Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 16:48   #3341
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako volja naroda ili znaci sve, pri. u Hrvatskoj ili jos bolji primjer Kosovo, a ako se radi o "drugoj strani" onda jr neprihvatljivo.
Cudna je ta demokracija, funkcionira samo kada odgovara nasim potrebama.
Bez obzira sto kaze UN povelja o samoopredjeljenju.

Znači osuđuješ Rusko gušenje Čečenskog separatizma? Ili tu vrijede ista dvostruka mjerila koja zamjeraš kolegi?
__________________
"This is not a peace. It is an armistice for twenty years". His words proved prophetic: the Second World War started twenty years and 64 days later.
Foch is offline  
Old 17.02.2017., 22:25   #3342
Quote:
Foch kaže: Pogledaj post
Znači osuđuješ Rusko gušenje Čečenskog separatizma? Ili tu vrijede ista dvostruka mjerila koja zamjeraš kolegi?
Osuđivao sam ga samo donekle, jer iskreno nisam znao dovoljno o povijesti sukoba.Plus što mi je obližnji primjer Albanaca u Makedoniji, a i kasnije u široj regiji, dao materijala za razmišljanje.Etnička skupina s visokim natalitetom postaje dominantna na obližnjim prostorima i trudi se nametnuti svoju vlast.

Kad sam vidio u Libiji i Siriji kakva je to zapravo "demokratska ekipa" skroz sam promijenio mišljenje.Ti isti "pobunjenici" još su u Čečeniji imali crne zastave, samo to tada nije bilo dovoljno zanimljivo novinarima kako bi prezentirali javnosti.
A Čečeni su ipak za klasu tvrđi i luđi od sirijskih glavosječa, pa mogu samo zamišljati kako je sukob tamo izgledao.Uostalom, brojke kažu da je poginulo cca 300 000 ljudi od 1 400 000, to dovoljno govori o intenzitetu rata.

PS: Kada smo već kod osuđivanja zanima me tvoje mišljenje o okupaciji Guantanama, Irske, Malvina ili sličnih od strane SAD i VB-a?
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is online now  
Old 17.02.2017., 23:08   #3343
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Kakav tuđi teritorij.

Krim je bio Autonomna Republika u sastavu Ukrajine i dobri građani Krima su velikom većinom odabrali slobodu na slobodnom referendumu i priključili se Ruskoj Federaciji.

Imamo još primjera,slobodnomisleci građani Kosova su se također odlučili odvojit od Srbije. Doduše bez referenduma,ali nema veze.

Jbg,to su geostrateske činjenice.

Ja podržavam slobodan izbor kako građana Krima tako i Kosova.
Ne mozes to porediti.
Kosovo ima plavu zastavu sa zutim zvjezdicama, a Krim nema. Da su nakon odvajanja od Ukrajine glasali za ulazak u EU, pristali na MMF reforme, zatrazili clansto u NATO i istakli plavu zastavu sa zutom zvijezdom do danas bi Krim bio drzava priznata od 150 zemalja, a Ukrajina kao nepotrebna bila bi totalno zaboravljena od svijeta.
tihobl is offline  
Old 18.02.2017., 01:59   #3344
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
ovu rjecenicu:
UVODNI DIO
OSNOVNA NACELA


autonomne pokrajine nisu imale to pravo kao ni Krim!
Ali cak ni tu se ne moze Krim usporedjivat sa kosovom, jer kosovo se oduzelo srbiji barem pod isprikom dugogodisnjeg (par decenija) srpskog gazenja kosovara i njihovih prava, dok je ruska otimacina krima cista agresija fasistickog tipa na suverenu drzavu bez premca u europi nakon ww2!! Niti srpska agresija na hrvatsku nije usporediva sa tim, jer rusija je nakon 'otcepljenja' ukrajine od SSSR priznavala istu u svim njenim granicama, sto recimo srbija hrvatsku nije, nego joj je vec prije razdruzivanja osporavala odredjeni dio teritorija.

Daj budi malo objektivan, kakvo gazenje prava?
Skoro svaka manjina u svakoj drzavi se zali na gazenje nekih njenih prava (koliko ja znam i srbi su se zalili za gazenje prava u hrvatskoj).
Izusti pogazeno je medjunarodno pravo u slucaju Kosova i sada svaka drzava moze da koristi taj presedan (ili ne moze, ali ce se pozivati na taj presedan). Gledajmo objektivno na neke stvari i diskusija moze biti konstruktivnija.
GP85 is offline  
Old 18.02.2017., 04:54   #3345
Quote:
GP85 kaže: Pogledaj post
Daj budi malo objektivan, kakvo gazenje prava?
Skoro svaka manjina u svakoj drzavi se zali na gazenje nekih njenih prava (koliko ja znam i srbi su se zalili za gazenje prava u hrvatskoj).
Izusti pogazeno je medjunarodno pravo u slucaju Kosova i sada svaka drzava moze da koristi taj presedan (ili ne moze, ali ce se pozivati na taj presedan). Gledajmo objektivno na neke stvari i diskusija moze biti konstruktivnija.
ocito neznas o cemu pricas... kada sam ja sluzio JNA, u mom vodu je bio jedan mlad siptar 22g, koji je vec odsluzio 2 mjeseca zatvora iz politickog razloga. Sto je meni tada bilo NEZAMISLIVO!! Pogotovo sto sam bio par godina ranije dosta upoznat sa nasom ljubljanskom punk scenom, gdje je puno njih bilo nekakvih "anti-rezimskih aktivista", pa su zbog svih svojih radnji odsjedili mozda dan pritvora i onda placali globe. Ja sam doduse znao, da se na kosovu love i hapse nekakvi ruzni 'iredentisti' koje zlobna albanija vrbuje, ali sa tim mladicem sa dijelo onaj krevet na sprat, pa sam ga dosta dobro upoznao. Obican gradjanin...
Sa milosevicem, je pocelo gazenje siptara i nemoj sad relativizirat, da je to ionako svugdje po svijetu. I zbog dugogodisnjeg tlacenja pa kasnije i rata na kosovu, a pogotovo sto srbi nisu pokazali ni trunku naznaka, da bi u buducnosti barem malo mogli promjeniti stav prema kosovarima i prestali ih gazit, MZ je taj teritorij otkinula srbiji. Da podsjetim, srbija je i poslije poraza blejala da je kosovo njihova koljevka i da nece nitko njima naredjivat sto ce tamo radit. Naravno, odkidanje kosova bilo je u drugu ruku i kaznjavanje srbije sto su ucinili u Bosni i Hrvatskoj, za sto se opet nisu osjecali niti malo krivim.

Ja osobno nikad nisam odobravao otcepljenje kosova, ali priznajem da istovremeno nisam imao pojma, sta da se uradi sa njim. Tamo bi bio konstatni belaj kao npr. sa palestinom. A nije bio kosovo samo problem teritorija i tamosnjeg stanovnistva kao takav, nego kako vec jednom konacno prizemljit srbe, da prestaju umisljat regionalnog bullyja.

Ne moze se sa rusofilima objektivno razgovarat, jer sve sto rusija uradi je njima posteno, a Putin pravedniji od samog boga! Ja sa druge strane nemam svog guruja na zapadu, niti sam ikad idealizirao sve zapadno kao sto rusofili rade sa svojom majcicom rusijom. U koju zbog samo njima poznatog razloga nikako da krenu zivjet, iako je tamo raj na zemlji, a na zapadu sve trulo, neposteno, dekadentno.....

Zadnje uređivanje lutnik : 18.02.2017. at 05:24.
lutnik is offline  
Old 18.02.2017., 17:15   #3346
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
A Čečeni su ipak za klasu tvrđi i luđi od sirijskih glavosječa, pa mogu samo zamišljati kako je sukob tamo izgledao.Uostalom, brojke kažu da je poginulo cca 300 000 ljudi od 1 400 000, to dovoljno govori o intenzitetu rata.
Mislim da ih nije poginulo 300 000, nego ""samo"" 100 000. A Čečena u Čečeniji ima 1 200 000.
piskavac is offline  
Old 18.02.2017., 21:07   #3347
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...agreb/5644843/

Quote:
Najavljuje se bolja ekonomska suradnja SAD-a i Rusije koja ima učinke na embargo EU. U isto vrijeme Engleska izlazi iz sustava EU i sve je upitnija opravdanost ekonomskog embarga prema Rusiji.
hihihihihi
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 18.02.2017., 21:39   #3348
Grabarica cijeni Lavrova:

Quote:
Sastanak s Lavrovom u subotu, na marginama konferencije o sigurnosti u Muenchenu, predsjednica je ocijenila »vrlo pozitivnim i srdačnim«

Ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov cijeni iskrenost i godinama imamo dobar, konstruktivan odnos, izjavila je u subotu u Muenchenu hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović, dva dana nakon što je rekla da se Rusija miješa u euroatlanske integracije zemalja jugoistočne Europe.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...jeni-iskrenost
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 19.02.2017., 01:10   #3349
imali smo sibirsku anticiklonu cijeli siječanj u vidu neuobičajenih hladnoća; a sad u vidu neočekivanog ponašanja naše precenice, najprije Alijev, a onda:

di si Serđo kućo stara https://scontent.fzag1-1.fna.fbcdn.n...36&oe=5937D6B9

kolko god se trudili ovlašni susret s Penceom predstaviti kao značajan...wtf is going on


Jalta 2
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 19.02.2017., 02:37   #3350
dvije, u najmanju ruku, interesantne vijesti - jedna sa sjata rt (medijska kuca iz rusije itd...) :

rusija okoncava sa dugom naslijedjenim iz sssr-a - https://www.rt.com/business/377676-r...s-soviet-debt/

bosna i makedobija dobijaju neku lovu :

'...Last week, the Finance Ministry said it had cleared the $60.6 million debt to Macedonia. This means that the last debt of the Soviet Union is $125.2 million to Bosnia and Herzegovina. Both countries were formed after the breakup of Yugoslavia and won the right to reclaim part of the Soviet debt...'

(mozda na 'bosanskoj' diskusiji bude vise detalja o diobi ovog 'kolaca/ili torte_ice)...

====

druga vijest je nesto kao ripli 'vjerovali ili ne'

'cetiri nato zemlje 'bi preferirali vise na rusiju kao zastitnika akp bi bili pod prijetnjom'

https://www.rt.com/news/377828-four-...prefer-russia/

'Four NATO Nations Would Pick Russia to Defend Them If Threatened: Poll'

nekako se moze 'povjerovati' da bugari (posebno) i grci mozda gaje nekakvu 'pravoslavnu' 'sentimentalnost' (posebno u slucaju bugara sto mozda proizilazi iz 'istorijske zahvalnosti' i sl. - da se ne dulji sada) ali je zaista i ovo o turcima i slovencima....

trenutno, posebno o slovencima - valjda sada kada je atraktivna i misteriozna melanija u bijeloj kuci sloveniju niko ne smije ni pomisliti 'pipnuti' :klap:

ovo sto bi se vjekovni rivali i (neprijatelji) turci 'opredijelili' za rusiju kao 'zastitnika' ipak ne zvuci tako ne-logicno ...

turska ipak nije 'macji kasalj' nego ipak jedna od ozbiljnih 'igraca' i bez obzira na moguce i vjerovatne animozitete otvorenost i iskrenost je vidljiva (cinjenice su ipak cinjenice - a i sirija je aktuelna)...

mozda su pitanja ove ankete bila limitirana i fokusirana - osim toga posle brekzita i trampa malo ko vjeruje bilo kakvim anketama, ali u svakom slucaju komika je uvijek dobrodosla :klap: ...
serafim is offline  
Old 19.02.2017., 09:48   #3351
Kolinda mijenja izjave kao gace. Jedan dan jedno, drugi dan drugo. Ona je kao rahmetli Alija Izetbegovic sa onom slavnom izrekom - prije podne mislim jedno a poslije podne sasvim drugo.
Ringo10 is offline  
Old 19.02.2017., 09:48   #3352
Posto se polako ali sigurno blizi ruske SP u nogometu, BBC radi malo reklame, pa je napravio dokumentarac o ruskim huliganima.

Potpuno friski jednosatni film, govori o sranjima u marseillu (popracen sa nekim 'boljim' snimkama), kakva je trenutna situacija u rusiji, sto se moze ocekivat na SP. U njemu nastupaju i neke uticajnije persone huliganizma, sto bivseg, sto sadasnjeg, sto onih iz marseilla. Prva polovina filma i nije bas nesto ali se zato u drugoj stece priblizan dojam, o kakvim tipovima se to zapravo radi.
Vrijedi pogledati, ako vam se huliganizam vec u samoj osnovi ne gadi previse.

Ukratko, ruski huligani su evoluirali u 'napredniju' variantu, pojavila se nova generacija, sto znaci da ne locu pivu po cjele dane, pa onda idu i razbiju prvog tko naidje, na cemu su ostali englezi i slicni, pa im zato vise nisu konkurentni. Ruski huligani marljivo vjezbaju u teretani, treniraju borilacke sportove, a u nerede ulaze organizirano i takticki po uzoru vojske, a ne prosto po filingu kao copor priglupih siledzija. U zadnjem dijelu filma je predstavljen i nekakav iniciacijski fight, gdje pridruzeni clan moze postati punopravni. A to je zapravo generalna proba tucnjave, gdje se 2 grupe kandidata mlataraju na puno na nekoj livadi van grada, pod strucnim okom mentora, koji onda analiziraju dal je netko zavrijedio postati punopravan.
Glavonje huligana ne ocekuju nesto veliko od ovog SP u smislu festivala tucnjave, jer im je jasno da ce drzava sada ostro okomiti na njih i zapravo vec osjecaju veci nadzor. Ali ocekuju da ce netko negdje sigurno pokusati nesto, da je to neizbjezno....

youtube
lutnik is offline  
Old 19.02.2017., 10:38   #3353
U Bonnu je bio sastanak ministara MVP. Baš su se lijepo zabavljali
https://youtu.be/2AuKlR83dnk
Blinko Black is offline  
Old 19.02.2017., 10:42   #3354
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post

Za sad izgleda jako dobro, thx

edit:

Jel može netko tko dobro priča ruski pogledati na 13:58 da li prijevod odgovara rećenome? thx
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish

Zadnje uređivanje narog : 19.02.2017. at 11:47.
narog is offline  
Old 19.02.2017., 12:05   #3355
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Kolinda mijenja izjave kao gace. Jedan dan jedno, drugi dan drugo. Ona je kao rahmetli Alija Izetbegovic sa onom slavnom izrekom - prije podne mislim jedno a poslije podne sasvim drugo.
Neka hibridna predsjednica.
Fantasist is offline  
Old 19.02.2017., 17:48   #3356
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Za sad izgleda jako dobro, thx

edit:

Jel može netko tko dobro priča ruski pogledati na 13:58 da li prijevod odgovara rećenome? thx


Hmp, prijevod odgovara izrecenom ali ima nekih malih "pogresaka" koje ne utjecu bitno na izreceno ali ga malo papre:
-13:57. on kaze " to sto je meni dao nogomet", a u prijevodu je umjesto nogomet "huliganizam"
-14:04 " I get it from hooliganism" dok on kaze " to sam dobio iz u mojoj subkulturi"

Mislim svima je jasno sto je tip ali ih je ocito malo jebuckalo sto se on sam ne zeli predstaviti kao huligan.

A ova njegova izjava je definitivno debelo izvucena iz konteksta ili su ga razjebli pa im bubnuo, tocno se vidi kako naglo vise nije smiren i drukcije govori - ocito je tu bilo dosta toga sto je izrezano.
AndrejX is offline  
Old 19.02.2017., 18:02   #3357
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Hmp, prijevod odgovara izrecenom ali ima nekih malih "pogresaka" koje ne utjecu bitno na izreceno ali ga malo papre:
-13:57. on kaze " to sto je meni dao nogomet", a u prijevodu je umjesto nogomet "huliganizam"
-14:04 " I get it from hooliganism" dok on kaze " to sam dobio iz u mojoj subkulturi"

Mislim svima je jasno sto je tip ali ih je ocito malo jebuckalo sto se on sam ne zeli predstaviti kao huligan.

A ova njegova izjava je definitivno debelo izvucena iz konteksta ili su ga razjebli pa im bubnuo, tocno se vidi kako naglo vise nije smiren i drukcije govori - ocito je tu bilo dosta toga sto je izrezano.

E to je to, thx io sam 99% siguran

To je normalna praksa, danas se tako rade "intervijui" i "dokumentarci".
Npr jesi skužio da dok je bio onaj dio sa onim mladim boksačem, bili su čak doma kod njega i na kraju je u dokumjentarac ušao samo interviju njegove žene jer vjerojatno on nije rekao ništa papreno, dečko je očito zbilja samo profesionalni sportaš
Ili kako je dva soma engleza koji se daeru i bacaju boce samo innocent footbal fans, dok 150 huligana iz rusije čini 130 milijuna ljudi barbarima i razbijačima
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 19.02.2017., 18:09   #3358
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
E to je to, thx io sam 99% siguran



To je normalna praksa, danas se tako rade "intervijui" i "dokumentarci".

Npr jesi skužio da dok je bio onaj dio sa onim mladim boksačem, bili su čak doma kod njega i na kraju je u dokumjentarac ušao samo interviju njegove žene jer vjerojatno on nije rekao ništa papreno, dečko je očito zbilja samo profesionalni sportaš

Ili kako je dva soma engleza koji se daeru i bacaju boce samo innocent footbal fans, dok 150 huligana iz rusije čini 130 milijuna ljudi barbarima i razbijačima


Nisam, budem kasnije pogledao ali sad skuzio opet zamjenu termina koja svakako nije slucajna:
15:24 "The current state of today's English hooligans" dok je on umjesto hooligans rekao "nogomet" . Osjetljive dusice, tamo neki prljavi Rus vrijeda njihov nogomet
AndrejX is offline  
Old 19.02.2017., 19:35   #3359
Lavrov je dobru izjavu dao: ukinucemo kontrasankcije kad se potpuno realizuje Minsk 2.
A kad bi se nekim cudom realizovao Minsk 2 onda izasao bi sa izjavom "ukidamo sankcije cim priznate rezultate krimskog referenduma".

Rusi poljoprivrednici konacno mogu odahnuti nakon prijetnji ukidanja sankcija.
tihobl is offline  
Old 20.02.2017., 12:10   #3360
U Rusiji napravljen leteći motocikl:

https://www.rt.com/viral/377742-hove...ter-star-wars/
Stric iz ozadja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.