Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 10:33   #2521
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Ok, vj bi i ona digla dozu, ali znas da nije bas zgodno sam si dizat.
Ja vise ne pijem, ali nisam ni pio navecer jer sam bio kao na ecstasyju.
Nazalost, vise ne pijem jer me u Ambl za bol prebacilo na drugi lijek jer Lyrica nije djelovala na neuropatsku bol zbog koje se i najcesce daje. I za anks ako imas modernog shrinka.
Meni je odlična, osim što mi ukloni tjeskobu mi digne dosta razinu energije i puno sam radno učinkovitiji, ubrzan i radim stvari automatski za koje bi me inače sprječavao nedostatak volje i motivacije što je (očito) povezano s depresijom. Jedino mi je u početku bio problem što je trebalo neko vrijeme dok ne počne djelovat (sat-dva, pa i više), čini mi se da sad brže počne djelovat, valjda zato jer ju uzimam duže vremena.

Isto ju ne uzimam prije spavanja, ovako kako mi je pisala da bih ju trebao uzimat. Kao što mi i za Rivotril jednom napišu 2 mg, a jednom 0,5 mg, jer su to doze koje dolaze u pakiranjima, iako im uredno kažem da pijem 1 mg.
Tako da ću si uvijek sam prilagođavat onoliko koliko znam da mi odgovara umjesto da njih slušam i čekam njihove procjene što i kako bih trebao uzimat, uostalom da si nisam sam naštimao terapiju i mijenjao psihijatre, i dan danas bih pio lijekove koji mi ne odgovaraju u dozama koje mi ne odgovaraju.

E da i od nuspojava imam samo pojačan apetit (što i nije loše).
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 10:39   #2522
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Anksiogeni učinak počne mi se javljati tri-četiri dana nakon pijenja Elicee. Mislim da to ima veze sa kemijom u mozgu. Možebit da mi tijelo ne stvara dosta serotonina, a Elicea ga onda potroši, a tijelo ne stvori drugi.
Meni osobno je izazivala nešto blago pojačanu aksioznost, i to već od prvog dana uzimanja, pa do 6. tjedna, kad sam prestao.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 22:03   #2523
Moditen

Samo javljam da za one koji ga piju, a nestasica je, moze se nabaviti u jednoj ljekarni u ZG, paralela iz Srbije, 1 mg oko 22 kn.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:52   #2524
Smiju li se kombinirati dva antidepresiva zajedno?
Konkretno mislim na zoloft(prvih 7 dana 25 mg, nakon toga cijelu) ujutro i fevarin(50 mg) navečer
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:25   #2525
danas se sve kombinacije rade samo da se pomogne pacijentu, prije se jako pazilo koja vrsta ad s kojom, rekla mi to ne tako davno moja šrinka

ja uzimam edronax i zoloft


zoloft je dizalica, a fevarin djeluje anksiolitički
kako ti je propisano, u koje vrijeme ih trebaš uzimati?
zoloft bi trebao ići ujutro jer jako razbuđuje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:08   #2526
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja uzimam edronax i zoloft
Juhuuu kako ti tek onda živiš visoko sa tim dizalicama, možda uskoro i do raja stigneš

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...EQ4n3k4ydZe087
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 19:41   #2527
Moja doktorica mi ne želi promijeniti terapiju iako sam u možda i najgorem stanju do sad. Promijenila mi je AP i smanjila antidepresive. Ništa mi ne pomaže. Što učiniti?
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:35   #2528
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Moja doktorica mi ne želi promijeniti terapiju iako sam u možda i najgorem stanju do sad. Promijenila mi je AP i smanjila antidepresive. Ništa mi ne pomaže. Što učiniti?
pričaj se s njom ponovo i navedi koliko se loše osjećaš, te pitaj da li bi korekcija terapije mogla promijeniti trenutno stanje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:26   #2529
pozz

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da li se nekome od vas dogodilo ili još uvijek dešava da mora ""skakutati"" od jednog antidepresiva do drugog?

Ja sam trenutno na Elicei. Sva sreća je što ne moram redovito piti antidepresiv. Bila mi je dobra, ali u zadnje vrijeme kao da izaziva anksiogeni utjecaj na mene.

Možda bih trebao otići šrinkici da mi da drugi. Ali mi je lijeno, jer je sinjeg okolo; živim u provinciji tri dana jahanja do najbliže bolnice. Isključivo sam ovisan o javnom prometu koji je ovdje jako rijedak i tako...

Da li je nekome od vas, antidepresiv nakon nekog vremena izazivao anksiogeni utjecaj?
elicea ti je sranje totalno(bar je meni bila),pa mi je dala dr u z nju loquen od kojeg se deblja i također je sranje...pio sam hrpu sranja od amizola,moditena,elicee,o normabelima,praxitenima,xanaxima,helexima i takvim sranjima da ne pričam...danas sam na litiju,lyrici i poneki helex i ok mi je.Nažalost bio sam 5 mj čist od svega i idealna težina mi se vratila,sad opet imam 8-10 kg viška...ali za mene je lyrika čudesna uz dnevno jedan helex i navečer jedan normač...litij pijem ima 3 dana i sad sam s njim na1,1,1 pa ću vidit šta i kako s lyrikom..inače imam ogromne promjene raspoloženja(bar sam imao kod životnih promjena,kod nepravde-tad mrzim sve i svakog,te kad me nažicira netko pogotovo blizak ili kad mi je nešto važno),ali uz lyricu sam sve počeo s pjesmom prihvaćati....živila lyrica...baš mi je lyrično i poetično i također mi pomaže jer sam anemičanpa mi je uz centriranje mozga i toplije....hehehehee....p.s-samo reci drogi ne,mada su i tablete droga
ramonnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 23:23   #2530
Da, Lyricu i ja podrzavam.

Molio bih formusa koji je psih ovdje ili Rejicu da pita svoju, smije li se piti ujutro skupa Seroxat i Wellbutrin. A navecer Amyzol. Znam da nitko bas ne pije 3
AD-a, moze i bez Amyzola ili eventualno samo 25 mg (neuropatska bol).
No mislim da mi on uopce ne pomaze za bol, pa ce ici van. A kako su mi izbacili Lyricu treba mi nesto sto me podize, pa me zanima kobinacija Seroxata i Wellbutrina ujutro. Hvala. Aha, 20 mg plus 150 mg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:18   #2531
Ima li tko iskustva s Lamictalom?
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:34   #2532
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s Lamictalom?
meni bio izvrstan stabilizator
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 20:26   #2533
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Moja doktorica mi ne želi promijeniti terapiju iako sam u možda i najgorem stanju do sad. Promijenila mi je AP i smanjila antidepresive. Ništa mi ne pomaže. Što učiniti?
Promijeniti doktoricu.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:58   #2534
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
meni bio izvrstan stabilizator
Je li on djeluje trenutno ili?
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:47   #2535
Evo sad čitam da treba čekati da proradi povećavajući doze.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:50   #2536
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Evo sad čitam da treba čekati da proradi povećavajući doze.
Da lijeku treba određeno vrijeme da djeluje na organizam da "proradi".
Ali kako se radi o psihičkim stvarima, uvelike igra uloga okoline.
Probaj svoje "uzročnike" maknuti što dalje od sebe, tako ćeš se što prije osjećati bolje.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:24   #2537
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Portalasi gdje ste?

dakle, nakon sto me stabiliziralo i pogodilo dozu Prozaca, receno mi je da ga vise u HR ne mogu nabaviti. mamicuim. u zamjenu mi daju Portal koji je istog sastava. danas sam popila zadnja dva prozaca te od sutra uzimam portal. ne volim promjene kad su lijekovi u pitanju
ja sam ti pila portal, zapravo to je i jedini ad koji sam pila /osim one male doze od 7.5 mg mirzatena/ i meni je bio ok, nikakve nuspojave ...ali vise ne pijem ...
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:39   #2538
vec duze vrijeme ne pijem Portal, samo sam prestala /ali sam pila svaki drugi dan / calixtu sam takodjer prestala jer sam mjesec dana super spavala sa cersonom i to za divno cudo , zaspala bi za 15 minuta, nisam se mogla nacudit...sad su mi se pojavili neki problemi pa opet teže zaspim pa opet uzmem 7.5 mg calixte...na xanax i zaboravim, tako da kod mene on nije nikad bio navlakusa, pijem ga 7 godina, najvisa doza 1.5 mg...a najmanja nula , ne popijem ga, u zadnje vrijeme stvarno rijetko...tako da nisam imala problem sa skidanjem ni jednog lijeka od navedenih...zato xanax ne bi mijenjala jer mi on djeluje najbolje i to za 10 minuta ako me ulovi neka panika ---u prošloj godini bila samo jednom kod psihijatra...i sad sam isla pred par dana da mu ispricam ovo sto sad i vama...za sad se dosta dobro osjecam..da bar potraje
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:06   #2539
pozdrav drustvo,nisam htjela otvarati novu temu jer se tice lijekova,zanima me da li netko od vas zna ili postoji li negdje lista i cijene lijekova kada se kupuju na onaj crni privatni recept (jer nemam osiguranje)...nedavno sam kupila sanval od 10mg i misar sr, i izaslo me oko 50 kn, i sad bi mi trebao seroquel 200XR,calixta 30 i portal...pa da si znam izracunat koliko ce me izaci,znam, negdje oko 400 kn ali hadje kad je nuzno
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:16   #2540
Ima li kakvih novih lijekova za kroničnu nesanicu? Za sada Leponex 200 mg i Nozinan 150 mg funkcionira ali ne mogu smršaviti nikako jer Leponex strahovito deblja. Ali je zato najbolji lijek
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.