Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2015., 12:54   #461
Quote:
zbunjenatrudna kaže: Pogledaj post
-da li ga ja mogu navesti bez njegova prisutstva posto je dao petama vjetra i nitko ne zna gdje je?
---------------------
Htjela bih ostvariti pravo na alimentaciju?
--------------------
Kako dokazati ocinstvo u svrhu iakljucivo alimentacije?
Ne možeš upisati oca bez njegove suglasnosti. Moraš podignuti tužbu za utvrđivanje očinstva.
Alimentacija nije tvoj pravo, nego djetetovo, a obaveza roditelja. I nema očinstva samo u svrhu alimentacije - kada se utvrdi očinstvo, otac osim obaveza dobiva i neka prava, npr kao što je viđanje djeteta.
Roditeljska prava i obaveze nisu švedski stol, pa da ti biraš šta bi, a šta ne bi...

No dobro, očito si momentalno još jako ljuta i povrijeđena, s obzirom da je friški događaj, pa će te i to s vremenom proći
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 16:12   #462
Nisam ljuta nego razocarana, on se izjasnio da dijete nece vidjati, iz tog razloga sam postavila pitanje koje jesam, da se i predomisli tko sam ja da ocu branim da vidja svoje dijete, ja bih to cak i voljela-daj Boze da tako bude ali cisto sumnjam ��
zbunjenatrudna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 11:34   #463
Lijep pozdrav, trebala bih informaciju.
Imam 23 godine, otac me nije priznao i nikada kune dao za mene tijekom zivota mog pa bi htjela da mu se to odbije od glavu!! Koliko sam provjerila , do 25 godine mi je rok za podnosenje tuzbe u slucaju dokazivanja ocinstava, ako se ne varam? I kada se dokaze, da je on taj, koja su moja prava ? Tj. sto mogu dobiti s time?
Zahvaljujem na odgovoru
lalala92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 20:48   #464
potraga za ocem

Bok forumovci, molim pomozite, kako doći do podataka iz knjige rodjenih i krštenih za osobu rodjenu 1930 ili 1931 najvjerojatnije u Zadru te kako otkriti njegove roditelje ( moje pretke). koja služba je nadležna imam li pravo na te podatke kome se obratiti
lijep pozdrav iz Rijeke
deradolola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:02   #465
Mora li se navesti otac na rodni list i ostale dokumente? Postoji li mogućnost samohranog roditelja u RH?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:14   #466
Pa... mora!
Ali majku se ne može natjerati da navede ime oca. CZSS ima dužnost da pokuša utvrditi ime pa će majka vjerojatno biti pozvana na razgovor jer je primarni motiv zaštita djeteta. Dijete po zakonu ima pravo znati vlastito podrijetlo. No nikakve kazne ili slično nema. Ne postoji način da se majku natjera da upiše ime.

Druga je stvar ako neka osoba sumnja da je otac pa pokuša to sudski utvrditi.

Postoji samohrani roditelj u smislu Zakona o socijalnoj skrbi. Tu samohrani ostvaruje neka prava na radnom mjestu i socijalnoj pomoći.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 23:42   #467
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mora li se navesti otac na rodni list i ostale dokumente? Postoji li mogućnost samohranog roditelja u RH?
Ne mora. Kad te u bolnici pitaju veliš da je nepoznat
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 08:59   #468
Quote:
deradolola kaže: Pogledaj post
Bok forumovci, molim pomozite, kako doći do podataka iz knjige rodjenih i krštenih za osobu rodjenu 1930 ili 1931 najvjerojatnije u Zadru te kako otkriti njegove roditelje ( moje pretke). koja služba je nadležna imam li pravo na te podatke kome se obratiti
lijep pozdrav iz Rijeke
Odi na privatne poruke.
Malo kasno, ali sad tek vidim.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 13:51   #469
Da li se netko podvrgnuo testu prenatalnog utvrđivanja očinstva?
U petom sam tjednu trudnoće.
espinada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 04:42   #470
Mogu li se baka i djed djeteta pozvati na sudsko dokazivanje očinstva ako otac nije upisan u rodni list, a nestao je (otišao je iz RH u Rusiju npr.) ? Ako da, hoće li na taj način biti upisan kao otac u slučaju pozitivnog DNA vještačenja njegovih roditelja (ili ako se oni ne odazovu) ?
Cube777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2019., 06:09   #471
Quote:
Cube777 kaže: Pogledaj post
Mogu li se baka i djed djeteta pozvati na sudsko dokazivanje očinstva ako otac nije upisan u rodni list, a nestao je (otišao je iz RH u Rusiju npr.) ? Ako da, hoće li na taj način biti upisan kao otac u slučaju pozitivnog DNA vještačenja njegovih roditelja (ili ako se oni ne odazovu) ?
Ma i susjeda Bara, ne samo djed i baka, kako da ne.

A uzorak DNK ce naci na cetkici za zube nestalog oca. Pa ce susjeda Bara imati njoj vaznu informaciju da je majka susjeda Rozika a otac cetkica za zube.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 09:48   #472
Zanima me kako se osporavaju ocinska prava za petogodisnje dijete koje otac nikada nije vidio a ima jednaka prava na dijete kao i ja. Zapravo voljela bih da do toga ne dođe ali što je tu je. Nedavno sam se udala.i željela bih dijete prijaviti na novu adresu, no to ne mogu bez njegovog pristanka a on se ne javlja.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2023., 01:15   #473
Postova: 111
Osporavanje ocinstva
Moze li osoba koja je za vrijeme trajanja braka priznala ocinstvo pred maticarem na zapisnik isti osporiti buduci da nije bioloski otac? Brak je trajao godinu dana, zena je imala dvogodisnje dijete koje nije imalo oca, nakon sto je usla u brak s osobom koja nije bioloski otac, isti je pred maticarem priznao dijete. Nakon razvoda braka dogovorom je dijete pripalo majci, no muskarac se vodi kao otac. Od razvoda je proslo 15 godina.
bicbic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.