Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2013., 16:10   #1
Question Podravka odustaje od proizvodnje pića - Studenac na prodaju!

Tražio sam ima li već tema ali nisam našao.

A čudi me da nema reakcije već na ovo, slabo je i u medijima bilo riječi, evo ja slučajno naišao na Večernjem o tome.

Dakle, uprava Podravke donijela je odluku o izlasku koprivničke prehrambene kompanije iz biznisa s pićem, pekarskim i zamrznutim proizvodima. Te su neprofitabilne grane, kako je to kazao šef uprave Zvonimir Mršić, devastirale poslovni rezultat, nepotrebno trošile resurse i odvlačile pozornost od poslova u kojima Podravka želi napredovati.

Prodaja vode neprofitabilna u današnje vrijeme.

Meni se ovo čini kao jedna prestrašna muljaža, čak piše da gase i Lero, a Podravka je relativno nedavno kupila tu trvtku.

Ovo znači 170 ljudi na cesti iz pogona u Lipiku, a to je strašno jer je u tom ratu opustošenom kraju koji se još danas teško oporavlja tvornica Studenac jedino veće poduzeće.

Sramota za Podravku, fuj gasiti proizvodnju koja po meni ima itekako budućnost. Osim toga Lipički Studenac ima tradiciju od 1875. godine.
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 16:17   #2
Ne znači, biti će sretni da svatko tko misli drugačije uloži svoje novce i kupi taj pogon. Pa sigurno ga neće zatvoriti ako ga mogu prodati.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:17   #3
Moje subjektivno misljenje: Studenac nije ni za qrac... Nije ni do koljena Jamnici, Radenskoj...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 23:54   #4
Meni je Studenac osobno najbolja voda, Jamnica mi je bljutava i preslana, imam naviku kupovati Studenac.

Podravka tvrdi da im nije isplativ posao s vodom.
U današnje vrijeme kad stalno kruže priče kako voda vrijedi više od zlata i nafte da bi se netko samo tako odricao flaširati ju

Cedevita je preuzela Kalničke vode od Badela (nekadašnji Unique), dakle oni smatraju da im je isplativo.

Jedan moj poznanik iz Pakraca koji radi u Studencu jednom prilikom mi je rekao da im super ide s ovim aromatiziranim vodama, a gdje im onda ne bi išlo s običnom/izvorskom i gaziranom.

Ne znam, meni ovo jako jako smrdi. Tko zna što se krije iza toga.
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 23:57   #5
vidit cemo ko ce kupit
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 01:47   #6
sramota što odustaju od Studenca
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:08   #7
Obistinuju se sve moje crne prognoze vezane za proizvodnje u RH. Iako priznajem,nisam slutio da prehrambenu industriju ceka sudbina ostalih industrijskih grana.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 10:03   #8
Ma mislim da je to već Ivica zakaparil
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 14:48   #9
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Meni je Studenac osobno najbolja voda, Jamnica mi je bljutava i preslana, imam naviku kupovati Studenac.
........................
U današnje vrijeme kad stalno kruže priče kako voda vrijedi više od zlata i nafte da bi se netko samo tako odricao flaširati ju
...............................
Jedan moj poznanik iz Pakraca koji radi u Studencu jednom prilikom mi je rekao da im super ide s ovim aromatiziranim vodama, a gdje im onda ne bi išlo s običnom/izvorskom i gaziranom.
........................
Osobno, Studenac mi ništa ne valja, mjehurići su za moj ukus preslabi pa mi ta mineralna ima okus ishlapljele Jamnice ili Kiseljaka.Naravno, dajem za pravo da netko to možda voli.

Ključni dio tvrdnje je "kruže priče kako voda vrijedi više od zlata i nafte", usporedba vode sa zlatom ili naftom je uvreda za svakoga tko je sa razumijevanjem odsklušao barem dva sata kemije.
daleko od toga da na vodi nije dobra marža, ali ju treba znati prodati i organizirati cjelokupno poslovanje tvrtke, ekipa iz Podravke u tome nije uspjela, jedan od razloga je to što su u većinskom državnom vlasništvu gdje politika kroji business, to nigdar ni išlo nit bude.

Tvoj poznanik vidi da se roba trpa na kamione i šalje van, ali to samo po sebi ništa ne znači....
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 14:49   #10
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Ma mislim da je to već Ivica zakaparil
Ako je tako, odlično.
Distribucija, prodaja, a time i nastavak proizvodnje su osigurani.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 15:57   #11
Voda je biznis ko i svaki drugi, ne vidim zakaj nebi firma mogla propast a kamoli ne neka drzvna firma.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 16:40   #12
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
jedan od razloga je to što su u većinskom državnom vlasništvu gdje politika kroji business, to nigdar ni išlo nit bude.....
Podravka nije u vecinskom drzavnom vlasnistvu. Drzava preko AUDIO-a posjeduje oko 20.5% dionica. Dakle, drzava nema niti kontrolni paket.

Problem Podravka je sto nema pravog vlasnika. Svi su vlasnici, od drzave, preko radnika do mirovinskih i ostalih fondova koje boli kuki kako se tvrtkom upravlja.

Podravku bi trebalo privatizirati posto ovo nema nikakvog smisla.

Ukoliko zadrze ovaku vlasnicku strukturu nastavit ce samo dalje propadati.

Pa ce tako uskoro na bubanj doci djecija hrana, pekmezi i sve ostalo.

Uz ovakvo vodenje tvrtke u skorijoj buducnosti nista nece biti profitabilno.

Pa dovoljno je samo pogledati tko danas vodi tu tvrtku. Jebeni politolog, Mrsic, koji nije bio sposoban osnovati tvrtku sa jednim zaposlenim. A sposoban je i ima reference da vodi tvrtku od par tisuca zaposlenih.

A u nadzornom odboru sjedi propalitet od Mate Crkvenca.

Dakle, privatizacija i to sto prije dok tvrtka jos nesto i vrijedi, posto ce je u protivnom ova komunisticka banda u potpunosti upropastiti.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 16:46   #13
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Ma mislim da je to već Ivica zakaparil
Ne znam koliko je to moguce posto na trzistu voda Jamnica drzi mislim oko 70%, a Podravka oko 20% trzista. Mislim da agencija za zastitu trzisnog natjecanja tako nesto ne bi dozvolila.

Premda ne bi bilo lose posto bi od Studenaca napravio Jamnicu 2.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 02:08   #14
http://www.poslovni.hr/hrvatska/podr...i-simic-245193

evo nitko od velikih ih nece kupit. sta je i logično, drze fige da propadnu da mogu uzet njihov trzisni udio
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 10:23   #15
Pucat u svakog iz upravnog odbora....
Voda neprofitabilna?!? Punit flašu na izvoru i prodavati za 5 kuna neprofitabilno?!? Recite mi samo jednu granu prehrambene industrije gdje se dobiva toliko marža uz toliko malo ulaganja!
Sirovina je đabe! Treba ti samo flaša za 50 lipa i kamion za razvoziti!
Fakat netko namjerno uništava Podravku.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 11:31   #16
A 30 kn po kubiku vode naknade plus godišnja koncesija? Gdje je naknada za kanalizaciju po svakom kubiku napunjene vode? Sirovina je đabe? Sve redom neki stručnjaci. Samo staviš bocu u bunar i čekaš da se napuni??? Ne postoji trošak nekakvog pogona za punjenje?
Zašto nitko ne piše o tome da su su im trgovački putnici dobivali novce da ne prodaju proizvode firme za koju rade? Kako to da se nigdje ne mogu kupiti njihovi proizvodi već godinama pogotovo u trgovinama u vlasništvu Todorića?
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 11:54   #17
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
A 30 kn po kubiku vode naknade plus godišnja koncesija? Gdje je naknada za kanalizaciju po svakom kubiku napunjene vode? Sirovina je đabe? Sve redom neki stručnjaci. Samo staviš bocu u bunar i čekaš da se napuni??? Ne postoji trošak nekakvog pogona za punjenje?
Znaci da je jeftinije pustat vodu (resurs) da ode,nego je flasirat.

Pa u kojoj ja vukojebini zivim. Bas se ja,od cilog planeta moram ovdje rodit!?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:08   #18
Radi se o tome da su svi "stručnjaci" a ustvari laprdaju u prazno.
pohranjujte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:14   #19
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
A 30 kn po kubiku vode naknade plus godišnja koncesija? Gdje je naknada za kanalizaciju po svakom kubiku napunjene vode? Sirovina je đabe? Sve redom neki stručnjaci. Samo staviš bocu u bunar i čekaš da se napuni??? Ne postoji trošak nekakvog pogona za punjenje?
Zašto nitko ne piše o tome da su su im trgovački putnici dobivali novce da ne prodaju proizvode firme za koju rade? Kako to da se nigdje ne mogu kupiti njihovi proizvodi već godinama pogotovo u trgovinama u vlasništvu Todorića?
O čemu ti ?!?
30k kuna po kubiku je tebi trošak?!? Pa odi sadit bilo što drugo pa samo na gnojivo potrošiš 5x taj tvoj "trošak". Daj ne laprdaj....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:17   #20
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Podravka nije u vecinskom drzavnom vlasnistvu. Drzava preko AUDIO-a posjeduje oko 20.5% dionica. Dakle, drzava nema niti kontrolni paket.

Problem Podravka je sto nema pravog vlasnika. Svi su vlasnici, od drzave, preko radnika do mirovinskih i ostalih fondova koje boli kuki kako se tvrtkom upravlja.

Podravku bi trebalo privatizirati posto ovo nema nikakvog smisla.

Ukoliko zadrze ovaku vlasnicku strukturu nastavit ce samo dalje propadati.

Pa ce tako uskoro na bubanj doci djecija hrana, pekmezi i sve ostalo.

Uz ovakvo vodenje tvrtke u skorijoj buducnosti nista nece biti profitabilno.

Pa dovoljno je samo pogledati tko danas vodi tu tvrtku. Jebeni politolog, Mrsic, koji nije bio sposoban osnovati tvrtku sa jednim zaposlenim. A sposoban je i ima reference da vodi tvrtku od par tisuca zaposlenih.

A u nadzornom odboru sjedi propalitet od Mate Crkvenca.

Dakle, privatizacija i to sto prije dok tvrtka jos nesto i vrijedi, posto ce je u protivnom ova komunisticka banda u potpunosti upropastiti.
jedna rečenica drugu pobija, odluči se je li privatizirana ili ne.

kod podravke je jedini problem što ovih koji mogu skupiti zajedno 50%+1 dionica ne mogu, neće ili ne znaju pronaći upravu koja bi je vodila profitabilno i s daljnim razvojem. Jeb.. pa Vindija sad ima veće prihode od Podravke a prije 20 godina tko je čuo za Vindiju, a obje tvrtke posluju u sličnim uvjetima i u okrženju. Zatim Podravka treba smanjiti broj zaposlenih (jer ovaj prihod mogu raditi i sa pola sadašnjih radnika). Uzročno posljedično iz toga razloga nema kapitala za daljni razvoj (odnosno primjenu jeftinijih i isplativijih tehnologija). Jeb. u svijetu se zadnjih desetak godina uvelike razvijaju tvrtke (grade tvornice) koje pokušavaju imati 0% otpada, tj. rezanje troškova do minimuma na tom polju.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.