Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 12:38   #81
Quote:
zG fiRe kaže: Pogledaj post
pa radi ono što ti se radi

ja recimo volim doć na forum pa to niti neću mjenjati zato što će mi netko doć i reć kak mogu bit tak puno na forumu, ili da sam ovisan i da previše visim tu ili blabla. kada će mi se prohtjet, bit ću tu, kad neće, neće me ni biti... smiple as that
pa ne govori meni nitko, nego sam sama svjesna da neki puta uzme ovo previše zamaha :S
to je isto kao da si rekao kad će ti se prohtjet drogirat, drogirat ćeš se, kad neće nećeš.. kužiš :S
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 18:29   #82
this is a life time addiction
__________________
Here we are so what you gonna do?
Do I gotta spell it out for you?
DonnaSummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 14:47   #83
evo forumašica Vess je našla učinkoviti lijek protiv ovisnosti o forumu

https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post23054628
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:44   #84
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
evo forumašica Vess je našla učinkoviti lijek protiv ovisnosti o forumu

https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post23054628
meni to nebi bio učinkovit lijek, jer moj je problem što ja mogu samo i čitati satima, bez da pišem
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:47   #85
Quote:
obichna kaže: Pogledaj post
meni to nebi bio učinkovit lijek, jer moj je problem što ja mogu samo i čitati satima, bez da pišem
onda ti nema pomoći
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:47   #86
Quote:
obichna kaže: Pogledaj post
meni to nebi bio učinkovit lijek, jer moj je problem što ja mogu samo i čitati satima, bez da pišem
You can say that again
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:51   #87
Quote:
mali oblak kaže: Pogledaj post
Forum je mjesto gdje se mogu razmijeniti misli
(hm.. razmijeniti i puno više)
za kakve možda inače nema vremena/ prilike..

Ljudi ovdje otvaraju dušu puno lakše, jer je anonimno ili poluanonimno,
i ponešto je ovdje puno stvarnije nego što je u velikom dijelu naših RL.
Radim s ljudima, smijem biti stvarna s njima, i jesam,
imam bliske osobe oko sebe, volim ih,
dakle imam stvarni život, nekad više nekad manje stvaran
ali ovdje dobijem povremeno paket ljudskih upitnika
zbog kakvih gledamo drame, zbog kakvih se gledaju sapunice,
zbog kakvih se nalazi s prijateljicama itd. itd..


Ovisnost ili ne, ne želim odreći se ovoga namjerno.
Kao što se ne želim odreći ovisnosti o kavi,
o razgovaranju,
o promatranju,
o razmišljanju,
o odmaranju povremenom,
o spavanju...

Ljepo sročeno...

Evo ti jedan
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:57   #88
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
onda ti nema pomoći
ma da
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:56   #89
^^ček ti si ovisna, imaš manje od jednog posta po danu... pogle mene ja znam pola smajlića na pamet, i ne koristim ih samo na forumu nego svakodnevno

ali u toj ovisnosti nema ništa loše, bar ja tak mislim. bolje ovisnost o forumu nego o nečem drugom
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:43   #90
Ciao, ovdje jedna bivša ovisnica o forumu

Nije se nimalo šaliti s tim, ja sam svoje prve simptome zanemarila, i pravila se da svoje, često i desetosatno forumašenje dnevno, mogu držati pod kontrolom, ali osjetila sam u jednom trenu da ću načisto prolupati ako tako nastavim dalje. Eh da, to o čemu pričam bilo je prije tri godine, srećom - i ne ponovilo se.

Isprva sam se registrirala kako bi sudjelovala na jednoj stručnoj temi o svom poremećaju s kojim sam se dugo u životu borila, i koji je i dan-danas društveno tabuiziran, pa iz razloga da ne budem ovdje stigmatizirna (jer neke curke s topika su znale moje pravo ime), počela sam otvarati sve više i više novih nickova, ili ti popularnije klonova Prvo za LJES, pa je na red došla Psihologija, pa Ženski kutak, i malo po malo, imala sam ih već dvadesetak Najgore je što sam se u svaki od tih svojih identiteta uvjerljivo ufuravala i ugrađivala nepoznatu sebe. Laskalo mi je kada su me po njemu prepoznavali i govorili da sam nešta pametno rekla, nudili upoznavanja, pa čak i sex

U to vrijeme sam redovito išla na psihoterapiju, pa sam gotovo iz šale odlučila priznati svojoj sajkici moja kreveljenja po forumu. Ajoj, kada se samo sjetim njezina ozbiljnog izraza lica, šutnje i zabrinutog kašljucanja. Dodala je mojoj osnovnoj dijagnozi mogućnost razvoja u endogeni poremećaj. Prešutjela je obrazloženje, ali sam se raspitala kod prijatelja medicinara i onda se usrala kao grlica. Mojemu osnovnom poremećaju zaprijetio je razvoj u bipolarni, pa čak i shizofreniju Ne trebam ni spominjati da je sljedećih nekoliko terapija bilo usmjereno isključivo k tome, uza sva silna čudesa njezinih pitanja koja su me prenerazila, pa dal čujem neke unutrašnje glasove, pa kada glumim nekoga drugoga da li još uvijek uistinu osjećam sebe, pa dal ispoljavam kroz određene identitete agresivnost, a kroz druge introvertiranost i sl. Ukratko, sajkica mi je puno pomogla da odustanem od daljnjeg racjepkavanja svoje ionako već poremećene ličnosti, i da shvatim taj problem ozbiljnim i nimalno komičnim kako je u šali mom tadašnjem dečku, koji je isto par puta bio kod nje iz straha da uz mene nije skrenuo, dijagnosticirala tek audophilia nervosu

I tako, apstiniram već dugo.. U tri godine odsustva pronašla sam novoga momka, i ispunila sam svoj svijet malim luckastim zanimacijama, prijateljima, izlascima, i uveliko se promijenila nabolje. Nedavno sam se opet registrirala, naravno sa zamijenskim nickom jer odavno sam zamrzila sve svoje stare, s ciljem da razriješim neke svoje nedoumice koje trenutačn imam. Ali ojačala sam i ne pada mi na pamet nikad opet na taj način rasprodavati dušu na forumu, iako mi se prije činilo da je sve samo stvar moje dosade. Odnedavno sam u Italiji, i tamo u deset dana nisam otvorila ni internet a kamoli forum, ali dok nestrpljivo čekam sutrašnji povratak u Rim, pomislila sam da će biti dobro podijeliti s vama ovo moje iskustvo, jer nekome možda bude poučno. Grlim vas svih
__________________
Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima
Anakonda1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:23   #91
^^uf jbt pa to je stvaro ozbiljno bilo . al kod tebe nije bila stvar u deafult forumu, nego u tome da si imala više uloga u koje si se previše uživljavala. IMO bolje tu na forumu, nego recimo u RL, al to je samo moje mišljenje. , drago mi je da si sad dobro

Obichna nema taj problem. čitanje foruma (što ona naziva ovisnošću) je nešto kao čitanje zanimljive knjige, nema ništa loše u tome sve dok ostane na čitanju i odgovaranju na tome
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:24   #92
Quote:
Anakonda1980 kaže: Pogledaj post
Mojemu osnovnom poremećaju zaprijetio je razvoj u ... shizofreniju
Jebeno pretjeruješ Ili je imaš ili nemaš, ili mijenjaj psihijatra koji ti je to rekao, jer po tome je pola foruma već odavno šizofreno
Cunillingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:36   #93
podižem temu

odkad sam prekinula s dečkom...da ne razmišljam o sebi i svojim jadima otišla sam malo pročačkat kako se drug nose sa svojim problemima....i s vremenom je postalo zanimljivo i našlo se i nekoliko ugodnih osoba koje su znale dobro savjetovati...

ali...kad ti zagori ručak...jer s baš nabasao na zanimljiv post i htio bi nešto i dodati....i to potraje pola sata, vrijeme proleti začas...

baš sam se pitala koliko drugi provode vremena tu na forumu, koliko sati na dan...na tjedan ?

ja sam možda previše...par sati u danu...jel to previše ?

neznam, ali ne bih htjela navuči se na forum...
__________________
ne brinite što ljudi misle oni to rijetko rade!
cura-sa-foruma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.