju sliku)!
Zar je Isus bio toliko neuvjerljiv?!
Traži se nešto konkretnije?... treba se preispitati da li smo sposobni da shvatimo " konkretnije" ...do tada nam preostaje vjera!
Bog vjeruje ... tko to kaže?
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.