Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 13:55   #41
S druge strane "znanost o anđelima" bi mogla proći pod ogranak studija književnosti i u tom, ali samo u tom smislu, biti znanstvena. Kao i "demonologija" uostalom. Historicističko i komparativno-religijsko/mitologijsko/književno izučavanje likova anđela i demona - što je koji kada predstavljao, u kojem kontekstu, što to znači za pojedino književno djelo, autora itd.
Mada se, jasno, "demonologija" ne smatra znanošću u pravom smislu te riječi i to je jasno svakome tko razumije znanost. U tom smislu "demonologija" je slična riječi "mitologija" kada je koristimo u kontekstu "grčka mitologija". Sintagme "grčka mitologija" i "kršćanska demonologija" su u tom smislu potpuno iste vrste/forme, samo je riječ o drugoj povijesnoj i kulturnoj građi.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:49   #42
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Znanost i vjera nisu u svađi, ali ne zato što bi znanost bila premlada da bi razumjela vjeru () nego iz čisto desetih razloga.
Pa i ne radi se o znanstvenom razumjevanju vjere, kvrapcu!?! nego stvarnosti!
Znanost odbacuje sve što ( u određenom trenutku) ne razumije i u tom smislu je " premlada", jerbo kako napreduju znanstvena otkriča i znanstveni horizonti se proširuju, znanost priznaje mnogo toga što prije nije, a između ostalog i to da je Zemlja okrugla. ( Hebiga, Zemlja je oduvijek okrugla, ali nekadašnja znanost je to poricala, sve dok vremenom znanstvenim dokazima nije utvrđeno da je fakat tako. )


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Bezveze analogija. Tim više što onda nije ni postojao Internet.

Priznajem da si me ovime ostavio bez teksta....

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
To ("znanost o anđelima") osim što je pseudo-znanstveno, s druge strane predstavlja kurvanje vjere.
Izraz " znanost o anđelima" baš mi i nije poznat, ali vremenom bi tako nešto moglo postati sasvim normalno, jerbo znanost napreduje velikom brzinom, vidi samo otkrića kvantne fizike, nano tehnologije, proučava se antimaterija.....a pred stotinjak godina čovjek nije ni sanjao o ovakvom načinu komuniciranja!
I nebih rekla da je to kurvanje vjere, više nestrpljivost i požurivanje znanstvenog dokazivanja da postoji čovjekova, nevidljiva i teško spoznatljiva, ali krucijalna stvarnost.
I nije važno kako ćemo taj entitet zvati, ali neke će sigurno asocirati na bijela debeljuškasta bića kovrčave kosice, s aureolom i krilcima.
__________________
Be yourself, no matter what they say.

Zadnje uređivanje arna : 05.05.2011. at 18:01.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 18:30   #43
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Ne buš otkrila na ovom pdf-u. Jer nalazimo se na većinskoj ((duh)ovnosti), odnosno ludovnosti, manjinskoj (duh)ovnosti, te rijetkoj duhovnosti.
Pa, ne znam


Danas dođem iz posla i poslije ručka sjedim na kauču, gledam tv i odnekud mirišem krin, već dugo nisam osjetila taj miris, idem po stanu tražim izvor, ali ništa takvo nemam, a krin mi nije baš neki pozitivan miris, krasno miriši, ali podsjeća na smrt. Čudno, šta je to??
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 18:51   #44
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
znanost priznaje mnogo toga što prije nije, a između ostalog i to da je Zemlja okrugla. ( Hebiga, Zemlja je oduvijek okrugla, ali nekadašnja znanost je to poricala, sve dok vremenom znanstvenim dokazima nije utvrđeno da je fakat tako. )
U daleku si povijest zabrazdila kad misliš, te pozivaš se na znanost, kako je model Zemlje sferni. Inače, model Zemlje je geoid, a za neke praktične svrhe koristi se aproksimacija elipsoidom.
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Pa, ne znam


Danas dođem iz posla i poslije ručka sjedim na kauču, gledam tv i odnekud mirišem krin, već dugo nisam osjetila taj miris, idem po stanu tražim izvor, ali ništa takvo nemam, a krin mi nije baš neki pozitivan miris, krasno miriši, ali podsjeća na smrt. Čudno, šta je to??
Nekakvo (nesvjesno) poimanje kakvog događaja posluži kao okidač mirisnih receptora koji ga asociraju s navedenim, pritom se miris samostalno (znači, bez vanjskog utjecaj, odnosno 'prisjećanje' mirisa) percipira ?

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 05.05.2011. at 18:57. Reason: 2d u 3d
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:11   #45
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
U daleku si povijest zabrazdila kad misliš, te pozivaš se na znanost, kako je model Zemlje sferni. Inače, model Zemlje je geoid, a za neke praktične svrhe koristi se aproksimacija elipsoidom.
Upoznata sam s nepravilnim oblikom Zemlje kao tijela, no čini mi se da ti je promakla bit onoga što sam htijela reći, čim si se uhvatio mog metaforičkog prikaza funkcioniranja znanosti.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:41   #46
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Upoznata sam s nepravilnim oblikom Zemlje kao tijela, no čini mi se da ti je promakla bit onoga što sam htijela reći, čim si se uhvatio mog metaforičkog prikaza funkcioniranja znanosti.
Ne, nije mi promakla bit ako se nisam osvrnuo na ostatak posta. Samo mi je sfera kao model Zemlje, čak i kad se izvlači netko na temelju 'metafore', neprecizno i lako odvede u daljnje nejasnoće, a na ostatak mi se 'nije dalo osvrnuti'.

Što se ostatka tiče kad već želiš o tome, al' samo ukratko - govoriš o retrogradnom načinu razmišljanja, ako uspoređuješ samo kategorički stav istinitosti kao pouzdanost u najnižu razinu znanja s znanosti. Što se mene tiče radi se o nesuvisloj, nepromišljenoj izjavi i nadasve senzacionalističkoj implementaciji (koja se prodaje pod normalno) organizirane sljedbe, marketinški implicirane imenom vjere (jer vjera se ne odnosni samo na organiziranu sljedbu), kao ravnopravnoj znanosti.

Još kad se spomene kvantna tehnologija, i sad po novom, i nano tehnologija to više vodi u mutne vode u kojima organizirana sljedba i '(duh)ovnost' vide svoj predah...

Oh, why do you believe your religion is true?

p.s. što se tiče razina znanja koju sam spomenuo

uvjerenje -> hipoteza/pretpostavka -> činjenica -> znanje

I, samo objašnjenje uvjerenja pa pretpostavke:
uvjerenje - bilo koja smislena izreka, može biti istinita ili lažna;
pretpostavka - uvjerenje poduprto nekim dokazima, ali ne mora biti istinito. Koga zanima dalje nek' se informira

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 05.05.2011. at 22:43. Reason: zadnji dio u ps naslovu
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 19:49   #47
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Više manje svi znate kako mirišu mirisni štapići, ali od nekih ljudi sam čuo da osjete miris i kada štapića nema, negdje vani ili na cesti.

Vjerujete li da je to normalna pojava ili se tim mirisom javlja neko devansko (anđeosko) biće?


Ja ću te morat razočarat s mojim iskustvom o mirisu štapića i kad nisu tu. Jedno vrijeme smo prije i ja koristile na hrpe toga, sobe bi nam bile ko nakon dimne bombe, oči pekle i tako i često bi mi i vani nešto zamirisalo, najviše pačuli.

Pa zna to bit neobično, i onako baš iznenadit.
__________________
*
anotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 22:34   #48
sad ćete reć da sam skroz prolupala, ali briga me - ovo se mora podijelit
uglavnom, ne osjetim mirise štapića, osim ako ih sama ne zapalim... ali sam imala priliku osjetit miris smrti...
sad jesu li to neke igrice moje vlastite psihe i osjetila, ne znam... ali znam da sam sasvim neočekivano u skroz uobičajenoj situaciji osjetila neki lagani, metalni, sjajni miris, i taj miris je - miris smrti...

Zadnje uređivanje Dijaa : 06.05.2011. at 22:44.
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:44   #49
Quote:
Dijaa kaže: Pogledaj post
ali znam da sam sasvim neočekivano u skroz uobičajenoj situaciji osjetila neki lagani, metalni, sjajni miris, i taj miris je - miris smrti...
Kako znas? Sto te je navelo da zalijepis rijec "smrt" na miris?

Za sinesteticki opis
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 00:17   #50
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Kako znas? Sto te je navelo da zalijepis rijec "smrt" na miris?

Za sinesteticki opis
znaš ono kad nešto jednostavno - (spo)znaš (iako se prvi put susrećeš s time npr.)
ne znam kako da drugačije opišem... jel to mene nešto asociralo na smrt, ili je to stvarno bio 'Njen' miris, nemam pojma... ali bilo je to jedno čudno 'iskustvo' (pošto sam bila okružena ljudima, bilo je tu i starijih ljudi; tko zna, možda sam osjetila njen dah na nečijem vratu )

i da, hvala za opis
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 00:49   #51
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Kako znas? Sto te je navelo da zalijepis rijec "smrt" na miris?
ma osjetila miris mnostva ustajalog cvijeca u vazama, kao uz odar, i to je to
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 01:06   #52
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ma osjetila miris mnostva ustajalog cvijeca u vazama, kao uz odar, i to je to
nije bilo cvijeća i vaza u blizini, nisam na groblju bila...
baš kao šta riječi imaju preneseno značenje, tako je ovaj miris, ne tako površan, bio metafora smrti

Zadnje uređivanje Dijaa : 07.05.2011. at 01:12.
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 01:34   #53
Quote:
Dijaa kaže: Pogledaj post
nije bilo cvijeća i vaza u blizini, nisam na groblju bila...
ne moras biti na groblju da osjetis zadah mnostva rezanog cvijeca u vazama s ustajalom vodom

Quote:
baš kao šta riječi imaju preneseno značenje, tako je ovaj miris, ne tako površan, bio metafora smrti
ja sam se jucer na Sljemenu u mirisima svjezine sume, a prekjucer na Jarunu u slatkom i milom zapahu nektara poljskoga cvijeca susrela s mnogim metaforama najsretnijih dana svojega leprsavog djevojastva


o bojama i sjenama, te o zvukovima žaba i pjevu ptica kao metaforama necemo offt(opicariti)
no, sve je to jedan krug: asocijacija - miris, miris - asocijacija

Zadnje uređivanje todaytonight : 07.05.2011. at 01:40.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 01:49   #54
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Pa i ne radi se o znanstvenom razumjevanju vjere, kvrapcu!?! nego stvarnosti!
Jasno, to sam i pretpostavljao da misliš, ali čekao sam da tako i formuliraš. Moramo znati o čemu pričamo. No ostaje pitanje je li "vjera" stvar "razumijevanja stvarnosti" ili nešto drugo? Govorimo li o "vjeri" kao psihičkom ili epistemičkom stanju? Sigurno je da naša "vjera" (intrapsihičko epistemičko stanje) određuje i naš odnos prema vanjskom svijetu, ali još uvijek ostaje pitanje koliko ona ikad može biti u domeni "znanstvenog razumijevanja" stvari.

Što se tiče izjava da znanost jedina ima pristup do istine/stvarnosti, s time se naravno nikada neću složiti jer je ta tvrdnja površna i po mojem mišljenju glupa iz više razloga. Znanost može imati najracionalniji i najsustavniji pristup do istine, ali istina/stvarnost je često sve samo ne sustavna i linearna.
Također, znanost možda može biti najbolje sredstvo do istine (jasno, trebamo definirati što točno ovdje znači "najbolje"), ali nikako jedino. To je moj čvrsti stav koji je zapravo po svemu sudeći točan.

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Znanost odbacuje sve što ( u određenom trenutku) ne razumije i u tom smislu je " premlada", jerbo kako napreduju znanstvena otkriča i znanstveni horizonti se proširuju, znanost priznaje mnogo toga što prije nije, a između ostalog i to da je Zemlja okrugla. ( Hebiga, Zemlja je oduvijek okrugla, ali nekadašnja znanost je to poricala, sve dok vremenom znanstvenim dokazima nije utvrđeno da je fakat tako. )
Znanost ne odbacuje ništa a priori i, sukladno s time, smatram da nijedna znanost to ne bi trebala ni činiti. Ali znanost nema razloga da vjeruje u nešto što ne samo da nije dokazano (a opisuje se kao nešto što bi se moglo dokazati) nego je i više puta dokazano da su se sve slutnje gdje su osobe mislile da predstavljaju nešto "paranormalno" poput "anđela" pokazale kao nešto drugo. Dakle, dokazano. Znanost ništa ne odbacuje bez razloga ili jer joj se "ofnulo". Nego zato što promatra, promišlja, usavršuje sebe samu i na temelju svega što radi, uzima ono što je po svemu sudeći istinito, a odbacuje ono što se pokazuje kao puka tlapnja.


Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Priznajem da si me ovime ostavio bez teksta....
To je bila zajebancija. Što ne mijenja na mom stavu da smatram da je riječ o dosta lošoj usporedbi (zato što ne pogađa u srž i pomalo je klišejzirana).


Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Izraz " znanost o anđelima" baš mi i nije poznat, ali vremenom bi tako nešto moglo postati sasvim normalno, jerbo znanost napreduje velikom brzinom, vidi samo otkrića kvantne fizike, nano tehnologije, proučava se antimaterija.....a pred stotinjak godina čovjek nije ni sanjao o ovakvom načinu komuniciranja!
Znam otprilike na što ciljaš, ali to nema veze s postojanjem anđela. Također, mislim da je čovjek odavno sanjao o sličnim načinima komunikacija. Zapravo to i znam; vidi se iz raznih knjiga, mitova, priča itd. No to je nešto deseto.


Quote:
arna kaže: Pogledaj post
I nebih rekla da je to kurvanje vjere, više nestrpljivost i požurivanje znanstvenog dokazivanja da postoji čovjekova, nevidljiva i teško spoznatljiva, ali krucijalna stvarnost.
Stvar je zapravo jako jednostavna. Moraš definirati što misliš pod time kada kažeš "anđeo". Sukladno s time, jel smatraš da je to nešto "prirodno" ili "natprirodno"? I što to uopce znaci "natprirodno" ako je sve što postoji "prirodno" (a na jednoj terminološkoj razini, mislim da je to jedino smisleno).

Što je to "čovjekova stvarnost"? Je li tvoja stvarnost drugačija od stvarnosti drugih ljudi? Ili samo tvoj doživljaj te stvarnosti? Te se stvari nikako ne bi smjele brkati.


Quote:
arna kaže: Pogledaj post
I nije važno kako ćemo taj entitet zvati, ali neke će sigurno asocirati na bijela debeljuškasta bića kovrčave kosice, s aureolom i krilcima.
Pitam se nije li to zbog dugostoljetne tradicije takvog simbolizma. Ako ja tebi kažem "meduza", hoće li ti u glavi biti slika ženolikog bića sa živućim zmijama na glavi? Naravno da hoće, a ne recimo niz od kemijskih formula koje opisuju proces petrifikacije.
I naravno da je važno kako ćemo taj "entitet" zvati, ako želimo znati o čemu govorimo i ako želimo da se razumijemo te da znamo da govorimo o istim stvarima.

Inače, fascinantna je ta riječ "entitet". U zadnjih desetak godina je postala strašno popularna. Tu riječ svatko upotrijebi kada ne zna koju bi drugu riječ upotrijebio. Ta riječ u biti ne znači ništa određeno jer može značiti sve (što je opseg pojma veći to je njegov sadržaj manji). Kao varijabla u matematici. Neko "n". Nešto što jest. Hehe.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:57   #55
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ne moras biti na groblju da osjetis zadah mnostva rezanog cvijeca u vazama s ustajalom vodom

ja sam se jucer na Sljemenu u mirisima svjezine sume, a prekjucer na Jarunu u slatkom i milom zapahu nektara poljskoga cvijeca susrela s mnogim metaforama najsretnijih dana svojega leprsavog djevojastva

o bojama i sjenama, te o zvukovima žaba i pjevu ptica kao metaforama necemo offt(opicariti)
no, sve je to jedan krug: asocijacija - miris, miris - asocijacija
ma bila sam u autobusu cvijeća ni na vidiku, a taj miris nije bio ustajali i nema baš nikakve veze sa cvijećem... kako ti možeš znat koji sam ja miris osjetila? jesi možda bila tamo? jesi možda osjetila to isto šta i ja, mojim osjetilima i percepcijom? s prevelikom sigurnošću komentiraš nešto o čemu stvarno ne znaš ništa (mislim, o mirisima koje sam JA osjetila i koji su MENE asocirali na nešto)...

(ja sam uvijek govorila da ne treba bit bukvalan, doslovan...)
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 20:53   #56
Quote:
Dijaa kaže: Pogledaj post
ma bila sam u autobusu cvijeća ni na vidiku, a taj miris nije bio ustajali i nema baš nikakve veze sa cvijećem... kako ti možeš znat koji sam ja miris osjetila? jesi možda bila tamo? jesi možda osjetila to isto šta i ja, mojim osjetilima i percepcijom? s prevelikom sigurnošću komentiraš nešto o čemu stvarno ne znaš ništa (mislim, o mirisima koje sam JA osjetila i koji su MENE asocirali na nešto)...

(ja sam uvijek govorila da ne treba bit bukvalan, doslovan...)
A moraš shvatit da je to teško razumjet onome ko sa tim nema iskustva ..
U periodu kad meni niko iz obitelji nije vjerovao da osjetim u kući neobičan miris cvijeća oni me blijedo gledaju i kažu kako oni ništa ne osjećaju ,nikakav neobičan miris u mojoj kući ....
E ,a kad je u moje mama ,koja je prva koja mi nije vjerovala ,došla žena u dvorište u sred zime ,pred Božić ,i pitala "šta vam to ovako lijepo miriše u dvorištu "..moja mama kaže "pa kolači "(jer oni rade kolače po narudžbi ) a žena kaže "ne kolači ,neko cvijeće lijepo miriše "
E ,eto im sad .....
Ne ,nije bilo ni opranog veša koji bi mogao mirisati ,ništa ,moglo je mirisati samo na snijeg jer je bilo tmurno i oblačno ....
I sad meni moja mama to priča ,kao da je meni to nešto novo
Ne ,nego njoj se to dogodilo pa je normalno i trebamo svi vjerovati
Mislim i poslije joj se događalo da u svojoj kući osjeti nepoznati miris cvijeća
I sad ja njoj kao neću da vjerujem ,pa se ona trudi i trudi
Ma zezam je samo .....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 17:48   #57
Quote:
Dijaa kaže: Pogledaj post
ma bila sam u autobusu cvijeća ni na vidiku
ma bila i ja u busu neki dan i bas osjetila isti miris, sva se najezila ... kad ono snaša na sjedalu do sebe drzi veliki ceker prepun blitve
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:11   #58
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Stvar je zapravo jako jednostavna. Moraš definirati što misliš pod time kada kažeš "anđeo". Sukladno s time, jel smatraš da je to nešto "prirodno" ili "natprirodno"? I što to uopce znaci "natprirodno" ako je sve što postoji "prirodno" (a na jednoj terminološkoj razini, mislim da je to jedino smisleno).
Pod " prirodno" podrazumijevam, ajd da koristim tvoj izraz, sve što postoji u našoj stvarnosti, a što percipiramo kao tjelesna bića.
" Nad- prirodno" bi bilo ono što je iznad tjelesnosti- vantjelesno/ astralno/ bestjelesno, teško percipirano našim tjelesnim osjetilima, ali može se detektirati nekim drugim sposobnostima, više ili manje osvještenim.
" Anđeo" bi spadao u to nad- prirodno jer je bestjelesna energija.


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Što je to "čovjekova stvarnost"? Je li tvoja stvarnost drugačija od stvarnosti drugih ljudi? Ili samo tvoj doživljaj te stvarnosti? Te se stvari nikako ne bi smjele brkati.
Na razini tjelesnosti, stvarnost je takva kakvom je pojedinac doživljava. Taj subjektivizam doživljavanja je i čini relativnom, jer istu " stvarnost" razni ljudi različito doživljavaju.

Kad kažem " čovjekova krucijalna stvarnost", mislim na bestjelesnu, duhovnu stranu čovjekovog postojanja. Ona je jednaka svim živim bićima, a proizlazi iz istog izvora, kako god ga nazivali- Jastvo, Tvorac, Bog...


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ako ja tebi kažem "meduza", hoće li ti u glavi biti slika ženolikog bića sa živućim zmijama na glavi? Naravno da hoće, a ne recimo niz od kemijskih formula koje opisuju proces petrifikacije.
Ne, meni će u glavi biti ono morsko stvorenjce koje me vraški ožari dok plivam.


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Inače, fascinantna je ta riječ "entitet". U zadnjih desetak godina je postala strašno popularna. Tu riječ svatko upotrijebi kada ne zna koju bi drugu riječ upotrijebio. Ta riječ u biti ne znači ništa određeno jer može značiti sve (što je opseg pojma veći to je njegov sadržaj manji). Kao varijabla u matematici. Neko "n". Nešto što jest. Hehe.
E pa ja ga rabim u jednostavnom smislu- biće. I to uglavnom kad mislim na bestjelesno biće.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 21:33   #59
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Vi neki ljudi nikako da shvatite da se ne može dokazati da nešto NE POSTOJI. /cut/
yeah, u pravu si naravno...mada nespretno napisano, poanta je bila da nije dokazano jer suvremena znanost nema means dokazati tako nesto...a glede daljnih 'primisli' na temu - sve kad bi i htjela, ne mogu i necu jer me sve to uzasno podsjeca na besmisao 'debata' izmedju dvije marginalne, ali vrlo glasne skupine, tabora in fact, sa onog glupavog pdf-a Religija - gdje postoje podjednako extremisticki naivna i simplificirana razmisljanja gdje prvi zele (pod bilo koju cijenu) i htjeli bi pokazati kako nema Boga, kako je covjek nastao cistom igrom slucajnosti, dusa i duhovna realnost ne postoje, znanost je odgovor na sva pitanja covjeka, a religiju treba odbaciti blah blah.

suprotstavljeni njima tvrdili su, a jos i sada nakon cca 10 godina na istim temama tvrde , kako je znanost od zloga te daju vrlo pojednostavljene odgovore o pitanju vjere i stvarnosti koji nas okruzuje, sve po sistemu: 'tako kaze kuran/ Biblija/Talmud , ili 'mi tako vjerujemo', kvazi-argumentu.

i tako do beskraja i smrtnog besmisla.... jedni misle da promicu znanje, tvrdeci kako ona nema nikakve veze sa vjerom, a vjernike proglasavanju nazadnim, neobrazovanim, etc. ti sveznajuci takodjer tvrde kako vjera nije za modernog covjeka, a 'religija samo opijum za mase!' lol, ali su zapravo po puno cemu identicni ovim drugima kojima su kao po svjetonazoru suprostavljeni.

a ti drugi u svom blazenom neznanju dok bleje jedno te isto ko programirani su oni koji iz vjere izbacuju sve racionalne, spoznajne i znanstvene elemente pa promisljaju da je biti religiozan isto sto i neobrazovani fanatik koji vjeruje da kada umre ga ceka harem djevica i orgijanje ili nagrada slicna tome- oni koji tvrde da sve u Bibliji ili kuranu treba doslovno tumaciti i shvacati jedako kao i militantni ateisti podsjecaju na sve one koji su tijekom proslih stoljeca progonili sve drugacijeg svjetonazora.

i time takvi koji u gorenavednom stilu pisu i piskaraju na tematiku na pdf Religija - i jedni i drugi su najbolji primjeri koji predstavljaju relikvije proslosti i zorno podsjecaju kako svatko treba raditi i promovirati ono u sto se razumije, ne govoriti o necemu i u ime necega sto ne shvaca.

i bas zato i bas zbog takvih smo ovdje, a ne tamo...i bilo sto, sto ide u smjeru vjera vs znanost mi je nekako naporno i dosadno...sto puta vidjeno.
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 10.05.2011. at 22:04.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 08:24   #60
Jedna zanimljivost, sjetih se ove teme

Sveta Bernardica (Lourdes , Francuska)
Trideset godina nakon njezine smrti, kada su povodom postupka za njezino proglašenje blaženom otvorili njezin grob, njezino su tijelo našli bez i najmanjeg traga trulosti, dok su se povoji, u koje je bilo zamotano njezino tijelo, raspali a križ je zahrđao. Onako kako je tada ležala, blažena Bernardica Soubirous danas počiva u jednom lijesu obrubljenom zlatom i kristalom u samostanskoj kapeli u Neversu, u svom crnom redovničkom odijelu, pognute glave i raširenih ruku iznad srca. Tu mogu hodočasnici i nakon više od sto godina od smrti, promatrati Bernardicu koja djeluje kao da spava.

Ne samo da tijelo nije raspadnuto već se može osjetiti miris cvijeća kad se otvori staklo na lijesu. Neki svjedoče da osjećaju miris cvijeća u samoj blizini lijesa.

http://ljudima-prijatelj.blogspot.co...soubirous.html
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.