Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2014., 23:05   #1
Dobri nebeski Anđeli

sta mislite o njima i dali vjerujete u njih?
aninari is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 09:58   #2
Ja o njima mislim isto što i o goblinima, vilama, trolovima, krakenima, vampirima, vukodlacima, bogovima, duhovima...
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 10:04   #3
Quote:
aninari kaže: Pogledaj post
sta mislite o njima i dali vjerujete u njih?
mislim da su glasnici i da, vjerujem u njih
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 14:18   #4
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
mislim da su glasnici i da, vjerujem u njih
aninari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 12:17   #5
A zašto vjerujete u njih?
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 13:50   #6
Ne znam tko pri zdravom razumu može vjerovati u dobre anđele koji dopuštaju ovakve stvari :

http://vijesti.hrt.hr/irska-u-bivsem...0-kostura-beba
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 22:38   #7
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne znam tko pri zdravom razumu može vjerovati u dobre anđele koji dopuštaju ovakve stvari :

http://vijesti.hrt.hr/irska-u-bivsem...0-kostura-beba
Baphomet, ne imati crne misli...lijepo ti piše..."pretpostavlja"

btw...u okolic splita su do 60 i neke pokapali ljude bez lijesa i nadgrobnog spomenika....tako da danas samo u crkvenim knjigama možeš pronaci tko je pokopan u kojoj rupi....ili ako nađeš nekog živog starosjedioca s dobrim pamcenjem...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 10:02   #8
Nemaju andjeli vremena da spašavaju djecu, previše su zauzeti ispunjavanjem sebičnih materijalističkih želja malogradjanštine. Pa tko ima vremena spasiti djete od ralja pedo-klera, na primjer, kada teta Ankica treba nove cipele, a čika Jozo promaknuće na poslu?
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 10:07   #9
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
Baphomet, ne imati crne misli...lijepo ti piše..."pretpostavlja"

btw...u okolic splita su do 60 i neke pokapali ljude bez lijesa i nadgrobnog spomenika....tako da danas samo u crkvenim knjigama možeš pronaci tko je pokopan u kojoj rupi....ili ako nađeš nekog živog starosjedioca s dobrim pamcenjem...
Želite li reći da je po vama veći problem to što su ta djeca pokopana bez lijesa i nadgrobnog spomenika, nego to što su umrla (ili su ubijena) tako mlada?
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 10:35   #10
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
Želite li reći da je po vama veći problem to što su ta djeca pokopana bez lijesa i nadgrobnog spomenika, nego to što su umrla (ili su ubijena) tako mlada?
citaj ono što piše a, ne izvlaci zakljucke koji nemaju veze s napisanim...
btw.....nemoj biiti ko doticna povjesnicarka, pljuvanjem po drugima, više pljuješ sebe
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 10:47   #11
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
citaj ono što piše a, ne izvlaci zakljucke koji nemaju veze s napisanim...
btw.....nemoj biiti ko doticna povjesnicarka, pljuvanjem po drugima, više pljuješ sebe
Pročitao sam što ste napisali, nekoliko puta, i ne vidim drugog zaključka. Zato sam vam i postavio pitanje, jer se nadam da je taj zaključak pogrešan.
Dakle, možete li mi protumačiti to što ste napisali, jer ja zaista ne vidim kako bi drugačije protumačio taj vaš post?

I ne znam o kojoj povjesničarki pišete, ali ja ne pljujem po nikome, samo postavljam pitanja.
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 22:24   #12
Da, vjerujem
Dok sam još bila skeptik u više navrata tražila sam od njih dokaz. I pri tome sama odredila što se kao "treba" dogoditi da bi bilo dokaz. I dogodilo se svaki puta. Ponekad su mi se nevjerojatne stvari događale, poput razgovora u glavi i ono na što bih pomislila, istoga trena bi se dogodilo. Bilo je takvih koje nisam ni naj prijateljici ispričala jer mi je bilo preneugodno, ali čekam povoljan trenutak....usto saznajem za sve više ljudi oko sebe koji u njih vjeruju i također čekam povoljan trenutak da razmijenimo iskustva, zapravo jedva čekam
Miceki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 23:22   #13
Quote:
Miceki kaže: Pogledaj post
Da, vjerujem
....usto saznajem za sve više ljudi oko sebe koji u njih vjeruju i također čekam povoljan trenutak da razmijenimo iskustva, zapravo jedva čekam
, kad sam prvi put vidjela ovu temu, pomislila sam na tebe...drago mi je da si ponovo tu...zato pucaj s novostima...kod mene trenutno malo zatišje ili sam možda navikla, pa mi postaje normalno
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 09:21   #14
Što je vjerojatnije, da postoje nadnaravna nevidljiva zaštitnička bića koja se bave vašim sitnim problemima dok milijuni pate, ili da umišljate?

Zadnje uređivanje perpucije : 16.06.2014. at 09:40.
perpucije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 17:05   #15
...

Vrlo je jednostavno.
Postoje ako misliš da postoje, u ovom ili onom obliku.
Dadeš li dušu i postojanje nekoj stvari, misli ili ideji, one će zaživjeti i radit će ono što si ti zamislio da rade. Tj. pomažu ti u onome čemu težiš.
Kad im prestaneš davati značenje i vjerovanje, ono će nestati. (to je u biti sve samo alat, misao koja ti pomaže) Anđeli kao takvi ne postoje.
Uostalom kao i ništa drugo, osim jedne jedine Istine... uravnotežene Ljubavi koja se opet svodi na apsolutnu Ništicu, koja je Sve.

Ako želiš bijelo, to ćeš i imati, ako nećeš, bez brige ima i crnoga. Biraj si po volji... sve je na nama.

@Svima koji se pitaju gdje su anđeli kad se događaju strašne stvari...
Ako je kolektivna svijest crna, crno će i biti. Pretežno. No, imaš šanse da ne upadneš u tu rupu.
A kako se to može, pa... treba puno promišljanja.


I ovo što sam sad napisala nije istina.
Shri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 17:23   #16
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
Baphomet, ne imati crne misli...lijepo ti piše..."pretpostavlja"
A šta ću, aktivira mi se strijelac i osjećaj za pravdu pa malo "poludim" kada netko priča o dobrim anđelim i dobrom bogu poput slijepca koji ne vidi šta se događa u svijetu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 20:19   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A šta ću, aktivira mi se strijelac i osjećaj za pravdu pa malo "poludim" kada netko priča o dobrim anđelim i dobrom bogu poput slijepca koji ne vidi šta se događa u svijetu
pa odmah napinješ strelicu

ma dobri su ti oni, samo mi smo zloce koje sve loše svaljujemo na njihova leđa a, sve dobro prepisujemo sebi...vjeruj vagi u svakom pogledu
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 20:59   #18
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
Pročitao sam što ste napisali, nekoliko puta, i ne vidim drugog zaključka. Zato sam vam i postavio pitanje, jer se nadam da je taj zaključak pogrešan.
Dakle, možete li mi protumačiti to što ste napisali, jer ja zaista ne vidim kako bi drugačije protumačio taj vaš post?
pokapanje u rupe je nešto što je u tim vremenima bilo normalno u nekim krajevima, vremenski period u kojem se sve to odvijalo je period kad su harale mnoge boleštine....itd...itd....prema tome, nema potrebe da sudimo o necem što ne znamo dok istovremeno zatvaramo oci pred još gorim stvarima koje danas radimo...
Quote:
perpucije kaže: Pogledaj post
Što je vjerojatnije, da postoje nadnaravna nevidljiva zaštitnička bića koja se bave vašim sitnim problemima dok milijuni pate, ili da umišljate?
a, tko kaže da su uopce u pitanju ikakvi problemi?...cemu potreba za pokušajem postavljanja dijagnoze za nešto što o cemu ocito ništa ne znaš i ne želiš znati......pusti ljude koji znaju o cemu govore, neka govore...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 21:44   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A šta ću, aktivira mi se strijelac i osjećaj za pravdu pa malo "poludim" kada netko priča o dobrim anđelim i dobrom bogu poput slijepca koji ne vidi šta se događa u svijetu
Dogadja se sto ljudi biraju.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 21:47   #20
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
, kad sam prvi put vidjela ovu temu, pomislila sam na tebe...drago mi je da si ponovo tu...zato pucaj s novostima...kod mene trenutno malo zatišje ili sam možda navikla, pa mi postaje normalno
Kod mene samo loše, neke smrti svako malo koje mi bivaju najavljivane. Za neke sam osvijestila i prije nego su se desile, a za neke sam shvatila kasnije. Prije 3-4 tjedna poginuo mi bratić. Za njega mi je u snu govorila baka prije gotovo godinu dana. Bratić kojega nisam vidjela odmalena niti se čula s njim dugi niz godina kako smo odrasli. Baka mi je rekla njegovo ime, a zanimljivo je da imam mnogo bratića, trojica su istoga imena, no kada je izgovorila to ime, pomislila sam odmah na njega i bila uvjerena da se radi baš o njemu od trojice istoga imena. Eto, sada znam da se zaista radilo o njemu i znam što mi je htjela reći

I meni je drago što te vidim...da, nije me dugo bilo, nisam baš imala vremena za sebe i duhovne raspraave, a ponekad mi se i nije dalo niš napisati
Miceki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.