Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 12:38   #21
za kupnju nema prijave samo za prodaju.
provjeri na e-građanin je li prijavljena prodaja novčani fond (ako je HR broker trebao bi prijaviti).
Ako nije trebao bi prijaviti i platiti tu siću od 1.2 kune plus prirez
veči trošak plaćana od iznosa poreza (trebali su staviti neki mimalni iznos zarade na koji se ne plaća da nema ovih smješnjih iznosa)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:56   #22
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
za kupnju nema prijave samo za prodaju.
provjeri na e-građanin je li prijavljena prodaja novčani fond (ako je HR broker trebao bi prijaviti).
Ako nije trebao bi prijaviti i platiti tu siću od 1.2 kune plus prirez
veči trošak plaćana od iznosa poreza (trebali su staviti neki mimalni iznos zarade na koji se ne plaća da nema ovih smješnjih iznosa)
Pretpostavio sam.
Za ovu sicu slazem se.
Pbz mi je poslao kako se popunjavaju te prijave, tako da cu morat solo to rijesavat.
morskipas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:43   #23
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
za kupnju nema prijave samo za prodaju.
provjeri na e-građanin je li prijavljena prodaja novčani fond (ako je HR broker trebao bi prijaviti).
Ako nije trebao bi prijaviti i platiti tu siću od 1.2 kune plus prirez
veči trošak plaćana od iznosa poreza (trebali su staviti neki mimalni iznos zarade na koji se ne plaća da nema ovih smješnjih iznosa)
Šta nije da je investicijsko društvo odmah prilikom prodaje udjela poreznoj platilo taj famozni porez, a nasa dobit je bila umanjena za taj porez
kiwiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:45   #24
Quote:
kiwiman kaže: Pogledaj post
Šta nije da je investicijsko društvo odmah prilikom prodaje udjela poreznoj platilo taj famozni porez, a nasa dobit je bila umanjena za taj porez
moguće da je a moguće i da nije treba provjeriti.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:39   #25
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
za kupnju nema prijave samo za prodaju.
provjeri na e-građanin je li prijavljena prodaja novčani fond (ako je HR broker trebao bi prijaviti).
Ako nije trebao bi prijaviti i platiti tu siću od 1.2 kune plus prirez
veči trošak plaćana od iznosa poreza (trebali su staviti neki mimalni iznos zarade na koji se ne plaća da nema ovih smješnjih iznosa)
od nekidan su stavili limit od (čini mi se) 120 kn ispod kojeg se ne plaća porez... treba provjeriti točnu brojku limita.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 14:05   #26
Kako se tumači sjecanje dionica nasljeđivanjem, npr. dionice su kupljene 2010. godine i prodane 2016. U tom slučaju se ne plaća porez. Ali, što u slučaju da je netko kupio dionice 2010., u međuvremenu preminuo te su iste rješenjem o nasljeđivanju iz 2016. godine pripale njegovim nasljednicima koji su ih i prodali u 2016. Teoretski oni su te dionice stekli (upisane u skdd na njihovo ime) tokom 2016., te su prodane tokom 2016. Da li se u tom slučaju plaća porez?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:50   #27
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
od nekidan su stavili limit od (čini mi se) 120 kn ispod kojeg se ne plaća porez... treba provjeriti točnu brojku limita.
Imaš neki link? Dobio sam.naime, neki dan od ZBInvesta papire prema kojima bih morao platiti nekih 1,05HRK poreza i prireza i za to ispunjavati JOPPD i poslati ga ili dostaviti u poreznu ispostavu.
3007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 16:32   #28
Ovdje je sve objašnjeno:
http://www.porezna-uprava.hr/Lists/V...lovnica%2Easpx
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:48   #29
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Imaš neki link? Dobio sam.naime, neki dan od ZBInvesta papire prema kojima bih morao platiti nekih 1,05HRK poreza i prireza i za to ispunjavati JOPPD i poslati ga ili dostaviti u poreznu ispostavu.
nemam nažalost.. otišao sam u poreznu do referentice, ona mi je to rekla... nazovi poreznu pa pitaj.
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 21:45   #30
Quote:
swatch kaže: Pogledaj post
Puno hvala! Iako mi je još uvijek teško povjerovati da su u stanju donijeti i neke razumne odluke, ali eto.
3007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:33   #31
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Puno hvala! Iako mi je još uvijek teško povjerovati da su u stanju donijeti i neke razumne odluke, ali eto.
Imaju i "oni" svojih svjetlih trenutaka...:klap:
swatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:35   #32
Je li itko idobio dokument od Agrama, šta se zapravo dobije od njih za onih 50kn?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:05   #33
Koliko se sjećam i kad je u pitanju povrat poreza ne vraćaju iznose ispod 15kn. Prije par godina mi je kolega, inače naviđeni škrtac, kukao jer je imao 13kn povrata poreza pa mu nisu htjeli isplatiti. Dizao bunu "15 po 15, lopovi, mogao sam tri kave s aparata popit".
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:18   #34
Imam neke manje prihode od dividendi.
Moram li prijaviti porez?
Ako ga ne prijavim hoće li mi porezna izdati riješenje?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:43   #35
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Imam neke manje prihode od dividendi.
Moram li prijaviti porez?
Ako ga ne prijavim hoće li mi porezna izdati riješenje?
kroz porez na dividendu ti otmu novce odmah prilikom isplate dividende.
sve skupa je ovo jedna velika pizdarija.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 08:12   #36
Kratko pitanje : Da li sam dužan platiti porez ako sam dionice koje sam stekao 2002. prodao 2016-e godine ( i to po nižoj cijeni od one iz 2002-e)

Po meni je nelogično, ali zbunio me mail brokera koji su mi napisali da sam dužan platiti porez na kapitalnu dobit ?! Šalju li oni taj mail svima na CC ili sam zbilja dužan platiti porez ?


Hvala.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:19   #37
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje : Da li sam dužan platiti porez ako sam dionice koje sam stekao 2002. prodao 2016-e godine ( i to po nižoj cijeni od one iz 2002-e)

Po meni je nelogično, ali zbunio me mail brokera koji su mi napisali da sam dužan platiti porez na kapitalnu dobit ?! Šalju li oni taj mail svima na CC ili sam zbilja dužan platiti porez ?


Hvala.
Vjerojatno je poslan mail svima.
Ne trebaš platiti porez, budući da si kupio dionice prije 1.1.2016.
Isto tako ostvario si gubitak, tako da niti nemaš na što platiti porez.
deamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 19:13   #38
K, hvala. Tak sam si i mislio al hoću biti siguran.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 09:01   #39
http://www.hita.hr/files/OPOREZIVANJ...ITAKA-2016.pdf
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 13:08   #40
Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje koje me muci jer nigdje nije tocno naveden odgovor na pitanje(ili nisam nasao) pa me zanima ako bi mi netko ovdje mogao dati konacni odgovor da napokon mogu mirno spavati.

Ove godine sam ostvario neznatni gubitak prilikom trgovanja dionicama i znam da ne trebam placati nikakav porez ali zanima me da li trebam slati JOPPD obrazac cisto zbog nekakve evidencije ili doslovno ne trebam nikome nista slati.

Znam da je glupo pitanje ali ne volim vuci repove..
Blaze89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.