Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 20:50   #1
Aktivnosti u kojima partner (ne) sudjeluje

Tema o bračnom paru koji rade u istom poduzeću me inspirirala na otvaranje ove teme.
Možda stvarno postoje partneri koji rade u istom poduzeću, nemaju ama baš nikakav hobi i samo su posvećeni jedno drugom.

Zanima me imate li hobije, nešto u čemu ste bez partnera. Kako partner na to gleda, smatra li da time oduzimate dragocjeno vrijeme koje biste mogli provesti s njim ili vas podržava i veseli se vašem napretku.

U mom slučaju, ja imam aktivnosti, on osim povremene teretane nema. U počecima braka, kada je popustila početna "zaljepljenost" i kada sam počela raditi nešto odvojeno od njega je znao reći da bi on da to vrijeme provedemo zajedno. Vremenom je shvatio da mi te aktivnosti pašu, da mi trebaju da se izrazim ili kao ispušni ventil, podržava me, pričamo o tome, veseli se ako u nečemu napredujem...

Iz vlastitog primjera mogu reći da su aktivnosti u kojima partner ne sudjeluje dobre i korisne.

Smatrate li da partnere mogu zbližiti samo aktivnosti u kojima sudjeluju zajedno? Kako vi funkcionirate i kako generalno gledate na to?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 20:58   #2
Naravno da imam.
Imam ih od starta, samo sto je on u pocetku mrvicu vise njurgao na to (iako me nikada nije u nicemu prijecio), kako smo ostali zajedno i bolje se upoznali prihvatio je da sam jednostavno svestrana i to mu je sasvim ok. SLicno kao kod tebe.

Mi smo dosta drugacije osobe, imamo razlicite umove i poprilicno razlicite interese, poklapamo se tek u nekima, ali te neke nastojimo raditi zajedno sto je vise moguce. Volimo putovati npr i zanimaju nas neke specificne teme, pa cu sigurno s njim prvim komentirati neki film ili knjigu koji se tice toga, ili planirati put.
Da to ne radimo, ne znam koliko bi nam zapravo odnos opstao, unatoc ljubavi.

Naravno, ne pricam samo o hobijima, vec smatram da ljudima neka osnovna nacela zivljenja moraju biti generalno zajednicka da bi to klapalo. Recimo, ako jedan zeli djecu sto prije, a drugi jos 5 godina putovati tu je vec veliki disbalans, primjerice.
Znaci postoje te neke bitne stvari u kojima se treba poklapati, ne mora ih biti puno ali moraju stimati.

Tada su sve ove manje bitne aktivnosti i hobiji nekako minimalan kamen spoticanja Ono, moze on imati 10 hobija koji me ne smetaju, dokle god ja znam da mi zajedno idemo nekamo i ostvarujemo neke teznje, ovako generalno u zivotu.

Nadam se da si to pitala


Konkretno sto se tice mojih solo stvari, moj posao je sam po sebi zaseban svijet, u kojem on nikako ne moze sudjelovati, kao ni ja u njegovom.
S tim da je moj posao meni i velika zivotna ljubav i ostvarenje, tako da to jos ima dodatan znacaj. Znaci tu je puno edukacije i komunikacije i kontakata ciji on ne moze biti dio. Mislim, moze ali bi umro od dosade.
On si je ok s mojim frendicama, i ja s njegovim frendovima, ali nastojim cesto i solo hengati s njima, jako rijetko ga vucem, uglavnom je to ako je nesto grupno ili neke prigode.
Takodjer, ja volim ici u maminu viksu, i boraviti tamo solo, on mi se nekad pridruzi, ali ponekad ne. Kuzi kad se ja spakiram i odem na npr 10 dana, nije problem
I tako, ima toga.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:22   #3
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Smatrate li da partnere mogu zbližiti samo aktivnosti u kojima sudjeluju zajedno? Kako vi funkcionirate i kako generalno gledate na to?
Mislim da je stvarno zdravo za odnos da svako ima ono ''svoje nešto''. Ne vjerujem da je moguće jedino se zbližiti samo ako zajedno nešto rade. Čak mislim da to u većini slučajeva bude loše po odnos.

Moj ide dva do tri puta tjedno na termine sa društvom, nogomet je u pitanju. To radi godinama već i u početku veze mi nije bilo jasno ako se zadesi da baš tu noć želim da se vidimo, piši propalo odmah.
Znala sam se naljutiti nekad, ali vremenom sam uvidjela da je to nešto na što je on naučio, što radi godinama, treba mu to, to je ''njegovo'' i onda sam vremenom i uštimala raspored svoj isto prema tome, tako da sada dok on ide s njima ja radim svoje (jednom tjedno teretana, a ostalo nekada s društvom van, nekada čisto sama kod kuće vježbam ili plešem).

Uglavnom pored toga - ne radimo skupa, tako da se ne viđamo više od pola dana i super mi je ono onda kad se vidimo pa pričamo jedno drugome o svom danu. Stvarno se poželimo.

Ne mogu zamisliti uopšte da radimo skupa pa još skupa doma idemo. Mislim da bi meni to previše bilo. Ima i takvih koji normalno funkcioniraju i tako, ali ja ne bih mogla...
Adianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:30   #4
Da radim sa ženom na istom poslu?? Ne hvala.
Sasvim se dovoljno vidimo tokom dana i noću se gužvamo u istom krevetu tako da bi bilo previše da smo na istom poslu.Iste smo struke ali hvala bogu svak radi na svojoj strani.Ima tu još jedna prednost a to je da ako bismo bili na istom poslu u istoj firmi onda bi i naša primanja zavisila od uspješnosti te firme.Ok bi bilo ak firma dobro radi al šta da firmi krene loše onda bi i njoj i meni bilo loše.
Ako smo u dvije firme onda ima manje šanse za mogućnost da oboma krene loše.
Što se tiče zajedničkih aktivnosti iliti hobija imamo ih a ima i svak svoje hobije.
Ne smatram da se udaljejumo jedno od drugog ako svak ima zasebno svoje aktivnosti.Ona voli šetnje i druženja sa svojim prijateljicama i to je sasvim ok,mene raduje da nju raduju takva druženja.Ja volim sa frendovima igrat stolni tenis recimo i to je njoj ok.Naravno moramo imati i pokoju zajedničku aktivnost jer je to isto ljepo.Naprimjer oboje igramo bridge u lokalnom klubu.Idemo skupa i u kazalište.
Inače žena i ja smo dovoljno bliski da ne vidim i uopće na rzamišljam o tome zbližava li nas nešto ili ne.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:33   #5
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Naravno da imam.
Imam ih od starta, samo sto je on u pocetku mrvicu vise njurgao na to (iako me nikada nije u nicemu prijecio), kako smo ostali zajedno i bolje se upoznali prihvatio je da sam jednostavno svestrana i to mu je sasvim ok. SLicno kao kod tebe.

Mi smo dosta drugacije osobe, imamo razlicite umove i poprilicno razlicite interese, poklapamo se tek u nekima, ali te neke nastojimo raditi zajedno sto je vise moguce. Volimo putovati npr i zanimaju nas neke specificne teme, pa cu sigurno s njim prvim komentirati neki film ili knjigu koji se tice toga, ili planirati put.
Da to ne radimo, ne znam koliko bi nam zapravo odnos opstao, unatoc ljubavi.

Naravno, ne pricam samo o hobijima, vec smatram da ljudima neka osnovna nacela zivljenja moraju biti generalno zajednicka da bi to klapalo. Recimo, ako jedan zeli djecu sto prije, a drugi jos 5 godina putovati tu je vec veliki disbalans, primjerice.
Znaci postoje te neke bitne stvari u kojima se treba poklapati, ne mora ih biti puno ali moraju stimati.

Tada su sve ove manje bitne aktivnosti i hobiji nekako minimalan kamen spoticanja Ono, moze on imati 10 hobija koji me ne smetaju, dokle god ja znam da mi zajedno idemo nekamo i ostvarujemo neke teznje, ovako generalno u zivotu.

Nadam se da si to pitala


Konkretno sto se tice mojih solo stvari, moj posao je sam po sebi zaseban svijet, u kojem on nikako ne moze sudjelovati, kao ni ja u njegovom.
S tim da je moj posao meni i velika zivotna ljubav i ostvarenje, tako da to jos ima dodatan znacaj. Znaci tu je puno edukacije i komunikacije i kontakata ciji on ne moze biti dio. Mislim, moze ali bi umro od dosade.
On si je ok s mojim frendicama, i ja s njegovim frendovima, ali nastojim cesto i solo hengati s njima, jako rijetko ga vucem, uglavnom je to ako je nesto grupno ili neke prigode.
Takodjer, ja volim ici u maminu viksu, i boraviti tamo solo, on mi se nekad pridruzi, ali ponekad ne. Kuzi kad se ja spakiram i odem na npr 10 dana, nije problem
I tako, ima toga.
Konačno nekaj predivno da i ja pročitam na ovome forumu kaj me skroz raznježilo! Ovako ja vidim ljubav dvoje ljudi! Svaka vam čast i želim vam da 100 godina budete skup!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:42   #6
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Konačno nekaj predivno da i ja pročitam na ovome forumu kaj me skroz raznježilo! Ovako ja vidim ljubav dvoje ljudi! Svaka vam čast i želim vam da 100 godina budete skup!
A hvala. Nadam se i ja da hocemo

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:48   #7
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A hvala. Nadam se i ja da hocemo
Koliko dugo ste zajedno? Ako se smije znat?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:53   #8
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Koliko dugo ste zajedno? Ako se smije znat?
7 god.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:56   #9
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
7 god.
Danke! Vrh! Tako izgleda idealna veza po mom ukusu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 09:04   #10
Većinom sportskih aktivnosti u kojima uživamo bavimo se zajedno, jer smo zajednički krenuli i zajednički razvijali interes prema njima. Dakle, teretana, trčanje, bicikl, većinom zajedno, ali ako jedno od nas ne može, naravno da ovo drugo ode samo ( češće ja zbog prirode njegovog posla ).

Mi smo se upoznali vrlo mladi, tako da smo se skupa razvijali i prilagođavali. Zajednički otkrili i strast prema putovanjima i kuhanju. Na putovanja obavezno idemo skupa, a u kuhinji smo uigran tim, iako je kuhinja mala, i često se tiskamo ( što se mene tiče, može, kad se očeše o mene ili ja o njeg ). Često priređujemo druženja i večere za ekipu, i tu uživamo u tom svom, recimo, hobiju kuhanja, iako ja kuham više, na svakodnevnoj bazi.

Uz to, svatko ima neke svoje odvojene interese i to smatram sasvim normalnim i zdravim za jedan brak i vezu. Iako volimo puno istih stvari, i dalje smo individualci, i ne bih se osjećala dobro da moram visiti s njim 24 sata dnevno svaki dan, jednostavno mi je to previše ( naravno, osim kad smo na putu ili odmoru ). Volim imati svoje vrijeme u kojem uživam i punim baterije. Na početku veze, kad smo stalno htjeli biti skupa, on je, naravno, na uštrb sportova i aktivnosti kojima se bavio, počeo više vremena provoditi sa mnom. I to ti u početku paše, kasnije sam ga sve više poticala da se bavi onime što voli, jer samo sretan i ispunjen pojedinac ne postaje nezadovoljan u vezi.

Da radim s njim, sigurna sam da bismo se dobro prilagodili, ali radije ne bih, jer je opak kad se o poslu radi .
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:52   #11
Pa vi ste svi super!

Bojim se da se ljudi koji se ne vole odvajati neće javiti.

No, u RL vidim dosta slučajeva kada ljudi zaziru od aktivnosti u koje im je partner uključen, a oni nisu. Pa se "odvojene aktivnosti" svedu na 2 kave na mjesec s prijateljicama/prijateljima ili, ono što vidim najčešće (valjda zbog obližnjeg NK kluba), on ide na nogomet, a ona pizdi što ju ostavlja samu s djecom, a sugestiju da si ona nađe neku aktivnost odbija, jer će tako provesti još manje vremena zajedno.

Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
...jer samo sretan i ispunjen pojedinac ne postaje nezadovoljan u vezi.
Upravo to!
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:00   #12
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Bojim se da se ljudi koji se ne vole odvajati neće javiti.

No, u RL vidim dosta slučajeva kada ljudi zaziru od aktivnosti u koje im je partner uključen, a oni nisu.
Pa kad ih ni nema realno nekaj preveć. Bitno je da kad smo na onoj temi krenuli laprdat ih se dosta raznježilo na romantiku na radnom mjestu. Zna li netko uopće neki par koji radi i živi skupa?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:15   #13
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa kad ih ni nema realno nekaj preveć. Bitno je da kad smo na onoj temi krenuli laprdat ih se dosta raznježilo na romantiku na radnom mjestu. Zna li netko uopće neki par koji radi i živi skupa?
Ja ih znam podosta. Poduzeće za koje radim je međunarodno i otvoreno u tom smislu zapošljavanja bračnih partnera, veze nisu zabranjene. Ima dosta uparenih/ubračenih.
Ovi koje znam se ponašaju profesionalno na poslu, čak ne idu ni svi u paru na pauzu za ručak. Novozaposleni i ne kuže da su neki ljudi u braku/vezi.

Ja ne bih htjela raditi s njim. Kada sam neko vrijeme bila bez posla, zaposlenje u firmi u kojoj on radi je bila jedna od opcija. Iako su stabilni, iako bi bili u različitim sektorima... prekrižila sam tu opciju. On isto.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:17   #14
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
No, u RL vidim dosta slučajeva kada ljudi zaziru od aktivnosti u koje im je partner uključen, a oni nisu.
Ja ih znam na prste jedne ruke nabrojati i svi ih uvijek 'izdvajaju' kao 'čudne'. Oni koju uvijek idu skupa i koji i na 'jednospolne' kave dovuku jedno drugo.
Trenutno se mogu sjetiti 2 takva para koja sam upoznala u životu.
Većina ima solo vrijeme i aktivnosti, baš razmišljam.
U današnjem tempu života mi je to skoro pa i neizbježno.


Nisam svestrana kao neki tu, pa nemam neki ogroman popis hobija.
Vježbam svaki drugi dan, ali doma tako da to praktički nisam odvojena od njega, ako je i on doma. Ne vježbamo skupa, ali on bude prisutan u prostoriji u kojoj vježbam pa mi pušta glazbu.
Skoro svaki petak se družim s kokoškama do dugo u noć, dugogodišnja tradicija koja se baš lijepo očuvala (samo se oblici druženja malo mijenjaju kroz godine ), pratim 5 serija koje on ne gleda, forumarim, on nije na forumu (bitan je to hobi ) i to bi u biti bilo to od mojih nekih aktivnosti u koje on nije uključen.

Kada tu dodamo 8-satni posao, svakodnevne poslove i posliće, višesatni posjet obitelji barem jednom u 2 tjedna (nekako više volim tako, nego svako malo otići na pola sata), skoro svakodevno učenje od barem 2 sata, a u zadnje vrijeme i više zbog nečega što moram položiti, njegov posao u smjenama pa se često mimoilazimo i moje skorašnje startanje s 24-satnim dežurstvima, nije da mi je nešto i krivo što nisam svestrana, ne znam gdje bih potrpala još neke hobije i da sam solo, dosta je ovo i definitivno imamo vremena gdje si falimo.

Inače, kod mene na poslu ima dvoznamenkasti broj parova koji rade skupa, ali to uopće nije vrijeme provedeno skupa.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...

Zadnje uređivanje mrafica : 07.01.2017. at 17:45.
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:20   #15
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ja ih znam podosta. Poduzeće za koje radim je međunarodno i otvoreno u tom smislu zapošljavanja bračnih partnera, veze nisu zabranjene. Ima dosta uparenih/ubračenih.
Ovi koje znam se ponašaju profesionalno na poslu, čak ne idu ni svi u paru na pauzu za ručak. Novozaposleni i ne kuže da su neki ljudi u braku/vezi.

Ja ne bih htjela raditi s njim. Kada sam neko vrijeme bila bez posla, zaposlenje u firmi u kojoj on radi je bila jedna od opcija. Iako su stabilni, iako bi bili u različitim sektorima... prekrižila sam tu opciju. On isto.
Ma jasno. Ajde kužim još ljude koji su u nekim velkim firmama i ne rade baš u istim odjelima. Ili ovo baš da jednostavno zbog situacije se eto zaposle prek veza u istim firmama sa partnerima ali zaista ne znam baš nikoga kao iz one priče nedavne. Baš da delaju skup jedno do drugoga, hihoću se, gnjave sve kolege oko sebe sa svojom svemirskom ljubavlju i onda još doma lagano nastavljaju cvrkutat do kraja života. Ja mislim da bi ja završil u Vrapču garant da tak moram s nekim živjet.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:25   #16
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Zna li netko uopće neki par koji radi i živi skupa?
Znam ja dosta njih koji imaju neki zajednicki biznis, uglavnom preko ljeta...ali vi vjerojatno mislite na ono 8 sati sjedit zajedno u firmi. Ovo je ipak dinamicnije i svak ima svoja zaduzenja.

Uglavnom, moji roditelji su cijeli zivot radili jedno kraj drugoga (firme su im bile jedna kraj druge), te su skupa isli s posla/na posao i na marendu. Cili zivot si orijentirani jedno na drugo, i to funkcionira jer se moja mama prilagodila. Tata je dobar i posten, ali uzasno nezreo i posesivan. Mama se mogla puno vise samoostvariti jer je imala kvaliteta i afiniteta, alo nije zbog njega. Vjerojatno joj je djelomicno i pasalo jer je rano ostala bez oca pa se lako vezala za mog tatu.
Mama sad kad je 60+ malo puca po savovima zbog nekih propusta, ali jebiga sad je kasno za promjene.


Poanta je: mislim da je zdravo za odnos da svaka strana ima vrijeme za sebe, pa ako i nema neki hobi, bar da izadje sama u setnju.
Muz i ja smo u pocetku isli u teretanu zajedno, kasnije smo isli u razlicitim terminima i meni je pasalo mozda i vise jer bi se konacno makla od kuce (bila sam cijeli dan vezana za kucu i bebu).
Nemamo neke lude hobije osim sporta, ali itekako se nalazimo s prijateljima sami.
Ja sam inace tkav tip osobe da ne bi ni mogla izdrzat u odnosu di druga osoba ne zna prdnit bez mene (vjerojatno zbog primjera koji su mi pruzili roditelji)
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:31   #17
[QUOTE=Điđe T.;61925727]Znam ja dosta njih koji imaju neki zajednicki biznis, uglavnom preko ljeta...ali vi vjerojatno mislite na ono 8 sati sjedit zajedno u firmi. Ovo je ipak dinamicnije i svak ima svoja zaduzenja.

Uglavnom, moji roditelji su cijeli zivot radili jedno kraj drugoga (firme su im bile jedna kraj druge), te su skupa isli s posla/na posao i na marendu. Cili zivot si orijentirani jedno na drugo, i to funkcionira jer se moja mama prilagodila.QUOTE]
Ma i ovo je čak meni donekle i simpatično ako idu skupa na marendu ali stalno se referiram na onu temu gdje su oni skupa radili jedno do drugoga u uredu.Tvoji ipak nisu sjedili na poslu jedno do drugoga i hihotali se stalno. To mi zaista onako je zvučalo malo ipak previše. Zajedničke,obiteljske firme možda i jesu nekaj kaj je najbliže delanju skupa. No pretpostavljam da onda kad dođu malo doma ipak si nađu poneki odvojeni hobi.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:46   #18
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Tema o bračnom paru koji rade u istom poduzeću me inspirirala na otvaranje ove teme.
Možda stvarno postoje partneri koji rade u istom poduzeću, nemaju ama baš nikakav hobi i samo su posvećeni jedno drugom.

Zanima me imate li hobije, nešto u čemu ste bez partnera. Kako partner na to gleda, smatra li da time oduzimate dragocjeno vrijeme koje biste mogli provesti s njim ili vas podržava i veseli se vašem napretku.

U mom slučaju, ja imam aktivnosti, on osim povremene teretane nema. U počecima braka, kada je popustila početna "zaljepljenost" i kada sam počela raditi nešto odvojeno od njega je znao reći da bi on da to vrijeme provedemo zajedno. Vremenom je shvatio da mi te aktivnosti pašu, da mi trebaju da se izrazim ili kao ispušni ventil, podržava me, pričamo o tome, veseli se ako u nečemu napredujem...

Iz vlastitog primjera mogu reći da su aktivnosti u kojima partner ne sudjeluje dobre i korisne.

Smatrate li da partnere mogu zbližiti samo aktivnosti u kojima sudjeluju zajedno? Kako vi funkcionirate i kako generalno gledate na to?

evo, mi smo većinu vremena zajedno radimo skupa, živimo skupa i kad jednog od nas nema poprilično nam je teško

ali, isto tako, čak i kad smo oboje u sitoj sobi znamo samo bit sa sobom i uzet si vrijeme za sebe plus što (doduše ja više od njega) imamo neke svoj brije i druženja

problemom bi smatrala trenutak u kojem nemamo uopće zajedničkih dodirnih točaka i kad bi samo gledali kako da ne provodimo vrijeme skupa
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:51   #19
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Pa vi ste svi super!

Bojim se da se ljudi koji se ne vole odvajati neće javiti.

No, u RL vidim dosta slučajeva kada ljudi zaziru od aktivnosti u koje im je partner uključen, a oni nisu. Pa se "odvojene aktivnosti" svedu na 2 kave na mjesec s prijateljicama/prijateljima ili, ono što vidim najčešće (valjda zbog obližnjeg NK kluba), on ide na nogomet, a ona pizdi što ju ostavlja samu s djecom, a sugestiju da si ona nađe neku aktivnost odbija, jer će tako provesti još manje vremena zajedno.
A ne znam, to neodvajanje mozda je prisutnije kod mladjih parova
Kod ljudi koji su dulje skupa cini mi se da je to rjedja pojava...

Iako ja sam u pocetku cak i vise bila odsutna nego sada, razlog je taj sto radim od kuce a prije nisam, i to sto sam imala hobi (trening) s kojim se sad vise ne bavim.
U pocetku sam ja u free time vise bila za sport, on za izlaske, pa smo to cesto radili odvojeno.
Sad se on orijentirao na sport i manje izlazi, pa i to odradimo skupa, iako najcesce nekakva hodanja/trcanja. Planinarit cesto odem sama s ekipom, on se nekad pridruzi, nekad ne. Bicikl nekako uvijek vozi svatko sam.
Njegovi hobiji su uglavnom vise mirni, knjige, filmovi (i to vecinom oni koji meni nisu nesto ), a ja sam vise dosad bila vrtiguz.

No enihu, vecina ljudi oko mene koji su dulje skupa nekako s vremenom fakat cesce zive neke svoje filmove, cak i oni koji u startu nisu mogli prdnut jedno bez drugog

Generalno, mislim da je dobro i zdravo da ljudi imaju odvojene aspekte zivota. Niti se meni da, niti imam volje iskreno ici na kave s njegovim frendovima, osim rijetko. On treba sam nastaviti njegovati te odnose kao i prije mene.

Naravno, nogomet i sl se podrazumijeva, i na to je isao s ex firmom jednom tjedno. Mislim, helou, sta je normalnije od muza srijedom na nogometu

Sto me sjetilo na jednu bivsu frendicu koja je u doba faxa ko furija sjedila doma i pila decku krv na slamku kad bi dosao s nogaca, i svaki tjedan je s njom vodila ratove na tu temu. Jednostavno nije mogla podniejti da covjek ide ikamo bez nje, pa makar s deckima.
Nikada mi to nije bilo jasno, ali ispostavilo se s vremenom da ona nije bas normalna osoba Zato je i meni ex frendica. Koliko znam i s njim je prekinula.

Sacuvaj me boze takvih osobnosti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 18:26   #20
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Zanima me imate li hobije, nešto u čemu ste bez partnera. Kako partner na to gleda, smatra li da time oduzimate dragocjeno vrijeme koje biste mogli provesti s njim ili vas podržava i veseli se vašem napretku.
Na početku braka nismo izlazili nigdje jedno bez drugog jer smo se držali nametnutog pravila "u braku si, vrijeme je da skitanje prestanje". A pod skitanjem se podrazumjevao svaki zasebni izlazak bez partnera. Party sa mojim ili njenim društvom, obilazak prodajnih objekata, restorani, moja ili njena "tajna mjesta" na kojima smo uživali sami... Na svako od navedenih mjesta smo išli zajedno. Na početku mi je sve izgledalo kao "hajde dobro, oženjen si, tako treba" no vremenom je postajalo sve napornije i napornije.

Nakon jedne proslave Osmog marta sa njenim kolektivom gdje sam kao "nepripadajući element" sjedio sa oko 50 zbunjenih žena koje su sve vrijeme doslovce blejale u mene pitajući se što ću tu, odlučio sam da porazgovaramo. Rekao sam joj da mi je jako stalo do nje ali i da želim imati vremena za samog sebe jer me sve to guši i stvara osjećaj kao da nosim lance koje nikada nisam mogao ili htio nositi. Očekivao sam suze, pitanja tipa "da li postoji druga", možda i prepirku nakon koje bih rekao "pa dobro, idemo se kuhati i dalje zajedno" ali ne... Nasmijala se i rekla da osjeća isto ali da mi nije željela reći jer je mislila da će me to povrijediti. Mi smo se doslove tušili jedno drugim, a sve to tušenje smo trpili jer se tako ponašala kompletna naša sredina. Poslije tog razgovora počeli smo disati punim plućima.

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
U mom slučaju, ja imam aktivnosti, on osim povremene teretane nema.
Ona je većinom na kafi sa radnim kolegicama ili razgleda odjeću i obuću, tu su naravno šminkanja noktići i frizurice, dok su meni više interesantne knjige, računari, čitaonica i mirna birtija sa što više penzionera.

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
U počecima braka, kada je popustila početna "zaljepljenost"
Nas "zaljepljenost" nije popustila ni nakon više od 20 godina. Još je uvijek za mene numero uno u svemu "pa onda deset mjesta prazno" (tekst pjesme "Usne od adrenalina"), mislim da sam i ja za nju jer joj vidim to iz očiju, a ako glumi onda joj svaka čast - treba joj dat' Oskara jer je i u tome odlična kao i svemu drugom.

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Smatrate li da partnere mogu zbližiti samo aktivnosti u kojima sudjeluju zajedno? Kako vi funkcionirate i kako generalno gledate na to?
Teme se vremenom iscrpljuju, hemija vremenom nestaje i čovjeku ostaje jedino da se bavi glupostima. Ako čovjek živi u gradu a ne na selu gdje se u slobodno vrijeme može baviti nečim korisnim, onda mu ostaje više vremena za dosađivanje koje ga tjera na bavljenje temama tipa "da li me partner vara ili ne". Normalno je da partneri trebaju jedno drugo, ali isto tako i da trebaju sami sebe kako bi se odmorili, osvježili, proširili životna iskustva u razgovoru sa drugima (ako su dvije glave pametnije od jedne, onda je stotinu njih pametnije od dvije) bili spremniji i funkcionalniji za nastavak život.
Brian Walker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.