Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 18:46   #12801
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
A ja sam znao odraditi dnevnicu i po 500HRK dobra vremena

tamo netko se brine da će nas preplaviti Afrikanci, neće ni oni za tu lovu, a mlade Hrvatice izgleda nemaju problema s time.

Pa vidiš da si kod nas "bogat" ako imaš 10k HRK plaću:klap:
Jesu, jesu, a ja sam uletio taman u srce krize. Na vrijeme pobjegao.

Mislim da je bilo 50 kn/sat čišćenja snijega, to sam odrađivao s guštom, 8 sati, pa navečer u šank. Eh...
rocker1987 is offline  
Old 29.01.2017., 12:17   #12802
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
vidio sam u kliku da se spominje zdravko marić pa sam odusta od otvarnja

Nevjerojatno koliko ga ljudi ubiru, ono kao mlad, pametan, nadobudan, a čovjek bio glavni financijaš u Agrokoru koji je država u državi, a kao što vidimo i to je uspio ujebati, što činjenjem što nečinjenjem...
A vidi "blagodati" porezne reforme.........nije ni čudo da je nazivaju Superhik reforma......

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...na/946832.aspx
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.02.2017., 21:27   #12803
IZDANJE DRŽAVNIH OBVEZNICA ZAVRŠILO BOLJE OD OČEKIVANJA: Marić se uspio zadužiti za 8,5 milijardi kuna po najpovoljnijim uvjetima ikad!

Prvo ovogodišnje izdanje državnih obveznica završilo je bolje od očekivanja: Ministastvo financija uspjelo se zadužiti za 8,5 milijardi kuna po najpovoljnijim uvjetima ikad. Kao što se i najavljivalo, država je realizirala dva izdanja kunskih obveznica na pet i jedanaest godina, a vrlo zainteresirani ulagači posudili su joj novac uz kamatnu stopu od 2,25 i 2,875 posto. Knjige upisa otvorene su u petak u devet sati, a zatvorene su za manje od pet sati. U tom “povijesno najznačajnijem interesu investitora”, kako navodi Ministarstvo financija, ulagači su državi bili spremni posuditi iznos od 20 milijardi kuna, što je gotovo dva i pol puta više od planiranog izdanja.

Zavidan interes pokazali su svi domaći institucionalni investitori, uključujući mirovinske i investicijske fondove, osiguranja i banke, što samo pokazuje da je sustav preplavljen novcem i traži priliku za ulaganju. Očito u financiranju države vide manji rizik nego ranije, pa su i ostvareni prinosi manji od inicijalno naznačenog prilikom poziva na upis.

Tako je petogodišnje izdanje obveznica realizirano uz kamatnu stopu od 2,25 posto te prinos od 2,29 posto, a ono na rok od 11 godina uz kamatnu stopu od 2,875 posto te prinos od 3,09 posto.

- Ovo izdanje obveznica predstavlja iznimno povoljne uvjete financiranja Republike Hrvatske s obzirom na sve ključne parametre ocjene uspješnosti izdanja, a posebice imajući u vidu kako je izdanje realizirano u domaćoj valuti na rok od 5 godina i 11 godina, objašnjava Ministarstvo financija i dodaje da je prinos od 2,29 posto na 5-godišnje izdanje “predstavlja povijesno najniži prinos na obveznice Republike Hrvatske od kada je Republika Hrvatska započela sa izdanjima obveznica na domaćem tržištu kapitala”.

Usporedbe radi, kada se Ministarstvo financija posljednji put zaduživalo sredinom prošle godine, na domaćem tržištu izdalo je petogodišnju obveznicu u iznosu od 6 milijardi kuna, uz kamatnu stopu od 2,75 posto i prinos od 2,85 posto.

Tada je rečeno da je to "povijesno najniži prinos" od 2001. kada je država započela s izdanjima obveznica na domaćem tržištu. Postignuti uvjeti izdanja i snažna potražnja, prema mišljenu Ministarstva financija, "dodatno naglašavaju snagu domaćeg tržišta i atraktivnost domaćeg izdanja obveznica RH za investitore". Prikupljana sredstva od 8,5 milijardi kuna bit će iskorištena za refinanciranje obveznice u iznosu od 5,5 milijardi kuna koje dospijevaju na naplatu idući tjedan, a preostale tri milijarde kuna koristit će se "za financiranje općih potreba državnog proračuna".

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-ikad/5591823/

stigle pare!!!!
svjpromatrac is offline  
Old 03.02.2017., 22:11   #12804
dokle god državne obveznice vrijede bit će kredita za životarenje

koliko smo jadni kad se zaduživanje na osnovu obveznica ministar smatra uspjehom i izgleda svojim jedinim poslom
homosapiens is offline  
Old 03.02.2017., 22:27   #12805
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
dokle god državne obveznice vrijede bit će kredita za životarenje

koliko smo jadni kad se zaduživanje na osnovu obveznica ministar smatra uspjehom i izgleda svojim jedinim poslom
Tko je to (skriveno) "mi"? Cijeli svijet je više-manje zadužen i mi (Hrvati) smo još daleko od toga da bi bili među najzaduženijima.

Jadan je svjetski monetarni sustav novca bez pokrića koji je ujedno monopol države ali oni koje to najviše pogađa malo za to mare nego im je najveća preokupacija da izaberu neku političku ekipu koja će njima osigurati malo veći komad tog lopovskog kolača.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 04.02.2017., 22:51   #12806
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Tko je to (skriveno) "mi"? Cijeli svijet je više-manje zadužen i mi (Hrvati) smo još daleko od toga da bi bili među najzaduženijima.

Jadan je svjetski monetarni sustav novca bez pokrića koji je ujedno monopol države ali oni koje to najviše pogađa malo za to mare nego im je najveća preokupacija da izaberu neku političku ekipu koja će njima osigurati malo veći komad tog lopovskog kolača.
http://www.vecernji.hr/svijet/covjek...godine-1147139


Quote:
U intervjuu za Zero Hedge, Ron je zaključio kako su centralne banke SAD-a veoma kreativne u izbjegavanju katastrofe, ali tome se predviđa skori kraj.

Svoju teoriju bazira na činjenici kako su Federalne rezerve tijekom krize 2008. i 2009. godine tiskale milijarde dolara bez pokrića. Tada, taj je pothvat spasio Ameriku, ali i utabao put za novu svjetsku krizu samo desetljeće kasnije.

- Ekonomska apokalipsa nam je pred vratima i nitko je ne može zaustaviti. Što je najgore od svega, za tu će katastrofu optužen biti Donald Trump - priča Paul.

- Katastrofa će se dogoditi u naredne dvije godine, a čak ni Donald Trump ili Vladimir Putin ne mogu spriječiti novu krizu - istaknuo je.
žalac_1 is offline  
Old 04.02.2017., 23:10   #12807
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Tko je to (skriveno) "mi"? Cijeli svijet je više-manje zadužen i mi (Hrvati) smo još daleko od toga da bi bili među najzaduženijima.

Jadan je svjetski monetarni sustav novca bez pokrića koji je ujedno monopol države ali oni koje to najviše pogađa malo za to mare nego im je najveća preokupacija da izaberu neku političku ekipu koja će njima osigurati malo veći komad tog lopovskog kolača.
Pa nije Njemačka ako se ne varam. Problem je u tome što se zadužujemo, a novac se ne ulaže nikud nego se opet potroši na gluposti. A s druge strane opet čemu i ulagati kad ako bi se uložilo u neka državna poduzeća samo bi bilo još više preplačenih menađera i radnika koji posluju s minusom kod proizvodnje nafte, a vjerojatno bi naši menađeri bili jedini kojima bi proizvodnja zlata isto bio neisplativ posao.
Mr-Whatever is offline  
Old 06.02.2017., 21:50   #12808
članak sa Telegraph.co.uk:

Trump je u pravu! Njemačka reketari ostale

no, ima mali problemčić - tekst je dostupan na Premium
žalac_1 is offline  
Old 06.02.2017., 22:57   #12809
Joooooj što će bit uzbudljivo kad to sve pukne...
Toliko sam uzbuđen da već bacam drkicu.
bizon_9 mm is offline  
Old 02.03.2017., 14:09   #12810
šta će se dogoditi sa hrvatskim gospodarstvom ako krenu ratne operacije bilo gdje na Balkanu...Kosova republjik, BIH, ili Makedonija? Koliko ćemo brutalno tonuti skupa sa našim vrlim turizom i stričekima Dalmošima..?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 02.03.2017., 15:29   #12811
nisam uopće razumio odakle teza koja se pojavila u medijima da bi pad Agrokora značio pad cijele RH ekonomije i do cca 5%. Jel to moguće? Kakve su to fore, kakva je to ekonomija?! Kakve su to laži i spinovi da je par prehrambenih gluposti, nešto malo poljoprivrede, nešto malo veleprodaje, nešto retaila, nešto malo svega ( ) toliko bitan dio ekonomije cijele zemlje?
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 02.03.2017., 17:11   #12812
Vele da trgovina raste pa me zanima ako mi netko može sažeti kvartalna izvješća naših retailera, diskontera i distributera? Procitah da je Atlantic u minusu 5,5 posto s prihodima u odnosu na kriznu 2015. (godišnje izvj.)
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 02.03.2017., 17:13   #12813
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nisam uopće razumio odakle teza koja se pojavila u medijima da bi pad Agrokora značio pad cijele RH ekonomije i do cca 5%. Jel to moguće? Kakve su to fore, kakva je to ekonomija?! Kakve su to laži i spinovi da je par prehrambenih gluposti, nešto malo poljoprivrede, nešto malo veleprodaje, nešto retaila, nešto malo svega ( ) toliko bitan dio ekonomije cijele zemlje?
"Too big to fail" spike već viđene u UjeSeJ tijekom kraha. Ovdje se izgleda nije pratila situacija preko bare pa se bailout lako može prodati.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 03.03.2017., 08:27   #12814
Europska unija samo što nije uvela vize amerikancima. Kako će to utjecat na američke turiste koji dolaze u RH? Znam da je postotak mali ali mislim da se radi o par stotina tisuća turista godišnje (blizu 300 000 ako se ne varam)
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 03.03.2017., 08:37   #12815
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Europska unija samo što nije uvela vize amerikancima. Kako će to utjecat na američke turiste koji dolaze u RH? Znam da je postotak mali ali mislim da se radi o par stotina tisuća turista godišnje (blizu 300 000 ako se ne varam)
To je trebalo već odavno prije napraviti. Zašto se radije ne zapitaš kako to utječe na naše turiste koji žele tamo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 03.03.2017., 14:33   #12816
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je trebalo već odavno prije napraviti. Zašto se radije ne zapitaš kako to utječe na naše turiste koji žele tamo.
I što ćeš dobit? 250 000 amerikanaca(turista) manje ovdje a jednaki broj Hrvata(turista) tamo. Genijalno, slažem se trebalo je to odmah napravit
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 03.03.2017., 15:05   #12817
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
I što ćeš dobit? 250 000 amerikanaca(turista) manje ovdje a jednaki broj Hrvata(turista) tamo. Genijalno, slažem se trebalo je to odmah napravit
Ne radi se samo o Hrvatskoj, eu treba štititi sve svoje države članice.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 03.03.2017., 19:30   #12818
Najprosperitetnije države su one gdje je najveća sloboda protoka ideja, znanja, robe, kapitala i rada. Bilo kakav protekcionizam ima za posljedicu odmazdu istom mjerom i nikome ne donosi korist. Tzv čuvari interesa ljudi su posrednici koji vrlo često rade za svoj interes a ne interes klijenta koji ga plaća. Što veća elimacija posrednika iz života društva to su veće šanse za prosperitet, jer je svaki posrednik trošak. Najveći uhljebi su oni koje većina, nažalost, smatra zaštitnicima njihovih interesa.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 04.03.2017., 14:18   #12819
http://www.poslovni.hr/hrvatska/nedj...-hrvata-325048




toliko o radnim mjestima i Hrvatskoj. Pa kod nas većina izgleda radi najgore, treš poslove. To su gluposti a ne radna mjesta. Ekstremno malo plaćeno, NKV, šibaju te random bilo koji dan da dođeš i rintaš. To je kolaps.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 04.03.2017., 15:38   #12820
Rad oslobađa, kako je bilo napisano davno negdje.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.