Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 14:52   #1
Prijava godišnjih rezutata za firme

Zanima me, ako se godisnja prijava preda pomocu one neke finine frankenstajn aplikacije, da li je ona besplatna ili treba iskesirati onih 200-tinjak kuna?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:01   #2
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Zanima me, ako se godisnja prijava preda pomocu one neke finine frankenstajn aplikacije, da li je ona besplatna ili treba iskesirati onih 200-tinjak kuna?
Da bi GFI-POD mogao slati preko te "neke finine frankenstajn aplikacije" moraš imati finin certifikat koji mjesečno košta 50,00 + PDV
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:12   #3
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
Da bi GFI-POD mogao slati preko te "neke finine frankenstajn aplikacije" moraš imati finin certifikat koji mjesečno košta 50,00 + PDV
majku im lopovsku!

A mora li taj certifikat imati bas moja firma, ili moze racunovodja imati jedan za sve svoje klijente? Ne treba li mu taj certifikat vec kad prijavljuje pdv?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 18:14   #4
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
....

A mora li taj certifikat imati bas moja firma, ....
ne mora

Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
....ili moze racunovodja imati jedan za sve svoje klijente? ....
može ali se to dodatno naplaćuje

Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
....

.... Ne treba li mu taj certifikat vec kad prijavljuje pdv?
e-porezna je besplatna ne treba se imati taj certifikat sa uslugama fine nego se može koristit neki drugi npr.RBA
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 00:02   #5
Mislim da Arasha muči 230 kn koje treba platiti Fini...a misli da to računovođa može preko svoje kartice.

Ali stvar je u tome da računovođa onda mora osim 62,50 kn mjesečno za sebe plaćati dodatno i za svakog klijenta koji mu da punomoć, što je na kraju skuplja igra i za tebe i za knjigovođu.

Ovako jednom godišnje platiš tih 230 kn, i svi sretni i zadovoljni.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 07:50   #6
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Mislim da Arasha muči 230 kn koje treba platiti Fini...a misli da to računovođa može preko svoje kartice.

Quote:
Ali stvar je u tome da računovođa onda mora osim 62,50 kn mjesečno za sebe plaćati dodatno i za svakog klijenta koji mu da punomoć, što je na kraju skuplja igra i za tebe i za knjigovođu.

Ovako jednom godišnje platiš tih 230 kn, i svi sretni i zadovoljni.
da, mozda ne bih iskoristio te rijeci, vise mi na pamet padaju otimacina i ulicno razbojstvo traziti za tu "uslugu" tolike nofce. Nek drzava propise da ja to obavljam pa cu primati prijave besplatno, cijenu usluge pregleda izvjesca staviti na desetinu, i jos cu postati imucan

hvala na informacijama!
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:12   #7
Ok, koliko sam uspio skuziti racunovodstvo ima finin certifikat. Znaci ako bi oni to radili, trebali bi se:

1) prijaviti se kao korisnik fininih elektronickih servisa:

http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=941

sto kosta 50kn mjesecno?

Time se dobije pristup, jos nekim serrvisima, ali pretpostavljam da nisu od neke koristi

2) predati (kome?) moju punomoc za zastupanje na fininim e-servisima. sto ih onda kosta jos dodatnih 12,50kn mjesecno

3) instalirati aplikaciju za potpisivanje na svoju kantu.

4) ispuniti izvesce u excelici koja se downloada iz fine.

5) to uploadati i potpisati i poslati?

6) ima li jos nekih dodataka osim excelice koje treba nekako posalati?

Moze li se to realno izvesti u nekoliko dana?

Ima li ikakva vrijednost od onih 50kn+12.5kn po klijentu u sve one mjesece kada se ne predaju financijska izvjesca?


Ako je moja racunica tocna, break-even je na 9 klijenata?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:32   #8
Jos nesto koliko vidim, treba predati 2 (skoro pa ista izvjesca):

1) za statiskiutku do 31.03
2) za javnu objavu do 30.06

Koliko vidim kada se ne predaje preko interneta, naplacuje se predaja za javnu objavu.

Znaci teoretski se sad se moze predati za statistiku bez placanja? Gdje se to predaje?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 22:43   #9
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
...
Znaci teoretski se sad se moze predati za statistiku bez placanja? Gdje se to predaje?
tako je, statistika se ne naplaćuje, GFI-POD spremiš na stick, isprintaš opće podatke, staviš pečat i potpis, predaš u najbližu FINU do 31.03.
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 23:47   #10
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
tako je, statistika se ne naplaćuje, GFI-POD spremiš na stick, isprintaš opće podatke, staviš pečat i potpis, predaš u najbližu FINU do 31.03.
Hvala!
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 14:46   #11
Firma je službeno u stečaju od 3 mjeseca 2016 godine, predajem li za 2015. godinu normalno godišnje izvještaje?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.