Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 22:26   #61
Kako doći do novaca koji su mi na na Pay pal balance?
Vjerojatno pitam glupost, ja imam novce u eurima kojima navodno ne mogu platiti u domaćem web shopu (u kunama), ne vidim načina konverzije eura u kune, ne vidim kako povući novac na tekući račun...
Ne trebam inače Pay pal za kupnju, nego mi je preko njega uplaćen novac od ispunjavanja anketa...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 22:33   #62
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Kako doći do novaca koji su mi na na Pay pal balance?
Vjerojatno pitam glupost, ja imam novce u eurima kojima navodno ne mogu platiti u domaćem web shopu (u kunama), ne vidim načina konverzije eura u kune, ne vidim kako povući novac na tekući račun...
Ne trebam inače Pay pal za kupnju, nego mi je preko njega uplaćen novac od ispunjavanja anketa...
https://www.paypal.com/us/selfhelp/a...-money-FAQ2316
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 23:50   #63
I kad otborim link trazi me U.S bank account... Debit mastercard... ?


Ja sam unijela broj Mastercarda i "potvrdila" karticu onim kodom... Je li to dsad nešto znači?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 00:43   #64
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
I kad otborim link trazi me U.S bank account... Debit mastercard... ?


Ja sam unijela broj Mastercarda i "potvrdila" karticu onim kodom... Je li to dsad nešto znači?
kod mene na paypalu se logiram, odem na wallet, stisnem withdraw, sad dalje mi ne da jer nemam nista za dignut
ali sa strane su mi ponudeni bank acc i kartice

EDIT: aha, bank acc mora bit US, ne znam jel moze na karticu
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 08:45   #65
ne znam kako funkcionira mastercard. znam za visa karticu vezanu za devizni racun.

ovisi sad koja cifra je u pitanju i koliko se vrijedi zafrkavat, ali najisplativije je otvorit devizni racun, uz njega otvorit visa karticu, vezat je uz paypal i onda bitan korak: nakon sto je kartica vezana uz paypal nazvat paypal i reci im da zelis valutu transakcije za tu karticu da ti bude eur (pretpostavka je da ti je paypal balance u eur).
na taj nacin izbjegavas paypal konverziju valuta koja je vrlo nepovoljna i na racun ti sjedaju direktno euri.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 10:07   #66
Uh... Kompikacije.
No nema veze, mogu ipak uplatiti i u ovom HR web shopu na taj način, tako da ... potrošit će se i na balance
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 16:47   #67
Za one kojima PayPal konvertira stranu valutu u kune, naravno po najlošijem tečaju, otvorite devizni račun na kartici (npr. Visa) na koju povlačite novac s PayPala i pošaljite e-mail sljedećeg sadržaja na adresu [email protected], [email protected] i [email protected] s naslovom "Withdrawal complaint":

"I hold a foreign account with my bank so I would prefer to receive funds in a currency that supposed to be a primary currency on my PayPal account.

As far as I know, PayPal is not allowed to convert the PayPal currency amount into the local currency amount without my permission as per the Visa Europe rules and regulations.

Visa rules strictly govern how DCC (currency conversion) is offered to customers, ensuring cardholders are given a real choice and that all fees and charges are fully transparent.

The rules state that merchants' transaction information must show a declaration that the cardholder has been given a choice.

Visa Europe strictly governs that PayPal MUST give the cardholder a choice to allow converting.

Apart from the Visa Europe rules and regulations, you are in breach of the European law. Please, update my account to disable converting at the time the withdrawal is made."
MarijaZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 16:50   #68
Mene muči nešto drugo: na PayPal primam uplatu jednog klijenta iz inozemstva. Za svaku njihovu uplatu meni PayPal uzme 3,4 % + 0,30 USD.
Kad sam išla u Help pa Fees, piše da je to tzv. "cross border fee".

Jedna moja kolegica isto tako prima novac iz inozemstva i NE UZIMAJU joj ovu naknadu. Što je sad to...? Mogu li tražiti da ovih 3,4 % + 0,30 USD plaća pošiljatelj, a ne ja? Od koga da to tražim?
MarijaZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 19:01   #69
Ovisi o prometu preko paypala, ja isto imam Cross Border fee, ali i više transakcija mjesečno, pa normalno da neću imati isti fee kao i ti.

Može i pošiljatelj to plaćati, samo uračunaš svoju cijenu + fee.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 01:24   #70
Traži od njega da plaća a ne ti. U suprotnom povećaj cijenu da ti neto bude koliko bi inače trebao dobiti + ostali PP troškovi.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:04   #71
Imam Pay Pal račun odavno, sad gledam zadnje postove pa me interesira - kako tražiti od njih da mi trošak koji plačam Mastercard karticom a koja je vezana za EUR ne konvertiraju u USD tj. da ako trošak napravim u EUR da mi tako i oni naplate a ne da plaćam kilometarske harače za konverziju...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:37   #72
Quote:
MarijaZD kaže: Pogledaj post
Za one kojima PayPal konvertira stranu valutu u kune, naravno po najlošijem tečaju, otvorite devizni račun na kartici (npr. Visa) na koju povlačite novac s PayPala i pošaljite e-mail sljedećeg sadržaja na adresu [email protected], [email protected] i [email protected] s naslovom "Withdrawal complaint":

"I hold a foreign account with my bank so I would prefer to receive funds in a currency that supposed to be a primary currency on my PayPal account.

As far as I know, PayPal is not allowed to convert the PayPal currency amount into the local currency amount without my permission as per the Visa Europe rules and regulations.

Visa rules strictly govern how DCC (currency conversion) is offered to customers, ensuring cardholders are given a real choice and that all fees and charges are fully transparent.

The rules state that merchants' transaction information must show a declaration that the cardholder has been given a choice.

Visa Europe strictly governs that PayPal MUST give the cardholder a choice to allow converting.

Apart from the Visa Europe rules and regulations, you are in breach of the European law. Please, update my account to disable converting at the time the withdrawal is made."
Marija hvala ti iz srca. odmah iz paypala su reagirali tako da sad svaka valuta mi je razvrstana na svoju karticu.
Puno ti hvala
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:40   #73
Stavila sam oglas na Njuškalu za prodaju jednog masažera i javila mi se žena iz Portugala...i između ostalog napisala "I am currently Portugal i have contact the shipping agent that will come to your hause to collect the item after payment done. I will Like to make the payment now do you have PayPal email account or do you have Iban number account so that i can transfer the money to your bank account..."

Ja imam devizni račun i mogu poslati IBAN, ali mi je to malo čudno da mi netko dolazi kući po taj masažer?! Nisam nikada imala iskustva s tim načinom prodaje
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:09   #74
Prevara, bježi glavom bez obzira. Dobro je što ti je čudno.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:40   #75
Ne znam je li se nekome desilo nešto slično kao meni i kako je završilo.
Priča ide ovako:
Preki interneta prodajem ručne radove i javio mi se čovjek iz Amerike. Rekao je da je na brodu i da može platiti samo Paypalom i zamolio me da , kad mi pošalje novce Western Unionom platim osobi u Americi koja je njegov pick up agent.
Pay pal me obavjestio da je moj račun kreditiran sa 820 eura i kad platim troškove od 450 eura novac će sjesti na moj račun.
Vjerujući Paypalu ja sam platila .
Nakin što sam im poslala dokaz o placanju obavještavaju me da je dotični gospodin uplatio dodatnih 750 eura koje također moram poslati.
Ja tih novaca nemam odmah i placam dio po dio i oni u međuvremenu zatvaraju njegov račun. Traže od mene dodatnih 400 eura jer nemaju kamo s njegovim novcem pa je to kao provizija da na moj račun stave i njegov novac.
Plaćam i to i mislim da je konačno sve u redu.
Međutim oni traže da od dotičnog gospodina tražim nekakav kod bez kojeg ne mogu staviti novce na moj račun.
On mi taj kod neda mada ga ja uvjeravam da ću mu poslati njegov novac kad ga dobijem.
Traži od mene da mu pošaljem 500 eura pa će mi dati kod.
Paypalovci tvrde da su nemoćni mada su me sve vrijeme uvjeravali da čim platim što su tražili će novac odmah staviti na moj račun.
Izgleda da ću na žalost ostati bez svih svojih novaca.
tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:53   #76
Ne znam tko ti je plaćao, što, kako, s kojih adresa i od koga si dobila obavijesti, ali bojim se da si upala u klasičnu internetsku prevaru. PayPal je samo "POS aparat", treba koristiti zdrav razum prije nego što "prodavaču" daješ karticu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:01   #77
Nisam sumnjala jer su mi slali poruke iz Paypala.
Izgleda da sam bila poprilično glupa i da ću ostati bez svojih novaca.

Zadnje uređivanje tras : 17.02.2018. at 19:03. Reason: Greska
tras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:10   #78
Jesi li sigurna da je bio u pitanju uvijek PayPal.
Želja za lijepim novcem te povukla, ali čim su te tražili da nešto platiš trebalo ti je biti sumnjivo. Napiši nam točno redoslijed uplata/isplata detaljno, kako si ti plaćala i što...
Možda imaš nade za case ili nešto da bar nešto spasiš...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:12   #79
Quote:
tras kaže: Pogledaj post
Nisam sumnjala jer su mi slali poruke iz Paypala.
Izgleda da sam bila poprilično glupa i da ću ostati bez svojih novaca.
Da, to je vjerojatno bio klasičan phishing, odnosno poruke nisu bile od PayPala iako su tako izgledale
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:16   #80
Uvijek me nekako rastuži što ovakve prevare prolaze, zašto su ljudi tako pohlepni i naivni... Pa dosta je par klikova i koju riječ, mail upisat u Google da vidiš da se radi o prevari. Sve je lako dostupno pa i dalje gotovo svakodnevno netko nasjedne.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.