Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2016., 14:28   #241
Quote:
DeeJaa15 kaže: Pogledaj post
Nisam inace osjetljiva i odmalena sam u njega na popravcima, navikla sam na sve svasta ali kad zamolim anesteziju, podrazumijeva se da mi mozak puca na cetvrtine i da ne mogu izdrzat. Ne mora ju on ponudit, ja ju trazim, znaci da mi stvarno treba (on bar zna da se nikad zalila nisam i da ne kukam bezveze) i platila bi ju. Plakala sam tamo od boli, mislim da je bilo ocito. Pocevsi od "popravka zuba" pa prebacivanja na kamenac jer se zub sam izlijecio (ispada tako?) sumnjiv je.
Krvari li svima, ne znam, od prijateljica koje ga imaju sam cula da njima nije i da im je cak sam zubar ponudio. Ako i krvari, toliko dugo kao meni nije normalno, a pogotovo da mjesecima nakon nisam mogla nista kruto niti vruce/hladno.
Meni su zubi uvijek osjetljiviji nakon skidanja kamenca... Ne znam, znam da svi nemaju isti prag boli, samo mi je čudno da nekoga boli skidanje kamenca... Uglavnom, traži drugog zubara...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:01   #242
Nadoplata proteze?

Imam 47 godina i nakon 5 godina konačno imam pravo na drugu protezu (imala sam paradentozu ),međutim zbunio me zubar i sestra kod kojih sam preselila kartom da se proteza nešto nadoplaćuje od 100-400 kuna?Hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje Scarlett051 : 27.09.2017. at 17:55.
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 00:11   #243
Quote:
Scarlett051 kaže: Pogledaj post
Imam 47 godina i nakon 5 godina konačno imam pravo na drugu protezu (imala sam paradentozu ),međutim zbunio me zubar i sestra kod kojih sam preselila kartom da se proteza nešto nadoplaćuje od 100-400 kuna?Hvala na odgovoru.
Naplaćuje se metalna mrežica u gornjoj protezi i metalni luk u donjoj protezi ako ih želite (po cjeniku ugradnja mrežice-300 kn, ugradnja luka-300 kn), vjerovatno će Vam ako kažete da ne trebate račun malo spustit cijenu. Možete naravno napraviti i obične proteze bez ikakvih metalnih pojačanja i to Vam je u potpunosti besplatno. Lp
anamarija79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:33   #244
Bila sam kod druge zubarice,preporučila mi je totalnu metalnu protezu i da je nadoplata 100 kuna,ne znam kaj reći,svaki zubar drugačije i da,obična se ne nadoplaćuje,do sada sam imala obične koje su žuljale ,ne znam kaj da očekujem od metalne i zubarice kod do sad nisam bila,javiti ću vam,možda nekome pomogne moje iskustvo,još nisam platila,tako su mi rekle da donesem kada dođem,pretpostavljam bez računa.Hvala na odgovoru Anamarija79,lijepi pozdrav .Ovo je gornja proteza s kojom stalno imam problema,donju sam radila privatno,imam most,metal i plastika.Gornja mora biti totalna jer nije spašen nijedan zub,za razliku od donje koje mi je o.k.

Zadnje uređivanje Scarlett051 : 27.10.2017. at 18:35.
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:03   #245
Privatni stomatolog u cjeniku ima stavke:
-stomatološki pregled X kuna
-čišćenje i poliranje zuba Y kuna

Ako ja dođem sa ciljem da mi očisti i ispolira zube, da li plaćam samo Y cijenu, ili je normalno platiti (X+Y) jer zube prvo treba pregledati? Neznam kakva je praksa sa stomatolozima i naplatom tog pregleda...
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:15   #246
Evo da se javim,moja totalna metalna gornja proteza nakon 4 probe je danas gotova,još se navikavam na novu prijateljicu,nadoplata je 100 kuna,dobila sam račun.Evo nadam se će moje iskustvo nekome pomoći . I nadam se da neće žuljati
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 11:56   #247
Uvijek sam imao dopunsko osiguranje, sve do jučer, sad nemam više pravo, tek sljedeću godinu .. jer prošlu godinu stari mi je dobivao
zaostale plaće, pa bi dobio svaki mjesec po dvije plaće, pa evo jutros na socijalnom kažu da zbog toga nemamo pravo ovu godinu na
dopunsko iako mi stari sad i ne radi. Jedino plaćati svaki mjesec 70 kn.

Nisam nikad bio kod zubara bez dopunskog, znači rtg slikanje, vađenje, anestezije, antibiotici, nikad ništa nisam platio, a idem još od
2003 g. redovito.

Pa me sad zanima što ću morati sve plaćati bez dopunskog? zdrastveno imam i dalje ali nemam dopunsko -.-'

Ne znam koliko se anestezija naplaćuje bez dopunskog i vađenje zubiju kod zubara ili oralnog kirurga? prije 2 g. su me pitali kod oralnog
kirurga je li imam dopunsko, imao sam i nisam ništa platio naravno.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2021., 02:09   #248
Jesu opet poskupili cijene bijelih plombi?
Ja sam neki dan platio za dvojku, za koju koliko razumijem je besplatna bijela plomba, 150 kuna. A da ne govorim da mi mijenjaju stomatologa svako malo, pa na e građani vidim koji je.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 11:36   #249
Kod mog zubara u domu zdravlja stoji na vratima obavijest da se kompozitne (bijele) plombe naplaćuju 15, 30, 40, 45 eura, ovisno o veličini i položaju zuba. Jučer mi radio jednu plombu jer stara bila nekak ofucana, na petici, i nije htio uzet lovu, jer da im se ne da pisati račun

Btw, besplatne su za 1,2,3.

A inače uvijek pita jel želim pikicu, ja nikad ne želim, radije pretrpim, ali sam dva put uzela jer je rekao da nemre on tako raditi, kad vidi da me boli.

Nisam boljeg zubara u životu imala.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.