Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2016., 18:21   #41
Razmišljanje o smrti kao i razmišljanje o životu - samo je pusta misao a svaki zaključak izgubljeno vreme - dakle, misao.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 18:46   #42
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Razmišljanje o smrti kao i razmišljanje o životu - samo je pusta misao a svaki zaključak izgubljeno vreme - dakle, misao.
Prekomplicirano.
Oće li čovjek razmišljati sutra će umrijeti ili će razmišljati što će sutra raditi?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 20:37   #43
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Prekomplicirano.
Oće li čovjek razmišljati sutra će umrijeti ili će razmišljati što će sutra raditi?
Šta god razmišljao, samo je razmišljanje, najčešće '5 para' nema u tome ako se samo zamišlja. Smrt je činjenična i bez razmišljanja, kao i život.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 22:46   #44
Mi smo oduvijek postojali zajedno s Bogom jer smo mi djelić Boga(duša) koji se od njega odvojio kada je stvarao ovaj materijalan svijet, stoga se nebismo trebali bojati smrti.

Dokazi ? - 1.) Nemoguće je biti svjesan da si nesvjesan
2.) ,,Energija se ne može uništiti; može se samo pretvarati iz jednog oblika u drugi" - Albert Einstein
Po teoriji relativnosti energija je masa, jer akceleracija utječe na masu predmeta. (E=mc2)

Naša duša je poput energije koja konstantno evoluira

Zašto sad pak evoluira ? - zato jer sve što je živo/svjesno evoluira po zakonu stvaranja, održavanja i uništenja, te ponovnog stvaranja.
Uzmimo na primjer naš um koji je vrlo blizak našoj svjesnosti(životu); prije 10 godina smo sigurno manje znali o životu nego sada.
Kako smo to znanje upijali ? Evolucijom uma - Upijanjem(stvaranjem) znanja, održavanjem(primjenjivanjem) znanja i uništavanjem neznanja i ponovo u novi ciklus stvaranja, održavanja i uništavanja. To se zove evolucija uma.

Znači mi smo u početku bili bakterije i nakon milijuna godina smo postali ljudi jer smo to zaslužili .
Gdje su mi dokazi ? - Svaka akcija u svemiru je balansirana, kao što je zapisano u Newtonovom 3. zakonu; ,,Svaka akcija ima jednaku i obrnutu reakciju", tj. ,,Svakom djelovanju (akciji) suprotstavlja se po intenzitetu jednako i suprotno usmjereno djelovanje (reakcija)."
Ili recimo, vi nekoga provocirate; taj koga provocirate će vam najvjerojatnije uzvratiti šamarom.

Po toj logici, mi smo kroz patnju(bili smo žrtve hranidbenog lanca) zaslužili naše napredno ljudsko tijelo ako je sve balansirano.To je ta univerzalna pravda, u svim knjigama je zapisano da je Bog najpravednije biće.
Isto je i sa zakonom karme: Netko dobiva loše situacije u životu zbog prošlih djela iz prijašnjih inkarnacija jer se balans mora provesti. Bog nije sadist.
Mi kao ljudi ćemo prolaziti kroz mnogo ljudskih života sve dok se ne stopimo s Apsolutom.

A zašto bi Bog uopće postojao ? - ako se pitate što je uzrokovalo Big Bang, pitat ćete se što je uzrokovalo uzrok Big Banga i tako u nedogled.
Zakonodavac je morao zadati zakone koji su odredili zakone koji su bili uzrok Big Banga.

A tko je onda stvorio zakonodavca ? - on je oduvijek postojao. Ako ima apsolutnu moć nad svime onda može kontrolirati vrijeme i zakon stvaranja, održavanja i uništenja. Naš ljudski um ne može razmišljati iznad tih zakona.
Bolje je vjerovati da ima ičega nego ničega kada znanost ne može dokazati suprotno jer se ni jedan čovjek neće moći logički uzdići iznad ta četiri zakona; stvaranja, održavanja, uništenja i na kraju; vremena.

Znam da je znanstveno nekorektno stavljati Boga u sve, ali ja vjerujem jer mi paradigma u podsvjesnom umu kaže da je to ispravno.
Vjerujem jer je vjera normalno ljudsko ponašanje(povijest to definitivno potvrđuje)

Bog je izvor sveg zadovoljstva; svaki griješnik koji ga služi iz nesebičnih ciljeva će se lako uzdići iznad sreće i nesreće i postići mir jer će mu um biti oslobođen od svih želja i plodova svojih rada.
Zamislite da netko vas voli iz nesebičnih razloga; to je najsvetije i najčišće djelo na svijetu, pa tako bi i vi trebali funkcionirati prema svima.
Isus nije uzaludno bio povjesna ličnost; učio nas je kako bismo se trebali ponašati kako bismo bili čisti, bez tereta na duši.

Onaj koji jadikuje za tijelom iz straha ne posjeduje znanje; duša pokojnika će s vremenom(materijalna iluzija) otići u zasluženi raj. Stoga nebismo trebali jadikovati za tijelom i dušom nego jadikovati zbog drugih ljudi koji ovog nisu svjesni.

Stoga se ne bojmo smrti; ako ne možemo vjerovati u Boga djelujmo nesebično u svakoj situaciji i ne samo da će drugima biti dobro nego i nama.
Stelium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 23:44   #45
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Šta god razmišljao, samo je razmišljanje, najčešće '5 para' nema u tome ako se samo zamišlja. Smrt je činjenična i bez razmišljanja, kao i život.
Energetski pad, hej proći će
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.08.2016., 23:58   #46
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Energetski pad, hej proći će
Čovek je pao davno davno.
No, kod mene nema energetskog pada, naprotiv.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 01:16   #47
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Čovek je pao davno davno.
No, kod mene nema energetskog pada, naprotiv.
Onda dobro, nemoj tumač o smrti, živi su živi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 09:17   #48
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Onda dobro, nemoj tumač o smrti, živi su živi.
Tema je za žive tumače.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:26   #49
Život nastaje iz Života.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
muni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 21:39   #50
prečesto razmišljam o smrti, još od ranog djetinjstva.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.