Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 17:46   #161
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni tvrdila da znam vjerodostojno što se kod nekoga doma događa, samo da me nijedan raskid odnosa/braka/zajednice nije do sada šokirao/izrazito iznenadio i ispao totalno neočekivan. To su dvije različite stvari
"proboraviš nekoliko puta s nekim parom i ako si imalo pronicljiv, skužiš kakvi su, a kasnije bude i očito, ne moraš biti pronicljiv. "

Zvučalo je decidirano i nevezano uz nešokiranost raskidom odnosa.
Quote:
I zatim tvrdila da toga zasigurno ima (tvoj svatovski par), ali da je prije iznimka, nego pravilo.
A što ja znam što je iznimka, a što pravilo.
Nije da postoji statistika.
Ovi što si drže satima ruke po tuđem dupetu su ionako u manjini. A pošto već znam dva takva para koja su loše završila, moja privatna subjektivna statistika nije baš laskajuća za ove koji se vole javno.

Quote:
Na temi se stječe dojam da je tih "glumaca" na svakom koraku
Ma nije na svakom koraku. Ali valjda kad se dogode izazivaju veliku pozornost baš zbog tog javno/privatno raskoraka. Od nekud valjda i dolaze ona "nije zlato sve što sija"...iliti još popularnija jadac/gladac.
Quote:
edit: što opet ne mora značiti da je tvoj pirski par glumio pred drugima, nego prolazio neku svoju pomaknutu fazu
Uopće ne doživljavam nužno nečiju nekoherentnost u ponašanju kao glumu. Moja frendica ima totalno sjeban brak, gdje mjesecima pati i pljuje po njemu, a onda joj bude najbolji. Sigurna sam da ne glumi, nego to zaista tako proživljava.
A gle, ovi su uvijek bili harmonija i sreća pa nam je zato i došlo sve to šokovito.
I nije me uopće briga zašto su se tako hvatali taj dan i koja im je to faza bila i da li je bila gluma.
Tko zna, možda im je to sve bila neka kinki igra pred kraj.
Ono što sam htjela reći je da su svojim cjelokupnim dugogodišnjim ponašanjem svima ostavljali dojam ljubavi i sklada, da bi se pokazalo da je njima njihov odnos u stvarnosti već niz godina bio jako loš. O čemu su naknadno ekstenzivno pričali okolo, što mi je bio dodatni wtf.
A opet čemu iznenađenje kad su u pitanju ljudi koji vole o intimnome javno.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:47   #162
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Nisam nešto predruštvena osoba, pa shvaćam da nisam baš mjerilo , ali evo ja ne poznajem nijedan takav par "lizača" u javnosti.
Možda sam znala tamo negdje u srednjoj školi i možda sam nekad, negdje, sporadično naišla na neko 'neprimjereno' ponašanje nekog para od kojeg mi bude neugodno, ali to baš konstantno baljenje jedno po drugom, vi to zaista doživljavate oko sebe ili navodite čisto za diskusiju?

Nježnost i prisnost doživljavam kod mnogih dugogodišnjih parova, ali to je nešto sasvim drugo.
Cuj , njeznost prisnost komplicitet se osjeca i vidi kod mnogih parova . Nacin na koji se gledaju . Njihova reakcija u pojedinim situacijama . Kada eksplodiraju od smijeha na neku glupost .
Ovi sta se ljubakaju non stop i sta se ne odvajaju jedno od drugog prevenstveno nisu drustveni . Zive u nekom njihovom svijetu . Direktan kakav jesam , jednom sam dao do znanja jednom paru da ih ne zelim kod mene na veceri . Neka ostanu doma i neka se zvale kod mene na mojim kaucima nece .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:54   #163
Moram leći, jedva gledam , pa samo kratko : bit će da je onda do mog ispodprosječnog kretanja među ljudima i da jednostavno nemam dovoljno širok krug ljudi za upoznati takav par.
Velim, jesam imala neugodnih, sporadičnih situacija, ali da poznajem par koji je takav konstantno, ne poznajem. Što ne znači da ih nema, dakako.
Poznajem svega jedan par koji su kao priljepci, u smislu uvijek skupa, ali oni ne bale jedno po drugom, dosta ekstremni su vjernici pa su čak podosta čedni , ali uvijek i svugdje idu skupa. No oni mi nisu ogledni primjer ničega.

Laku noć.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:58   #164
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Nisam nešto predruštvena osoba, pa shvaćam da nisam baš mjerilo , ali evo ja ne poznajem nijedan takav par "lizača" u javnosti.
Možda sam znala tamo negdje u srednjoj školi i možda sam nekad, negdje, sporadično naišla na neko 'neprimjereno' ponašanje nekog para od kojeg mi bude neugodno, ali to baš konstantno baljenje jedno po drugom, vi to zaista doživljavate oko sebe ili navodite čisto za diskusiju?
Pa evo, ja ne znam trenutno niti jedan par koji satima ne može odvojiti ruku od tuđeg dupeta i koga u kafiću treba razdvajati.
Ali sam poznavala.



Quote:
Nježnost i prisnost doživljavam kod mnogih dugogodišnjih parova, ali to je nešto sasvim drugo.
Pa i je.
To sigurno nije javno pričanje o analnom seksu kojeg su upravo upraznili, a o kojem nam je autorica pisala.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:58   #165
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Moram leći, jedva gledam , pa samo kratko : bit će da je onda do mog ispodprosječnog kretanja među ljudima i da jednostavno nemam dovoljno širok krug ljudi za upoznati takav par.
Velim, jesam imala neugodnih, sporadičnih situacija, ali da poznajem par koji je takav konstantno, ne poznajem. Što ne znači da ih nema, dakako.
Poznajem svega jedan par koji su kao priljepci, u smislu uvijek skupa, ali oni ne bale jedno po drugom, dosta ekstremni su vjernici pa su čak podosta čedni , ali uvijek i svugdje idu skupa. No oni mi nisu ogledni primjer ničega.

Laku noć.
Laku noc .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:59   #166
Quote:
nanarella24 kaže: Pogledaj post
Gluma, malo žešća
Upravo tako.

I nesigurnost.
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:26   #167
Ma ljudi moji ima stvarno svega.
Ja obožavam otići na kavu sa mužem - volim kad mi stavi ruku na koljeno i zaljubljeno me pogleda nakon 8 godina - naravno da se to događa i doma u naša četri zida - no na kavi se osjećam ne kao da smo se tek sreli , nego kao da mi je prvi dečko ikad.
Nisam znala da to budi takvu osudi društva

S druge strane ,poznavala sam par koji se slično ponašao , znali su se i pohvatati pred svima na nekom koncertu - ja mislila "gle kak se oni jako vole " -a na kraju ispalo da je on tuče , vara i j*ebe u zdrav mozak

Tak da ne treba na prvu misliti ni o vječnoj ljubavi ni o glumi za mase.

Istina ionako kad tad izađe
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 02:30   #168
Imamo i mi takve na poslu. On stalno trci k njoj, ona njemu. Rezucka mu jabuke, pere mu zdjelicu, on joj sapuce...
Ne znam da li je to "svemirska ljubav" ali meni takav odnos ne bi nikada odgovarao, ugusio bi me.
Mislim da kod takvih parova problemi nastupaju kad dodu djeca. Netko postane ljubomoran na izgubljenu paznju, vecinom muskarac, dolazi do svada i rivalstva prema djeci. Imaju li oni djece?

Poslano sa mog HTC Desire 626 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje Blackheartgirl : 14.01.2017. at 02:43.
Blackheartgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:43   #169
Ne
Rastali su se prije prvog djeteta.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 08:57   #170
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Upravo tako.

I nesigurnost.
slicno kao idealni facebook parovi
sve vrvi od buketa cvijeca, poljubaca na obali mora, romanticnih vecerica, poklona, srculenaca i cici-mici izjava
a iza izloga rat i razvod svaki drugi dan
znam neke takve iz blize okoline
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:45   #171
Idealna ljubav je kada poslije 10-15 godina partnerstva i dalje obadvoje imaju uzajamni użitak u krevetu, u zajednićkim razgovorima, zajednićkoj kupovini, zajednićkim izletima/putovanjima/ljetovanjima itd.

Ima takvih mnogo. Najmanje par parova na par stotinjaka
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 10:28   #172
Ima ima. 5 parova na 500
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 02:26   #173
Wink

Za autoricu teme:

Kao prvo tvoj nick govori puno o tebi. (kao i moj o meni )
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 03:25   #174
Dodao bih nesto slicno, mada nema fizickog kontakta
Zna se desiti da se netko previse zaljubi u svoju djevojku pa godinama govori o njoj kao necemu nevjerojatnome. Djevojka mu inace znatno u dosta toga ispod prosjeka. Bude iritantno. Ja bih znao doci kod tog frenda sa novom djevojkom koja ima skoro duplo manje kila od njegove . ( bavila se i manekenstvom )
komentari na izgled moje djevojke pa i nije ti neka.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 05:54   #175
Thumbs up

Mislim da nije dobro pretjerivati, znam da je na početku veze nemoguće ne pretjerati ali s vremenom odnos se mijenja. To ne znači da se više ne volite dapače trebate se voliti još više i bit još više povezaniji što ste god duže skupa ali neka "pretjerivanja" kako bi ih mi nazvali koji gledamo takve parove su mi ok ako su oni doista takvi i u svoja četri zida. Znam neke parove koji su jedno kad su u društvu a druga je priča kad se odvoje od svojih prijatelja, rodbine i ostalih poznanika. Neki su dovoljni jedno drugome i nije im potrebno društvo kao drugim parovima. Ima različitih priča i sudbina. Neki su se vodali po trgovima za ruke a kasnije čuješ ubio ženu da ne nabrajam... Sve je to ok ako je to pravo stanje njihova odnosa ako nije gluma za nas ostale.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 19:24   #176
Mislim da je malo opasno uopćavati išta na temelju jednog postupka, pojedine navike nekog para i slično. Kao i to preslikavati u smislu univerzalnih zaključaka o njihovoj budućnosti. Mnogo toga se dešava među dvoje ljudi tijekom godina, a da bi išta tako beznačajno poput držanja za ruke ili ne moglo biti imalo signifikantno. Navike i smisao za diskreciju se stiču ranije i držimo ih se uglavnom bez obzira na partnera. Nekada se poklope pa žive, nekada ne, pa ugasnu. Mislim da nisu jako važne u stvarnosti, u biti i kvaliteti odnosa.
Napisao je netko višlje već, kao i ja voli partnerovu ruku na koljenu ili bedru , u autu, kafiću, na klupi. Ne da nekome nešto pokazuje, već je pokazao oženivši me, već mi je doista ugodno bez obzira na godine skupa. Niti je to posebno jamstvo naše ljubavi. Bilo mi je ugodno i s drugima.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 20:15   #177
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
slicno kao idealni facebook parovi
sve vrvi od buketa cvijeca, poljubaca na obali mora, romanticnih vecerica, poklona, srculenaca i cici-mici izjava
a iza izloga rat i razvod svaki drugi dan
znam neke takve iz blize okoline
Nedavno ja odem u zgradu od djeda da vidim s predsjednikom kućnog savjeta da mu odjavi neke komunalije jer čovjek više ne živi tu i veli mi: "Joooj, cijelu noć nisam spavao, onaj par dole na četvrtom se toliko svađao da sam poludio. I ja i pola zgrade. Da čuješ samo riječi koje su uputili. Bože..." I kaže mi o kome se radi. Imam ih oboje na Facebooku, svemirska ljubav i nakon 20 i nešto godina, tepaju, savršeni su, i oni i djeca. Awww.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:37   #178
Autorice, znaš što mene ježi u cijeloj toj priči? Zašto je tako jebeno teško reći što misliš? Pa da mislim da mi njihov odnos oduzima u poslovnom smislu, da moram potegnuti dvostruko više i da njihov posao pada na mene, kao i greške, da me dekoncentriraju (jer, o tome se radi, zar ne? O tome da oni svojim ponašanjem tebi stvaraju problem u poslu? Ne? Da?)...pa dobro, kog vraga bih šutjela? Da se ne zamjerim nekome? Da, bolje je šutjeti i graditi ogorčenje, to je vrlo konstruktivno.

Što, kad skupiš dovoljan broj onih koji kažu da pretjeruju onda ćeš imati i temelje za prigovor? Zar ne bi bilo etički ako si uvidila da firma zbog njihovog ponašanja pati da poduzmeš nešto? Za dobrobit firme, naravno, ne za dobrobit tvog ega. (iako imam neki hunch da vašem nadređenom to smeta već bi to razriješio- mislim, kako je moguće da ste SVI VI to primjetili i to je grozno ali nadređeni ništa ne vidi?)

Veza od 6 godina ti je dugogodišnja? Pa oni su, gledano kroz razvoj čovjeka, tek na početku puberteta u svojoj vezi. I kakve veze ima to koliko im je godina? I ti to gledaš 6 GODINA?? I ludiš i i nerviraš se? Oprosti, meni je to ne-etično pa i nemoralno-to se zove ogovaranje (ali, važno je da oni rade isto pa valjda to tebe opravdava). Nismo mi prvi kojima si ispričala ovu priču.
Da mi jednom dođu kraj stola remetiti koncentraciju dobili bi fino upozorenje, drugi put malo oštrije, treći put...ajmo, bježi od mene. Ne moram biti dobra sa svakim, ali mogu raditi čak i s onima koji mi se nimalo ne sviđaju. A da oni to savršeno znaju. Ne moraju oni znati odijeliti posao od emocija, dovoljno mi je što sam sama to naučila (nije bilo lako).

Potpuno je nebitno kakva je njihova ljubav, tko tu koga jebe i kako, koliko je to iskreno a koliko gluma i kako bi "trebalo biti". Bitna si ti koja još ništa nije poduzela ali daje sebi za pravo žaliti se.
Valjda je stvarno danas postalo preteško stajati iza sebe, mislim da me to sve više frustrira iako se ne tiče mene, trebao bi me boliti cookie ali nije. Onda sam sličnija tebi, huh? Mislim, dozvoljavam tuđem životu koji zapravo ne utječe na moj da me "dira".
Nisam za ići kod nadređenog, to mi je jadno. Ali jesam za direktnu konfrotaciju jer tebe ovo muči više nego što sebi priznaješ. Na kulturan i pristojan način uz svu dužnu diplomaciju. I to bez potrage nekoga za backup, bez izjava kako "cijelom uredu to smeta". Sama. Izravno. Iskreno. Otvoreno. You think you can do it?

Postavila si temu tako da su oni u krivu kako god okreneš, a sad fino stani iza sebe. Jer, ti si u pravu, zar ne? Ili je ovo jedan od onih pokušaja da se isprazni negativizam i nastavi dalje u istom tonu do idućeg pražnjenja? Bože kako besmisleno.

Osobno mišljenje- primjetila bi ih jednom ili dvaput a onda bih se navikla, stavila ih u ladicu "par koji se ponaša tako i tako i zbog tog ponašanja bi se moglo dogoditi to i to" i idemo dalje. Idealizam njihove ljubavi me nimalo ne zanima.
Koncentraciju zadržavam usprkos distrakcijama (u mom poslu ih ima jako mnogo- jedna od njih bi bila kako zadržati smješak ispred grupe i mirno lice dok iza mene neki odvratnjak radi cmok cmok ljepotice, dođi ovdje, sjedi mi u krilo, ima barba nešto da ti da ). Srećom pa dok radim, iako imam kolege, glavninu posla radim sama bez ikoga. Da mi utječu na kvalitetu mog posla, ne bih šutjela ni pod razno. Dovoljno mi gosti i drugi faktori otežavaju da bih to dozvolila iti jednom kolegi/ci.

Da li je ponašanje tog para profesionalno? Mislim...da nije potrebno davati odgovor. Da li je njihova ljubav idealna? Pa dobro što je to uopće idealna ljubav??
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:07   #179
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Dodao bih nesto slicno, mada nema fizickog kontakta
Zna se desiti da se netko previse zaljubi u svoju djevojku pa godinama govori o njoj kao necemu nevjerojatnome. Djevojka mu inace znatno u dosta toga ispod prosjeka. Bude iritantno. Ja bih znao doci kod tog frenda sa novom djevojkom koja ima skoro duplo manje kila od njegove . ( bavila se i manekenstvom )
komentari na izgled moje djevojke pa i nije ti neka.
Ljepota je u oku promatrača.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:17   #180
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post

Inače, ako se samo ograničim na posao, mislim da je njihovo ponašanje neprofesionalno i da se barem jedno od njih provlači ispod radara, tj radi manje nego što bi trebao, a to uspijeva zahvaljujući intervencijama drugog...
a tebe to toliko izjeda da si cak i temu na forumu otvorila Pa sto njih ne pitas zasto to sve rade? Mi ti ovdje ne mozemo naci odgovor, ne poznajemo ljude a i vjerojatno ne dozivljavaju svi isto njihov odnos
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.