Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 11:24   #61
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
E sad nakon jedne generacije imamo minarete koji krase europsko nebo, njihove bogomolje su pune a nase crkve prazne. Tko je tome kriv? Nitko drugi nego sami gradjani Europe.
To je nužno loše samo ako je islam gori od kršćanstva, a s tim je Europa odavno riješila.

Ne možeš uspoređivati popunjenost kršćanskih crkava koje su građene u dobu kad je 80% ljudi redovno išlo na misu, a danas ih (npr. u Zagrebu) ide oko 5%.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Old 26.02.2011., 13:54   #62
Jao, SAP HR je u nevoljama... HŽ upravo navrat nanos uvodi ovaj "izvrstan alat za njih". Dakle, shvatimo ovo ozbiljno i pomozimo sap-u...
Dok je ovoliko podmuklih izvlačenja love, čemu uopće trud na drugim razinama. Izgleda da što prije ctr+alt+del, to bolje.
FED is offline  
Old 26.02.2011., 14:27   #63


Ako ne znaš kako dalje..kupi si SAP...jer šuplje u prazno "must go on".
Fuc..ng bureaucracy....uh.

POZ-
seno is offline  
Old 01.03.2011., 11:36   #64
evo jedan poučan filmić koji nam pokazuje kako obični ljudi najčešće reagiraju kad im voda dođe do grla (ima tri dijela na ytubu).
u slučaju kolapsa misliim da će biti jako puno ovakvih i još gorih događanja :
http://www.youtube.com/watch?v=Y3Vxx7FwoyE
astifan is offline  
Old 11.03.2011., 01:01   #65
prosvjedi u s. arabiji.ako tamo krene nešto ode cijena nafte u nebo ,a s njom i cijena hrana i ostale negativne posljedice

http://english.aljazeera.net/news/mi...818570316.html
astifan is offline  
Old 14.03.2011., 15:25   #66
saudijska vojska ušla u bahrein:

http://english.aljazeera.net/news/mi...928850647.html
astifan is offline  
Old 09.05.2011., 17:54   #67
Poz opet , nije mi jasno kako nitko na dnevniku ili informativnim emisijama govori da su neki resursi ograničeni npr nafta nego oni rade ekonomske analize ko da je ima u izobilju i kako netko može govoriti o prosperitetu osobito globalnom kad bi to značilo povečanje potražnje za energentima i njihovo poskupljivanje ovo dalje kaj ide uz to vam nemoram ni pisati ..

i sad tko je tu lud ? umjesto da se govori na tv-u o nekim alternativnim riješenjima ili bar pokušajima oni i dalje govore o izlasku iz recesije pa sad pitam ja vas ako će cijena nafte rasti konstantno tj ako je peak oil premašen o kakvom prosperitetu oni govore ??

eto volio bi da mi netko da razuman argument da sam u krivu
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Old 09.05.2011., 22:49   #68
Nisi u krivu.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Old 10.05.2011., 17:16   #69
Gledajući ovaj izvor, http://www.cnbc.com/id/30308959/The_...tions?slide=21, mogu reći da će doći ili do
masovnog printanja novca - dakle do novog investicijskog ciklusa ili do implozije financijskog sustava. Ja nisam ekonomist, pa nisam upućen u sve financijske mehanizme, ali znam da bi moglo doći do reeskontiranja nacionalnih valuta prezaduženih država. Obvezne rezerve kod banaka će biti ogromne ako do toga dođe, znači da će pasti investicijska aktivnost jer će biti najbitnija likvidnost. Kao da danas nije najbitnija :P.

Druga mogućnost je da dođe do represivnih socijanih promjena, odnosno da se vrate desničarski režimi koji će veličati nacionalizam i koji će represijom suzbijati nepoželjne te srezati socijalizam pa će doći do ropstva kao poželjnog načina vladanja... Tu bi mogli najebati "drukčiji" i oni koji nemaju posjede .

Uglavnom, ako se crno piše eurozoni, onda je to crno povećanje tiskanja novca, rat za naftu u sjevernoj Africi i novi investicijski ciklus te inflacija. Drugo crno može biti da dođe do rušenja demokracija i da se uspostavi nekavo carstvo - dakle monarhije da zavladaju i da se euro razbije na nacionalne valute kao što je to prije bilo. Ali, u takvom crnom scenariju bi valjda došlo i do oružanih sukoba između članica Europe jer bi to bio znak da idealistički koncept EU nije uspio. Ne znam, laprdam. :P
redcardinal is offline  
Old 24.05.2011., 19:55   #70
Hrvatska uvrštena na listu 21 zemlje kojima prijeti bankrot

AMERIČKI portal Business Insider uvrstio je Hrvatsku na "prestižnu" listu 21 zemlje kojima prijeti bankrot! Hrvatska je na ovom popisu ekonomski najugroženijih zauzela visoko deseto mjesto.

Novinar Business Insidera Gregory White listu je sastavio uspoređujući današnje cijene petogodišnjeg CDS-a. Radi se o izračunu koji pokazuje koliko je sredstava svakoj pojedinoj zemlji potrebno da osigura nova vanjska zaduženja, koja su ekonomski nestabilnim državama potrebna za otplaćivanje postojećih dugova i svakodnevno funkcioniranje.

CDS se izražava svojevrsnim koeficijentom, koji pokazuje koliko je sredstava pojedinoj državi potrebno da bi osigurala inozemni zajam. Petogodišnji CDS u iznosu od 1000 bps-a znači da je državi potrebno milijun dolara da osigura 10 milijuna dolara duga.

Hrvatska, koja se nalazi na desetom mjestu ove liste, prema Business Insideru ima petogodišnji CDS u visini od 264,83 bps-a. U najgoroj situaciji nalaze se Grčka i Venezuela, jedine svjetske zemlje kojima je potrebno više od milijun dolara jamstva da bi osigurale zajam u visini od 10 milijuna.

Slijede Portugal, Irska, Argentina, Ukrajina, Libanon, Vijetnam i Španjolska. Iza Hrvatske nalaze se Mađarska, Rumunjska, Bugarska, Litva, Italija, Turska, Belgija, Kazahstan, Izrael, Poljska i Rusija.

Ovom neslavnom listom vrlo upadljivo dominiraju europske zemlje. Business Insider objašnjava da je Europa najgore pogođena svjetskom gospodarskom krizom, a dodatni udar bila je današnja odluka Standard's & Poora da smanji kreditni rejting Italije.http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...ot/553310.aspx
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Old 25.10.2011., 14:01   #71
valjda idealna tema za ovo
Kanadski profesor: Gospodarski rast nema smisla
Melron is offline  
Old 25.10.2011., 14:38   #72
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
Prica u kontekstu zagađenja i porasta temperature.

Svakako bi bilo dobro utvrdit točnost tih ekoloških "argumenata".
morsk! is offline  
Old 10.02.2012., 17:58   #73
gdje bi se mogla pogledati neka ozbiljana projekcija rasta cijena nafte u sljedečih 20 godina iisto tako korelacija između rasta cijena nafte i pada gdp*a

ako je ima ..

thnx
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Old 10.02.2012., 18:59   #74
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
gdje bi se mogla pogledati neka ozbiljana projekcija rasta cijena nafte u sljedečih 20 godina iisto tako korelacija između rasta cijena nafte i pada gdp*a

ako je ima ..

thnx




Gasoline deliveries reflect recession and growth. The recent drop in retail gasoline deliveries is signalling a sharp contraction ahead.


http://www.zerohedge.com/news/guest-...mption-tanking
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 11.02.2012., 06:03   #75
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
gdje bi se mogla pogledati neka ozbiljana projekcija rasta cijena nafte u sljedečih 20 godina iisto tako korelacija između rasta cijena nafte i pada gdp*a

ako je ima ..

thnx
Vjerujes li da zaista netko moze ozbiljno projektirati cijenu necega za iducih 20 godina i to jos u valutama koje su subjekt nepredvidive inflacije
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 11.02.2012., 21:28   #76
da postoje agencije koje supješno sa odstupanjima do 10 % rade prognoze cijena nafte .. stoga vjerujem da se može i da se zna samo da se šuti o tome ..
isto tako vjerujem da se svi mogu pripremiti za takve šokove a mi se trenutno vozimo pijani s 200 na sat prema zidu s največom brigom u životu kako očistiti snijeg i da li je severina rodila ..isto tako mislim da na forumu retorička pitanja ne pridonose zdravaoj raspravi s toga ako ti misliš da je nemoguče onda iznesi argumente zašto to misliš jer ovo nema smisla .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Old 12.02.2012., 05:13   #77
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
da postoje agencije koje supješno sa odstupanjima do 10 % rade prognoze cijena nafte .. stoga vjerujem da se može i da se zna samo da se šuti o tome ..
isto tako vjerujem da se svi mogu pripremiti za takve šokove a mi se trenutno vozimo pijani s 200 na sat prema zidu s največom brigom u životu kako očistiti snijeg i da li je severina rodila ..isto tako mislim da na forumu retorička pitanja ne pridonose zdravaoj raspravi s toga ako ti misliš da je nemoguče onda iznesi argumente zašto to misliš jer ovo nema smisla .
Slazem se kad kazes da idemo sa 200 prema zidu, ali reci mi kako znas da su ti podaci tocni ako ih nisi imao?

Ako si ih imao jesi zaradio na takvim informacijama?
morsk! is offline  
Old 13.02.2012., 17:38   #78
nemoguće je točno znati kako će se cijena nafte kretati, jedino možeš reći da će cijena lagano rasti (ukoliko neće biti nekih značajnijih događaja) zbog sve manjih zaliha i sve veće cijene dobivanja nafte. na cijenu nafte utječu mnogi događaji koje ne možeš predvidjeti, sutra se može neki iranac avionom zabiti i u pentagon i za tjedan dana je nafta blizu 200 dolara.
Werk is offline  
Old 14.02.2012., 04:07   #79
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
nemoguće je točno znati kako će se cijena nafte kretati, jedino možeš reći da će cijena lagano rasti (ukoliko neće biti nekih značajnijih događaja) zbog sve manjih zaliha i sve veće cijene dobivanja nafte. na cijenu nafte utječu mnogi događaji koje ne možeš predvidjeti, sutra se može neki iranac avionom zabiti i u pentagon i za tjedan dana je nafta blizu 200 dolara.
Izgleda da nitko od vas ne pomislja da bi zbog krize moglo doci do smanjenja potrosnje nafte sto bi moglo utjecati na cijenu. Vidi prilozeni graf.

__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 15.02.2012., 11:51   #80
Zagreb putuje prema Ateni...

Ovo su jako dobre vijesti - za one koji nas kreditiraju...

Samo za pokrivanje proračunskog manjka Hrvatskoj u četiri krizne godine, od 2009. do 2012., treba oko 50 milijardi kuna kredita. Kad se tome pribroji trošak kamata od 28 milijardi, koji je plaćen ili će biti plaćen u ovoj godini to znači da je u četiri godine krize Hrvatska potrošila 78 milijardi na financiranje minusa. Taj je novac gotovo deset puta veći od ovogodišnjih investicija svih javnih tvrtki i koji pokriva dvogodišnje troškove isplate mirovina, dječjeg doplatka i porodiljnih naknada..

Kad se pogledaju Vladine projekcije za sljedeće dvije godine u kojima će na pokrivanje kamata i deficita otići dodatnih 30 milijardi, dolazi se do zaključka da u šest godina Hrvatska samo na kredite kojima se pokriva proračunska rupa i na otplatu kamata, potroši iznos koji odgovara jednogodišnjim proračunskim prihodima. Pri tome svoj javni dug ne smanjuje nego samo povećava i tim dugom nije kupila nijedno trajno dobro, odnosno izgradila cestu ili tvornicu.

http://danas.net.hr/novac/page/2012/...06.html?pos=n1

Tko to može uopće vratiti i čemu služi taj dug? U situaciji u kojoj sve proizvodne djelatnosti gomilaju gubitke, a jedini sektor koji se bogati je onaj bankarski, naplaćujući naivčinama kupovinu stanova na vrhuncu nekretninskog balona i niz špekulacija u građevini, mi se rješavamo Hrvatske poštanske banke. Kada i to riješimo, gdje smo? Zagreb putuje prema Ateni.
http://danas.net.hr/hrvatska/abenaci...06.html?pos=n0
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.