Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 12:19   #81
Normalni hes, nararavno, ne obrnuti. Lapsus.
Što se tiče ovog na 3y grafu, to se vidi iz aviona. Samo se dosad već trebao realizirati. Iako od onda ima lijepu uzlaznu liniju. Target je 630-700 kn (zavisi kako ko računa).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:48   #82
Možda samo sporo sazrijeva... Late bloomeri su inžinjeri obično, možda im dionice slično reagiraju
Kratkoročno sam pesimist, dugoročno optimist. Sretno
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 21:01   #83
Revidirano izvješće, još veća dobit: http://www.zse.hr/userdocsimages/fin...Y-REV-K-HR.pdf

Ako ostvare ovi iz Vlade ovo što najavljuju (da će tražiti od svih državnih poduzeća koji posluju s dobiti da isplate polovicu dobiti dioničarima), možemo očekivati dividendu od 30 kn. To je d.y. od 5,45% na sadašnju cijenu (a radi se o samo polovici dobiti)!
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:09   #84
Da li je transformator visoka tehnologija?
Znam da ima visokih transformatora?
Tako barem tvrdi Bago!
Znam da se rade dobri energetski transformatori,ali zar se to može uspoređivat sa Pentiumom npr.?!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:34   #85
ne. transformator je namotana zica na komad zeljeza, i nema veze s visokom tehnologijom.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 14:38   #86
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
ne. transformator je namotana zica na komad zeljeza, i nema veze s visokom tehnologijom.
Ma nemoj!!! Zato ga Kinezi proizvode u masovnoj proizvodnji.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:49   #87
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Revidirano izvješće, još veća dobit: http://www.zse.hr/userdocsimages/fin...Y-REV-K-HR.pdf

Ako ostvare ovi iz Vlade ovo što najavljuju (da će tražiti od svih državnih poduzeća koji posluju s dobiti da isplate polovicu dobiti dioničarima), možemo očekivati dividendu od 30 kn. To je d.y. od 5,45% na sadašnju cijenu (a radi se o samo polovici dobiti)!
Nisam ti se štel mešat dok nisu objavili dividendu,ali si previdio činjenicu da je to konsolidirana dobit,a kako znamo unutar končar grupe imamo par firmi koje same po sebi isplaćuju dividendu.No,što je tu je,dobro je i 12 kn,iako ima i boljih udavača.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 19:23   #88
Jes vala, vidjeh i ja. Končar ELEKTROINDUSTRIJA će isplatiti pola svoje dobiti, ne dobiti na razini Grupe. My bad.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:10   #89
1Q nekonsolidirano: http://zse.hr/UserDocsImages/financ/...otREV-N-HR.xls

Dobit veća 30%, nice.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 18:39   #90
Končar opako gazi naprijed. Osobno mi je ovo bila jedna od najdražih dionica dok nije spala pod mlitavu kontrolu fondova. Slikovito rečeno, ko da s njom trguje strijelac6 (cm).
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 20:56   #91
Konsolidirano: http://zse.hr/userdocsimages/financ/...otREV-K-HR.xls

Pad prihoda 10ak %, ali rashoda još više --> dobit veća za 33%. Vrlo lijepo.

Da ponovim zašto je IMHO ovo jako podcijenjena dionica:

Dugoročna imovina: 1,22 milijarde kn
Dugoročne obveze: 0,08 milijarde kn

Kratkotrajna imovina: 2,15 milijardi kn
kratkoročne obveze: 0,78 milijardi kn

Mcap (na 550 kn po dionici) = 1,42 milijarde kn
P/E < 9

A glavno, keš + kratk. fin. imov. = 780 milijuna kn! Strava.

I naravno, opet apel upravi - učinite nešto s tom lovom! Ili je uložite, ili isplatite dioničarima! Nemate nikakvog opravdanja toliku lovu držati na banci.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:37   #92
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Ma nemoj!!! Zato ga Kinezi proizvode u masovnoj proizvodnji.
sto? transformatore ili pentiume?

covjek je ljepo pitao jel transformator visoka tehnologija kao pentium i ja sam mu ljepo rekao da nije, i figurativno objasnio sta je transformator.

pretpostavljam da kinezi proizvode transformatore masovno jer svaki punjac za mobitel je jedan transformator.

u biti uopce nisam skuzio sta si htio rec.

samo sam htio napomenut da na portali MojeDionice stoji krivi podatak za P/E KOEIa, netko je upisao 150mil dobiti, a firma je imala 60mil dobiti, sto onda i objasnjava malu dividendu iako je pola dobiti isplaceno u dividendi. cisto da znate i ne navodite se tim podatkom za kupnju.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:58   #93
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
...pretpostavljam da kinezi proizvode transformatore masovno jer svaki punjac za mobitel je jedan transformator.

u biti uopce nisam skuzio sta si htio rec.

...
Usporedi jedan kineski transformator s končarevim po npr. koeficijentu gubitaka ovisno o vanjskoj temperaturi, pad snage ovisno o vanjskoj temp. pa ti nama reci jeli to visoka tehnologija. Da ne govorim o vijeku trajanja. Npr, zašto se nekad ranije preporučivalo uzimati PSU sa većom nazivnom snagom od potrebne? A nedavno su "izmislili" aktivni PFC PSU. Duplo skuplji od prethodnika za istu nazivnu snagu.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 18:41   #94
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
samo sam htio napomenut da na portali MojeDionice stoji krivi podatak za P/E KOEIa, netko je upisao 150mil dobiti, a firma je imala 60mil dobiti, sto onda i objasnjava malu dividendu iako je pola dobiti isplaceno u dividendi. cisto da znate i ne navodite se tim podatkom za kupnju.
Podatak je točan, Radi se dobiti Končar Grupe, gdje osim Elektorindustrije ima još 20 drugih manjih poduzeća koji su pod njihovom kontrolom. A Elektorindustrija isplaćuje pola dobiti.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 16:01   #95
nulakuna, molim te. drago mi je da se razumijes u tu tehniku, ali nikako ne mozes nazvat transformator visokom tehnologijom. svakako da postoje kvalitetni i nekvalitetni transformatori, ali transformator sam za sebe, bez nekih popratnih uredaja, monitora, podesivaca itd je doslovno komad zeljeza sa bakrenom zicom omotanom oko njega. covjek je pitao jel transformator visoka tehnologija kao rac. procesori i odgovor je nije. nigdje nije pitao jel Koncar izraduje kvalitetne transformatore.

@House: Aha, hvala. Ali ipak zbunjujuc podatak jer covjek poistovjecuje ticker KOEI s firmom Koncar Elektroindustrija koja stoji iza tog tickera. na toj stranici pise da firma KOEI ima P/E ispod 10, a u stvarnosti je preko 25, sto drasticno mjenja stvar.
Kazem jer sam ja skoro nasjeo.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:22   #96
Ne znam što te buni. Končar Elektorindustrija je krovno društvo koje još ima 20 društava-kćeri (od kojih većinu u 100%-tnom vlasništvu). Tu dobit što ta društva ostvare ti ne bi pripisao Elektorindustriji?
Deutch Telekomu ne pripada dobit (srazmjerno udjelu koji ima naravno) koju ostvari HT?
Strane banke koje imaju u vlasništvu "naše" banke tu dobit ne pripisuju matici u konsolidiranim izvješćima?
Čija je to dobit onda pitam se.

__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:39   #97
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
.., ali transformator sam za sebe, bez nekih popratnih uredaja, monitora, podesivaca itd je doslovno komad zeljeza sa bakrenom zicom omotanom oko njega. covjek je pitao jel transformator visoka tehnologija kao rac. procesori i odgovor je nije. nigdje nije pitao jel Koncar izraduje kvalitetne transformatore.

...
Kada sam ja na praksi u srednjoj školi prvi put pravio transformator bilo je ovako kako si ti rekao. Drugi i treći put je bilo bolje. Ali i najbolji trafo koji sam napravio bio je lošiji od ovih kineskih sada. Bili ti kupio moj trafo ili kineski? Odnosno što za tebe znači visoka tehnologija? To što netko zna raditi procesore bilo kakve ili to što radi najbolje procesore. Puno je proizvođača procesora propalo do sada iako su znali raditi procesore. Jesu li propali zato što su imali visoku tehnologiju ili zato što je nisu imali i nisu znali raditi najbolje procesore. Za mene je visoka tehnologija znati kako raditi najbolje bez obzira koliko to izgledalo jednostavno na prvi pogled. Uostalom ni procesor nije kompliciran kako se tebi čini samo gomila tranzistora, zar ne?

Zadnje uređivanje nulakuna : 05.05.2011. at 21:49.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:46   #98
@house: pa na prvom mjestu FI koji izdaje firma koja se trguje pod tickerom KOEI-R-A. u tom FI kaze da je KOEI-R-A napravila 60 miliuna kuna profita proslu godinu. to pise pod stavkom netto dobit.
kad se racuna p/e onda je to cijena/(60 mil kuna/br. dionica). jer je to netto dobit te firme po FI koji su sami izdali!

@nulakuna: sad si me totalno pogubio u filozofiji. pitanje covjeka je bilo jasno. da li se transformator po slozenosti moze usporediti s procesorom, konkretno je naveo pentium. Ja se apsolutno slazem s tobom. Danas je flasiranje postalo "visoka tehnologija" i rade ga strojevi od nekoliko miliuna kuna. Cackalice, autogume, gledao sam na discoveryju tvornicu koja radi autogume i to je stvarno cudo od tehnike. ali on je konkretno pitao za krajnji proizvod. Transformator se moze prije usporediti s autogumom nego s procesorom.
__________________
bok

Zadnje uređivanje markotros : 05.05.2011. at 21:54.
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:55   #99
Jel tebi išta znači nekonsodirano / konsolidirano izvješće?
Ovo što sam objašnjavao je bilo uzalud?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:07   #100
ne, sve mi je jasno. netko je zbrojio dobit elektroindustrije i dobit svih firmi koje elektroindustrija posjeduje i to racunao kao dobit elektroindustrije.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.