Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 23:41   #61
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Upravo sam čuo mišljenje jednog uvaženog zastupnika britanskog parlamenta iz redova sjevernoirskih unionista po kojem je Konklava argentinskog kardinala imenovala Papom kao odgovor na rezultat nedjeljnog referenduma stanovnika Falklandskog otočja, te se zalaže da britanska vlada ozbiljno razmotri sve implikacije večerašnje odluke.
Dobro je, nisu malo teže gluposti rezervirane samo za hrvatski parlament.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali sljedeći koji bi se zvao tako bi vjerojatno morao uzeti broj
Naravno.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:43   #62
"Argentinski diktator Jorge Rafael Videla - iako je nosio titulu predsjednika Argentine, ne smatra ga se zakonitim zbog načina dolaska na vlast. Dana 5. srpnja 2012. osuđen je na 50 godina zatvora zbog otmice djece političkim protivnicima i drugim protivnicima režima. Razdoblje njegove vladavine su obilježile otmice djece,progoni političkih protivnika,i mnogi drugi zločin. Ovo razdoblje argentinske povijesti se naziva "prljavi rat" u kojem je život izgubilo oko 10.000 - 30.000 ljudi. Taj divni čovjek na ovoj slici prima svetu pričest iz ruke svećenika koji je danas postao papa Francis I."



nista novo nista cudno... Uzivajte u svom pastiru...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:43   #63
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post

ako je na književni, onda je bar frano. Ali Franjo nikako nije silovanje jednog dijalekta nad drugima se nastavlja
Kažete li vi doli Frane Asiški?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:46   #64
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Kažete li vi doli Frane Asiški?
kažemo. čak i crkva na rivi se zove sv. Frane.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:46   #65
Neka po uzoru na svoje prethodnike, izvanredne individue, nastavi utabanim stazama. OAMDG.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:47   #66
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Kažete li vi doli Frane Asiški?
kažu... i to s dva e... frane e
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:47   #67
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
papa je frane i gotovo

ako je na književni, onda je bar frano. Ali Franjo nikako nije silovanje jednog dijalekta nad drugima se nastavlja
U Dalmaciji je nekada stolovao Nadbiskup splitsko-makarski Frane Franić, tako da si vjerovatno u pravu.

Međutim isto tako primjeti da su baš Dalmatinci svojedobno Austro-Ugarskog Cara Franza-Joszefa nazivali Franjo-Josip. To im nisu nametali purgeri, jer oni tada nisu ni bili pod Austrijskim dijelom Monarhije, nego su tavorili pod Mađarima.

Dalmacija je bila pod izravnom upravom Beča, i Dalmatinci su svoga Cara dakle nazivali Franjo.

A onda imamo i noviju povijesnu poveznicu sa prvim predsjednikom Republike Hrvatske, i mislim da je i iz tog razloga sasvim praktično i poželjno da mi Dalmatinci u pogledu novog Pape uradimo mali ustupak i da ga nazivamo Franjo, a ne Frane

Jednostavno previše dobro zvuči da Hrvatska opet ima svoga Franju
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:49   #68
Unhappy

Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.

Hrvati za svog vođu još jednom dobiju Franceka...
Ali ne navija za SVETINJU!
http://www.index.hr/sport/clanak/ovaj-franjo-ne-navija-za-dinamo-znate-li-ciji-sal-nosi-novi-papa/667319.aspx
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:50   #69
Franjo Tudjman, Franjo Kuharic i Sveti Otac Franjo!
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:50   #70
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Jednostavno previše dobro zvuči da Hrvatska opet ima svoga Franju
naravno... pa nije slobodna zabadava krenula nered unositi
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:52   #71
na "purgerskom" bi valjda bio francek a ne franjo?

nego, milanoviću tko te vukao za jezik
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:52   #72
A zasto ga na srpskim sajtovima kao npr B92 nazivaju papa Franja sa A na kraju?
tias is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:52   #73
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
U Dalmaciji je nekada stolovao Nadbiskup splitsko-makarski Frane Franić, tako da si vjerovatno u pravu.

Međutim isto tako primjeti da su baš Dalmatinci svojedobno Austro-Ugarskog Cara Franza-Joszefa nazivali Franjo-Josip. To im nisu nametali purgeri, jer oni tada nisu ni bili pod Austrijskim dijelom Monarhije, nego su tavorili pod Mađarima.

Dalmacija je bila pod izravnom upravom Beča, i Dalmatinci su svoga Cara dakle nazivali Franjo.
sićaš li se scene iz Velog Mista, kad Duje u Pragu nabije balun u sliku cara? I kaže mu: "šjor Frane, brani".
Ne mogu dalmatinci govorit Franjo, pa da se ubiješ

Quote:
A onda imamo i noviju povijesnu poveznicu sa prvim predsjednikom Republike Hrvatske, i mislim da je i iz tog razloga sasvim praktično i poželjno da mi Dalmatinci u pogledu novog Pape uradimo mali ustupak i da ga nazivamo Franjo, a ne Frane

Jednostavno previše dobro zvuči da Hrvatska opet ima svoga Franju
meni ne zvuči dobro nikako. ne sviđa mi se to franjo, baš radi tog prvog hrvatskog franje
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:54   #74
Quote:
tias kaže: Pogledaj post
A zasto ga na srpskim sajtovima kao npr B92 nazivaju papa Franja sa A na kraju?
Zato sto je to srpska verzija tog imena.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:54   #75
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
naravno... pa nije slobodna zabadava krenula nered unositi
Neka pati koga smeta Franjo je prvak svijeta!
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:55   #76
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Franjo Tudjman, Franjo Kuharic i Sveti Otac Franjo!
I "spusti se Franjo" Arapović.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:56   #77
Na slovenskom je - papež Frančišek
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:56   #78
evo i slobodna se bavi tematikom imena

http://slobodnadalmacija.hr/Svijet/t...0/Default.aspx
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:56   #79
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
meni ne zvuči dobro nikako. ne sviđa mi se to franjo, baš radi tog prvog hrvatskog franje
neka pati koga smeta!
franjo nam je papa svijeta!



malo kasnim za tobom pl... al smo bar na istoj valnoj duljini
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:56   #80
Mene zanima kada će Splićani naučiti da književna štokavica NIJE ZAGEBAČKI GOVOR. Dakle, da Splićani nauče jednom za svagda:

Zagrebački govor je kajkavica, a ne štokavica.

Zagrebački govor je kajkavica, a ne štokavica.

Zagrebački govor je kajkavica, a ne štokavica.

Zagrebački govor je kajkavica, a ne štokavica.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.