Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 16:05   #1
Geofoto grupa d.o.o.

Što mislite o ovoj grupi ?
nije dioničko društvo ali ako se ikad pretvori u dioničko društvo bila bi svakako vrlo zanimljiva dionica., imaju podružnice u dubaiju,Londonu i skandinaviji...

evo web site:

http://www.geofotogrupa.com/



što vi mislite o ovoj firmi ?
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 16:30   #2
samo što će oni izaći na poljsku ili austrijsku burzu 2012 ili 2013 (prema riječima samog vlasnika u jednom intervjuu na kapital networku prije par mjeseci).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 17:37   #3
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
samo što će oni izaći na poljsku ili austrijsku burzu 2012 ili 2013 (prema riječima samog vlasnika u jednom intervjuu na kapital networku prije par mjeseci).

ma da..
ne znam koja mu je fora izać na stranu burzu di je manje poznat i manje zanimjiv nego ovdje na domaću., a možda izađe i paralelno i na našu i na stranu..
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 17:51   #4
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
ma da..
ne znam koja mu je fora izać na stranu burzu di je manje poznat i manje zanimjiv nego ovdje na domaću.,
fora je da je strana burza poznatija
a kolko sam skužio u zadnje vrijeme našoj burzi niko nije zanimljiv
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 19:22   #5
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
fora je da je strana burza poznatija
a kolko sam skužio u zadnje vrijeme našoj burzi niko nije zanimljiv
pa dobro nek kje poznatija možemo mi kupit i preko austrijske
nego spy i ostai šta mislite o ovoj firmi na duge staze ?
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 19:44   #6
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
pa dobro nek kje poznatija možemo mi kupit i preko austrijske
nego spy i ostai šta mislite o ovoj firmi na duge staze ?
pa firma je genijalna..al bumo vidli pošto bu se prodavala ak me razmeš

šta ti vrijedi šta firma valja ak ti je uvale duplo više nego šta vrijedi...i bmw trojka je dobar auto al si se gadno zajebo ak si ga platio 300 hiljada eura

stvari su jednostavnije nego šta se čine
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 21:55   #7
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
pa firma je genijalna..al bumo vidli pošto bu se prodavala ak me razmeš

šta ti vrijedi šta firma valja ak ti je uvale duplo više nego šta vrijedi...i bmw trojka je dobar auto al si se gadno zajebo ak si ga platio 300 hiljada eura

stvari su jednostavnije nego šta se čine
Pa normalno prije nego dobijemo prospekt u ruke i ocjenimao ništa znam to sve, samo me zanimalo koje je mišljenje ima li firma dugoročnu perspektivu jer ne mislim uzimat je na kratke staze ako procjenim da će dugoročno rast to me je zanimalo? Pa vjerovatno da će bit skupa na IPO-u nije to državna tvrtka da je daju s diskontom vidio si šta su napravii ATGR za IPO precjenili je do bola..

PS. Spy BMW3 je odličan auto ali BMW M3 je kraj među autima..
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 19:48   #8
Izgleda da se perspektiva firme malo pogoršala:

Na popisu žrtava recesije ovih se dana našla i zagrebačka tvrtka Geofoto. Iako se donedavno činilo da ni ekonomska kriza ne može naštetiti toj brzorastućoj geodetskoj kompaniji, pad prihoda i otpuštanje radnika nisu je uspjeli mimoići. U prvom kvartalu, prema podacima Poslovne Hrvatske, prihodi su pali za vrtoglavih 74 posto, otpuštena su 22 radnika, a prije desetak dana blokiran je i Geofotov žiroračun. Kako se to moglo dogoditi, pitanje je koje će, logično, postaviti svatko tko je imalo upućen u dosadašnje poslovne rezultate te tvrtke.

Domaći poslovi drastično su smanjeni pa je Geofoto u 2010. godini na hrvatskom tržištu ostvario samo 25 milijuna kuna prihoda. Usporedbe radi, godinu dana prije kompaniji je domaće tržište donijelo više od 86 milijuna kuna prihoda. Iako je u isto vrijeme tvrtka znatno povećala prihode od izvoza, pa su oni narasli s 10 na 39 milijuna kuna, to nije bilo dovoljno da se ponove rezultati iz 2009. godine. Poslovni prihodi podbacili su za 30 posto. Uza sve to i nelikvidnost je uzela maha. Potraživanja od kupaca porasla su u godinu dana s 51,4 milijuna kuna na 103,2 milijuna, a prema podacima Poslovne Hrvatske prosječno vrijeme naplate povećano je s 211 na 468 dana! Istodobno je prosječno vrijeme plaćanja naraslo samo za pet dana, sa 68 na 73. Situacija se dodatno pogoršala u ovoj godini pa su tako u prvom kvartalu ukupni prihodi manji za 74 posto u odnosu na isto razdoblje godinu dana prije.

Kada je riječ o problemima s kojima se trenutačno suočava Geofoto, konkurenti govore da je takvo što bilo očekivano jer je Geofotov rast bio neodrživ na duge staze. Smatraju da se Biljecki previše oslonio na poslove s državom, koje je iznenada od 2005. godine počeo redovito dobivati. Geofotov uspjeh vezan je uz određeno razdoblje. Ta je tvrtka imala nevjerojatan rast prihoda i fantastičnu dobit kakvu nitko u geoinformatici ne može postići. Čak ni Microsoft nema takav omjer prihoda i dobiti, odnosno takvu profitnu maržu. Sada kada su se promijenili tržišni uvjeti, vidljivo je da takav model nije dugoročno održiv, rekao nam je jedan konkurent.

Loši Geofotovi rezultati mogli bi utjecati na smanjenje vlasničkog udjela Zvonka Biljeckog u toj kompaniji. Naime, prema ugovoru s EBRD-om potpisanom lani, Biljecki se obvezao da će ostvarivati visoke stope rasta svake godine. Ako u tome ne uspije, EBRD ima pravo povećati svoj vlasnički udjel, koji je trenutačno manji od 10 posto, i tako kompenzirati to što se rastom prihoda nije povećala vrijednost kompanije kao što je očekivao. Prema tom ugovoru potencijalni razgovori s EBRD-om o redefiniranju vlasničkog udjela vodit će se 2013. godine.
http://limun.hr/main.aspx?ID=736899
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:14   #9
Je, pa ne mogu geodeti povećavati prihode dok je građevinarstvo u rvata maltene mrtvo (uspoređujući s godinama prije krize). Vani što uspiju uspiju, domaće tržište im treba biti onako usputno.
Dok se građevina ne oporavi, jelte (a valjda ne bu bu trebale godine).
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 12:22   #10
G. House kakve veze ima gradjevina s Geofoto???
percy_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 13:07   #11
A nisu oni kao nekakvi geodeti s ultra modernom opremom? Nije valjda da samo rade s državama/općinama u sređivanju katastara?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 13:51   #12
Mogla bi na ovaj način završiti uskoro još jedna "perjanica" Hrvatskog gospodarstva - Telegra.
jmicoud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:47   #13
Intervju predsjednika uprave za poslovni.

Izgleda da fakat sređuju samo katastre. (Barem samo njih spominje.)
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:38   #14
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Intervju predsjednika uprave za poslovni.

Izgleda da fakat sređuju samo katastre. (Barem samo njih spominje.)
Koliko sam ja čitao, da.

Btw, nije sve, nije sve tako sivo...


"Od početka ove godine Geofoto ima problema s likvidnošću, koja je rezultat neplaćanja državnih institucija i gradova, ponajprije Ministarstva obrane i Grada Zagreba. Samo ta dva kupca Geofotu duguju oko 40 milijuna kuna, što je više od 30 posto našega godišnjeg prihoda.


Kako je objasnio, Partner banka pustila je zadužnicu na naplatu bez prethodne obavijesti, no dug od 300.000 kuna zbog kojeg se to dogodilo već je podmiren. Unatoč trenutačnim problemima Zvonko Biljecki vrlo je optimističan te najavljuje da će ove godine imati veći prihod nego lani: - Upravo ovih dana dobili smo posao od Agencije za plaćanja u poljoprivredi vrijedan pet milijuna kuna, najavljen je nastavak projekta s MORH-om, imamo posao u Bosni vrijedan tri milijuna eura, poslove u Crnoj Gori, veliki projekt informatizacije katastra u Armeniji te veliki konzultantski posao u Rumunjskoj koji financira norveška Vlada, tako da ove godine očekujemo rast, rekao je Biljecki."



Sve mi je to sumljivo
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:14   #15
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Sve mi je to sumljivo
Nisu oni sumnjivi, već je rizična njihova ovisnost o jedinicama lokalne samouprave odnosno državnim tijelima kao glavnim poslovnim partnerima, što je vidljivo i iz nedavne blokade.

Budimo realni, ovo je mafijaška država. Drugim riječima, ako Geofoto neće igrati po pravilima vladajućih (a tu je široka paleta usluga počeviši od pitanje koju stranku financirati za izbora) onda se vladajući lahko dosjete kako izmjeniti zakone da Geofoto izbace iz igre.

Ili, još jednostavnije, prestanu im plaćati, pa neka se ti svi silni geodeti žale dragom bogu ili hrvatskom pravosuđu, učinak će im biti jednak.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:16   #16
jeb... ti ja poslove koji se ne plaćaju.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 07:58   #17
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
veliki konzultantski posao
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
(a tu je široka paleta usluga počeviši od pitanje koju stranku financirati za izbora) onda se vladajući lahko dosjete ....
eto, nije bilo teško, samo mi nije jasno da ovi iz Gea to sami nisu predložili
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:25   #18
Je li moguće da su za samo mjesec ipo dana snimili svaki pedalj Hrvatske (s jednom kamerom)? http://www.business.hr/hr/Naslovnica...link=preporuke
Svaka im čast.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:33   #19
pa čuj nema kod nas baš puno mjesta a u jednom danu mogu oho toga snimiti iz aviona sa par km visine.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:37   #20
Da, kasnije mi je došlo u glavu da sa 3 km možeš snimiti jaako puno površine odjednom.
Svejedno, sve to odraditi u mjesec i pol zaslužuje .
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.