Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2016., 11:19   #1
Članarina HGK

Potaknut člankom : Index - Članak a i vlastitim razmišljanjem. Zanima me dali je itko od vas forumaša imao ikakve koristi od HGK ?

Ja sam u nekoliko navrata pokuša kontaktirat HGK kako bi mi pomogli ostvarit neke kontakte i oko sufinanciranja sajmova, no sve se svelo na puno riječi, a malo djela.
Obećano mi je kako će mi poslati brdo podataka od kojih mi nikad ništa nije poslano dok nisam zvao par puta i to ljude s kojima sam bio na sastanku i s kojima sam o tome pričao osobno.

U principu zaposlenici HGK pogoduju velikim igračima za različite provizije i sl., dok malima daju minimume ili manje od toga.

Ukidanje obavezen članarine dovelo bi do toga da bi svakog korisnika držali ko kap vode na dlanu i brinuli se oko namjanjeg poduzetnika kao što bi to trebalo biti.
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.

Zadnje uređivanje Shaggy : 23.04.2016. at 11:30.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 12:21   #2
Nisam član HGK (nije obavez no za j.d.o.o.) ali, zanimljivo, poprilično surađujem sa njima.

Očito je to do ljudi u samoj podružnici, a ne o Komori...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:58   #3
Pa od 01.01.2016. na snazi je obveza o plaćanju članarine 42,00 kn i za j.d.o.o.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 21:21   #4
Kad sam ih zvao prije desetak godina zbog jednog problema i kad su čuli da smo mini tvrtka od dvoje zaposlenih, kratko su me otepli s odgovorom da se javim lokalnoj obrtničkoj komori jer oni rade s malim obrtnicima. To što smo ipak doo uopće ih nije zanimalo.
I danas kad mi trebaju neke informacije porazgovaram se s tajnicom u obrtničkoj komori i počesto joj odnesem kavu. Rađe bi plaćao njima članarinu nego HGKu.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.