Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 13:03   #9081
Prosvjed azilata pred hotelom Porin:

LINK
BonScott is offline  
Old 02.01.2017., 13:19   #9082
Meni se čini da ćemo postati nesigurna zemlja za njih kao i Grčka tako da će i ovo se lagano provući dalje...Inače moguće da je to i plan s njihove strane da prođu dalje prema EU.
arizin is offline  
Old 02.01.2017., 15:19   #9083
Quote:
BonScott kaže: Pogledaj post
Prosvjed azilata pred hotelom Porin:

LINK

Quote:
"Ne osjećam se sigurno ovdje, osobito kad izlazimo iz hotela... Ni u hotelu nije dobro. Nemamo ključeve za vrata, ne možemo ih zatvoriti. Hrana nije dobra. Jednom me zaštitar odgurnuo, fizički me odgurnuo, rekla sam policiji ali ništa nisu napravili. Nemam ni lijekove za djecu. Došle smo ovdje u potrazi za sigurnošću i mirom, a našli nasilje. Usto, ne daju nam nikakav novac, kako bismo trebali živjeti? Od čega?
Osvrćem se na ovo boldano. Čega se boje u hotelskoj sobi kad se zna da tamo naši građani ne mogu ući?
iskra01 is offline  
Old 02.01.2017., 15:35   #9084
Quote:
Quote:
Jedan od prosvjednika ispričao nam je kako je otišao do trgovačkog centra da bi kupio cigarete. Rekao je kako ga je tamo zaustavila policija te da im je on pokazao izbjeglički karton, a da su oni njime obrisali guzicu te mu ga gurnuli u lice.
Isuse koji proseri

Quote:
"Udare me palicom, valjda su mislili da sam Srbin".
Ovo je još jače
Mr. Jigsaw is offline  
Old 02.01.2017., 16:37   #9085
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Inače moguće da je to i plan s njihove strane da prođu dalje prema EU.
Mislim da se radi o ovome. Naša policija nije cvijeće, ali ono s brisanjem guzice (i to posred trgovačkog centra!) je očita bezobrazna laž.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 02.01.2017., 16:37   #9086
Ovo sa "Srbinom" je smiješno, ali moguća izjava, možda čak i neka pijana situacija u tom smislu i jest bila. U Porinu ima i Kosovara, koji kad ne pričaju albanski pričaju - srpski. Ne hrvatski. Pa tko zna šta je bilo u 4.40 ujutro na Novu godinu...

Ovo s "brisanjem guzice" je zbilja imbecilno do kraja.
KLCCLK is offline  
Old 02.01.2017., 17:02   #9087
ak neće u hotel, treba im dati šatore!

izjava imigranta: "neka nam daju i novce, od čega da živimo"

ti imigranti fakat žive u nekom svom svijetu

__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 02.01.2017., 17:21   #9088
Danas sam gledala prilog o prosvjedu na Jabuka TV, na kojem je jedan migrant zavezane glave , na jedva prepoznatljivom engleskom govorio 15 min. a curica voditeljica prevodila po jednu rečenicu.
Tog istog migranta vidim sada na vijestima Nove tv bez povezane glave kak se histerično dere ( ne znam što). Možda sam pogriješila ali mi je izgledao kao on.

Nego jel' ovaj prosvjed bio prijavljen?

Ja ak' hoću prosvjedovat kad me vlast hebe, moram prijaviti i svašta nešto.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Old 02.01.2017., 18:17   #9089
Možda je prvi koji je skužio da sa TV intervju može tražiti novaca?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 02.01.2017., 18:31   #9090
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ak neće u hotel, treba im dati šatore!

izjava imigranta: "neka nam daju i novce, od čega da živimo"

ti imigranti fakat žive u nekom svom svijetu

Ja bi ih sve zaposlila u Bose ili Todorica pa da od ogromne place unajme i plate stan i rezije i da se od ostatka hrane i skoluju.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 02.01.2017., 18:33   #9091
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Ja bi ih sve zaposlila u Bose ili Todorica pa da od ogromne place unajme i plate stan i rezije i da se od ostatka hrane i skoluju.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
potpis!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 02.01.2017., 22:30   #9092
Poprilično sam siguran da nisu oni pisali te transparente: Gledam taj neki transparent na kojem piše ovako:
Quote:
Vi ste bili Jednom izbjeglići
Ako je lik u kratko vrijeme toliko naučio hrvatski da može ovo napisati, onda mu svaka čast - ali u to ne vjerujem.
Ako je napisao taj transparent preko nekog internetskog prevoditelja, taj prevoditelj ne bi preveo sa ovakvim greškama - riječ "jednom" ne bi preveo sa velikim J, niti bi ispala riječ "izbjeglići"

Dakle, poprilično je jasno da im je te transparente napisao netko tko je svjesno i sa namjerom "napravio" greške - da ispadne kao da su to sami emigranti pisali.
Poprilično providan pokušaj.
Usto, na slikama vidimo isti transparent gdje ga pokazuju različite osobe.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...i-smo/5458151/
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 02.01.2017., 22:39   #9093
Al s druge strane i to je prilično nevjerojatno. Pa ne bi netko iz Hrvatske bio tako glup da napiše "izbjeglići"
KLCCLK is offline  
Old 02.01.2017., 22:46   #9094
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Al s druge strane i to je prilično nevjerojatno. Pa ne bi netko iz Hrvatske bio tako glup da napiše "izbjeglići"
Očito se ne razumijemo
Pa upravo je tako blesavo napisano da bi izgledalo "spontano" , odnosno da su to emigranti napisali.
Emigranti u ovo kratko vrijeme nisu mogli toliko naučiti hrvatski da bi uopće i polurazumljivo napisali, a neki (google) prevoditelj ne bi napravio baš ove greške.
(Eventualno ako je možda napisao neki kosovski emigrant - možda)
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 02.01.2017., 22:48   #9095
Ma razumijemo, htio sam reć da ne bi valjda netko iz Hrvatske bio tako glup da napravi takvu grešku. Jer može izazvat samo smijeh. Zvuči mi preglupo, mogli su smislit par boljih tipfelera.

Ali da, apsolutno, ne znam ni od kuda bi nekom iz, ne znam, Sirije, došli "izbjeglići". Za Kosovo, ajd, moguće.
KLCCLK is offline  
Old 02.01.2017., 22:53   #9096
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Al s druge strane i to je prilično nevjerojatno. Pa ne bi netko iz Hrvatske bio tako glup da napiše "izbjeglići"
Zpravo i nije glupo jer "izbjeglići" ispada simpatično. A cilj je da i oni ispadnu simpatični pa bi moglo biti namjerno napisano tako od nekih njihovih pomagača.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 02.01.2017., 23:06   #9097
Istina da ispada simpatično, ali svejedno mi je prečudno da bi netko mislio da su ljudi tako glupi da će to progutat...al opet, sve je moguće.
KLCCLK is offline  
Old 02.01.2017., 23:37   #9098
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Istina da ispada simpatično, ali svejedno mi je prečudno da bi netko mislio da su ljudi tako glupi da će to progutat...al opet, sve je moguće.
Procitas, u milisekundi ti se jave osjecaji (jao, bas simpaticno), onda tek razmisljas o tome - ako uopce razmisljas jer puno promatraca nece nego ce samo ostati na onom "jao, bas simpaticno". Mislim da je to prije igranje na ljudsku psihologiju nego na inteligenciju.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 02.01.2017., 23:55   #9099
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Procitas, u milisekundi ti se jave osjecaji (jao, bas simpaticno), onda tek razmisljas o tome - ako uopce razmisljas jer puno promatraca nece nego ce samo ostati na onom "jao, bas simpaticno". Mislim da je to prije igranje na ljudsku psihologiju nego na inteligenciju.
Nadam se da necu prekrsit pravila ove teme, ali mene zapravo vrijedja taj natpis da smo svi bili izbjeglice. Bilo je ljudi koji su otisli jer su u jednom trenutku ocijenili da im je iz ovog ili onog razloga bolje otici i ne krivim ih zbog toga niti im to zamjeravam. Ali, to zvuci uvredljivo kada to tvrdi covjek koji do rujna 2015. sigurno nije cuo za Hrvatsku i kojemu bi Hrvatska dobivanjem azila trebala postati nova domovina. On bi trebao znati da se za tu zemlju netko borio, da se za nju krvarili. U toj njegovoj potencijalnoj buducoj domovini se u najgore ratno vrijeme trudilo zivjeti nekim normalnim zivotom. Ljudi su pod granatama radili po bolnicama, skolama, trgovinama, obradjivali zemlju. I on se sad nadao pametan tvrdit da smo svi bili izbjeglice. E dragi moj, trebao bi znati da je ipak netko ostao tu i borio se sa svakodnevnim nedacama jednog ruznog vremena.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 03.01.2017., 00:17   #9100
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Ali, to zvuci uvredljivo kada to tvrdi covjek koji do rujna 2015. sigurno nije cuo za Hrvatsku i kojemu bi Hrvatska dobivanjem azila trebala postati nova domovina. On bi trebao znati da se za tu zemlju netko borio, da se za nju krvarili.
Mene taj natpis ne vrijeđa, a ne vrijeđa me ni to što do prije par mjeseci nije čuo za Hrvatsku. Ne znam zašto bi me vrijeđalo. Mogu se zamisliti da se nekad u životu nađem u situaciji u kojoj zbog straha za vlastiti život i život vlastite djece tražim azil ili supsidijarnu zaštitu u nekoj zemlji za koju do jučer nisam čula i o čijoj povijesti ne znam dovoljno. Ne razumijem u čemu je problem.

Ok, doista nisu svi bili izbjeglice, ali kužim na što aludira - na solidarnost s jedne, i gostoprimstvo s druge strane.
klonka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.